Anasayfa

Kırklareli Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Kırklareli Yurtları

Kırklareli'de Nasıl Yaşanır ?

Kırklareli (K.Ü) Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Kırklareli'deki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Kırklareli küçük şehir ve İlçelerindede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde çok daha rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde bu genç yaşınızda gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu Kırklareli'de okumaya gelen ve eyvah ben burada ne yaparım nasıl hayat geçer diyerek, okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren, Özel Yurtları ve Pansiyonları seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştırarak, Kırklareli'de yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kırklareli'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı Fiyatları : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Ulaşım: Karayolu ile ulaşım var.Karadenize sahili olan, Türkiye'nin batısında Bulgaristan sınırında yeralır.Uç noktada olmasına rağmen Otobanla ve kolay ulaşımıyla İstanbula yakın bir mesafede.

Terminal: Otobüs garajı şehir merkezinde olduğundan Kırklareli çok büyük bir şehir olmadığından ulaşım sorunu yok.


İsterseniz Fatih Köprüsünü tercih ederek İstanbul'un trafik karmaşasına girmeden otobandan Edirne yönüne devam ederek Babaeski çıkışından çıkarak çok kısa sürede geniş yollardan Kırklareli'ye ulaşabilirsiniz. veya Boğaz Köprüsünü tercih ederek E5 den hiç yolu bırakmadan Çerkezköy'e oradan Saray, Vize, Pınarhisar ilçelerinden geçerek Trakya'nın oksijen dolu havasını teneffüs ederek ve yeşil bitki örtüsünün güzelliği içerisinde Trakyanın kendine özgü kültürünü gözlemleyerek şehre ulaşırsınız. Geleceğiniz her 2 yolda şehrin çevre yoluna çıkar. Babaeski tarafından gelecekler merkeze yaklaşık 10 km kala kavaklı beldesine gelecekler buradaki kavşaktan sağa 700 - 800 metre devem ettikten sonra Kırklareli Üniversitesinin bir bölümünün bulunduğu MYO lara ulaşırlar, tekrar Kırklareli yönüne devam ettiğinizde solunuzda kipa alışveriş merkezini geçince şehre ilk giriş tabelasından girerek soraki ilk kavşaktan sola Edirne yönüne devam ederek 1 - 2 Km sonra Sağlık Meslek Yüksek Okullarına ve Kredi Yurtlar Kurumunun Öğrenci yurtlarının bulunduğu Karahıdır yerleşkesine ulaşırlar, aynı kavşaktan Edirne yönüne girmeden sağa Kofçaz yoluna devam ettiğinizde Fakültelerin yer aldığı Kayalı kampüsüne ulaşırsınız.. Çevreyoluna geri dönersek ilk şehir merkezi girişinden girmeyerek devam ettiğimizde ilk sola kavşaktan otobüs garajına ve Belediyenin bulunduğu meydana şehir merkezine gider. Çevreyolundan devam ederek sonraki kavşaktan sola Rektörlüğe ondan sonraki kavşak ileri Dereköy, Bulgaristan'a sağa Pınarhisar, Vize sola şehir merkezine gider buradan girdiğinizde yine belediyenin oraya çıkarsınız bu meydanın alt tarafları Kırklareli çarşısı sağa yukarı devam ettiğinizd e bu caddeye paralel gidendiğer merkezi caddeye çıkarak sola devam ederseniz Devlet hastanesinin yanından geçerek şehrin diğer çıkışına ulaşırsınız..

Babaeski(K.Ü)Meslek Yüksekokulu : Babaeski Çanakkale tarafından gelecekler Tekirdağ, İpsala, Edirne kavşağından direk Edirne yönüne devam edecekler. Havsa'dan Babaeski'ye gelmeden sağda Babaeski myo devamında yol ikiye ayrılır sağa Babaeski şehir merkezinden geçerek İstanbul yoluna çıkar. Solunuzdaki yol merkeze girmeden çevre yoludur. İstanbul tarafından gelecekler Silivriden, Çorlu sonra Lüleburgaz'a ve Babaeski ilçe merkezine dönmeden Edirne yönüne devam ederek Babeski çıkışında solda babaeski myo yeni bir binası var. Babaeski myo ilçeye baya uzak öğrenciler dolmuşla gidip gelirler. Kırklareli şehir merkezi Babaeski arası mesafe 37 km ve 25- 30 dakikadır.

Demirköy : Kırklareli şehir merkezine 70 km civarında uzaklıktadır.

Kofçaz : Kırklareli şehir merkezinin Kofçaza uzaklığı 25 km ve 20 dakikadır.

Lüleburgaz(K.Ü) Kepirtepe Meslek Yüksekokulu : Burgaza - Çanakkale tarafından gelecekler Tekirdağ, İpsala, Edirne kavşağından direk Edirne yönüne devam ederek Havsa'dan Babaeski ve Burgaza ulaşırlar. İstanbul tarafından gelecekler (Otobanı Öneriyoruz) Silivri'den Çorlu sonra İlçeye girişte solda merkezin biraz dışında Lüleburgaz myo nun yeni ve büyük binasını görecekler bu yol şehir merkezinin içinden geçerek Edirne'ye gider. çok büyük bir ilçe. Yolun üst kısmı şehrin merkezidir. Son trafiklambalarında sağınızda otogar vardır. Okula öğrenciler dolmuşla gidip gelirler. Kırklareli şehirmerkezine Lüleburgazın uzaklığı yaklaşık 60 km ve 40 dakika civarıdır.

Pehlivanköy : Aslında pehlivanköy Edirneye çok daha yakındır Uzunköprü Havsa ilçeleri arasında yer alır, Kırklareli şehir merkezine uzaklığı 60 km civarıdır.

Pınarhisar(K.Ü)Meslek Yüksekokulu : Saray ve Vizeden sonra Pınarhisara girişte solunuzda sanayii gördüğünüz anda sağınızda büyük ve yeni binasıyla myo görünür. Pınarhisar myo ilçenin yaklaşık 700 metre dışında yürüyerek gidilebilir. Bu yol Pınarhisar ilçe merkezini bölerek Kırklareli'ye gider, Kırklareli şehir merkezine 30 km uzaklıktadır.Vize(K.Ü)Meslek Yüksekokulu : Saray tarafından Vize'ye girdiğinizde bu yol Vize ilçe merkezini bölerek Pınarhisar'a, sorasındada Kırklareli'ye gider. Vize'ye girerek bu yoldan devam ettiğinizde solunuzda belediye binasını gördükten sonra ileride Vizenin çıkışına yakın sağınızda tarihi bir bina olan sola Lüleburgaz'a giden bir kavşak çıkacak. Kaymakamlığın önünden Lüleburgaz yönüne devam ederek yaklaşık 200 metre sonra sağda sarmaşıkla sarılı beton elektirik direğinin olduğu caddeye girin yolun sonuna yakın solda aralık içinde Vize MYO gelirsiniz Vize küçük ve şirin bir ilçe okula gidişlerde araç kullanmaya gerek yok. Vize'nin Kırklareli şehir merkezine olan uzaklığı 50 km civarındadır.

Kırklareli (K.Ü)Üniversitesi : www.kirklareli.edu.tr Üniversite merkezi kampüs olarak toplu bir bölgede değil Edirne yolunda Eski fakülte yerleşkesi Şehre yaklaşık 10 km uzaklıkta Kavaklı beldesinde SYO, SHMYO, SBMYO lar var.

Kırklareli Üniversitesi Karahıdır yerleşkesi : Edirne yolunda TBMYO ve Kredi yurtlar kurumu öğrenci yurtlarıda burada.

Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü : Kofçaz yolundadır, İİBF, Fen Edebiyat Fak. Mühendislik Fak. İlahiyat Fakültesini barındırmaktadır.