Anasayfa

Lefkoşa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Lefkoşa Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişlerin soldan gelişlerin sağdan olmasından dolayı Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin ( Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor ) trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Lefkoşa'da şubesi olan bankalar!
İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, Halk Bank, ING,

Lefkoşa'da ATM si olan bankalar!
Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)


Lefkoşa’da Hangi Üniversiteler Var?
Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Atatürk Öğretmen Akademisi,
Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi,
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi,
Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi,


Onbeş Kasım Üniversitesi,
Rauf Denktaş Üniversitesi,
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi,
Yakın Doğu Üniversitesi.
Lefkoşa’da Aktif olan 10 Üniversite var.

Lefkoşa’ya Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefkoşa’ya kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor,

Girne’den, Limandan aracınızla indiğinizde, karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağlarını görürsünüz, Lefkoşa Yön tabelalarını takip ederek, Beşparmak dağlarına doğru tırmanışa geçerek vadiden dağı aştıktan sonra, düz yol sizi büyük bir dönel kavşağa çıkaracak,

bu kavşağın ismi ‘Gönyeli Çemberi’dir. Buradan sağa, Lefkoşa Yurt Fiyatlarını karşılaştırma imkanı bulabileceğiniz kadar yoğun olan yurtların bulunduğu, genelde öğrencilerin konaklamak için tercih ettiği bölge olan Gönyeli’ye gider.

Gönyeli Çemberinden sola Metehan, Lefkoşa şehir merkezine gidebilirsiniz

2023- 2024 Dönemi, Lefkoşa Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Lefkoşa’daki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Lefkoşa “Özel Yurt fiyatları Bir dönem için, 2.000 $ ile 6.000 $ arasındadır,” özel yurtların konumlarına, konforuna ve bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleri de etken olarak, 2.000 $ dan başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda 6.000 $ a kadar çıkmaktadır.

Lefkoşa Özel Yurtları!
Lefkoşa’daki Özel Yurtlar, Kampüs yanında Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda var. Kimisi pansiyon tarzında kimide ev konseptindedir. Lefkoşa’da Üniversitelerin Şehir merkezinde Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır. Konaklamanızı bu güzergaha göre yapmanız gerekir

Lefkoşa’da Öğrenci Olmak!
Lefkoşa,Kuzey Kıbrıs'ın Başkenti deniz yok ama, Girne sahilleri yakın. Dereboyu şehrin merkezi caddesidir sosyal aktivite bu caddede ve Sur içinde yoğunlaşmıştır, Öğrenci Yurtları Gönyeli, Göçmenköy ve Küçükkaymaklı civarında, birde Şehir merkezinde yoğun olarak bulunur. Lefkoşa’da en ilginç olan şey Ceneviz'lilerden kalma surların üzerinden Girne kapıda tel örgülerin arkasından Güney Kıbrıs'ı izleyebiliyorsunuz.

Lefkoşa’da Ulaşım Nasıl?
Lefkoşa’daki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Lefkoşa’da Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca Lefkoşa’da toplu taşıma araçaları diğer şehirlere göre daha iyi durumda. Eskıde olsa küçük otobüslerle şehir içi dolmuş tarzı minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 15.06.2023 tarihinde de güncellenmiştir.

Devamını Göster
 • Greenland Premium Dormitory Lefkoşa
  Lefkoşa / Merkez
  ( Toplam 19140 defa ziyaret edildi. )
  Greenland Premium Dormitory, Özel Kız Öğrenci Yurdumuz 57 öğrenci odasından oluşmaktadır. Öğrencilerine Çamaşırhane, Temizlik ve Spor Salonu hizmeti...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...