Anasayfa

Kastamonu Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Kastamonu Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın! ozelyurtpansiyon.com sitemizden Kastamonu kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Kastamonu 'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kastamonu şehrindeki Üniversitelerinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Kastamonu Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Kastamonu Özel Yurt fiyatları, Kuzeykent kampüsüne, Eğitim Fakültesi Aktekke Mahhallesi ve şehir merkezinde ki ulaşım vb. konularda, Kastamonu ile ilgili en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Kastamonu’daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Kastamonu’daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.

Üniversitelerinde okuyup, Kastamonu Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Kastamonu Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Kastamonu özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Kastamonu GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Kastamonu’daki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Kastamonu'da Kaç tane Üniversite Var?
Kastamonu Üniversitesi
Kastamonu'da Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.

Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Kastamonu Otogarı,İstanbul çevre yolundadır. Edebiyat fakültesi ve merkez kampüse yakın, şehir merkezinede yakın olan Kastamonu’ya yakışır bir şekilde büyük ve modern bir otobüs terminalidir. Otogardan ulaşım sıkıntısı yaşanmamaktadır. Otogardan her zaman takside bulabilirsiniz.

Kastamonu’da Öğrenci Olmak!
Kastamonu’ya özel aracınızla Ankara ve Çankırı üzerinden gelindiğinde, Ilgaz dağlarından Tosya kavşağına inerken havada çok iştah açıcı değişik bi kokuyu farkedersiniz tütsülenmiş et kokusu gibi. Bu kokuyu benim gibi arabanın içinde aramayın, bu nefis koku meşhur kuyu kebabı kokusudur.Ilgaz’da kuyu kebabı yemenizi tavsiye ederim.

Yolunuza devam ettiğinizde yine Ilgaz dağlarını tırmanıp (eğer kışsa tedbirli olmakta fayda var) Kastamonu'ya inersiniz, bu yol şehri ortadan, Karaçomak Çayına paralel bölerek İstanbul yoluna ve Samsun, Sinop'a gider. Çay dediysek öyle bakımsız ve bakir kalmış bir akarsu değil çevre düzenlemesi ve peyzajı yapılmış üzerindeki tarihi dokusuna özen gösterilmiş Taş köprüsüyle, içinden akan berrak suyuyla şehri boylu boyunca böler. Çevresinde çınar ağaçlarıyla yeşillendirilmiş bu akarsuyun yayalara ayrılmış bölümlerinde yürümek, Sahil kentlerindeki kordon tadındadır.

Tüm yerleşim, hemen hemen bu akarsuyun çevresinde yoğunlaşmıştır, merkezi caddede burasıdır. Büyük AVM ve tüm gereksinimlerinizi karşılayabileceğiniz işyerleri bu caddededir. Caddeyi ve Çayı devam ettiğinizde, Migros AVM nin olduğu meydana gelirsiniz, her şehirde alış veriş merkezlerinin yoğun olduğu gibi yoğun bir bölgedir.

Gündüz pek fark edilmez, ama gece sol tarafınızda muazzam ışıklandırmasıyla Kastamonu Kalesi çok görkemli görünür. Yolun devamında en son İstanbul, Ankara yön tabelalarının olduğu kavşaktan sola çevre yoluna girdiğinizde, 300 metre sonra solunuzda terminali.

Burdan karşıya değil sola devam ederek, Solunuzda çok büyük beyaz binalar var henüz inşaat halinde burası Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesi, sonrasında yolun iki yanı sanayii bitiminde önünüze gelen ilk trafik lambalı kavşaktan sağa, Kuzeykent yönüne dönün 500 metre sonra solda yeni binalarıyla merkez kampüs ve daha ileride kredi yurtlar kurumu binaları. Merkez Kampüs civarı yeni yerleşim yerlerinden. Kuzeykent öğrenci bölgesidir şehrin dışında bir yer değil çevresi sitelerle dolu. Ulaşım Kastamonu belediyesinin şehir içi midibüsleriyle sağlanıyor. Tertemiz havası ve çok lezzetli katkısız yiyecekleri ve son derece sıcakkanlı misafirperver güler yüzlü esnafı ve insanları var.

Diğer şehirlerden ucuz bir şehir. Doğayı seviyorsanız Ilgaz dağlarının harika bir doğası var. Kış sporlarınada uygun, Deniz derseniz tam yerine geldiniz, Karadenizin en güzel sahillerine sahip İnebolu ve Cide vb. gidebilirsiniz.


KAstamonu Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Kastamonu Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Kastamonu'da da diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran "Kastamonu'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Kuzeykent kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Kastamonu Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Kastamonu Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse " Kastamonu Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Kastamonu 'Erkek Yurdu Fiyatları 70.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 100.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Kastamonu Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Kastamonu Kız Öğrenci Apartı" veya "Kastamonu'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Kastamonu Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 110.000TL civarındadır. Kastamonu öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Kastamonu Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Kastamonu merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 15.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 15.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 20.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2024 - 2025 Kastamonu'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Kastamonu'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Kastamonu "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 8.500 TL ile 16.500 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan fiyatlar 85.000 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 16.500 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster
 • GSB Özel Cumhuriyet Kuzeykent Erkek Öğrenci Yurdu Kastamonu
  Kastamonu / Merkez Kuzeykent
  ( Toplam 49449 defa ziyaret edildi. )
  Kastamonu Kuzeykent Erkek Öğrenci Yurdumuzda Açık Büfe Sabah Kahvaltısı Güvenli Isınma Sistemi 24 saat Kurum Bünyesinde Bulunan Güvenlik Person...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Kastamonu İnci GSB Özel Kız Öğrenci Yurdu Kuzeykent
  Kastamonu / Merkez Kuzeykent
  ( Toplam 1558 defa ziyaret edildi. )
  Yatay mimari ile depreme dayanıklı olarak yapılan kız öğrenci yurdu binamızda bir, iki, üç, dört ve beş kişilik odalarımızda genç odası takımı (bazalı...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Araç Şerife Bacı 1+1 Ve 2+1 Ful Eşyalı Kiralık Daireler Kastamonu
  Kastamonu / Araç
  ( Toplam 12376 defa ziyaret edildi. )
  Şerife Bacı: Kastamonu'nun Gururu olan Milli Mücadele Kahramanımızdır. Milli Mücadele kadın milli kahramanlarımızdan olan Şerife Bacı' doğumu bilinme...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Araç Tuğra Erkek Öğrenci Apartları Kastamonu
  Kastamonu / Araç
  ( Toplam 11283 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Şerife Bacı İhsangazi Erkek Öğrenci Pansiyonu Kastamonu
  Kastamonu / İhsangazi
  ( Toplam 2650 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İhsangazi Mergüze Kız Pansiyonu Kastamonu
  Kastamonu / İhsangazi
  ( Toplam 11670 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Doğa İhsangazi Kız Pansiyonu Kastamonu
  Kastamonu / İhsangazi
  ( Toplam 2587 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Pansiyonlar
  Daha Fazla...
 • Doğa Daday Kız ve Erkek Pansiyonları Kastamonu
  Kastamonu / Daday
  ( Toplam 7676 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Pansiyonlar
  Daha Fazla...
 • Taşköprü Ergül Apart Otel Kastamonu
  Kastamonu / Taşköprü
  ( Toplam 4198 defa ziyaret edildi. )
  2016'dan beri hizmetinizde Öğrenci yaşam alanlarına uygun olarak projelendirilmiş olan binamızda 1 - 2 - 3 er kişilik alternatifli geniş aydınlı...
  Pansiyonlar
  Daha Fazla...

Diğer Kastamonu Yurtları