Anasayfa

Karabük Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Karabük'te Nasıl Yaşanır ?

Karabük Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Karabük'teki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Karabük gib küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelerek eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını Karabük'te sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Üniversite yaşamında yurt seçiminizde eğitim hayatınızın sağlıklı geçmesi açısından çok önemli bu yüzden MEB ruhsatalmış olan Özel Yurtları, Öğrenci Pansiyonlarını ve Öğrenci Apartlarını tercih ettiğinizde Sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri Şehir yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Karabük'teki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemekli Fiyatları: 6500.tl ile 13000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Apartların pansiyonların stüdyodairelerin öğrenci evlerinin Ücretleri


Ulaşım: Tren Garı ve karayolu ile ulaşım var

Terminali: Ankaradan giriş kavşağında Safranbolu yolunda şehir merkezinde ve üniversiteye yakındır.


Ankara tarafından gelişte heykelin olduğu kavşağa Zonguldak Safranbolu yoluna çıkarsınız kavşaktan sağa 100 metre sonra sağda terminal ileride kavşaktan sağa Araç Kastamonu girdiğinizde zaten bu yolda sağınızda üniversite görünür. az ileriden tekrar sağa girerek üniversiteye gidersiniz. Yine şehir giriş kavşağına dönelim kavşaktan sola ve direk sağa karşıya girdiğinizde Karabük şehir merkezine girersiniz sağınızda ptt sola merkeze ve tren garına gider, yine kavşaktan sol girerek direk devam ederseniz Zonguldağa gider sağ taraf şehrin merkezidir. Kastamonu Araç üzerinden gelindiğinde İlk Bartın Safranbolu yolu ayrılır, bu yola girmeden devam ederek yolun sonunda solunuzda üniversiteyi görürsünüz. Karabük Üniversitesi merkez kampüsünün bulunduğu 100. yıl mahallesi her şehirde olan üniversite yaşamının olduğu bölgeler gibi Karabük üniversitesinin öğrenci bölgesidir. 2011 yılında kampüsün civarında pek fazla bina yoktu binayı bırakın oturup çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulamazdınız, 2015 yılında 4 yıl gibi kısa bir sürede hızla çoğalan kafeler ve lokantalarla bölge artık yaşam dolu hal aldı. Aynı zaman da çok fazla sayıda binalar yapıldı bu binaların geneli öğrenci konaklamasına yönelik apart veya stüdyo daire tarzında.burada bulunan üniversite caddesinin civarında çok fazla sayıda öğrenci apartı vardır, tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getirmiş, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık apart olarakta hizmet vermekte, Parasını ödeyen herkese ve kız veya erkek öğrenci ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda var, öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak MEB in kontrolünde olan Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarını, MEB Öğrenci pansiyonlarını veya MEB Öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Eflani Meslek Yüksekokulu : 2013 - 2014 eğitim döneminde faaliyete girdi. Karabük şehir merkezine uzaklığı 52 km dir.

Eskipazar Meslek Yüksekokulu : Çankırı ve Ankara yönünden Karabük'e gelişte şehir merkezine yaklaşık 39 km kala Eskipazar'ın içinden geçilir.

Karabük Ovacık ilçesi :

Yenice Meslek Yüksekokulu : Ankaradanda Kastamonu yönündende gelseniz Safranbolu Karabük yoluna çıkarsınız, sola şehir merkezine devam ederek köprülü kavşaktan bu yolu bırakmadan devam etiğinizde yaklaşık 38 km ve 45 dakika sonunda Yeniceye ulaşırsınız. Yol ilçe merkezine ayrılır ama siz bulunduğunuz yeni açılan çevre yolunu bırakmayarak devam ettiğinizde ilenin hemen bitiminde sağınızda yeni inşaatı yapılmış olan okulun önüne gelmiş olursunuz. Zonguldak yönünden gelecekler için okul binası Yenice ilçesine hemen girişte solunuzda kalır.

Karabük Üniversitesi : www.karabuk.edu.tr/ fakülteler Safranbolu ve Karabük'te. Merkez kampüs Kastamonu Sinop yolunda. Şehre gidiş gelişlerde araç kullanmak gerekiyor. Ankara ve Amasya yönünden Karabük'e geldiğinizde ilk önünüze sağa veya sola mecburi yön olan kavşak gelir kavşaktan sola şehir merkezine gider sağa devam ettiğinizde az ileride Otogar sonrasında bu yol üzerinde solunuzda Tıp Fakültesi devamında sağınızda geniş bir alana yayılmış olan görkemli yapılarıyla dikkatinizi çekecek olan merkez kampüs yolun devamı Safranbolu'ya gider.Karabük Üniversitesi

Ankaradan gelerek şehirmerkezine çıkan caddeye çıktığınızda sağa devam ederek Kastamonu kavşağından sağa girdiğinizde tekrar sağa girerek Karabük üniversitesine gidersiniz. Kavşağa girmeden Safranbolu yönüne devam ettiğinizden ilçe girişinde sağda okullar bölgesinde güzel sanatlar fakültesi merkeze girdiğinizde önünüze gelen kavşaktan Bartın yoluna girer ve az ileride solda güzel sanatlar fakültesi tabelasından girerek mimarlık fakültesine ulaşırsınız. Tabela sizi yanıltmasın daha önce güzel sanatlarla mimarlık aynı yerdeydi tabelası burada kalmış. Safranboluyu Karabük merkezle ayrı yerler gibi düşünmeyin çünkü nerdeyse birleşikler.

Safranbolu Meslek Yüksekokulu : Karabük şehir merkezinden gelişte 5-6 km sonra sağınızda terminali sanayi ve ilçeye girersiniz ilk kavşaktan sola ilçe merkez caddesine devam ettiğinizde 2. kavşaktan sonra yukarıda solda meslek yüksek okuluna gelirsiniz. Okul merkezde taşıt kullanmanıza gerek yok. Bartın ve Kastamonu Araç üzerinden gelindiğinde ilk ilçe Safranbolu'dur. Safranbolu herne kadar ilçe gibi görünsede Karabük Üniversitesine şehir merkezinden daha yakındır, Turistik bir bölge olduğundan dolayıda öğrenci yurtları veya pansiyonları konusunda Karabük'ten alternatifi daha fazladır. Zaten şehir merkezinede birleşik durumdadır.