Anasayfa

Kayseri Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Kayseri Üniversite Rezidans
  Kayseri / Melikgazi
  ( Toplam 5963 defa ziyaret edildi. )
  Kayseri'nin en merkezi konumunda, konaklama imkanlarını bir adım ileri taşıyan ve tüm üniversitelere yakın mesafede olan rezidansımız 240 yatak kapasi...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu Kayseri
  Kayseri / Melikgazi
  ( Toplam 22491 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış olan binalarımızda 1 - 2 - 3 - 4 kişilik alternat...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Melikgazi Özel İstiklal Kız Öğrenci Yurdu Kayseri
  Kayseri / Melikgazi
  ( Toplam 3095 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Safir Bayan Rezidans Kayseri
  Kayseri / Talas
  ( Toplam 6566 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış olanbinalarımızda 1 - 2 - 3 - 4 kişilik alternatifli...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Kayseri Yurtları

Kayseri'de Nasıl Yaşanır ?

Kayseri'de Üniversite kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Hiç tedirgin olmayın..!
Çünkü Kayseri'deki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Kayseri'deki insanlarda sizlerin anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya Üniversite eğitimi almak için Kayseri'ye gelen öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranarak sizlere yardımcı olacaklardır.İlçelerinde işiniz çok daha kolay insanları Anadolu insanına özgü misafir perverliğe sahip. Güleryüzle bir selam vermenizin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uyumsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde bölge insanına biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü ,doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katılacak.Birde sizden önce Kayseri'de okumaya gelen ve eyvah ben burada ne yaparım Üniversite hayatı nasıl geçer diyerek, okul bittikten sonra yaşamını burada sürdürmeye karar veren o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız. Üniversite hayatının sağlıklı ve huzur içerisinde geçirmenin en önemli faktörü sizlerinde bildiği gibi doğru barınma imkanıı olmasıdır. Kontrolsüz hizmet veren bakannlıktan ruhsatlandırılmamış binalarda konaklamayı tercih ettiğinizde eğitiminiz yarıda kalacak kadar risk almış olabilirsiniz.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ruhsatlı özel kız ve erkek öğrenci yurtların veya ruhsatlı apartlarıı tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri: Kayserideki üniversite yaşamınızı kolaylaştıracak ayrıca şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kayseri'deki Kız ve Erkek öğrenci yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri:

Özel Kız öğrenci yurtları yemekli Fiyatları: 9500 tl ile 14000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları yemekli: fiyatları 8500 tl ile 13000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri: 8500 ile 18000 tl arasıdır


Kayseri Büyükşehir Belediyesidir merkez ilçeleri - Kocasinan, Melikgazi, Talas, Hacılar, İncesu

Ulaşım : Ulaşım Konusunda rahat: demiryolu ve havaalanı var.

Terminal : Şehir merkezine ve Üniversiteye bayağı uzak. Ankara, Niğde ve Nevşehir yönünden şehre girişte solda kalıyor. İnci, Kent, Süha, İpek otobüs firmalarının şehir içi servisleri var

Ankara, Niğde, Nevşehir yönünden gelişte solunuzda otogar. Bu geniş caddeyi hiç bırakmadan devam ettiğinizde Tramvay yolunu takip ederek sonrasında tramvay Hilton Otelinin bulunduğu ve altı tamamen çarşı olan Cumhuriyet Meydanına gelirsiniz. Bu meydan il merkezidir. Buradan Talas yön tabelalarını takip ettiğinizde sağınızda temmuz ayında dahi zirvesi karla kaplı olan Erciyes dağını gördüğünüz anda solunuz Erciyes üniversitesidir, büyük bir şehir Melikgazi, Talas ve Kocasinan merkez ilçeleridir. Şehirleşmesi ve büyüklüğü ile nerdeyse bir metropol. Şehir içi ulaşım çok rahat tramvay ve özel halk otobüsleri var.


Neler yapılır : Bir anadolu şehri olmasına rağmen aynı zamandada bir sanayii şehri. Öğrenci sayısıda çok ve şehrin çeşitli yerlerinde fazlasıyla kafe veya eğlence sektörüyle ilgili işletmeler mevcut. Özellikle Erciyes dağının civarı çay bahçeleri ve kafeler var. Yani batı şehirlerimizden gelen öğrencilerin pek yabancılık çekeceğini düşünmüyorum ama Kayseride olupta Erciyes' çıkmadan olmaz Erciyes dağı büyük otelleri olan ve çok yüksekte olmanızın verdiği değişik bir haz ile ister kayak yapın ister kızakla kayın çok keyifli bir gün geçireceksiniz.

Kocasinan merkez İlçe: Erciyes Üniversitesi Sümer Kampüsü Veterinerlik Fakültesi Kayseri'nin şehir merkezi olan Kocasinan'dadır.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İncesu Merkez İlçesi : İncesu Nevşehir ve Niğde yönünden gelişte ilk ilçedir. Şehir merkezine uzaktır. Öğrenci ile ilgili bir ilçe değildir.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacılar Merkez İlçesi : Şehir merkezini Hilton Otelinin ve çarşının olduğu Cumhuriyet meydanı olarak düşünürsek hacılar 12 km uzaklıkta ve daha kenar bölgededir.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Bünyan Meslek Yüksek Okulu :

Kayseri Erciyes Üniversitesi Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu :

Kayseri Pınarbaşı İlçesi :

Kayseri Tomarza Mustafa Akıncıoğlu Meslek Yüksek Okulu :

Yeşilhisar İlçesi :


Talas - Erciyes Üniversitesi : www.erciyes.edu.tr Kayseri'nin merkez ilçesi olan Talas'ta sonderece geniş alana kurulu. Öğrenciler için geniş imkanlar sağlayan büyük bir Kayseri Erciyes Üniversitesi Fotoğrafıüniversite. Merkez kampüs Talas'ta birde Kocasinan'da, veterinerlik fakültesinin olduğu Sümer kampüsü var. Talas'ta Üniversitenin olmasından ve Yurtkur Erciyes Yurt müdürlüğü, Gevher Nesibe Yurt müdürlüğünün yüksek kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarının bu yol üzerinde olmasından dolayı üniversite öğrencisi yoğunluğu olan bir bölgedir. Erciyes Kayak merkezine çıkışın Talas'tan geçmeside bölgeye yoğun bir sosyal yaşam getirmiştir. Talas Merkezi İle Erciyes ana kampüsünün içinden tramvay ile şehir Kayseri'nin merkezinede ulaşım bulunmaktadır.

Melikgazi : Kayseri Büyükşehir olduktan sonra, Her diğer Büyükşehir olan iller gibi şehrin merkezide merkez ilçe olarak adalandırıldı, Kayseri şehir merkezide Melikgazi'dir. Meydan Çarşı ve şehrin yoğunluğu bu ilçededir.

Kocasinan : Kayseri'nin şehir merkezindeki merkez ilçedir. Şehrin büyük AVM lerinden biri bu ilçededir. Sosyal yaşam açısından aktif olan bir bölgedir.