Anasayfa

Karaman Kız Erkek Öğrenci Yurtları

KMÜ Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Karaman şehrindeki Üniversitelerinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Karanman Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Karaman'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Yunus Emre yerleşkesine ve şehir merkezindeki ulaşım imkanları vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniveristeyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki, Karaman'daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Karaman'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde okuyup, Karaman Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine yakın Özel Yurtların Fiyatları Uygun, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Karaman özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Karaman GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Karaman'daki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Karaman'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri:

kARAMAN Kız öğrenci yurtları Yemeksiz yurtlardaki fiyatlar: 25.000.tl ile 40.000 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Karaman Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli yurt fiyatları: 25.000 tl ile 35.000 tl arasıdır.
Karaman Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 0 TL ile 00 tl arasıdır

Karaman'da Öğrenci Olmak!
Özellikle Kış mevsiminde, Karaman’a Konya’dan ulaşım kolaylığı sağlayan hızlı trenle çok daha ekonomik ve keyifli güvenli yolculuk yapabilirsiniz. Konya üzerinden gelişte kendi aracınızla geliyorsanız eğer, 90 km sonunda şehir girişinde köprülü kavşağın altından yola devam ettiğinizde Mersin’e, kavşağın üzerinden sola devam ederek bulvara çıkarsınız sağınız Otogar devamında yine sağ taraflar şehir merkezidir bulunduğunuz yol sizi direk Karamanoğlu Mehmet bey üniversitesine götürür, bu yol üzerinde Adana ve Konya Ereğlisi tabelalarından girdiğinizde köprünün üstüne çıkmadan hemen sağa şehir merkezine dönerseniz Kızılayın Kız öğrenci yurduna ulaşabilirsiniz. Otobüs garajı küçük bir garaj ve otobüs firmalarının servisi yok. Terminal şehrin bir ucunda üniversite diğer ucunda. İndirme peronlarından indikten sonra binanın diğer tarafında şehir içi minibüslerin durağı var buradan 1nolu hat yazan minibüsler direk şehrin içinden üniversiteye gider. Şehir içine gidecekseniz aynı yerden Taksiyi tercih edebilirsiniz. 2 nolu hatta binerseniz minibüs çok dolaşır, ama tüm minibüsler şehir içinden ve tren garından geçer. Şehiriçinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri her çeşit işletme mevcut. Bankalar, sinemalar, kafeler, lokantalar tümü merkezde.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Karaman Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Karaman Otogarı, Karaman çevre yolu üzerindedir.

Karaman'da Kaç Tane Üniversite Var?
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Karaman'da 1 tane Devlet Üniversitesi var.

Karaman Hızlı Tren Garı Nerede?
Konya Mersin yolu Karaman'dan geçer, Karaman Otogarın bulunduğu kavşaktan şehrr girdiğinizde, Ereğli'ye giden bu yolun üzerinde Karaman Hızlı Tren Garı bulunmaktadır. Gar Şehir içindedir.

Devamını Göster

Diğer Karaman Yurtları