Anasayfa

Lefke Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Lefke'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir ülkede, evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Lefke Özel Yurt fiyatları, Kampüslere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Lefke ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Lefke Üniversitesinde okuyup, Lefke Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Lefke’deki Üniversiteye yakın Özel Yurt Fiyatları, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kıbrıs'a Nasıl Gidilir?
K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ekonomik gelirsiniz. Kuzey Kıbrıs'a, Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.

K:K:T:C. ye gelicek T.C. vatandaşlarından vize istenmemektedir, Ülkeye Sadece kimliğiniz ile giriş çıkış yapabilirsiniz. Öğrenciler, oturum izni alabilmek için, Pasaportları ile giriş çıkış yapmak zorundalar. Oturum izinlerini okullar alır.

İstanbul’dan Lefke’ye nasıl gidileceğini tarif edeceğiz. Nasılsa bütün uçaklar Ercan Havalimanına iner.

İstanbul Havalimanına, Havaist ile kolay ve konforlu ulaşım imkanı var. Kendi aracınızla Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanarak gelebilirsiniz. Bursa, Sakarya ve Kocaeli gibi çoğu şehirden Belediye Otobüsleri ile ulaşım bulunmakta.

Sabiha Gökçen Havalimanına, Metrobüs ile Uzunçayır istasyonunda inerek Otobüsler ile. Havabus Taksim ve Kadıköy’e gider. Kadıköy Rıhtımdan İETT obüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Taşucu Limanından Deniz Otobüsleri İle kısa sürede, Büyük gemilerle en az 9 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz.

Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık Lemar marketler çok daha uygun.

Dış hatlar teminaline girerken, bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız,

1.Güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Kontrolde, Valizinizi açmak zorunda kalmamanız için, Bilgisayarınızı dışarıda tutun. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz.

Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alarak, hem valizinize zarar gelmesini önleyebilirsiniz, hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden, dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız.

Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.

Ercan Havalimanından Lefke’ye Nasıl Gidilir?
Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren KIBHAS otobüsleri ile Lefke’ye gelirsiniz. Havaalanının önünde büyük bir Açık otopark var, Otobüsler buradan kalkar.

Girne Limanından Lefke’ye Nasıl gidilir?
Girne limanında indiğinizde limanda bulunan toplu taşıma araçları ile ekonomik olarak Lefke’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor.

Deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

Lefke’ye Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefke’ye kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor,

Girne’den, Limandan aracınızla indiğinizde, karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağlarını görürsünüz, bu dağları solunuza alarak, Karaoğlanoğlu ve Lapta tarafına sahili takip ederek devam ettiğinizde bi süre sonra yemyeşil ağaçlarla kaplı dağlara tırmanarak, yaklaşık 40-50 km sonra Güzelyurt'a gelir sonrasında sahilden Gemikonağı ve Lefke merkeze gelirsiniz.

2021- 2022 Dönemi, Lefke Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Lefke’deki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Lefke “Özel Yurt fiyatları sadece LAÜ yurtlarında 3 öğün yemekli Bir dönem için 17000 TL, Yemeksiz 50000 TL dir, ”özel yurtların konumlarına, konforuna, bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleride etken olarak, 6000 TL den başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda 20000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Lefke Özel Yurtları!
Lefke’deki Özel Yurtlar, Kampüs civarında Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda var. Kimisi pansiyon tarzında kimide ev konseptindedir. Lefke’deki Üniversitenin Şehir merkezinde Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır. Konaklamanızı bu güzergaha göre yapmanız gerekir. Lefke ve yakınlarında Türkiye Cumhuriyeti, Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK nın 2500 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtları da var.

Lefke’de Hangi Üniversiteler Var?
Lefke Avrupa Üniversitesi European University of Lefke
Lefke’deki Aktif olan 1 Üniversite var.

Lefke’de Öğrenci Olmak!
Bir öğrencinin KKTC'deki aylık harcaması öğrencinin yaşam tarzına göre farklılık göstermektedir
Lefke Deniz kenarında çok küçük bir yerleşim yeri, sahilinde çok güzel tesisler var.

Lefke'ye ilk gelenlerin kafası doğal olarak biraz karışabilir sonuçta Türkiye'den çok farklı bir yaşam kültürü var çok katlı yapılanma olmadığından dolayı yerleşim az katlı ve geniş alana yapılmış,

Nüfus yoğunluğunun azlığından ve genelde hemen her evdeki her bireyin kendine özel arabası olduğundan dolayı toplu taşıma imkanı yok denecek kadar sınrlı

Fakat öğrenciler için bölgede ulaşım rahat üniversitenin servis otobüsleri bölgenin hemen her yerinde ring yapıyor dolayısıyla okula yakın veya uzak bir yerde konaklama yapmanızın çok önemi yok.

Ayrıca taşıt yolundan ziyade yaya olarak kestirme alternatif yollarda var. Her bölgede olduğu gibi, bölgenin yabancıları bölgeyi tanımadıklarından dolayı Üniversitenin en yakınındaki özel yurtları veya apartları tercih etmekte.

Tabiki işletmecileride bu durumdan faydalanarak fiyatlarını çok yüksek tutmaktalar. genel sayfamızda yıllık ücret 6500 TL civarında yazıyor ama üniversiteye yakın olan yurtlar 2010 yıllarında, 6000 sterline kadar ücretlerini yükseltebiliyorlardı.

Bizim tavsiyemiz gerekirse bölgeyi yaya olarak veya bir taksi tutarak keşfetmenizdir. Hatta apartları üniversiteye uzak olan işletmecilerden size bölgesini okula yakınlığını, uzaklığını göstermesini isteyebilirsiniz.

Lefke’de Ulaşım Nasıl?
Lefke’deki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Lefke’de Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 12.05.2021 yılındada uzaktan günc

Devamını Göster

Diğer Lefke Yurtları