Anasayfa

Kilis Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Kilis'te Nasıl Yaşanır ?

7 Aralık Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!
Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Kilis'teki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000 yurt yok
Erkek Öğrenci Yurtları YOK
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 2000 ile 5000 tl arasıdır

Ulaşım: Kilis Suriye sınırında Antep havaalanı 60 km uzaklıkta

Terminali: Şehir içinde Sayılır. www.cayiragasi.com.tr

Gaziantep'ten Kilis'e gelişte ilk şehir merkezi yön tabelasından sağa girersiniz, burada işiniz çok zor; eski bir yerleşim yeri olduğundan caddeler çok dar birde üstüne tek yönlü yollarda gelince şehre girmekte çıkmakta çok zorlaşıyor. Girdiğiniz yol sizi okulun önünede çıkarır, il merkezinede ama sokaklar okadar hareketli ve yoğun ki merkezin neresi olduğunu farkedemiyorsunuz. Eğer Kilis'i gezip görmek isterseniz ilk girişten şehre girin, direk okula gitmek isterseniz çevre yolunu devam edin 2. şehir merkezi girişinide geçin yolun sonunda Hatay girişinde sağınızda okul görünür.

Neler yapılır: Tarihi dokusu zengin, tatlısı, dondurması, sınır il olmasından dolayı teknolojik aletlerin bulunduğu işyerleri ve pasaportunuzla günübirlik Suriye'ye gidebiliyorsunuz


7 Aralık Üniversitesi: www.kilis.edu.tr Kilisin Hatay tarafından girişinde kurulmuş gelişmekte olan bir üniversite, Kampüsün civarı kısa zamanda öğrenciye yönelik işletmelerle yoğunlaşmakta, Kiliste ünversite öğrencilerine konaklama hizmeti veren işletmeler çok fazla yok okula yakın daha evvel özel yurt olan bina Kredi yurtlar kurumuna devredilerek KYK tarafından hizmetine devam ediyor. Özel yurtlar öğrenciye yönelik stüdyo daireler ve apartlar henüz kiliste yok öğrenci pansiyonlarıda az sayıda var.

Kilis Elbeyli İlçesi :

Kilis Musabeyli İlçesi :

Kilis Polateli İlçesi :