Anasayfa

Lefke Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Lefke Yurtları

Lefke'de Nasıl Yaşanır ?

(LAÜ) Lefke Avrupa Üniversitesi European University of Lefke kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir Ülkede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız .
Korkmayın..!

Çünkü Lefke'deki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere ve ülkelere belkide Türkiye'ye sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Lefke'deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Lefke'deki işiniz çok daha kolay insanları genelde sıcak kanlıdır. Hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir öğrencilik hayatı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde Kıbrıs'ın kültürünü, doğasını, halkının yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olabilirsiniz. Yaşamınıza tecrübe katılır.. Birde sizden önce K.K.T.C. ye okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra güzel hatıralardan ayrılacağından dolayı çookk üzülen öğrenciler kervanına katılacağınıza emin olun. Eğitim sürenizce konaklamak için Özel Kız öğrenci yurtlarını veya Erkek Öğrenci Yurtlarını Öğrencievlerini - pansiyonlarını apartları seçerken mağduriyet yaşamamanız için kurumsal işletmeleri tercih etmenizi öneririz. Sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkililerinin yaşamınızı kolaylaştıracağına emin olabilirsniz.

Kıbrıs Lefke'deki Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları sadece yatak: 0.tl ile 00 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları sadece yatak: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Apartların pansiyonların stüdyo dairelerin öğrenci evlerinin odada tek veya iki kişi kalınsada 6000- 7000 tl arasıdır +Elektrik+Su+ İsterseniz İnternet ücreti ekstradır.

Ulaşım: K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ucuza gelirsiniz.Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.Biz Pegasus Hava Yollarından dolayı Sabiha Gökçen'i tarif edelim. İstanbul'un çeşitli semtlerinden servis var.
İstanbul dışı Anadolu tarafından geldiğinizde Pendik köprüsünde inerek (indiğiniz otobüs durağından Kurtköy tarafına doğru 50 mtr de devamlı taksi var Pendik köprüsünden havaalanına giden iki yol var biri kısa, diğeri biraz daha uzun. Ayrıca Bursa, Sakarya ve Kocaeli'den belediye veya Özel sektör ile çok rahat ulaşım imkanlarıda mevcut.
Havaalanına Dış hatlar teminaline girerken bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız 1.Güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Valizinizi açmak zorunda kalmamanız için Bilgisayarınızı yanınıza alın. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz. Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alarak, hem valizinize zarar gelmesini önleyebilirsiniz, hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız. Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık marketler çok daha uygun fiyatla satış yapıyor. Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.

Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişler soldan gelişler sağdan olması dolayısıyla Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin (Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor) çünkü trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren KIPHAS otobüsleri ile Lefke'ye gelirsiniz.
Silifke Taşucundan Deniz otobüsüyle 2 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz veya aracınızla binebileceğiniz feribotla 5 saatte Girne'ye ulaşabilir.
Bir diğer alternatifte Mersin'den büyük gemilerle Gazi Mağusaya 12 saatlik bir yolculuğu göze alarak ulaşım sağlayabilirsiniz..

Deniz ulaşımı bilgileri için linki tıklayın akgunlerdenizcilik.com
Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor. deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

Üniversitelerin Servis araçları Şehrin hemen hemen her yerinde ücretsiz olarak Ring yapmaktadır.

Lefkede Yaşam : Deniz kenarında çok küçük bir yerleşim yeri, sahilinde çok güzel mekanları var. Lefke'ye ilk gelenlerin kafası doğal olarak biraz karışabilir sonuçta Türkiye'den çok farklı bir yaşam kültürü var çok katlı yapılanma olmadığından dolayı yerleşim az katlı ve geniş alana yapılmış, nüfus yoğunluğunun azlığından ve genelde hemen her evdeki her bireyin kendine özel arabası olduğundan dolayı toplu taşıma imkanı yok denecek kadar. Fakat öğrenciler için bölgede ulaşım rahat üniversitenin servis otobüsleri bölgenin hemen her yerinde ring yapıyor dolayısıyla okula yakın veya uzak bir yerde konaklama yapmanızın çok önemi yok, ayrıca taşıt yolundan ziyede yaya olarak kestirme alternatif yollarda var. Her bölgede olduğu gibi bölgenin yabancıları bölgeyi tanımadıklarından dolayı Üniversitenin en yakınındaki özel yurtları veya apartları tercih etmekte tabiki işletmecileride bu durumdan faydalanarak fiyatlarını çok yüksek tutmaktalar bizim genel sayfamızda yıllık ücret 6500 tl civarında yazıyor ama üniversiteye yakın olan yurtlar 6000 sterline kadar ücretlerini yükseltebiliyorlar. Bizim tavsiyemiz gerekirse bölgeyi yaya olarak veya bir taksi tutarak keşfetmenizdir. Hatta apartları üniversiteye uzak olan işletmecilerden size bölgesini okula yakınlığını uzaklığını göstermesini isteyebilirsiniz.

(LAÜ) Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi European University of Lefke: www.lefke.edu.tr/ KKTC Kıbrıs Girne limanından aracınızla indiğinizde karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağları devam eder siz bu dağları solunuza alarak Lapta tarafına doğru sahilden devam ettiğinizde bi süre sonra yemyeşil ağaçlarla kaplı dağlara doğru tırmanarak yaklaşık 40-50 Km sonra Güzelyurt'a gelmeden Kalkanlı köyü girişinde sağınızda (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKTC Kalkanlı Kampüsü görünür köyün içinden geçerek yaklaşık 6-7 km sonrada Güzelyurt il merkezinden Lefke yön tabelalarını takip ederek 21 km sonra Yeşilyurt Gemikonağı ve Lefkeye gelirsiniz solunuzda iş yerleri başladığı anda, yine solunuzdaki hangi sokaktan girerseniz girin yol sizi kampüse götürür, sokaklara girmeden yerleşim yerinin merkezinin içinden geçerek devam ettiğinizde solunuzda göreceğiniz ilk akaryakıt istasyonundan sonra ki ilk caddeden yine sola girerek 400 metre sonra sağa girdiğinizde (LAÜ) Lefke Avrupa Üniversitesi kampüsüne gelirsiniz. Lefke'de özel yurtlar üniversite kampüsü civarında yer almaktadır.

Bu yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 15.05.2021 yılındada uzaktan güncellenmiştir.