Türkiye Yurtları

Kırşehir Özel Yurtlar
Adres:
Şehit Vedat Özayar Cad. Doğan Apartmanı 7/1 Yerköy/ Yozgat
(0) Yorum yapıldı.  |   1098 Gösterim
Tip:
Erkek Apartları
İl:
Kırşehir
İlçe:
Çiçekdağı

Kırşehir'de Nasıl Yaşanır ?

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!
Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak,  yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 

Kırşehir'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz:                                                        00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                                        00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri:     00 ile 00 tl arasıdır


Terminali: Kayseri yönünden girişinde solda şehir merkezine uzak


Bağbaşı Yerleşkesi: Kırıkkale yönünden Kırşehir giriş tabelasından sonra sağa Savcılı ve Ahi Evran Üniversitesi. Bağbaşı kampüsü yön tabelasından girerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesi yaklaşık 2 km sonra üniversitemize yeni hazırlanan ve geniş caddeleri ile, kredi yurtlar kurumunun yurt binaları ile ve yeni yeni bünyesine kazandırılan büyük fakülte binalarıyla geniş bir alana yayılmış bir yerleşkes.
Ankara-Kayseri yolu üzerinde. Ankara'dan Kırıkkale geçtikten sonra Kırşehir'e ulaşırsınız. Önünüze çıkan ilk yaya üst geçidinden sonra sağa Kırşehir merkez caddesine girersiniz. Bu yol Kırşehir'in tam ortasından geçer. Bu yol devamında Atatürk heykelinin bulunduğu Kırşehir şehir meydanına çıkar, bu cadde üzeri alış veriş mağazaları ile doludur. Meydana çıktığınızda heykelin yanından karşıya yola devam edin ileride 2. ışıklarda kavşakta solunuzda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bulunur. Kayseri yönünden gelişte Kırşehir otogarı ilk ışıklardadır, bu ışıkları geçtikten sonra kavşaktan sola girdiğinizde Kırşehir meydanına gelirsiniz, Atatürk heykelinden sola devam ettiğinizde bu yol Kırşehir Ahi Evran üniveristesine çıkar.

Kırşehir'de Neler yapılır: Bir anadolu şehri çok alternatifiniz yok.Termal Kaplıcaları ile ünlü bir şehir.
 

 Kırşehir Akçakent İlçesi :

 Kırşehir Üniversitesi Akpınar Meslek Yüksek Okulu :

 Kırşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Boztepe Tıbbi Aromatik Bitkiler Bölümü :

 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Çiçekdağ Meslek Yüksekokulu : 

 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksekokulu : Kırşehir'den Kırıkkale istikametine gidişte sola Kaman üzerinden Ankara yolu ayrılır, Yol Kaman İlçe Kırşehir-Kaman-Meslek-Yüksek-OkuluKırşehir-Kaman-Meslek-Yüksek-OkuluKırşehir-Kaman-Meslek-Yüksek-Okulumerkezinden geçer. Kaman 25000 nüfusu olan, cevizin ihracatından ziyade reçeline, parfümüne kadar yapıldığı ilçedir. Bunun ilçe ekonomisine ve sosyal yaşamınada yansımalarından dolayı temiz ve düzenli bir ilçe. Kaman her iki ilçe girişindede KYK nın öğrenci yurtları var. Ankara Konya yolundan Gölbaşı'nı geçerek sola Bala üzerinden Karaleçili'yi geçerek Kaman'a girişte sağınızda akaryakıt istasyonu solunuz KYK dır istasyonu geçer geçmez sağa girerek önünüzü kesecek yoldan yine sağa baraj yoluna döner ve solunuzda ilk olarak eski myo binası sonrasında sadece okula ayrılmış bir bölgeye gelirsiniz bu bölgede basket sahası dahil Myo yeni binası ve 2 tane çok büyük Kredi yurtlar kurumunun kız ve erkek öğrenci yurtlarına ulaşabilirsiniz. yakın çevresinde evler var ama ilçe merkezi 2 kilometre civarındadır.

 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu : Kayseri ve Nevşehir yolu üzerindedir.Hacıbeltaş İlçesine 20 km uzaklıktadır. Kırşehir şehirKırşehir-Mucur-Meslek-Yüksekokulu-MYO merkezine 20 km mesafededir. Kozaklı Kayseri istikametinden Kırşehir'e gelişte İlk Mucur ilçe merkezi yön tabelasasından girdiğinizde yaklaşık 100 metre sonra sağınızda okulun önüne gelmiş olursunuz. 

 Kırşehir (A.E.Ü) Ahi Evran Üniversitesi:  www.ahievran.edu.tr/  Kayseri yoluna paralel. Kırşehir'in merkezinden geçen caddenin sonunda Kayseri istikametindedir.
Kırşehir Ahi Devran Üniversitesi Fotoğrafı

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin