Anasayfa

Konya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Konya'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!..ozelyurtpansiyon.com sitemizden Konya kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Konya'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Konya Üniversitelerinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtlar nasıl fiyatlandırılır? öğrenmek, Konya Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Konya'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Alaeddin Keykubat Yerleşkesi ve Meram yaka Kampüslerine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Konya'da ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Konya'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitelerinde okuyup,

Konya Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda bilgiler vs, ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

Konya Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Üniversitelere yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Konya GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Konya'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Konya Otobüs Terminali Nerede?
Konya Şehirlerarası otobüs Terminali, Yeni İstanbul Caddesinde şehir merkezinde sayılır, Sonderece büyük gösterişli temiz ve düzenli bir terminal otobüs firmalarının şehir içi servisi yok. 24 saat terminalin önünden Tramvay var ve şehrin hemen hemen her köşesine ulaşım kolay ekonomik ve rahat. Konya Kontur Otobüs firması

Konya Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Konya'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Konya'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Bosna Mahallesi vey Meram Yakada daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Konya'da Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Konya Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır.

Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız,


Konya'da Öğrenci Olmak!
Afyon'dan girişte sağınızda Selçuk Üniversitesi görülür, bu yol 3 şeritli sonderece geniş yol kenarlarının peyzajı mükemmel ışıklandırma süper yürüyüş yolları ve dinlenme yerleri var bu yola ilk girişte iç anadoluda böyle bir şehrin olabileceğini özellikle batıdan ön yargı ile gelenler tahmin bile edemezler ben çok şaşırdım,Konya çok geniş caddeleri, Gökdelenleri, ulaşımı ve düzenli şehirleşmesiyle çok mükemmel bir şehir.

Afyon'dan geldiğiniz ve Selçuk Üniversitesinin önünden geçen yol İstanbul Yoludur bu yol sizi Konyanın merkezi olan Alaaddin Tepesine kadar götürür. Selçuk Üniversitesinin önünden İstanbul yolunu devam ettiğinizde Birinci batçıka geldiğinizde sağınızda Terminal (bu yazı yazılırken yeni köprü çalışması vardı 2. batçık olabilir.) bulunur devamında yolu hiç bırakmadan 2. batçıkı geçer geçmez, sağınızda mobilyacılar çarşısının hemen bitiminden sağa şehir merkezi tabelasını takip edin.

Şehrin simgesi haline gelmiş olan, en yüksek bina Kule Siteyi görürsünüz kule site hep sağınızda olsun, Alaattin bulvarı tabelasını takip ederek Alaaddin tepesine gelir, sağa mecburi yön dönerken hemen ücretsiz otoparka aracınızı bırakabilirsiniz. Alaaddin tepesi çay bahçeleri ve yeşil alanlarıyla geniş bir alandır. Alattin tepesinin çevresinde Zafer var burası trafiğe kapalı yaya yolu genelde öğrencilerin faydalana bileceği mekanlarla dolu.

Konya belediyesinin toplu taşıma araçlarında mevlananın barış ve dostluğa davet eden sözlerinin yer alması diğer şehirlerde belediye otobüslerinde sadece reklama alıştığımız için değişik gelebilir ama çok güzel bir uygulama. Alaattin tepesinin çevresini mecburi istikamet dönerken, sağınızda bir caddenin köşesinde finansbank diğer köşesinde iş bankası göreceksiniz bu caddeye girdiğinizde sizi doğruca Mevlana müzesine götürür, caddeye girmeye korkmayın çünkü kavşaktan geriye tekrar Alattin meydanına dönebilirsiniz.

Konya Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse " Konya Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır.

Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 19.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 39.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Konya'da Hangi Üniversiteler Var?
Selçuk ÜniversitesiNecmettin Erbakan Üniversitesi
Konya Gıda ve Tarım ÜniversitesiKonya Teknik Üniversitesi
KTO Karatay Üniversitesi
Konya'da aktif olan 4 tane devlet Üniversitesi, 1 Tane Vakıf Üniversitesi var,

Konya Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Konya Kız Öğrenci Apartı" veya "Konya'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Konya Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 18.000 TL ile 37.000TL arasındadır. Konya öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir. 3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Konya Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz.

Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Konya merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 2.000 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Konya'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Konya'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir,

Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Konya"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar daha ekonomik olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odalar o yurtların en yüksek fiyatlı odalarını oluşturmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, sadece fayatına bakarak değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster
 • Özel İdeal Meram Erkek Öğrenci Yurtları Şubeleri Konya
  Konya / Meram
  ( Toplam 4053 defa ziyaret edildi. )
  Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirsiniz. Ücretsiz İnternet Yurttaki öğrencilerimizin ihtiya...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İdeal Selçuklu Özel Erkek Öğrenci Yurtları Konya Merkez
  Konya / Selçuklu
  ( Toplam 11077 defa ziyaret edildi. )
  İdeal Yurtlarında Neler Var? Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirsiniz. Ring Servis 4,5,7,8,9,...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İdeal Şubeleri Meram Kız Öğrenci Yurdu Konya Merkezi
  Konya / Meram
  ( Toplam 4236 defa ziyaret edildi. )
  İdealde Neler Var ? Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirsiniz. Ücretsiz İnternet Yurttaki öğ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • GSB Özel İdeal Selçuklu Kız Öğrenci Yurtları Konya Merkez
  Konya / Selçuklu
  ( Toplam 12215 defa ziyaret edildi. )
  İdealde Neler Var ? Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirsiniz. Ring Servis 4,5,7,8,9,10,12,14,...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Konya Yurtları