Anasayfa

Karaman Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Karaman'da Nasıl Yaşanır ?

KMU Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Karaman'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Özel Erkek Öğrenci Yurtları sedece kahvaltı : 2500tl ile 4500 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır.


Karaman: Yeni bir il olmasından dolayı henüz şehirleşme sürecini tamamlamaya çalışan ve insanları çok sıcakkanlı misafir perver bir şehir.

Ulaşım:Karayolu ve Hızlı tren
Konya üzerinden gelişte kendi aracınızla geliyorsanız eğer (karamana konyadan ulaşım kolaylığı sağlayan hızlı trenle çok daha ekonomik ve keyifli güvenli yolculuk yapabilirsiniz) 90 km sonunda şehir girişinde köprülü kavşağın altından yola devam ettiğinizde mersine, kavşağın üzerinden sola devam ederek bulvara çıkarsınız sağınız otogar devamında yine sağ taraflar şehir merkezidir bulunduğunuz yol sizi direk Karamanoğlu mehmet bey üniversitesine götürür, bu yol üzerinde Adana ve ereğli tabelalarından girdiğinizde köprünün üstüne çıkmadan hemen sağa şehir merkezine dönerseniz Kızılayın Kız öğrenci yurduna ulaşabilirsiniz. Otobüs garajı küçük bir garaj ve otobüs firmalarının servisi yok. Terminal şehrin bir ucunda üniversite diğer ucunda. İndirme peronlarından indikten sonra binanın diğer tarafında şehir içi minibüslerin durağı var buradan 1nolu hat yazan minibüsler direk şehrin içinden üniversiteye gider. Şehir içine gidecekseniz aynıyerden Taksiyi tercih edebilirsiniz. 2 nolu hatta binerseniz minibüs çok dolaşır, ama tüm minibüsler şehir içinden ve tren garından geçer. Şehiriçinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri her çeşit işletme mevcut. Bankalar, sinemalar, kafeler, lokantalar tümü merkezde.


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi : www.kmu.edu.tr/ Karaman çevre yolundan şehre girdiğinizde şehrin biraz dışında üniversite yön tabelalarıyla rahatlıkla kampüse ulaşabilirsiniz. Şehiriçi minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Kampüs çevresinde özel yurtlar ve öğrenci pansiyonları var.

Karaman Ayrancı İlçesi :

Karaman Ermenek Meslek Yüksek okulu :

Karaman Kazımkarabekir Meslek Yüksek Okulu :
Konya'dan devam ettiğinizde Karaman'a 18 km kala Kazımkarabekir ilçesine ulaşırsınız bu yol ilçeyi oratadan bölerek geçerken ışıklara gelmeden solunuzda yol kenarında okul görünür küçük bir ilçe okula yürüyerek gidip gelinir. İlçede bir tane Özel yurt var.