Anasayfa

Lefkoşa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Greenland Premium Dormitory Lefkoşa
  Lefkoşa / Merkez
  ( Toplam 14253 defa ziyaret edildi. )
  Greenland Premium Dormitory, Özel Kız Öğrenci Yurdumuz 57 öğrenci odasından oluşmaktadır. Öğrencilerine Çamaşırhane, Temizlik ve Spor Salonu hizmeti...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Lefkoşa'da Nasıl Yaşanır ?

(YDÜ) Yakın Doğu Üniversitesi Near East University (UKÜ) Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, KIbrıs Amerikan Üniversitesi - Cyprus International University - Akdeniz Karpaz Üniversitesi - Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi - Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir Ülkede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız .
Korkmayın..!

Çünkü Lefkoşa'daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere ve ülkelere belkide Türkiye'ye sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Lefkoşa'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır . Lefkoşa'da işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir öğrencilik hayatı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde Kıbrıs'ın kültürünü, doğasını, halkının yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olabilirsiniz. Yaşamınıza tecrübe katılır.. Birde sizden önce K.K.T.C. ye okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra güzel hatıralardan ayrılacağından dolayı çookk üzülen o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Eğitim sürenizce konaklamak için Özel Kız öğrenci yurtlarını veya Erkek Öğrenci Yurtlarını Öğrencievlerini - pansiyonlarını apartları seçerken Mağduriyet yaşamamanız için kurumsal işletmeleri tercih etmenizi öneririz. Sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkililerinin Yaşamınızı kolaylaştıracağına emin olun.

Kıbrıs Lefkoşa'daki Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları sadece yatak: 0.tl ile 00 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları sadece yatak: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Apartların pansiyonların stüdyo dairelerin öğrenci evlerinin +Elektrik+Su+ İsterseniz İnternet ücreti vardır.

Ulaşım: K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ekonomik gelirsiniz.Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.Biz Pegasus Hava Yollarından dolayı Sabiha Gökçen'i tarif edelim. İstanbul'un çeşitli semtlerinden servis var.
İstanbul dışından Anadolu tarafından geldiğinizde Pendik köprüsünde inerek (indiğiniz otobüs durağından Kurtköy tarafına doğru 50 mtr de devamlı taksi var Pendik köprüsünden havaalanına giden iki yol var biri kısa, diğeri biraz daha uzun. Ayrıca Bursa, Sakarya ve Kocaeli'den belediye veya Özel sektör ile çok rahat ulaşım imkanlarıda mevcut.
Havaalanına Dış hatlar teminaline girerken bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız 1.Güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Valizinizi açmak zorunda kalmamanız için Bilgisayarınızı yanınıza alın. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz. Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alarak, hem valizinize zarar gelmesini önleyebilirsiniz, hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız. Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık marketler çok daha uygun fiyatla satış yapıyor. Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.

Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişler soldan gelişler sağdan olması dolayısıyla Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin (Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor) çünkü trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren KIPHAS otobüsleri ile Lefkoşa'ya gelirsiniz.
Silifke Taşucundan Deniz otobüsüyle 2 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz veya aracınızla binebileceğiniz feribotla 5 saatte Girne'ye ulaşabilir.
Bir diğer alternatifte Mersin'den büyük gemilerle Gazi Mağusaya 12 saatlik bir yolculuğu göze alarak ulaşım sağlayabilirsiniz..

Deniz ulaşımı bilgileri için linki tıklayın akgunlerdenizcilik.com
Girne limanında indiğinizde limanda bulunan toplu taşıma araçları ile ekonomik olarak Lefkoşa'ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor. deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

Üniversitelerin Servis araçları Şehrin hemen hemen her yerinde ücretsiz olarak Ring yapmaktadır.

Yaşam : KKTC Kuzey Kıbrıs'ın Başkenti deniz yok ama Girne sahilleri yakın. Dereboyu şehrin merkezi caddesidir sosyal aktivite bu caddede yoğunlaşmış, en ilginç olan şey cenevizlilerden kalma surların üzerinden girne kapıda tel örgülerin arkasından güney kıbrısı izleyebiliyorsunuz.
Lefkoşada şubesi olan bankalar: İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, Halk Bank, ING,
ATM si olan bankalar: Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)

Lefkoşa (YDÜ) Yakın Doğu Üniversitesi Near East University: http://www.neu.edu.tr/ Kıbrıs KKTC Girne limanından aracınızla indiğinizde Lefkoşa'ya doğru beşparmak dağlarına tırmanışa geçersiniz devamında önünüze çıkan ilk dönel kavşaktan sola gazimağusa yönüne devam ettiğinizde ilk yaya üst geçidinden hemen sonra (YDÜ) yön tabelasından ilk sola girerek ilk kavşaktan sola Yakın Doğu Üniversitesi Near East University Lefkoşe yerleşkesine ulaşırsınız.

Lefkoşa (UKÜ) Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Cyprus International University: http://www.ciu.edu.tr/ Kıbrıs KKTC Girne limanından aracınızla indiğinizde Lefkoşa'ya doğru Beşparmak dağlarına tırmanışa geçersiniz devamında önünüze çıkan ilk dönel kavşaktan sola Magosa yönüne devam ederek yaklaşık 10 km sonra solunuzda(bu yol aynı zamanda Ercan Havaalanına gider) yola 50 metre yakınlığında olan (UKÜ) Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Cyprus International University e gelirsiniz.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi : Lefkosa Surici, Arabahmet Bölgesin'de Eylul 2015 itibari ile egitim vermeye baslayacaktır.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 13.05.2021 yılındada uzaktan güncellenmiştir.