Türkiye Yurtları

Kütahya Özel Yurtlar
Adres:
Servi Mah. Bolat Bey Sok. Yurtpark öğrenci yurdu Kütahya
1 Yorum yapıldı.  |   2174 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Kütahya
İlçe:
Merkez
Adres:
Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüs yolu üzeri Emniyet Müd.Karşısı) Menderes Cad.Dönmez Sok.No:8 Kütahya
17 Yorum yapıldı.  |   24135 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Kütahya
İlçe:
Merkez
Adres:
Hamam Sok. Kocaalan Cd.No:11 Emet/ Kütahya
6 Yorum yapıldı.  |   32129 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Kütahya
İlçe:
Emet
Adres:
Akpınar Mah.Gazi Cad.No:23 Emet/ Kütahya
27 Yorum yapıldı.  |   24738 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Kütahya
İlçe:
Emet

Kütahya'da Nasıl Yaşanır ?

Dumlupınar Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kütahya'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2018 - 2019 eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları: 

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz:                                     2500.tl ile 5000 tl arasıdır. Yemekli :3500-18000
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                          2500tl ile 12000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 2500 ile 4500 tl arasıdır.

 

ULAŞIM : Karayolu ve Tren Garı 
Afyonkarahisar ve Eskişehir yolu üzerindedir. Soğuğunu saymazsak güzel bir şehir. Afyondan gelişte çevreyolunu takip ederseniz sağınızda ilk Germiyan Kampüsü sonrasında Gar görünür. İstanbul'dan gelenler Bursa'dan, Eskişehir'e gelmeden Bozüyük'den sağa sapmaları gerekir. İstanbul Bursa  Domaniç Tavşanlı ve Dumlupınar Üniversitesinin Önünden geçerek Kütahyaya kestirmeden gelir. Balıkesirden Kepsut, Dursunbey, Harmancık, Tavşanlıdan Kütahya kestirmedir ama yol çok kötüdür. Kütahya'ya gece 12 den sora gelecekseniz
www.kutahyalilar.com.tr Bineceğiniz otobüs firmasının servisi olup olmadığını sorun gerçi servis yoksada kalacağınız özel yurt sizi garajdan alır. Kütahya eski garajı önündeki cadde öğrencilerin ortak mekanlarının olduğu caddedir. Eski garajın önünden geçen cadde üzerinde öğrencilerin yoğun olduğu kaliteli işletmeler vardır. Sağınızda Hilton oteli. Bu cadde Kütahya valilik binasının olduğu meydana çıkar. Valilik binasının hemen üstünden sağa devam ettiğinizde trafiğe kapalı olan sevgi yoluna çarşı içine ve sağlı sollu uygun yemek veren lokantalara gidersiniz. Solda belediyenin yanından da sağa yukarı çıkarken tabldot yemek veren lokantalar var. Kütahya bu cadde üzerinde kurulu yani öğrileri ilgilendiren kesimi burası, bu meydandan ister sağa tavşanlı yoluna büyük kampüse minibüse binersiniz , ister sola germiyan kampüse gidersiniz. Şehrin merkezi olan ve genelde öğrencilere hitap eden işletmelerin yoğun olduğu caddede fazla değil en fazla 2012 yılında bir kafe bile bulamazdınız, öğrencinin yoğunluğunun artması ile cadde çok kaliteli kafeler ile dolduda taştı sadece kafeler değil aynı zamanda öğrenciye konaklama hizmeti veren apart, pansiyon, rezidans ve kiralık stüdyo dairelerde kontrolsüz bir şekilde çoğaldı, öğrenci yurdu seçiminde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel kız erkek öğrenci yurtları gibi kurumsal işletmeleri tercih etmenizi öneririz.

 Altıntaş Meslek Yüksek Okulu: Kütahya'dan Afyonkarahisar yönüne gidişte yaklaşık 30. kilometrede sağa Altıntaş yoluna Altıntaş Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgirerek yaklaşık 20 km sonunda Altıntaş'a girişte 2. akaryakıt istasyonunun yanından sola girdiğinizde altıntaş m.y.o ulaşırsınız buradan girmeyerek yolu devam ettiğinizde altıntaş ilçe merkezine girersiniz. Eski ama küçük bir ilçe. Uşak ve İzmirden geleceklerin Afyona kadar gitmelerine gerek yok  Uşak Banazdan yaklaşık 30 km sonra Dumlupınar üzerinden Altıntaşa kestirmeden ulaşabilirler. Altıntaş Yüksekokulu İlçe merkezine biraz uzak yürümeyi seviyorsanız güzel havalarda yaklaşık 30 dk da gidersiniz myo ilçeden kestirme yollar var ama yürümeyi sevmiyorsanız 75 krşa minibüsle gidebilirsiniz. İklim karasal olduğundan kışları bayağı zorlu geçer.

Kütahya Aslanapa :

 Çavdarhisar Meslek Yüksekokulu : Çavdarhisar Kütahya şehir merkeziyle Gediz ilçesi arasında yer alır. kütahyadan Afyonkarahisar yönüne devam ederek Germiyan kampsünün önünden tam 3200 metre sonra sağa Çavdarhisar Gediz yoluna girerek çok geniş yollardan İlçeye geldiğinizde , sağa ilk ilçe merkezi girişinden girdiğinizde ilçenin içinden geçerek tekrar Gediz yoluna çıkarken hemen sağda okula gelirsiniz. 2013 yılının 10. ayında hala inşaatı sürmekteydi, 2014-2015 eğitim dönemine yetişip yetişmeyeceği belirsiz.

 Domaniç Meslek Yüksekokulu : Domaniç Bursadan Kütahya yönüne gelişte İnegölden sonra Tavşanlı yolundadır. Kütahyaya 90 km uzaklıktadır.

Kütahya Dumlupınar :

 Kütahya - Emet Meslek Yüksek Okulu : Bursa ve Balıkesir'den Harmancık Tavşanlı, Emet'e ulaşım kestirmedir. Uşak ve İzmir'den Uşak Organize sanayi bölgesinin Kütahya Emet Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıyanından Gediz-Simav yoluna girersiniz, Abide beldesinden Gedize geçerek oradanda ilçeye gelirsiniz. İkinci alternatif yolda simav tarafına devam ederek Şaphane'nin yanından geçer Simava ulaşır oradanda ilçe merkezine geçersiniz. İlçeye girişte sağda garajın karşısından araç girişi yasaktır bi üst sokağından sola ilçe merkezine girilir. Çevreyolunu devam ederek bu Ahmet Derin bulvarıdır tepelere doğru çıktığınızda sağınızda yüksek tepelerde myo ulaşabilirsiniz. Emet M.Y.O İlçe merkezine uzak, yüksek rakımlı bir ilçe olduğundan kışları çok sert geçer kaplıcaları ile ünlüdür küçük bir ilçe olmasına rağmen Beş yıldızlı bir Resort otele sahiptir. Kütahya şehir merkezinden yaklaşık 100 km dir.

 Gediz Meslek Yüksek Okulu : Tavşanlı, Emet, Hisarcık üzerinden ulaşırsınız yol çok sıkıntılıdır dar ve virajlı, bu yol eski Gediz'den sonra ilçe Kütahya Gediz Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgirişinde  Kütahya Çavdarhisar yolu ile birleşir. Girişte Gediz Ambalaj sanayiinden sonra sağınızda tepelerde M.Y.O.nun Çok güzel mimari yapısı olan binasını görürsünüz.devamında sağınızda açık pazaryeri ve otobüs terminali var bu trafik lambalarından sağa içeri İlçe merkezine gider. Yolun devamı Şaphane Simav ve Uşak'a gider. İzmir ve Uşaktan gelecekler İzmir - Uşak arasında Güre'den sonra sanayinin yanından Gediz yoluna girebilirler bu yol çok daha iyidir. M.Y.O. İlçe Merkezine 5-6 km uzaklıkta. Kütahya ile arası yaklaşık 98 km uzaklıktadır.

 Pazarlar Meslek Yüksekokulu : Pazarlar Kütahyaya 130 km ve yaklaşık 2 saat uzaklıktadır.

 Şaphane Meslek Yüksek Okulu : Bursa ve Balıkesirden Tavşanlı Emet Simav Şaphaneye, Kütahya Çavdarhisar Gediz Şaphane, İzmir Uşak arasında uşağa gelmeden güreden sonra Organize sanayinin yanından simav gediz yoluna girerek abideden sonra simav tarafına girecek ve şaphaneye ulaşacaklar. Şaphane bu yola yaklaşık 5 km uzaklıkta ve Kütahyanın küçük bir ilçesi kışları zor, Şaphane M.Y.O. şaphanenin içine girdikten sonra derenin kenarından sağdan giderseniz tepede şaphanenin üst tarafında bulunur derenin sağından ilçe merkezinden geçerek emniyet müdürlüğünün üstündeki ilk aralıktan sağa girerek 50m sonra okula ulaşırsınız. M.Y.O.  ilçe merkezinde olduğundan ulaşım için araç kullanmaya gerek yok. Kütahya şehir merkezine 130 km ve 2 saat uzaklıktadır.

 Hisarcık Meslek Yüksek Okulu : Tavşanlı, Emet - Hisarcık: ilçenin 2 girişi var. Emet'ten gelirken yaklaşık 4 - 5 km kala Gediz ve Uşak Kütahya Hisarcık Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıtabelalarını gördüğünüz anda sola girdiğinizde; bu yol sizi köprünün üzerinden ilçe merkezine götürür. Eğer bu tabelaların bulunduğu yerden Hisarcık ve Simav tabelalarını takip ederseniz solunuzda ilçe girişinden girer ve yaklaşı 3 km sonra sağınızda M.Y.O ulaşır devamında ilçe merkezine diğer taraftan girmiş olursunuz. İzmir ve Uşaktan Şaphanenin yanından -Simav- Hisarcık bu yol biraz daha iyi veya Gediz üzerinden gidebilirsiniz. Okul ilçe içinde yürüyerek rahat gidilebilir. Kütahya ile arası 110 km dir ve 2 saat sürer.

 Simav Teknoloji Fakültesi-Meslek yüksek Okulu : İzmir - Afyon yönünden gelecekler Uşak organize sanayiinin yanından Gediz yönüne devam ederek, Gediz -Kütahya Simav Teknoloji Fakültesi Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı Simav yol ayrımından sola Şaphane ve Pazarlar ilçelerinin yanından geçerek, Simav'a ulaştıklarında solda sanayi sitesi sağa okula gidiş. Bu sapaktan itibaren okul 3400 metre. Okul ilçe merkezine uzak ulaşım belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. Simav büyük bir ilçedir. Kütahya Simav arası 150 km ve iki buçuk saattir.

 Tavşanlı Meslek Yüksek Okulu : Bursadan İnegöl, Domaniç veya Orhaneli Harmancık üzerinden, Balıkesir Kepsut, Dursunbey Harmancık üzerinden gelen yol Tavşanlıdan geçerek Kütahya gider. Tavşanlı'ya Kütahyadan geldiğinizde çevre yolunu takip ederek(ilçenin her iki girişindede şehir merekezi giriş tabelaları var buralardan girerseniz karıştırırsınız  Tavşanlı il olmayı bekleyen bi ilçe yerleşimi geniş bir alana yayılmış büyük bir ilçe) sağınızda Tavşanlı tren istasyonunu geçerek solunuzda terminali gördüğünüz anda ki trafik lambalarından sola girerseniz Tavşanlı merkezine girebilirsiniz. Tavşanlı çevre yolunu devam ettiğinizde yaklaşık 5-6 km sonra Domaniç ve Harmancık kavşağına gelirsiniz kavşağı karşıya geçerseniz köprünün üzerinden sağınızda opet akaryakıt istasyonununun 200m ilerisinde Tavşanlı myo ulaşırsınız. Tavşanlı  M.Y.O İlçe Merkezine uzak şehir içi minibüsler ulaşımı sağlıyor. Kütahya şehir merkezine 50 km uzaklıkta ve yaklaşık 30 dakikadır, geniş bir yoldan çok rahat ulaşım vardır.

Kütahya Dulupınar Üniversitesi FotoğrafıKütahya Dumlupınar Üniversitesi http://www.dpu.edu.tr o kadar değil gerçekten üniversitenin sunuş linkinde anlatıldığı gibi sadece sizi topluma insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek amaçlanmış her şey size özel son derece çağdaş bir kampüs, Germiyan kampüsü Kütahyanın Afyonkarahisar çıkışındadır , Merkez kampüs Tavşanlı yolunda 10. km de dir.Kütahya Dulupınar Üniversitesi Germiyan Kampüsü Fotoğrafı
Neler yapabilirsiniz : Kütahya kaplıcalar cennetidir isterseniz 16. km de Yoncalı kaplıcaları vardır . Piknik için 10 km uzaklıkta Çamlıyayla var. Pazar günleri Üniversitenin Botanik bahçesi var. Ayrıca Kütahya'nın eski garajının önünde bulunan bulvar artık tamamiyle öğrenciye yönelik kaliteli kafeler ve çeşitli eğlence mekanlarıyla dolu.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin