Anasayfa

Kütahya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Yurtpark Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Kütahya
  Kütahya / Merkez
  ( Toplam 7720 defa ziyaret edildi. )
  Profesyonel Bir Yurt Binası, Profesyonel Bir İşletim Anlayışı...! Değerli Öğrencilerimiz İnşaat sektöründeki tecrübemizi ve Öğrenci yurdu işletmecili...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Damla Erkek Öğrenci Pansiyonu Kütahya
  Kütahya / Merkez
  ( Toplam 26021 defa ziyaret edildi. )
  Milli Eğitim Bakanlığının 57 kapasite olarak izin verdiği yurdumuzu kaliteli hizmet adına kazancımızı göz ardı ederek 40 öğrenci kapasitesi ile hizm...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • EMET ERDOĞAN YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ PANSİYONU Kütahya
  Kütahya / Emet
  ( Toplam 27589 defa ziyaret edildi. )
  Evinize Hoşgeldiniz Tek kişilik ve 2-3-4 kişilik alternatifli, Aydınlık,Havadar ve kullanışlı dairelerimizde Merkezi sistemli 24 saat kaloriferli...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Simav Özel Yiğitler Erkek Öğrenci Yurdu Kütahya
  Kütahya / Simav
  ( Toplam 795 defa ziyaret edildi. )
  Kütahya Simav'daki Erkek Öğrenci Yurdumuzun İçerik bilgileri güncellenmektedir.
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Kütahya Yurtları

Kütahya'da Nasıl Yaşanır ?

Dumlupınar veya Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.Korkmayın..!
Çünkü Kütahya'daki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buralardaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Kütahya
küçük ve samimi bir şehir ilçelerinde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde bölge insanına biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde bu şehirde okumaya geldiğinizde eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyerek okul bittiğinde geride kalan dostlukları ve hatıraları bir daha yaşama şansınız olmadığını farkettiğinizde üzüleceğinize emin olabilirsiniz. Sadece Üniversite öğrencilerine konaklama hizmeti veren Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlandırılmış ve Bakanlığın kontrolünde olan, Ruhsatlı Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci apartlarını veya öğrenci pansiyonlarını terihettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, hem üniversite hemde şehir yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır
Kütahya'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz Fiyatları: 5000.tl ile 9000 tl arasıdır. Yemekli Fiyatları:7000 tl ile 18000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 7000tl ile 16000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 4500 ile 11000 tl arasıdır.

ULAŞIM : Karayolu ve Tren Garı
Kütahya İli Lokasyon olarak, Afyonkarahisar ve Eskişehir yolu üzerindedir. Soğuğunu saymazsak güzel bir şehir. Afyondan gelişte çevreyolunu takip ederseniz sağınızda ilk Germiyan Kampüsü sonrasında Gar görünür. İstanbul'dan gelenler Bursa'dan, Eskişehir'e gelmeden Bozüyük'den sağa sapmaları gerekir. İstanbul Bursa Domaniç Tavşanlı ve Dumlupınar Üniversitesinin Önünden geçerek Kütahyaya kestirmeden gelir. Balıkesirden Kepsut, Dursunbey, Harmancık, Tavşanlıdan Kütahya kestirmedir ama yol çok kötüdür. Kütahya'ya gece 12 den sora gelecekseniz
www.kutahyalilar.com.tr Bineceğiniz otobüs firmasının servisi olup olmadığını sorun gerçi servis yoksada kalacağınız özel yurt sizi garajdan alır. Kütahya eski garajı önündeki cadde öğrencilerin ortak mekanlarının olduğu caddedir. Eski garajın önünden geçen cadde üzerinde öğrencilerin yoğun olduğu kaliteli işletmeler vardır. Sağınızda Hilton oteli. Bu cadde Kütahya valilik binasının olduğu meydana çıkar. Valilik binasının hemen üstünden sağa devam ettiğinizde trafiğe kapalı olan sevgi yoluna çarşı içine ve sağlı sollu uygun yemek veren lokantalara gidersiniz. Solda belediyenin yanından da sağa yukarı çıkarken tabldot yemek veren lokantalar var. Kütahya bu cadde üzerinde kurulu yani öğrileri ilgilendiren kesimi burası, bu meydandan ister sağa tavşanlı yoluna büyük kampüse minibüse binersiniz , ister sola germiyan kampüse gidersiniz. Şehrin merkezi olan ve genelde öğrencilere hitap eden işletmelerin yoğun olduğu caddede fazla değil en fazla 2012 yılında bir kafe bile bulamazdınız, öğrencinin yoğunluğunun artması ile cadde çok kaliteli kafeler ile dolduda taştı sadece kafeler değil aynı zamanda öğrenciye konaklama hizmeti veren apart, pansiyon, rezidans ve kiralık stüdyo dairelerde kontrolsüz bir şekilde çoğaldı, öğrenci yurdu seçiminde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ruhsatlı özel kız erkek öğrenci yurtları gibi kurumsal işletmeleri tercih etmenizi öneririz.

Altıntaş Meslek Yüksek Okulu : Kütahya'dan Afyonkarahisar yönüne gidişte yaklaşık 30. kilometrede sağa Altıntaş yoluna girerek yaklaşık 20 km sonunda Altıntaş'a girişte 2. akaryakıt istasyonunun yanından sola girdiğinizde altıntaş m.y.o ulaşırsınız buradan girmeyerek yolu devam ettiğinizde altıntaş ilçe merkezine girersiniz. Eski ama küçük bir ilçe. Uşak ve İzmirden geleceklerin Afyona kadar gitmelerine gerek yok Uşak Banazdan yaklaşık 30 km sonra Dumlupınar üzerinden Altıntaşa kestirmeden ulaşabilirler. Altıntaş Yüksekokulu İlçe merkezine biraz uzak yürümeyi seviyorsanız güzel havalarda yaklaşık 30 dk da gidersiniz myo ilçeden kestirme yollar var ama yürümeyi sevmiyorsanız 75 krşa minibüsle gidebilirsiniz. İklim karasal olduğundan kışları bayağı zorlu geçer.

Kütahya Aslanapa :

Çavdarhisar Meslek Yüksekokulu :
Çavdarhisar Kütahya şehir merkeziyle Gediz ilçesi arasında yer alır. kütahyadan Afyonkarahisar yönüne devam ederek Germiyan kampsünün önünden tam 3200 metre sonra sağa Çavdarhisar Gediz yoluna girerek çok geniş yollardan İlçeye geldiğinizde , sağa ilk ilçe merkezi girişinden girdiğinizde ilçenin içinden geçerek tekrar Gediz yoluna çıkarken hemen sağda okula gelirsiniz. 2013 yılının 10. ayında hala inşaatı sürmekteydi, 2014-2015 eğitim dönemine yetişip yetişmeyeceği belirsiz.

Domaniç Meslek Yüksekokulu : Domaniç Bursadan Kütahya yönüne gelişte İnegölden sonra Tavşanlı yolundadır. Kütahyaya 90 km uzaklıktadır.

Kütahya Dumlupınar :

Kütahya - Emet Meslek Yüksek Okulu : Bursa ve Balıkesir'den Harmancık Tavşanlı, Emet'e ulaşım kestirmedir. Uşak ve İzmir'den Uşak Organize sanayi bölgesinin yanından Gediz-Simav yoluna girersiniz, Abide beldesinden Gedize geçerek oradanda ilçeye gelirsiniz. İkinci alternatif yolda simav tarafına devam ederek Şaphane'nin yanından geçer Simava ulaşır oradanda ilçe merkezine geçersiniz. İlçeye girişte sağda garajın karşısından araç girişi yasaktır bi üst sokağından sola ilçe merkezine girilir. Çevreyolunu devam ederek bu Ahmet Derin bulvarıdır tepelere doğru çıktığınızda sağınızda yüksek tepelerde myo ulaşabilirsiniz. Emet M.Y.O İlçe merkezine uzak, yüksek rakımlı bir ilçe olduğundan kışları çok sert geçer kaplıcaları ile ünlüdür küçük bir ilçe olmasına rağmen Beş yıldızlı bir Resort otele sahiptir. Kütahya şehir merkezinden yaklaşık 100 km dir.

Gediz Meslek Yüksek Okulu : Tavşanlı, Emet, Hisarcık üzerinden ulaşırsınız yol çok sıkıntılıdır dar ve virajlı, bu yol eski Gediz'den sonra ilçe girişinde Kütahya Çavdarhisar yolu ile birleşir. Girişte Gediz Ambalaj sanayiinden sonra sağınızda tepelerde M.Y.O.nun Çok güzel mimari yapısı olan binasını görürsünüz.devamında sağınızda açık pazaryeri ve otobüs terminali var bu trafik lambalarından sağa içeri İlçe merkezine gider. Yolun devamı Şaphane Simav ve Uşak'a gider. İzmir ve Uşaktan gelecekler İzmir - Uşak arasında Güre'den sonra sanayinin yanından Gediz yoluna girebilirler bu yol çok daha iyidir. M.Y.O. İlçe Merkezine 5-6 km uzaklıkta. Kütahya ile arası yaklaşık 98 km uzaklıktadır.

Pazarlar Meslek Yüksekokulu : Pazarlar Kütahyaya 130 km ve yaklaşık 2 saat uzaklıktadır.

Şaphane Meslek Yüksek Okulu : Bursa ve Balıkesirden Tavşanlı Emet Simav Şaphaneye, Kütahya Çavdarhisar Gediz Şaphane, İzmir Uşak arasında uşağa gelmeden güreden sonra Organize sanayinin yanından simav gediz yoluna girerek abideden sonra simav tarafına girecek ve şaphaneye ulaşacaklar. Şaphane bu yola yaklaşık 5 km uzaklıkta ve Kütahyanın küçük bir ilçesi kışları zor, Şaphane M.Y.O. şaphanenin içine girdikten sonra derenin kenarından sağdan giderseniz tepede şaphanenin üst tarafında bulunur derenin sağından ilçe merkezinden geçerek emniyet müdürlüğünün üstündeki ilk aralıktan sağa girerek 50m sonra okula ulaşırsınız. M.Y.O. ilçe merkezinde olduğundan ulaşım için araç kullanmaya gerek yok. Kütahya şehir merkezine 130 km ve 2 saat uzaklıktadır.

Hisarcık Meslek Yüksek Okulu : Tavşanlı, Emet - Hisarcık: ilçenin 2 girişi var. Emet'ten gelirken yaklaşık 4 - 5 km kala tabelalarını gördüğünüz anda sola girdiğinizde; bu yol sizi köprünün üzerinden ilçe merkezine götürür. Eğer bu tabelaların bulunduğu yerden Hisarcık ve Simav tabelalarını takip ederseniz solunuzda ilçe girişinden girer ve yaklaşı 3 km sonra sağınızda M.Y.O ulaşır devamında ilçe merkezine diğer taraftan girmiş olursunuz. İzmir ve Uşaktan Şaphanenin yanından -Simav- Hisarcık bu yol biraz daha iyi veya Gediz üzerinden gidebilirsiniz. Okul ilçe içinde yürüyerek rahat gidilebilir. Kütahya ile arası 110 km dir ve 2 saat sürer.

Simav Teknoloji Fakültesi-Meslek yüksek Okulu : İzmir - Afyon yönünden gelecekler Uşak organize sanayiinin yanından Gediz yönüne devam ederek, Simav yol ayrımından sola Şaphane ve Pazarlar ilçelerinin yanından geçerek, Simav'a ulaştıklarında solda sanayi sitesi sağa okula gidiş. Bu sapaktan itibaren okul 3400 metre. Okul ilçe merkezine uzak ulaşım belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. Simav büyük bir ilçedir. Kütahya Simav arası 150 km ve iki buçuk saattir.

Tavşanlı Meslek Yüksek Okulu : Bursadan İnegöl, Domaniç veya Orhaneli Harmancık üzerinden, Balıkesir Kepsut, Dursunbey Harmancık üzerinden gelen yol Tavşanlıdan geçerek Kütahya gider. Tavşanlı'ya Kütahyadan geldiğinizde çevre yolunu takip ederek(ilçenin her iki girişindede şehir merekezi giriş tabelaları var buralardan girerseniz karıştırırsınız Tavşanlı il olmayı bekleyen bi ilçe yerleşimi geniş bir alana yayılmış büyük bir ilçe) sağınızda Tavşanlı tren istasyonunu geçerek solunuzda terminali gördüğünüz anda ki trafik lambalarından sola girerseniz Tavşanlı merkezine girebilirsiniz. Tavşanlı çevre yolunu devam ettiğinizde yaklaşık 5-6 km sonra Domaniç ve Harmancık kavşağına gelirsiniz kavşağı karşıya geçerseniz köprünün üzerinden sağınızda opet akaryakıt istasyonununun 200m ilerisinde Tavşanlı myo ulaşırsınız. Tavşanlı M.Y.O İlçe Merkezine uzak şehir içi minibüsler ulaşımı sağlıyor. Kütahya şehir merkezine 50 km uzaklıkta ve yaklaşık 30 dakikadır, geniş bir yoldan çok rahat ulaşım vardır.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi http://www.dpu.edu.tr o kadar değil gerçekten üniversitenin sunuş linkinde anlatıldığı gibi sadece sizi toplumainsanlığa faydalı bireyler yetiştirmek amaçlanmış her şey size özel son derece çağdaş bir kampüs, Germiyan kampüsü Kütahyanın Afyonkarahisar çıkışındadır , Merkez kampüs Tavşanlı yolunda 10. km de dir.

Neler yapabilirsiniz : Kütahya kaplıcalar cennetidir isterseniz 16. km de Yoncalı kaplıcaları vardır . Piknik için 10 km uzaklıkta Çamlıyayla var. Pazar günleri Üniversitenin Botanik bahçesi var. Ayrıca Kütahya'nın eski garajının önünde bulunan bulvar artık tamamiyle öğrenciye yönelik kaliteli kafeler ve çeşitli eğlence mekanlarıyla dolu.