Anasayfa

Kocaeli Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Kocaeli Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın! ozelyurtpansiyon.com sitemizden Kocaeli kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Kocaeli'deki Özel yurtların güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Kocaeli'de ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Anıtpark ve Umuttepe Kampüslerine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Kocaeli'de ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Kocaeli'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,


Kocaeli Üniversitelernde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurttan nasıl çıkarım? öğrenmek, Kocaeli Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

Üniversitelerinde okuyup, Kocaeli Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir. Üniversitelere yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren öğrenci yurdu olmasıdır.

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Kocaeli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Kocaeli'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Kocaeli Otobüs Terminali Nerde?
Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali, Yahyakaptanda şehir merkezinde sayılır, Umuttepe yerleşkesine giden Kandıra Yolunda, Otoban çıkışı ve bursa yönünden gelecek araçlara kolay ulaşım güzergahında, hem Tramvay, hemde Yeşil otobüsler ile çok kolay bir şekilde, istediğiniz lokasyona ulaşım sağlayabilirsiniz. Efe Tur Otobüs Firması.

Kocaeli Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Kocaeli'de de diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Kocaeli'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.


Kocaeli Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda bilgiler vs, ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

Kocaeli'de Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Kocaeli Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır.

Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Kocaeli'de Öğrenci Olmak!
Kocaeli modern bir şehirdir, tek araçla aktarma veya ikinci bir toplu taşıma aracına gerek duymadan, her tarafa ulaşabilirsiniz. Yerleşim İzmit körfezine paralel olarak gelişmiş. Sahil şeridine parelel tren yolu geçiyor ve İstanbul - Sakarya karayolu vardır bu yolun bir tarafı deniz diğer tarafıda şehir merkezidir, gerçi depremden sonra tepelere ve zemini daha sağlam olan bölgelere yerleşim yeri genişlemiş durumda,

Karayolu ve denize paralel olarak Yaşlı Çınar ağaçlarıyla çevrili ve rahat bir yürüyüş yolu olan Fathiye caddesi uzanıyor. Öğrenciler için bayağı ekonomik ve eğlenceli bir şehir, Halkevi ve Fevziye Camiinin karşılarında, Uygun Fiyatlara karnınızı doyurabileceğiniz, bir sürü işletme bulabilirsiniz. Sahil şeridinde yer aldığı için ister deniz kenarında Seka parkta dolaşabilir isterseniz Gölcük yolunda eğlence mekanlarına gidebilirsiniz veya Leyla Atakan parkına gidebilirsiniz. Alternatif çok olan bir şehir, Denizi sevenler, Kefken Kovanağzı ve Ağva'ya gitmeniz gerekir, ama Karadeniz'de çok dikkatli olmanız gerekir.

Kocaeli Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Kocaeli Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 18.000 TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 35.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Kocaeli'de Hangi Üniversiteler Var?
Kocaeli Üniversitesi Gebze Teknik Üniversitesi
Kocaeli'de aktif olan 2 tane devlet Üniversitesi var

Kocaeli Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Kocaeli Kız Öğrenci Apartı" veya "Kocaeli'de ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Kocaeli Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 18.500 TL ile 28.000 TL arasındadır.

Kocaeli öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir. 3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Kocaeli Hızlı Tren Garı Nerede?
Kocaeli'n isterseniz hızlı trenle İstanbul veya Ankara yönündeki şehirlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Koceli Tren Garı Şehre İstanbul yönünden girişte sahil tarafındadır. İstasyona şehir merkezinden yürüyerekde gidilebilir.

Kocaeli Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
KOÜ yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Kocaeli merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 2.000 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Kocaeli'de ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Kocaeli'de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Kocaeli "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.500 TL ile 42.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1.950 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 4.200 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster
 • İzmit GSB Özel Ata Umuttepe Kız Öğrenci Yurdu Kocaeli
  Kocaeli / İzmit
  ( Toplam 49241 defa ziyaret edildi. )
  Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampüsü yanında bulunan Bayan öğrenci yurdumuzun bina ve hizmet bilgileri: Deprem yönetmeliğine uygun ses ve ısı yalı...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Kocaeli Özel Akademi Erkek Öğrenci Yurdu Merkez
  Kocaeli / İzmit
  ( Toplam 8504 defa ziyaret edildi. )
  Kocaeli Merkez ilçesi İzmit'te ki erkek öğrenci yurdumuz eğitimde yüksek standartları hedefleyen, ahlaklı ve erdemli bir üniversite neslinin yetişme...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Kocaeli Yurtları