Anasayfa

Kars Kız Erkek Öğrenci Yurtları

KAÜ Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Kars şehrindeki Üniversitelerinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Kars Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Kars’taki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Kafkas Üniversitesi Merkez yerleşkesine ve şehir merkezindeki ulaşım imkanları vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki, Kars’taki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Kars’taki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitesinde okuyup, Kars Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Kafkas Üniversitesine yakın Özel Yurtların Fiyatları Uygun, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Kars özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Kars GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Kars’taki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kars’taki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi ortalama Fiyatları:

Kars Kız öğrenci yurtları Yemeksiz yurtlardaki fiyatlar: 19.500.tl ile 39.000 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Kars Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli yurt fiyatları: 18.500 tl ile 38.000 tl arasıdır.
Kars Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 0 TL ile 00 tl arasıdır

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Kars’taki Öğrenci Olmak!
Erzurum'dan Kars'a gelişte 20 km kala Kars, yeşil denizin içinde uzaktan görünür, Kars'a şu anda 2009 duble yol çalışmaları yapılmakta, belki eğitim dönemine kadar hazır olur. çevre yoluna devam ettiğinizde solunuzda akaryakıt istasyonunun yanından ilk şehirmerkezi tabelasından içeriye girdiğinizde kaz heykelinin olduğu kavşağa çıkacaksınız, buradan sola devam edin ve ilk heykel ve üstgeçit gördüğünüz kavşaktan geriye sola girin buradan kafkas üniversitesinin diğer kapısına gelirsiniz, geri dönüp üstgeçidin altından merkeze giderseniz Atatürk heykelinn olduğu meydana çıkarsınız. Karşınızdaki tarihi binanın sağından geçerek yola çıkar ve sola dönersiniz devamında önünüzü kesen yol Kars'ın merkez caddesidir sağa devam ettiğinizde bu yol uzun bir yol ve Kars’ın merkzinden geçerek Ardahan çıkışına çevre yoluna çıkar buradan sağa döndüğünüzde 2. kavşak sağa hava alanına gider çevre yolunun devamı Kars’ın ilk girişi ve Erzurum’a dönersiniz.


Kars'ta Kaç Üniversite Var?
Kafkas Üniversitesi
Kars'ta Faal Olan 1 Tane Devlet Üniversitesi Var.

Devamını Göster

Diğer Kars Yurtları