Anasayfa

Karabük Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Karabük'teki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Karabük şehrindeki Üniversitelerinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Karabük Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Karabük 100. Yıl Özel Yurt fiyatları, Karabük Üniversitesi Demir Çelik kampüsüne, Fakülteler ve şehir merkezindeki ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki Karabük’teki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Karabük’teki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitelerinde okuyup, Karabük Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Karabük Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

KARABÜK Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Karabük özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceğiniz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Karabük GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Karabük’teki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Karabük'te Kaç tane Üniversite Var?
Karabük Üniversitesi
Karabük'te Aktif olan 1 tane Devlet Üniversitesi var.

Karabük’te Öğrenci Olmak!
Ankara tarafından gelişte heykelin olduğu kavşağa Zonguldak-Bartın-Kastamonu yoluna çıkarsınız kavşaktan sağa 100 metre sonra sağda terminal, ileride kavşaktan trafik yön tabelalarından sağa Araç ve Kastamonu yönüne girdiğinizde, sağınızda üniversite ana kampus görünür. Yine şehir giriş kavşağına dönelim, kavşaktan sola ve direk sağa karşıya girdiğinizde Karabük şehir merkezine girersiniz sağınızda ptt sola merkeze ve tren garına gider, yine kavşaktan sol girerek direk devam ettiğinizde, Zonguldağa gider sağ taraf Karabük şehrinin merkezidir. Kastamonu, Araç üzerinden gelindiğinde İlk Bartın yolu ayrılır, bu yola girmeden devam ederek yolun sonunda solunuzda üniversiteyi görünür.

Karabük Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Karabük’te de diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Karabük’te Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Kılavuzlar kampüsüne yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.


Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Karabük Otogarı şehir merkezindedir, Şehrin Kastamonu tarafından girişinde solda küçük bir terminaldir. Karabüğün Yerel Otobüs Firması Safran Turizm.

Karabük Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Karabük Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 18.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 50.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Karabük Havalimanı Varmı?
Karabük’te Havaalanı yok, Genelde Ankara Esenboğa Havalimanı kullanılmaktadır.

Karabük Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Karabük Kız Öğrenci Apartı" veya "Karabük’te ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Karabük’te Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 19.000TL ile 29.000TL arasındadır. Karabük öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Karabük Tren Garı Nerede?
Karabük Tren İstasyonu Karabük Şehir merkezindedir. Tren Zonguldak Ankara güzergahında hizmet vermektedir. İklim şartarından dolayı tren seferleinin devamlılığı olmayabiliyor.

Karabük Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Karabük merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.000 TL civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1850 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Karabük’teki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Karabük’te Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Karabük "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Demir Çelik Kampüsüne yakın yemekli - yemeksiz alternatifli; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 1.900 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanları sınırlı olan fiyatlar 19.000 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 55.000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster

Diğer Karabük Yurtları