Anasayfa

Lefke Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Lefke'de Nasıl Yaşanır ?

(LAÜ) Lefke Avrupa Üniversitesi European University of Lefke Üniversiteyi - Ada Kent Üniversitesi Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız .
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor . Oradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle aynı zamanda yaşıyor , bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü , doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak .. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Kız öğrenci yurtları nı veya Erkek Öğrenci Yurtları nı - Öğrencievleri ni - pansiyonları nı seçtiğinizde , Sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkililerinin Yaşamınızı kolaylaştıracağına emin olun.

Kıbrıs Lefke'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2018 - 2019 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri Fiyatları:

Özel kız Kız öğrenci yurtlarının yemek ve kahvaltısız ücretleri : 6500 - 7500
Erkek Öğrenci yurtlarının yemek ve kahvaltısız ücretleri : 6500 - 7500
Apartların pansiyonların stüdyodairelerin öğrenci evlerinin ister 2 kişi ister tek kişi kalın aynı fiyattır ücretleri :6000 tl ile 7500 tl arasıdır.

Ulaşım : Hava ve deniz yolu
Havayolundan geliyorsanız ki buraya gelmek için en uygun ve ekonomik olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken ayırırsanız okadar ekonomik gelirsiniz. Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak kalkıyor. Biz sabiha gökçeni tarif edelim. Sabiha Gökçen Havaalanına İstanbulun çeşitli semtlerinden servis var. Anadolu Tarafından geliyorsanız Pendik köprüsünde inerek (indiğiniz otobüs durağından kurtköy tarafına doğru 50 mtr de devamlı taksi var en çok 25 tl tutar taksi Pendik köprüsünden sabiha gökçene iki yol var biri kısa diğeri biraz daha uzun Eğer sabiha gökçen havalimanına kendi aracınızla girerseniz özellikle pegasus otoparkında günlük fiyatı kesin sorun ve dış hatlar iç hatlar(Kıbrısı özellikle söyleyin) ayrımından dolayı beklediğinizin çok üstünde park ücreti ödersiniz. Havaalanına Dış hatlar teminaline girerken bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız 1. güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (laptopunuzu yanınıza alın valizi açmak zorunda kalmazsınız. Laptop,Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz. Küçük boy valiziniz varsa yanınıza alın hem valizinize zarar gelmez hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden dolayısıyla sırada beklemeden KKTC ye giriş yaparsınız. Alış veriş yapacaksanız kıbrıs gümrüklerindeki free shoplarda her şeyi çok daha ucuza alırsınız. Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız dışarıdan alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız. Kıbrısta Trafik Türkiye gibi değil gidişler soldan gelişler sağdan benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin çünkü trafik ters olduğundan dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Ercan havaalanından Lefke'ye :Havaalanında toplu taşıma hizmeti veren KIBHAS otobüsleri ile Güzelyurta gelirsiniz.
Silifke Taşucundan Deniz otobüsüyle 80 tl 2 saatte girne limanına gelirsiniz veya Aracınızla binebileceğiniz feribotla 5 saatte Girneye gelebilirsiniz.
Mersinden büyük gemilerle Gazi Mağusaya 12 saati göze alıp gelebilirsiniz. Taşucundan gemiyle gidiş dönüşlerde kesinlikle zaman kavramınız olmaması gerekiyor çünkü hava muhalefetinden dolayı gemiler zamanında gidip gelmiyor.

Deniz ulaşımı bilgileri için linki tıklayın www.fergun.net
Girne limanında indiğinizde limanda bulunan toplu taşıma araçları ile ekonomik olarak Lefke gelebilirsiniz. Kıbrısta tl ile rahat alışveriş yapabilirsiniz. deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa eğer yeterince yolcu yoksa gemi seferi ertelenir.


Lefkede Yaşam : Deniz kenarında Çok küçük bir yerleşim yeri, sahilinde çok güzel mekanları var. Lefkeye ilk gelenlerin kafası doğal olarak biraz karışabilir sonuçta Türkiyeden çok farklı bir yaşam kültürü var çok katlı yapılanma olmadığından dolayı yerleşim az katlı ve geniş alana yapılmış, nüfus yoğunluğunun azlığından ve genelde hemen her evdeki her bireyin kendine özel arabası olduğundan dolayı toplu taşıma imkanı yok denecek kadar. Fakat öğrenciler için bölgede ulaşım rahat üniversitenin servis otobüsleri bölgenin hemen her yerinde ring yapıyor dolayısıyla okula yakın veya uzak bir yerde konaklama yapmanızın çok önemi yok, ayrıca taşıt yolundan ziyede yaya olarak kestirme alternatif yollarda var. Her bölgede olduğu gibi bölgenin yabancıları bölgeyi tanımadıklarından dolayı Üniversitenin en yakınındaki özel yurtları veya apartları tercih etmekte tabiki işletmecileride bu durumdan faydalanarak fiyatlarını çok yüksek tutmaktalar bizim genel sayfamızda yıllık ücret 6500 tl civarında yazıyor ama üniversiteye yakın olan yurtlar 6000 sterline kadar ücretlerini yükseltebiliyorlar. Bizim tavsiyemiz gerekirse bölgeyi yaya olarak veya bir taksi tutarak keşfetmenizdir. Hatta apartları üniversiteye uzak olan işletmecilerden size bölgesini okula yakınlığını uzaklığını göstermesini isteyebilirsiniz.

(LAÜ) Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi European University of Lefke: www.lefke.edu.tr/ KKTC Kıbrıs Girne limanından aracınızla indiğinizde karşınızda sahile parelel olarak beşparmakdağları devam eder siz bu dağları solunuza alarak lapta tarafına doğru sahilden devam ettiğinizde bi süre sonra yemyeşil ağaçlarla kaplı dağlara doğru tırmanarak yaklaşık 40-50 km sonra güzelyurta gelmeden kalkanlı köyü girişinde sağınızda (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKTC Kalkanlı Kampüsü görünür köyün içinden geçerek yaklaşık 6-7 km sonrada güzelyurt ilçe merkezinden lefke yön tabelalarını takip ederek 21 km sonra yeşilyurt gemikonağı ve lefkeye gelirsiniz solunuzda iş yerleri başladığı anda solunuzdaki hangi sokaktan girerseniz girin kampüse gidersiniz sokaklara girmeden yerleşim yerinin merkezinin içinden geçerek devam ederseniz solunuzda göreceğiniz ilk akaryakıt istasyonundan sonra ki ilk caddeden sola girerek 400 metre sonra sağa girdiğinizde (LAÜ) Lefke Avrupa Üniversitesi kampüsüne gelirsiniz. Lefkede özel yurtlar üniversite kampüsü civarında yer almaktadır.