Anasayfa

Kırıkkale Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Kırıkkale'de Nasıl Yaşanır ?

Kırıkkale Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kırıkkale'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000 Yurt yok
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır. yurt yok
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Kırıkkale Ulaşım:Ulaşım Konusunda Çok zengin Trenle,Karayolu ile ve ankara ya çok yakın olduğu için uçakla ulaşım var.Ankara,Çorum,Kırşehir,Çankırı eksenindedir.

Terminali:Kırıkkale Merkeze yakın üniversiteye uzak . Ankara tarafından girişte bulunuyor.
Kırıkkale (KKÜ) Üniversitesi: Kırıkkalenin Ankara çıkışında yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Yahşihan İlçesinde kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip bir üniversite.

Ankara-Samsun-Kayseri Yolu Üzerinde yer alır.Ankara'ya Girdiğinizde samsun tabelalarını takip ederek elmadağ üzerinden kırıkkaleye girişte önünüze ilk çıkan köprülü kavşaktan sola dönerek Kırıkkale Üniversitesine ulaşırsınız,Köprünün üzerine çıkmayarak yolunuza devam ettiğinizde ileride ilk önünüze çıkan trafiklambalı ilk kavşaktan sola döndüğünüzde kredi yurtlar kurumunun yurduna ve kırıkkale üniversitesinin B kapısına ulaşırsınız bu bölge aynı zamanda genelde öğrencilerin faydalanabileceği mekanlarla dolu ve gelişmekte olan bir öğrenci köyü olma yolunda.Yine kavşaktan kırıkkaleye doğru devam ettiğinizde yaklaşık 8 km sonra kırşehir-kayseri sağa-samsun-yozgat sola yol ayrımına varırsınız kırıkkale oto garı bu çatrakta,sola samsun yönüne devam ettiğinizde 1. tepeyi tırmanıp aşşağıya indiğinizde sağ tarafa hangi caddeye girseniz kırıkkale şehir merkezine ulaşırsınız.Yolun devamında ikinci tepeyi aştığınızda sağınızda makro marketi geçtikten sonra solda sanayi çarşısı var sağa girdiğinizde ileride solda kırıkkale tren garı ,karşısından girdiğiniz yol kırıkkale nin meydanına gider kırıkkale tren garının önünden yolunuza devam ettiğinizde bu yol kayseri çevre yoluna çıkar bu yol keskin ilçesi ve kırşehir e gider.Bu yolun devamında sağda bahşili yoluna girdiğinizde solda Lunapark var.

Kırıkkale'de Neler yapılır: Kırıkkale Bir anadolu şehri çok alternatifiniz yok.Balık tutmaya meraklıysanız Kızılırmak ta balık avlaya bilirsininiz,Bahşili Yolunda lunaparka ve geniş yeşil alanları olan bir park var.


Kırıkkale Bahşili İlçesi : Kırıkkale Şehir merkezine çok yakındır.

Kırıkkale Balışeyh İlçesi : Samsun yolu üzerinde şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıktadır.

Kırıkkale Çelebi İlçesi : Kırşehir yönünde Keskin ilçesinden sonra yolun iç kısımlarında şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafededir.

Kırıkkale Üniversitesi Delice Meslek Yüksek Okulu : Çorum yönüne devam ederek sonrasında Sungurlu istkametine döner ve ilçeye ulaşırsınız. Şehir merkezine uzaklığı 50 km yaklaşık yarım saat sürer.

Kırıkkale Karakeçili ilçesi : Ankara Bala üzerinden Kırıkkale'ye gelişte Şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıktadır.

Kırıkkale Üniversitesi Keskin Meslek Yüksek Okulu : Kırıkkale'den Kayseri istkametine giderken yaklaşık 45 km sonra Keskin'e ulaşırsınız. Tepeye doğru çıkarken küçük bir kavşaktan sola girersiniz girişten itibaren bayırı indiğiniz anda ilçe merkezine ulaşırsınız. Keskin ilçe merkezine girmeyerek Kayseri yoluna devam ettiğiniz de İlçenin bayabi dışında Kayseri yolu üzerinde sağda myo görünür. Okul yaya gidilemeyecek kadar uzak ulaşım minibüslerle sağlanıyor.

Kırıkkale Sulakyurt İlçesi : Yaklaşık 50 km uzaklıktadır.

Kırıkkale Üniversitesi Anakampüsü Yahşihan : Kırıkkale üniversitesinin merkez kampüsü Kırıkkale'nin Ankara yönünden girişinde şehir merkezine 9 km uzaklıkta Yahşihan İlçesindedir. Bölge hemen her şehirdeki ana kampüslerin civarında olduğu gibi kısa bir zaman diliminde öğrenci kentine dönmüştür. KYK Kredi Yurtlar Kurumu Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarıda Yahşihanda Ana kampüste, Üniversitenin çevresi fazla sayıda kız erkek öğrencilere yönelik apartlar ve pansiyonlarla çevrili. sınırlı sayıdada Meb Özel yurtları var.

Kırıkkale (KKÜ) Üniversitesi: www.kku.edu.tr Üniversite kampüsü ve KYK Kredi Yurtlar Kurumunun Kız ve Erkek öğrenci yurtları şehir merkezinde değildir, Ankara yönünden gelişte ilk ilçe olan Yahşihan'dadır, Yahşihan şehir merkezine yaklaşık 9 kilometredir, bu bölge öğrenci yurtlarının ve daha ziyade kız ve erkek öğrencilere konaklama hizmeti veren öğrenci apartlarının yoğun olduğu bir bölgedir.

Yahşihan her şehirde olan üniversite yaşamının olduğu bölgeler gibi Kırıkkale üniversitesinin öğrenci bölgesidir. 2010 yılında kampüsün civarında pek fazla bina yoktu binayı bırakın oturup çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulamazdınız, 2015 yılında 5 yıl gibi kısa bir sürede hızla çoğalan kafeler ve lokantalarla bölge artık yaşam dolu hal aldı. Aynı zaman da çok fazla sayıda binalar yapıldı bu binaların geneli öğrenci konaklamasına yönelik apart veya stüdyo daire, rezidans tarzında.burada bulunan Fakülte ve KYK Öğrenci yurtları binalarının civarında çok fazla sayıda öğrenci apartı vardır, tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getirmekte, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık apart olarakta hizmet vermekte, Parasını ödeyen herkese, kız veya erkek öğrenci ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda var, öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak kurumsal firmalardan yana veya MEB e bağlı Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarından yana karar vermenizi tavsiye ederiz.