Anasayfa

İzmir Çiğli Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Çiğli

Katip Çelebi Üniversitesi Nerede?
İKÇÜ Merkez Kampüsü, İzmir'in merkez ilçesi olan Çiğli'dedir, Otobandan veya normal yoldan Karşıyaka ve Çanakkale yön tabelalarını takip ederek, Çiğli'ye gelinir.

Otobandan geliyorsanız Çanakkale yönüne devam ederek solunuzda askeri havaalanı ve ilk çıkış olanHarmandalı çıkışından çıkarak hemen sağınızda Katip Çelebi Üniversitesi kampüsünü görebilirsiniz. Kampüs İZBAN Metroya yakın, Metro Buca ve Şirinyer'e ulaşım kolaylığı sağlamakta. Halkapınar istasyonundan aktarma ile diğer metroya geçiş yaparak, Bornova, Alsancak ve Konağa gidebilirsiniz.

Çiğli KYK Yurtları Nerede?
KYK Kredi Yurtlar Kurumu Çiğli erkek öğrenci yurdu Katip çelebi Üniversitesinin girişinde durduğunuzda Üniversitenin sağ tarafı Otobandır, sola doğru devam ederek kampüsün duvarının bitiminden yine sağa tel örgülere parelel devam ederek aralık içlerinden hep sağa devam ederek yaklaşık 300 metre sonra dar sokaklardan, binanın arkası görünür binayı bulamamanız mümkün değil çünkü o bölgedeki en yeni en geniş ve en büyük bina, Daha önce özel sektör tarafından Özel Yurt amacıyla yapılmıştı, 2013 yılında KYK tarafından erkek öğrenci yurdu olarak kiralandı.

Çiğli'den Buca ve Bornova'ya Nasıl Gidilir?
Metro ile Halkapınar istasyonunda aktarma yaparak Ege Üniversitesine kadar gidebilirsiniz. Yine Metro ile Buca Şirinyer'e kadar gidebilrsiniz. Şirinyer'den Eğitim Fakültesi ve Dokuzçeşmeler kampüsü yürüyüş mesafesindedir. Tınaztepe Merkez Kampüs ise, metrodan indikten sonra otobüse binmek gerekiyor, ayrıca minibüs ve belediye otobüsleriylede ulaşım sağlaybilirsiniz. Toplu Taşıma araçalarına ait Duraklar, Katip Çelebi Üniversitesine yürüyüş mesafesindedir.

Çiğli'de Öğrenci Olmak!

Sadece Üniversite öğrencilerine konaklama hizmeti veren Gençlik ve Spor Bakanlığından ruhsatlandırılmış ve İzmir il müdürlüğü kontrolünde olan, Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci apartlarını veya öğrenci pansiyonlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, hem üniversite hemde Çiğli'deki yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Katip Çelebi Üniversitesi civarı çok değil, 2018 yılında bile çok bakir bir bölgeydi, Öğrencilere yönelik hiç bir işletme olmadığından dolayı, Öğrenciler esnafla birlikte, kampüsün yanındaki Sanayinin kampüs tarafındaki bloğundaki çay ocağında uzun zaman poça simit ve çay içerdi,

Şimdi her kampüsün civarında olduğu gibi kısa zamanda çok şey değişti ve hemen her yer yeni binalar ile çevrelendi, yeni yapılan binaların amacıda öğrencilere Özel Yurt, Kiralık ev, Kız yurdu ve öğrenci apartları olarak hizmet vermesiydi. Çiğli Özel yurt fiyatalarında dengesizliğie yol açan, Kısa zamanda aşırı yoğun öğrenci ve oğrenci konaklama hizmetine yönelik yapılan binalar, beraberinde aşırı derecede kalitesiz ve amacına uygun olmayan hizmetleri vermeye yönelik girişimlerede yolaçtı, Sadece kız veya sadece bayan bay apartından ziyade, Günlük apart, Saatlik apartlar bile var, Öğrencinizi yaerleştireceğiniz apartları, kurumsal firmalardan tercih etmenizi ve sözleşmenizi yaparken bu bilgileri sorgulamanızı tavsiye ederiz.

Devamını Göster
 • Çiğli Akademi Kız Öğrenci Stüdyo Evleri İzmir
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 54321 defa ziyaret edildi. )
  İzmir Çiğlide 2013 yılında kız öğrenci apartı olarak inşaatını yaptığımız deprem yönetmeliğine uygun, ses ve ısı yalıtımlı yeni binamızda : Modern y...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ekin Erkek Öğrenci Apartları Çiğli
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 28781 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...