Anasayfa

Kırıkkale Kız Erkek Öğrenci Yurtları

KKÜ Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belki de evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Kırıkkale’deki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Kırıkkale Üniversitesi Merkez yerleşkesine ve şehir merkezindeki ulaşım imkanları vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.


KIRIKKALE şehrindeki Üniversitelerinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Kırıkkale Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki, Kırıkkale’deki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Kırıkkale’deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Kırıkkale Üniversitesinde okuyup, Kırıkkale Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Kırıkkale Üniversitesine yakın Özel Yurtların Fiyatları Uygun, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Kırıkkale özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Kırıkkale GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Kırıkkale’deki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kırıkkale’deki Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi Ortalama Fiyatları Nekadar?


Kırıkale Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecileri için, ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makalelere, bu linkten ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale Kız öğrenci yurtları Yemeksiz yurtlardaki fiyatlar: 23.000.tl ile 45.000 tl arasıdır. Yemek Seçmeli Kırıkkale Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli yemeksiz yurt fiyatları: 2.300 tl ile 4.500 tl arasıdır.
Kırıkkale Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 25000 TL ile 45.000 tl arasıdır

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayları ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Kırıkkale’de Öğrenci Olmak!
Kırıkkale şehir merkezi, Ankara-Samsun-Kayseri yolu kavşağında yer alır. Ankara'dan gelişte Samsun tabelalarını takip ederek Elmadağ üzerinden Kırıkkale’ye girişte önünüze ilk çıkan köprülü kavşaktan sola dönerek Kırıkkale yurt fiyatlarını kıyaslayabileceğiniz kadar yoğun, kız yurdu, erkek öğrenci yurdu, özel yurt ve öğrenci apartlarının bulunduğu Üniversite bölgesine ulaşırsınız, Köprünün üzerine çıkmayarak yolunuza devam ettiğinizde ileride ilk önünüze çıkan trafik lambalı ilk kavşaktan sola döndüğünüzde kredi yurtlar kurumunun yurduna ve Kırıkkale üniversitesinin B kapısına ulaşırsınız bu bölge aynı zamanda genelde öğrencilerin faydalanabileceği mekanlarla dolu ve gelişmekte olan bir öğrenci köyü olma yolunda.

Yine kavşaktan Kırıkkale’ye doğru devam ettiğinizde yaklaşık 8 km sonra Kırşehir-Kayseri, sağa Samsun-Yozgat sola, yol ayrımına varırsınız, Kırıkkale oto garı bu çatrakta,sola Samsun yönüne devam ettiğinizde 1. tepeyi tırmanıp aşşağıya indiğinizde sağ tarafa hangi caddeye girseniz Kırıkkale şehir merkezine ulaşırsınız.Yolun devamında ikinci tepeyi aştığınızda sağınızda makro marketi geçtikten sonra solda sanayi çarşısı var. Sağa girdiğinizde ileride solda Kırıkkale tren garı, karşısından girdiğiniz yol şehir meydanına gider, tren garının önünden yolunuza devam ettiğinizde bu yol Kayseri çevre yoluna çıkar.

Bu yolun devamında sağda Bahşili yoluna girdiğinizde solda Lunapark var. Kırıkkale Bir anadolu şehri çok alternatifiniz yok. Balık tutmaya meraklıysanız Kızılırmak’ta balık avlayabilirsiniz, Bahşili yolunda lunapark ve geniş yeşil alanları olan bir park var.

Kırıkkale Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Ankara’dan gelen yol Şehir merkezine girişte cevre yolu sağa Kırşehir, sola Çorum gider. Tam bu kavşakta Kırıkkale Otobüs garajı.

Kırıkkale’de Hangi Üniversiteler Var?
Kırıkkale Üniversitesi
Kırıkkale'de Aktif olan 1 Adet Devlet Üniversitesi Var

Devamını Göster

Diğer Kırıkkale Yurtları