Anasayfa

Kırklareli Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Kırklareli'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Kırklareli Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtlara kayıt için gerekli belgeler nelerdir? öğrenmek, Kırklareli Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

Kırklareli'deki Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Kırklareli Öğrenci Apartlarında veya Kırklareli Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Kırklareli Özel Yurt fiyatları, Kayalı kampüsüne, Karahıdır Yerleşkesi, Kavaklı MYO ile şehir merkezinde ki ulaşım vb. konularda, Kırklareli ile ilgili en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Kırklareli’deki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Kırklareli’deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.

Üniversitelerinde okuyup, Kırklareli Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.


Kırklareli Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik internet reklamları konusunda bilgiler vb, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

Kırklareli Üniversitesi Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Kırklareli özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Kırklareli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Kırklareli’deki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Kırklareli Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Kırklareli Otogarı, Otobüs garajı şehir merkezinde olduğundan ve Kırklareli çok büyük bir şehir olmadığından ulaşım sorunu yok.

Kırklareli Yurt Fiyatlarının en güncel halini öğrenebilmeniz için, ozelyurtpansiyon.com sitemizdeki Kırklareli ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu makalenin altında yer alan linkleri tıklayarak. Kırklareli Özel yurtlarının listelendiği Kırklareli Kız yurdu ve Kırklareli Erkek Öğrenci yurdu ilanlarında yazılı olan iletişim bilgilerinden, Sabit telefon, GSM, whatsapp, facebook veya e-posta kanallarından her hangi birini tercih ederek, yurt idari personellerine ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kırklareli’de Öğrenci Olmak!
Karadenize sahili olan, Türkiye'nin batısında Bulgaristan sınırında yeralır. Kırklareli Uç noktada olmasına rağmen Otoban ve kolay ulaşımıyla İstanbul’a yakın bir mesafededir. İsterseniz Fatih Köprüsünü tercih ederek İstanbul'un trafik karmaşasına girmeden otobandan Edirne yönüne devam ederek Babaeski çıkışından çıkarak çok kısa sürede geniş yollardan Kırklareli'ye ulaşabilirsiniz. 2. Bir yolda;Boğaz Köprüsünü tercih ederek E5 den hiç yolu bırakmadan Çerkezköy'e oradan Saray, Vize, Pınarhisar ilçelerinden geçerek, Aynı anda Trakya'nın oksijen dolu havasınıda teneffüs ederek ve yeşil bitki örtüsünün güzelliği içerisinde Trakya’nın kendine özgü kültürünü gözlemleyerek şehre ulaşırsınız. Geleceğiniz her 2 yolda Kırklareli çevre yoluna çıkar.

Çevre yolundan gelişte ilk şehir merkezi girişinden girmeyerek devam ettiğimizde ilk sola kavşaktan otobüs garajına ve Belediyenin bulunduğu meydana şehir merkezine gider. Çevre yolundan devam ederek sonraki kavşaktan sola Rektörlüğe ondan sonraki kavşak ileri Dereköy, Bulgaristan'a sağa Pınarhisar, Vize sola şehir merkezine gider buradan girdiğinizde yine Kırklareli Belediye binasının olduğu meydana çıkarsınız, Belediye meydanının alt kısımları Kırklareli çarşısı sağa yukarı devam ettiğinizde, bulunduğunuz caddeye paralel giden diğer merkezi caddeye çıkarak sola devam ederseniz Devlet hastanesinin yanından geçerek şehrin diğer çıkışına ulaşırsınız.

Kırklareli Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Kırklareli’de de diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran "Kırklareli’de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Kayalı kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Kırklareli Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Kırklareli Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Kırklareli Erkek Yurdu Fiyatları 18.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 33.700 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Kırklareli Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması Kırklareli Kız Öğrenci Apartı veya Kırklareli’de ki Erkek Öğrenci Apartı tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Kırklareli Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 15.800TL ile 26.000TL arasındadır.

Kırklareli öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Kırklareli Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Kırklareli merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1850 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Kırklareli’de ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Kırklareli’de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Kırklareli "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 18.000 TL ile 38.700 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan fiyatlar 1.800 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 3.870 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Kırklareli’de Hangi Üniversiteler Var?
Kırklareli Üniversitesi
Kırklareli’de Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.

Devamını Göster

Diğer Kırklareli Yurtları