Anasayfa

Kütahya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Kütahya'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!.. ozelyurtpansiyon.com sitemizden Kütahya kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Kütahya'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kütahya Üniversitelerinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurt seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? öğrenmek, Kütahya Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Kütahya Özel Yurt fiyatları, Evliya Çelebi Kampüs, Germiyan Kampüsüne ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Kütahya ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Kütahya’daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Kütahya’daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.


Kütahya Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda bilgiler vs, ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

Dumlupınar Üniversitesinde okuyup, Kütahya Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Kütahya özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Kütahya GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Kütahya’daki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Kütahya Otogarı, Kütahya Şehir merkezinde sayılır. Bursa Yönünden Şehre gelen yol, Afyonkarahisar kavşağına çıkar bu kavşağa gelmeden solunuzda AVM ler ile birlikte Çini gara ulaşmış olursunuz.

Kütahya’da Öğrenci Olmak!
Kütahya İli Lokasyon olarak, Afyonkarahisar ve Eskişehir yolu üzerindedir. Dondurucu Soğuğunu saymazsak güzel bir şehirdir. Afyon’dan gelişte çevreyolunu takip ederseniz sağınızda ilk Germiyan Kampüsü sonrasında Gar görünür. İstanbul'dan gelenler Bursa'dan, Eskişehir'e gelmeden Bozüyük'den sağa sapmaları gerekir.

İstanbul, Bursa Domaniç ve Dumlupınar Üniversitesinin Önünden geçerek Kütahyaya kestirmeden gelir. Balıkesir’den Kepsut, Dursunbey, Harmancık Kütahya kestirmedir ama yol çok kötüdür. Kütahya’ya gece 12 den sora gelecekseniz Bineceğiniz otobüs firmasının servisi olup olmadığını sorun, gerçi servis yoksada kalacağınız özel yurt sizi garajdan alır.

Kütahya eski garajı önündeki cadde öğrencilerin ortak mekanlarının olduğu caddedir. Eski garajın önünden geçen cadde üzerinde öğrencilerin yoğun olduğu kaliteli işletmeler vardır. Sağınızda Hilton oteli. Bu cadde Kütahya valilik binasının olduğu meydana çıkar.

Valilik binasının hemen üstünden sağa devam ettiğinizde trafiğe kapalı olan sevgi yoluna çarşı içine ve sağlı sollu uygun yemek veren lokantalara gidersiniz. Solda belediyenin yanından da sağa yukarı çıkarken tabldot yemek veren lokantalar var. Kütahya bu cadde üzerinde kurulu yani öğrencileri ilgilendiren kesimi burası.
Kütahya Valilik Binasının bulunduğu bu meydandan ister sağa büyük kampüse minibüse binersiniz , ister sola Germiyan kampüse gidersiniz.

Şehrin merkezi olan ve genelde öğrencilere hitap eden işletmelerin yoğun olduğu caddede fazla değil en fazla 2012 yılında bir kafe bile bulamazdınız, öğrencinin yoğunluğunun artması ile cadde çok kaliteli kafeler ile dolduda taştı sadece kafeler değil aynı zamanda öğrenciye konaklama hizmeti veren apart, pansiyon, rezidans ve kiralık stüdyo dairelerde kontrolsüz bir şekilde çoğaldı,

öğrenci yurdu seçiminde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Ruhsatlı özel kız erkek öğrenci yurtları gibi kurumsal işletmeleri tercih etmenizi öneririz. Kütahya kaplıcalar cennetidir isterseniz 16. Km uzaklıkta Yoncalı kaplıcaları vardır . Piknik için 10 km uzaklıkta Çamlıyayla var. Pazar günleri Üniversitenin Botanik bahçesinede gidebilirsiniz..

Kütahya Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Kütahya’da da diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran "Kütahya’daki Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Germiyan kampüsüne yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Kütahya’da Hangi Üniversiteler Var?
Dumlupınar Üniversitesi , Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Kütahya’da Aktif olan 2 Devlet Üniversite var.

Kütahya’da Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmeleri için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Kütahya Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır.

Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Kütahya Tren Garı Nerede?
Kütahya Tren İstasyonu, Kütahya Çevre yolu Üzerindedir. Kütahya şehir merkezinde sayılır. Afyonkarahisar’dan gelen yol şehir merkezine girmeden çevreyolundan devam ettiğinizde sağınızda KütahyaTren garına ulaşmış olursunuz.

Kütahya Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Kütahya’daki Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Kütahya 'Erkek Yurdu Fiyatları 13.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, kahvaltı ve Akşam yemeği alternatifi, verilecek yemeğin cinsi, kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 40.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Kütahya Havalimanı Nerede?
Kütahya Zafer Havaalanı, Bölgesel Havaalanıdır, Altıntaş ilçesi Kuyucak Köyündedir.

Kütahya Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Kütahya Kız Öğrenci Apartı" veya "Kütahya’daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Kütahya Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 2.000TL ile 3.000TL arasındadır. Kütahya öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Kütahya’da Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Kütahya merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.000 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1700 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Kütahya’daki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Kütahya’da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Kütahya "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 14.500 TL ile 39.000 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalar ve imkanların sınırlı olduğunda daha ekonomik fiyatlar gözlemlenirken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha pahalı olmaktadır..

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster
 • GSB Özel Damla Kütahya Erkek Öğrenci Pansiyonu Merkez
  Kütahya / Merkez
  ( Toplam 23124 defa ziyaret edildi. )
  Gençlik ve Spor Bakanlığının 57 kapasite olarak izin verdiği yurdumuzu kaliteli hizmet adına kazancımızı göz ardı ederek 40 öğrenci kapasitesi ile h...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Simav Özel Yiğitler Erkek Öğrenci Yurdu Kütahya
  Kütahya / Simav
  ( Toplam 4725 defa ziyaret edildi. )
  Kütahya Simav'daki Erkek Öğrenci Yurdumuzun İçerik bilgileri güncellenmektedir.
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • EMET ERDOĞAN YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ PANSİYONU Kütahya
  Kütahya / Emet
  ( Toplam 33113 defa ziyaret edildi. )
  Evinize Hoşgeldiniz Tek kişilik ve 2-3-4 kişilik alternatifli, Aydınlık,Havadar ve kullanışlı dairelerimizde Merkezi sistemli 24 saat kaloriferli...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Kütahya Yurtları