Anasayfa

Lefke Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Lefke'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişlerin soldan gelişlerin sağdan olmasından dolayı Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin ( Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor ) trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Lefke’ye Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefke’ye kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor,

Girne’den, Limandan aracınızla indiğinizde, karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağlarını görürsünüz, bu dağları solunuza alarak, Karaoğlanoğlu ve Lapta tarafına sahili takip ederek devam ettiğinizde bi süre sonra yemyeşil ağaçlarla kaplı dağlara tırmanarak, yaklaşık 40-50 km sonra Güzelyurt'a gelir sonrasında sahilden Gemikonağı ve Lefke merkeze gelirsiniz.

2023- 2024 Dönemi, Lefke Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Lefke’deki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Lefke “Özel Yurt fiyatları sadece LAÜ yurtlarında 3 öğün yemeklidir.”özel yurtların konumlarına, konforuna, bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleride etken olarak, 2.000 Amerikan Dolarından başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda 5.000 $ a kadar çıkmaktadır.

Lefke Özel Yurtları!
Lefke’deki Özel Yurtlar, Kampüs civarında Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda var. Kimisi pansiyon tarzında kimide ev konseptindedir. Lefke’deki Üniversitenin Şehir merkezinde Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır. Konaklamanızı bu güzergaha göre yapmanız gerekir. Lefke ve yakınlarında Türkiye Cumhuriyeti, Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK nın 2500 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtları da var.

Lefke’de Hangi Üniversiteler Var?
Lefke Avrupa Üniversitesi European University of Lefke
Lefke’deki Aktif olan 1 Üniversite var.

Lefke’de Öğrenci Olmak!
Bir öğrencinin KKTC'deki aylık harcaması öğrencinin yaşam tarzına göre farklılık göstermektedir
Lefke Deniz kenarında çok küçük bir yerleşim yeri, sahilinde çok güzel tesisler var.

Lefke'ye ilk gelenlerin kafası doğal olarak biraz karışabilir sonuçta Türkiye'den çok farklı bir yaşam kültürü var çok katlı yapılanma olmadığından dolayı yerleşim az katlı ve geniş alana yapılmış,

Nüfus yoğunluğunun azlığından ve genelde hemen her evdeki her bireyin kendine özel arabası olduğundan dolayı toplu taşıma imkanı yok denecek kadar sınrlı

Fakat öğrenciler için bölgede ulaşım rahat üniversitenin servis otobüsleri bölgenin hemen her yerinde ring yapıyor dolayısıyla okula yakın veya uzak bir yerde konaklama yapmanızın çok önemi yok.

Ayrıca taşıt yolundan ziyade yaya olarak kestirme alternatif yollarda var. Her bölgede olduğu gibi, bölgenin yabancıları bölgeyi tanımadıklarından dolayı Üniversitenin en yakınındaki özel yurtları veya apartları tercih etmekte.

Tabiki işletmecileride bu durumdan faydalanarak fiyatlarını çok yüksek tutmaktalar. genel sayfamızda yıllık ücret 6500 TL civarında yazıyor ama üniversiteye yakın olan yurtlar 2010 yıllarında, 6000 sterline kadar ücretlerini yükseltebiliyorlardı.

Bizim tavsiyemiz gerekirse bölgeyi yaya olarak veya bir taksi tutarak keşfetmenizdir. Hatta apartları üniversiteye uzak olan işletmecilerden size bölgesini okula yakınlığını, uzaklığını göstermesini isteyebilirsiniz.

Lefke’de Ulaşım Nasıl?
Lefke’deki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Lefke’de Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 11.06.2023 yılındada güncellendi.

Devamını Göster

Diğer Lefke Yurtları