Anasayfa

Konya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel İdeal Erkek Öğrenci Yurtları Selçuklu/ Konya
  Konya / Merkez
  ( Toplam 3597 defa ziyaret edildi. )
  İdealde Neler Var ? Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirsiniz. Ring Servis 4,5,7,8,9,10,12,14,...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel İdeal Kız Öğrenci Yurtları Selçuklu/ Konya
  Konya / Merkez
  ( Toplam 5136 defa ziyaret edildi. )
  İdealde Neler Var ? Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirsiniz. Ring Servis 4,5,7,8,9,10,12,14,...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Konya Yurtları

Konya'da Nasıl Yaşanır ?

Konya'da Üniversite kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız
Korkmayın..!


Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrenci barındırma hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Konya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtlarının ücretleri : 15000.tl ile 22000 tl arasıdır.
Özel Erkek öğrenci yurtları yemekli ücretleri : 00tl ile 000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri : 00 ile 00 tl arasıdır.

Ulaşım : Karayolu, Havaalanı, Hızlı Tren ile ulaşım var.

Terminal : Sonderece büyük gösterişli temiz ve düzenli bir terminal otobüs firmalarının şehir içi servisi yok. 24 saat terminalin önünden metro var ve şehrin hemen hemen her köşesine ulaşım kolay ekonomik ve rahat. Konya'nın yerel otobüs işletmesi www.kontur.com.tr ulaşabilirsiniz.

Konya Selçuk Üniversitesi : Şehrin 20 km Afyonkarahisar çıkışında kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip Büyük bir üniversite. Metro üniversitenin içinden Konya'nın hemen her tarafına gidiyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi : Konya Meram merkez ilçesinde şehir merkezindedir.

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı merkez ilçeler Meram, Karatay, Selçuklu merkez ilçeleridir. Afyon'dan girişte sağınızda Selçuk Üniversitesi görülür, bu yol 3 şeritli sonderece geniş yol kenarlarının peyzajı mükemmel ışıklandırma süper yürüyüş yolları ve dinlenme yerleri var bu yola ilk girişte iç anadoluda böyle bir şehrin olabileceğini özellikle batıdan ön yargı ile gelenler tahmin bile edemezler ben çok şaşırdım Konya çok geniş caddeleri, Gökdelenleri, ulaşımı ve düzenli şehirleşmesiyle çok mükemmel bir şehir. Afyondan geldiğiniz ve Selçuk Üniversitesinin önünden geçen yol İstanbul Yoludur bu yol sizi Konyanın merkezi olan Alaaddin tepesine götürür. Necmettin Erbakan Üniversitesinin önünden İstanbul yolunu devam ettiğinizde Birinci batçıka geldiğinizde sağınızda Terminal (bu yazı yazılırken yeni köprü çalışması vardı 2. batçık olabilir.) bulunur devamında yolu hiç bırakmadan 2. batçık ı geçer geçmez sağınızda mobilyacılar çarşısının hemen bitiminden sağa şehir merkezi tabelasını takip edin.
Artık Şehrin simgesi olan en yüksek bina kule siteyi görürsünüz kule site hep sağınızda olsun Alaattin bulvarı tabelasını takip ederek Alaaddin tepesine gelir sağa mecburi yön dönerken hemen ücretsiz otoparka aracınızı bırakabilirsiniz. Alaaddin tepesi çaybahçeleri ve yeşilalanlarıyla geniş bir alandır. Alattin tepesinin çevresinde zafer var burası trafiğe kapalı yaya yolu genelde öğrencilerin faydalana bileceği mekanlarla dolu. Konya belediyesinin toplu taşıma araçlarında mevlananın barış ve dostluğa davet eden sözlerinin yer alması diğer şehirlerde belediye otobüslerinde sadece reklama alıştığımız için değişik gelebilir ama çok güzel bir uygulama. Alaattin tepesinin çevresini mecburi istikamet dönerken sağınızda bir caddenin köşesinde finansbank diğer köşesinde iş bankası göreceksiniz bu caddeye girdiğinizde sizi doğruca mevlana müzesine götürür, caddeye girmeye korkmayın çünkü kavşaktan geriye tekrar alattin meydanına dönebilirsiniz.

Neler yapılır : Çok modern ve sonderece gelişmiş bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak Nevşehir Ürgüp, Tuzgölü, Antalya gibi gezilecek bölgeler çok yakın.

Selçuklu merkez ilçedir : Konya Büyük Şehir Belediyesi merkez ilçesi olan Selçuk Afyonkarahisar yönünden Konya'ya ilk girdiğiniz yerleşim yerinden başlar ilk yerleşim yeri dediğimizde girişte sağ tarafınızda Selçuk Üniversitesi merkez kampüsü solunuzda tamamıyla öğrenci bölgesi olan Bosna Hersek Mahalesidir. Bosna Hersekte gerçekten profesyonelce büyük modern binalarda hizmet veren özel kız ve erkek öğrenci yurtları vardır. Bulunduğunuz cadde İstanbul çevre yoludur, Selçuk Üniversitesinin girişindeki üst geçitten hemen sonra Bosna Hersek mahallesine geçebilmek için sağdan yolun altından geçmek zorundasınızdır. karşıda Migrosun yanından girdiğinizde hemen solunuzda KYK Kredi Yurtlar Kurumunun Kimya Hatun Kız öğrenci yurduna ulaşabilirsiniz. Bölge gerek barınma gerekse diğer tüm ihtiyaçlarınız için Konya şehir merkezinden ayrı bir dünya gibi tamamiyle öğrencilerin sosyal yaşamı için düzenlenmiş. Şehrin hemen her yerine Üniversitenin önünden tramvay ile sürekli ulaşım var.
Meram Konya Büyükşehir Belediyesinin Merkez İlçesidir : Selçuk Üniversitesine bağlı olan Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Meram Tıp fakülteleri artık yeni kurulan Necmettin Erbakan Üniversitesinin bölümleri olarak Meram ilçesindedir.

Karatay merkez İlçedir : Konya büyükşehir belediyesi merkez ilçesi olan Karatay'dır. Adana çevre yolu üzerinde Konya Adliyesinin arkasında Karatay Üniversitesine ulaşabilirsiniz.

Konya Selçuk Üniversitesi Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksek Okulu :

Akşehir Meslek Yüksek Okulu : Ankara'dan polatlı yunak üzerinden kestirmedir. Afyon'dan girişte yaklaşık 5 km kala solunuzda myo tabelasını kaçırmamaya dikkat edin (çünkü okul ilçe merkezine bir hayli uzakta alanyurt köyünde kurulmuş)Bu tabeladan içeriye girerek tren raylarının üzerinden geçtikten sonra bir köyün içinden geçerken karşınıza mezarlık duvarı çıkar ve yol ikiye ayrılır siz soldaki yoldan devam ederek yaklaşık 1 km sonra sağınızda Akşehir M.Y.O. a ulaşırsınız.Öğrenciler merkezden okula gidiş gelişlerde 1 ytl ücretle midibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Alanyurt köyüne girmeden yolunuza devam ederek ilçeye ulaştığınızda sağınızda otobüs terminalini göreceksiniz.(Ak-Sel Seyahat tel: 332 813 38 02 - 813 38 03) terminalin bitiminde ışıklardan sağa şehir merkezine girebilirsiniz.bu kavşaktan sonra ki kavşakta tren garı vardır. ilçe olarak bayağı büyük ve gelişmiş bir ilçedir.

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü ve Meslek Yüksek Okulu : Antalya'dan Akseki üzerinden geldiğinizde sağınızda otobüs terminali Isparta Şarkikaraağaç kavşağı gelir devamında Beyşehir gölü kıyısına iner ve sahil yolundan devam ederek yaklaşık 3 km sonra solunuzda okula ulaşırsınız.göl sağınızda tepelerde yeni ve modern binalarıyla okul, kredi yurtlar kurumunun kız erkek öğrenci yurtları binası okulun arkasında ve sahil yolunda 500 kişilik çok güzel bir bina daha yapılmakta.Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksek Okulu :

Cihanbeyli Meslek Yüksek Okulu :
Cihanbeyli Konya Ankara yolu üzerindedir. Ankara yönünden gelişte yaklaşık 45 km sonra Konya'ya yaklaşık 100km kala sağdan köprü altına girerek yolun karşısına geçer ve ilçe merkezine ulaşırsınız Cihanbeyli küçük bir ilçe okula gidiş dönüşte araç kullanmaya gerek yok.

Konya Çumra Meslek Yüksek Okulu :

Doğanhisar Meslek Yüksek Okulu :
Afyondan gelecekler Akşehir'i geçtikten sonra (ıspartadan geleceklerde dağ yolundan inerek bu yola çıkar, Ankara'dan Yunak üzerinden kestirme gelebilir.) sağınızda Argıthanı beldesi gelecek argıthanı beldesinin bitiminde ki kavşakta parkın yanından sağa dönebilirsiniz 18 km sonra Doğanhisar'dasınız. bu 18 km lik yol düz ama dar olduğundan gidişte zorlansanızda pek trafik olmadığından dolayı dönüşte rahat gelirsiniz. Girişte ama hemen binaları gördüğünüz anda yol biraz genişler hemen solunuzda yeni binası ile myo görünür, yola devam ederek hükümet konağına geldiğinizde merkez caddesindesiniz sola dönerseniz Beyşehire giden bu yol ilçenin merkezidir. myo ilçe merkezinde olduğundan okula gidiş gelişlerde araç kullanmanıza gerek yok, küçük bir ilçe.

Ereğli Kampüsü ve Meslek Yüksek Okulu : Konya'dan Adana yoluna girerek 150 km sonra bu yol ilçenin nerdeyse içinden geçer yol üzerinde açık eller içinde kiraz dalı heykelciğinin bulunduğu ereğli girişinden sağa girerek heykelin olduğu meydanda ki ışıklardan sağa dönüp ileriki ilk ışıklardan sola Karaman yön tabelalarını takip ederek yaklaşık 4 km sonra çift yol bittiği anda sola kanala parelel devam ettiğinizde okula ulaşırsınız. Ereğli nüfusu 100000 civarında büyük bir ilçe okula şehir içi minibüslerle ulaşım var.

Konya Güneysınır Meslek Yüksek Okulu :

Konya Hadim Meslek Yüksek Okulu :

Kulu Meslek Yüksek Okulu :
Kulu Konya Ankara yolu üzerindedir Ankara ve Konya'ya nerdeyse eşit uzaklıkta Adana Ankara yolundan Kulu makasından Konya yönüne devam ettiğinizde 12 km sonra yol Kulu ilçe merkezini bölerek geçer ve yaklaşık 2km sonra Kulu Myo önüne gelirsiniz, küçük bir ilçe okula gidiş dönüşte araç kullanmaya gerek yok.

Sarayönü Meslek Yüksek Okulu : Afyon'dan gelişte Konyaya en yakın ilçedir Ladik beldesine geldiğinizde sola yön tabelalarından girerek 6 km sonra önünüze çok sert bir virajı olan kavşak gelir burdan sola Sarayönü ilçe merkezine de girseniz sağa Altınekin tabelasınıda takip etseniz Ankara yoluna çıkarsınız ve bu yol sizi doğruca myo binasına götürür. Sarayönü küçük bir ilçedir.

Seydişehir Meslek Yüksek Okulu : Isparta Şarkikarağaç üzerinden geldiğinizde Beyşehir girişinden Antalya çevre yoluna devam ederek yaklaşık 30 km sonra karşınıza bir kavşak çıkar sola Antalya devam eder bu yol da ilçe merkezine gider ama siz sola dönmeden yolunuza devam edin ilk kavşakta sizi büyük bir fabrika karşılar buradan sağa devam ettiğinizde okula ve ilçeye ulaşırsınız okul merkeze uzak değil ama ilçe çok büyük ve okulun yanında kyk Kredi yurtlar kurumunun kız ve erkek öğrenci yurtları da var. Konya Şehirmerkezine 90 km uzaklıktadır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi : Myo ile yan yanadır.Konya-Seydişehir-Ahmet-Cengiz-Mühendislik-Fakültesi

Konya Taşkent Meslek Yüksek Okulu :

Konya Yunak Meslek Yüksek okulu :

Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksek Okulu :
Afyon'dan gelişte Ilgın'dan 20km sonra Ankara Polatlı kavşağına geldiğinizde sola ankara Polatlı yönüne döner önünüze yeni bir kavşak çıkar bu kavşaktan sağa Kadınhanı ilçe merkezine gider devam ettiğinizde Ankara Polatlı yolu sola ayrılır siz yolunuza direk karşıya geçerek devam ederseniz yaklaşık 1 km sonra solunuzda myo nun büyük bahçesi içinde sportif faaliyetlere uygun sahaları olan yeni binası gelir. Konya yönünden gelişte ilçe girişinden girerek burda sola ilçe merkezine yol ayrılır siz Kadınhanı merkeze dönmeden yolunuza devam ettiğinizde 2 km sonra sağınızda Kadınhanı MYO binası gelir. Afyon'dan gelirken ilçe merkezine girerseniz bu yol merkez caddesidir bu yol myo nun olduğu çevre yolu ve Konya Afyon yoluna paralel gider yaklaşık 2 km sonra çarşıya gelmiş olursunuz solunuzda PTT sağınızda Ziraat bankası sağınızda mezarlık devamında oto garı solda sanayinin bitiminden hemen sola girerek yaklaşık 500 metre sonra myo ulaşabilirsiniz. Okula öğrenciler yürüyerek gider gelir.

Konya Ilgın Meslek Yüksek Okulu : Ispartadan gelecekler dağ yolundan inerek, Ankara'dan Yunak üzerinden kestirme gelebilir. Afyon'dan gelişte Ilgın termal kaplıcaları tabelasından içeriye girer kaplıca termal tesislerinden geçerek bu yolu hiç bırakmadan köprüyü geçtikten sonra yol ikiye ayrılır soldanda sağdanda gitseniz taş minarenin olduğu ilçe merkezine ulaşırsınız bu yolu devam ettiğinizde tekrar Konya yoluna çıkarsınız yaklaşık 3 km sonra sağınızda tek binası olan önünde halı saha bulunan myo ulaşırsınız. Termal tesislerine girmedende çevre yolundan devam ederseniz sağınızda oto garı ve bitiminden sonra Ilgın myo a direk ulaşabilirsiniz. MYO ilçe merkezine çok uzak ulaşım şehiriçi minibüslerle sağlanıyor.

Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu : Konya'dan Adana yoluna girdiğinizde 100 km sonra ilçe girişine gelirsiniz sola ilçe merkezinden geçerek yine çevre yoluna çıkarsınız sağa çevre yolunu devam ettiğinizde yaklaşık 1 km sonra solunuzda oto garın yanndaki yüksek bina okuldur okula öğrenciler yaya olarak gider gelir. Karapınar küçük bir ilçedir.