Anasayfa

Kocaeli Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Umuttepe MEB Özel Ata Kız Öğrenci Yurtları Kocaeli
  Kocaeli / İzmit
  ( Toplam 37445 defa ziyaret edildi. )
  Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampüsü yanında bulunan kız öğrenci yurdumuzun bina ve hizmet bilgileri: Deprem yönetmeliğine uygun ses ve ısı yalıtı...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Şirin Erkek Öğrenci Yurtları Kocaeli
  Kocaeli / İzmit
  ( Toplam 46179 defa ziyaret edildi. )
  Kocaeli erkek öğrenci yurtlarımızın bina ve hizmet bilgileri: .Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip Deprem yönetmeliğine uygun imar...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Bil Kız- Akademi Erkek Öğrenci Yurtları Kocaeli
  Kocaeli / İzmit
  ( Toplam 4155 defa ziyaret edildi. )
  Yurtlarımız eğitimde yüksek standartları hedefleyen, ahlaklı ve erdemli bir üniversite neslinin yetişmesini misyon edinmiş, anlayışlı yönetimi ve den...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Kocaeli Yurtları

Kocaeli'de Nasıl Yaşanır ?

Kocaeli Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Kocaeli'deki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehre sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Bu şehirdeki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Kocaeli Sahil şehridir alışmanız kolay olacaktır, İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce kimi öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde genç yaşınızda gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu Kocaeli'de okumaya gelen ve eyvah ben burada ne yaparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Milli Eğitim Bakanlığından Ruhsatlı Özel Yurtları, Öğrenci Pansiyonlarını ve Öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; şehir yaşamınızı kolaylaştırarak, bölgede yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kocaeli'deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:


Özel Kız öğrenci yurtlarını yemekli fiyatları: 6500.tl ile 20.000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtlarının Yemekli Fiyatları: 5.000tl ile 8.500 tl arasıdır.
Apartların pansiyonların stüdyodairelerin öğrenci evlerinin Ücretleri

İstanbul - Ankara Otobanının üzerinde yer alır. Sakarya istanbul ve Yalova - Bursaya yakındır.Otobanın dışında alternatif olarak Adapazarı - İstanbul - Yalova - Bursaya karayolu ile ulaşım vardır.

Terminali:
www.efetur.com.tr şehir içi servisleri var.

Büyük ve modern bir şehir. Tek araçla Her tarafına ulaşabilirsiniz.Yerleşim İzmit körfezine paralel olarak yapılmış.Sahil şeridine parelel olarak tren yolu geçiyor ve parelelinde karayolu vardır bu yolun bir tarafı deniz diğer tarafıda merkezi gerçi depremden sonra tepelere ve zemini daha sağlam olan bölgelere yerleşim yeri genişlemiş durumda, Karayolu ve denize paralel olarak Yaşlı Çınar ağaçlarıyla çevrili ve rahat bir yürüyüş yolu olan şehrin en merkezi caddesi uzanıyor. Eğitim Fakültesi ve hazırlık bölümleri bu yoldadır. Sakarya yönünden bu yola girdiğinizde sağda fakülteyi görürsünüz bu yol yoğunlukla alışveriş ve kafelerle doludur ama halkevi civarı eğlence mekanlarının yoğun olduğu bölgedir. Umuttepe Kampüsü Kandıra yolunda şehre hakim tepelerde zemini çok sağlam olan yeni yerleşim bölgesinde yaklaşık 10 km uzaklıkta kurulmuş çok modern bir kampüse sahip.
Bursadan Yalova üzerinden geldiğinizde sırasıyla Karamürsel ve Gölcük'ün içinden geçersiniz. Ankara ve Sakarya'dan gelirken il merkezine girmeden sağdan Kandıra yoluna girerseniz umuttepe kampüsüne gidersiniz.İstanbul istikametinden Gebze, Hereke, Körfez, Derince şehre girersiniz eğer solda merkez bankasının yanından girerek sağa devam ederseniz merkezi caddeye ulaşırsınız.

Neler yapılabilir:Öğrenciler için bayağı ekonomik ve eğlenceli bir şehir, Yürüyüş yolunun olduğu merkezi caddede 3,5 tlye üç çeşit sulu yemek veren bir sürü işletme bulabilirsiniz. Sahil şeridinde yer aldığı için ister deniz kenarında Seka parkta dolaşabilir isterseniz Gölcük yolunda eğlence mekanlarına gidebilirsiniz veya leyla atakan parkına gidebilirsiniz. Alternatif çok, Kandıra'nın Kefken Kovanağzı ve Ağvaya gitmeniz gerekir sadece Karadeniz olduğu için dikkatli olmanız gerekir


İzmit : Şehrin Merkezidir, İzmit Kocaeli Büyükşehir belediyesinin merkez ilçesidir. Kocaeli Üniversitesinin hazırlık bölümleri İzmit'in merkez caddesi olan yürüyüş yolu üzerindedir. Kocaeli Üniversitesinin merkez kampüsü olan Umuttepe Kampüsü şehir merkezine uzak sayılır, otogara ve kampüse belediye otobüsleri, özel midibüsler ve kırmızı minibüsler ile ulaşım vardır, kırmızı minibüslerin dışındaki ulaşım alternatiflerini kullanabilmaniz için Kocaeli Kent Kart edinmeniz gerekiyor. Tramvay ile toplu taşıma hizmetindende şehir içi ulaşımında faydalanabilirsiniz.

Kocaeli Derince : Kocaeli'den İstanbul yönüne otobana girmeden devam ettiğinizde Derince'nin merkezinden geçilir. İsminin ilçe olduğuna bakarak İzmit şehir merkezine uzak olduğunu düşünmeyin derince Kocaeli'nin merkezinde sayılır.

Gebze : Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Meslek yüksek okulları, Gebze İstanbula en yakın olan Kocaeli'nin en büyük ilçesidir.

Gölcük Meslek Yüksek Okulu : Gölcüğe Yalova Kocaeli yolu üzerindedir Kocaeli tarafından gelecekler, girişte köprülü kavşaktan sola tepelere doğru devam ederek Sarayda myo ulaşırlar yanlız bu bölge depremden sonra yapılan yeni yerleşim yeri ve çok büyük bir yerleşim yeri okulu muhakkak birilerine sorun yoksa çok ararsınız.eğer bu kavşağı kaçırırsanız 3. yaya üst geçidinden sola yukarıya çıkmanız gerekir. Yalova tarafından gelerek girdiğiniz anda sağınızda çok küçük bir Gölcük myo yön tabelası var ama görmeniz zor çok dikkatli olmanız gerek bu tabeladan girerek yukarıya devam ettiğinizde bayağı yukarıda kavşağa çıktığınızda birilerine sormanız gerek ulaşım çok kolay sürekli şehir içi minibüsler var oturduğunuz yere göre yaya veya taşıtla gidebilirsiniz.

(KOÜ) Karamürsel Denizcilik Meslek Yüksek Okulu : Karamürsel Kocaeli - Yalova yolu üzerindedir Kocaeli tarafından gelecekler sahilden devam ettiğinizde girişte sağ taraftaki ilk binadan sonra coşkun restaurantın yanından girerek 100 metre sonra myo ulaşırlar. Bursa Yalova'dan gelirken ilk yaya üst geçidinin yanından deniz tarafına girdiğinizde sahil yoluna iner ve sahili takip ederek diğer çıkışta okul görünür. Bu yol üzerinde Kocaeli - Karamürsel arasında çalışan deniz otobüslerin iskelesi, çaybahçeleri ve kafeler var. Çok güzel bir ilçe myo ilçe içinde araç kullanmaya gerek yok. Terminali ana yol üstünde ve şehir merkezinde.

Kandıra Meslek Yüksek Okulu : Kandıra Kocaelinin Karadenize sahili olan ilçesidir. Otobandan çıktıktan sonra sağa Umuttepe kampüsüne ve Kandıra'ya gider. Kampüse giden köprülü kavşağın altından otobanı aratmayacak bir yolla ilçeye ulaşırsınız, Kandıra girişindeki kavşağa geldiğinizde sağa girerek 2 km sonra sol tarafınızda vadinin içinde yeni ve büyük binasıyla myo görürsünüz. Bu yol Kaynarca Sakarya yoludur, kavşaktan sola merkeze girdiğinizde önünüze çıkan ilk kavşaktan sola Şile Ağva yoluna devam ederek terminaline gelirsiniz. myo yürünemiyecek kadar ilçe merkezine uzak şehir içi minibüslerle ulaşım sağlanıyor. Kefken, Kovanağzı, Cebeci, Kerpe gibi sahilde tatil beldeleri olan yazlık bir ilçedir.

Hereke Meslek Yüksek Okulu : İstanbul Kocaeli yolu üzerindedir Kocaeli tarafından gelecekler otobandan veya D100 yolundan ilçeye girdiklerinde bayır aşşağıya indiğinizde yol ikiye ayrılır sağdaki yola girdiğinizde sağda KOÜ Hereke Borusan Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi Yurtlar ve Hereke Asım Kocabıyık MYO-sol taraf hereke postanesi yolun devamında iş bankasından aşşağıya sağa girerek 50 metre sonra sağa devam ettiğinizde veya yolu devam ettiğinizde dolmuş durakları tren istasyonu ve marshall kampüsü Ömer ismet uzunyol MYO ulaşırsınız.Solunuzda demiryolundan alt geçitten geçtikten sonra sahiline çıkarsınız ege sahil ilçeleri gibi çok güzel bir yerleşime sahip sahil kafe ve çaybahçeleri ile dolu, çok küçük bir ilçe otobanın üsttarafı genelde yerleşim yeri alt tarafı ilçe merkezi İstanbul'ada ulaşım çok kolay ve yakın kampüsler ve meslek yüksek okulları yürüyerek gidilebilecek kadar yakın. İlçe çok küçük olduğu için bir ucundan diğerine 5 dakikada gidilir ama arabanızı kesinlikle Hereke'ye girdiğiniz anda bulduğunuz bir yere park edin gideceğiniz yere yaya gidebilirsiniz.