Anasayfa

Lefkoşa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Lefkoşa Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir ülkede, evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Lefkoşa Özel Yurt fiyatları, Kampüslere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Lefkoşa ile ilgili ön bilgi vermeye çalışacağız.

Üniversitelerinde okuyup, Lefkoşa Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Lefkoşa’daki Üniversiteye yakın Özel Yurt Fiyatları, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?
K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ekonomik gelirsiniz. Kuzey Kıbrıs'a, Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.

K:K:T:C. ye gelicek T.C. vatandaşlarından vize istenmemektedir, Ülkeye Sadece kimliğiniz ile giriş çıkış yapabilirsiniz. Öğrenciler, oturum izni alabilmek için, Pasaportları ile giriş çıkış yapmak zorundalar. Oturum izinlerini okulları alır.

İstanbul’dan Lefkoşa’ya nasıl gidileceğini tarif edeceğiz. Nasılsa bütün uçaklar Lefkoşa Ercan Havalimanına iner.

İstanbul Havalimanına, Havaist ile kolay ve konforlu ulaşım imkanı var. Kendi aracınızla Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanarak gelebilirsiniz. Bursa, Sakarya ve Kocaeli gibi çoğu şehirden Belediye Otobüsleri ile ulaşım bulunmakta.

Sabiha Gökçen Havalimanına, Metrobüs ile Uzunçayır istasyonunda inerek Beledi Otobüsleri ile. Havabus Taksim ve Kadıköy’e gider. Kadıköy Rıhtımdan İETT obüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Taşucu Limanından Deniz Otobüsleri İle 2 saat gibi kısa sürede, Büyük gemilerle en az 9 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz.

Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık Lemar marketler çok daha uygun.

Dış hatlar teminaline girerken, bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız,

1.Güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Kontrolde, Valizinizi açmak zorunda kalmamanız için, Bilgisayarınızı dışarıda tutun. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz.

Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alarak, hem valizinize zarar gelmesini önleyebilirsiniz, hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden, dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız.

Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.

Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişler soldan gelişler sağdan olması dolayısıyla Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin ( Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor ) trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Lefkoşa'da şubesi olan bankalar!
İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, Halk Bank, ING,

Lefkoşa'da ATM si olan bankalar!
Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)


Lefkoşa’da Hangi Üniversiteler Var?
Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Atatürk Öğretmen Akademisi,
Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi,
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi,
Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi,


Onbeş Kasım Üniversitesi,
Rauf Denktaş Üniversitesi,
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi,
Yakın Doğu Üniversitesi.
Lefkoşa’da Aktif olan 10 Üniversite var.

Ercan Havalimanından Lefkoşa’ya Nasıl Gidilir?
Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren KIBHAS otobüsleri ile Lefkoşa’ya gelirsiniz. Havaalanının önünde büyük bir açık otopark var, Otobüsler buradan kalkar.

Girne Limanından Lefkoşa’ya Nasıl gidilir?
Girne limanında indiğinizde limanda bulunan toplu taşıma araçları ile ekonomik olarak Lefkoşa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor.

Deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

Lefkoşa’ya Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefkoşa’ya kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor,

Girne’den, Limandan aracınızla indiğinizde, karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağlarını görürsünüz, Lefkoşa Yön tabelalarını takip ederek, Beşparmak dağlarına doğru tırmanışa geçerek vadiden dağı aştıktan sonra, düz yol sizi büyük bir dönel kavşağa çıkaracak,

bu kavşağın ismi ‘Gönyeli Çemberi’dir. Buradan sağa, Lefkoşa Yurt Fiyatlarını karşılaştırma imkanı bulabileceğiniz kadar yoğun olan yurtların bulunduğu, genelde öğrencilerin konaklamak için tercih ettiği bölge olan Gönyeli’ye gider.

Gönyeli Çemberinden sola Metehan, Lefkoşa şehir merkezine gidebilirsiniz

2021- 2022 Dönemi, Lefkoşa Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Lefkoşa’daki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Lefkoşa “Özel Yurt fiyatları Bir dönem için, 8000 TL ile 25000 TL arasındadır,” özel yurtların konumlarına, konforuna ve bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleri de etken olarak, 8000 TL den başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda 25000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Lefkoşa Özel Yurtları!
Lefkoşa’daki Özel Yurtlar, Kampüs yanında Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda var. Kimisi pansiyon tarzında kimide ev konseptindedir. Lefkoşa’da Üniversitelerin Şehir merkezinde Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır. Konaklamanızı bu güzergaha göre yapmanız gerekir

Lefkoşa’da Öğrenci Olmak!
Lefkoşa,Kuzey Kıbrıs'ın Başkenti deniz yok ama, Girne sahilleri yakın. Dereboyu şehrin merkezi caddesidir sosyal aktivite bu caddede ve Sur içinde yoğunlaşmıştır, Öğrenci Yurtları Gönyeli, Göçmenköy ve Küçükkaymaklı civarında, birde Şehir merkezinde yoğun olarak bulunur. Lefkoşa’da en ilginç olan şey Ceneviz'lilerden kalma surların üzerinden Girne kapıda tel örgülerin arkasından Güney Kıbrıs'ı izleyebiliyorsunuz.

Lefkoşa’da Ulaşım Nasıl?
Lefkoşa’daki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Lefkoşa’da Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca Lefkoşa’da toplu taşıma araçaları diğer şehirlere göre daha iyi durumda. Eskıde olsa küçük otobüslerle şehir içi dolmuş tarzı minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 13.05.2021 tarihinde de uzaktan güncellenmiştir.

Devamını Göster
 • Greenland Premium Dormitory Lefkoşa
  Lefkoşa / Merkez
  ( Toplam 17100 defa ziyaret edildi. )
  Greenland Premium Dormitory, Özel Kız Öğrenci Yurdumuz 57 öğrenci odasından oluşmaktadır. Öğrencilerine Çamaşırhane, Temizlik ve Spor Salonu hizmeti...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...