Türkiye Yurtları

Lefkoşa
Lefkoşa Özel Yurtlar
Adres:
111 İsmailbeyoğlu Cad. Küçük Kaymaklı Lefkoşa
61 Yorum yapıldı.  |   47794 Gösterim
Tip:
Kız - Erkek Stüdyo Daireleri
İl:
Lefkoşa
İlçe:
Merkez
Adres:
Gönyeli Çemberi Yağmur Sok. Vaizoğlu Sitesi No: 28 Lefkoşa/ K.K.T.C.
35 Yorum yapıldı.  |   27055 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Lefkoşa
İlçe:
Merkez
Adres:
Ömer Debreli Sok. No:1 Küçükkaymaklı/ Lefkoşa
7 Yorum yapıldı.  |   7774 Gösterim
Tip:
Kız - Erkek Stüdyo Daireleri
İl:
Lefkoşa
İlçe:
Merkez

Lefkoşa'da Nasıl Yaşanır ?

(YDÜ) Yakın Doğu Üniversitesi Near East University (UKÜ) Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, KIbrıs Amerikan Üniversitesi
Cyprus International University - Akdeniz Karpaz Üniversitesi - Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi - Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız .
Korkmayın..!

Çünkü Burası bazı özellikler hariç taşıtların yayalara yol vermesi gibi Türkiye gibi. Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor . Oradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle aynı zamanda yaşıyor , bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü , doğasını , yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak .. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Kız öğrenci yurtları nı veya Erkek Öğrenci Yurtları nı - Öğrencievleri ni - pansiyonları nı seçtiğinizde , Sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkililerinin Yaşamınızı kolaylaştıracağına emin olun. 

Kıbrıs Lefkoşa'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2018 - 2019  Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları sadece yatak: 0.tl ile 00 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları sadece yatak: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Apartların pansiyonların stüdyo dairelerin öğrenci evlerinin 2018 - 2019 eğitim dönemi Ücretleri sadece
           oda ücreti 2150 $-5900 $ +Elektrik+Su+ İsterseniz İnternet ücreti vardır. 


Üniversitelerin Servis araçları hemen hemen şehrin heryerinde ücretsiz olarak hizmet vermektedir 

Ulaşım : Hava ve deniz yolu
Havayolundan geliyorsanız ki buraya gelmek için en uygun ve ekonomik olan yol hava yoludur, biletinizi ne kadar erken ayırırsanız okadar ekonomik gelirsiniz. Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak kalkıyor. Biz sabiha gökçeni tarif edelim. Sabiha Gökçen Havaalanına  İstanbulun çeşitli semtlerinden servis var . Anadolu  Tarafından geliyorsanız Pendik köprüsünde inerek (indiğiniz otobüs durağından kurtköy tarafına doğru 50 mtr de devamlı taksi var En çok 25 tl tutar Pendik köprüsünden sabiha gökçene iki yol var biri kısa diğeri biraz daha uzun Eğer sabiha gökçen havalimanına kendi aracınızla gidecekseniz özellikle pegasus otoparkında günlük fiyatı kesin sorun ve dış hatlar iç hatlar(Kıbrıs dış hatlar sayılmıyor) ayrımından dolayı beklediğinizin çok üstünde park ücreti ödersiniz. Havaalanına Dış hatlar teminaline  girerken bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde  dahil koyarak 1. güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (laptopunuzu yanınıza alın valizi açmak zorunda kalmazsınız. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın) rahatça geçersiniz. Küçük boy valiziniz varsa yanınıza alın hem valizinize zarar gelmez hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden dolayısıyla sırada beklemeden kıbrısa giriş yaparsınız. Alış veriş için kıbrıs gümrüklerindeki free shoplarda her şeyi çok daha ucuza alırsınız. bazen kktc deki marketlerden daha ucuz olabiliyor. Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız dışarıdan alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız. Kıbrısta Trafik Türkiye gibi değil gidişler soldan gelişler sağdan benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin çünkü trafik ters olduğundan dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Ercan havaalanından Lefkoşa'ya:Havaalanında HAVAŞ gibi toplu taşıma hizmeti veren KIBHAS otobüsleri ile  lefkoşaya gidilir.
Silifke Taşucundan Deniz otobüsüyle 2 saatte girne limanına gelirsiniz veya Aracınızla binebileceğiniz feribotla 5 saatte girneye gelebilirsiniz.
Mersinden büyük gemilerle Gazi Mağusaya 12 saati göze alıp gelebilirsiniz. Taşucundan gemiyle gidiş dönüşlerde kesinlikle zaman kavramınız olmaması gerekiyor çünkü hava muhalefetinden dolayı gemiler zamanında gidip gelmiyor.

Deniz ulaşımı bilgileri için linki tıklayın  www.fergun.net
Girne limanında indiğinizde  limanda bulunan otobüslerle ekonomik olarak Lefkoşaya gelebilirsiniz. Deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa eğer yeterince yolcu yoksa gemi seferi ertelenir.

Kıbrısta tl ile rahat alışveriş yapabilirsiniz.

Yaşam : KKTC Kuzey Kıbrıs'ın Başkenti deniz yok ama Girne sahilleri yakın. Dereboyu şehrin merkezi caddesidir sosyal aktivite bu caddede yoğunlaşmış, en ilginç olan şey cenevizlilerden kalma surların üzerinden girne kapıda tel örgülerin arkasından güney kıbrısı izleyebiliyorsunuz.
Lefkoşada şubesi olan bankalar: İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, Halk Bank, ING,
ATM si olan bankalar: Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)

 Lefkoşa (YDÜ) Yakın Doğu Üniversitesi Near East University: http://www.neu.edu.tr/ Kıbrıs KKTC Girne limanından aracınızla indiğinizde Lefkoşa'ya doğru beşparmak 

Kıbrıs Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi Fotoğrafıdağlarına tırmanışa geçersiniz devamında önünüze çıkan ilk dönel kavşaktan sola gazimağusa yönüne devam ettiğinizde ilk yaya üst geçidinden hemen sonra (YDÜ) yön tabelasından ilk sola girerek ilk kavşaktan sola Yakın Doğu Üniversitesi Near East University Lefkoşe yerleşkesine ulaşırsınız.
Lefkoşa (UKÜ) Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Cyprus International University:
http://www.ciu.edu.tr/ Kıbrıs KKTC Girne limanından aracınızla indiğinizde Lefkoşa'ya doğru Kıbrıs Lefkoşa Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi FotoğrafıBeşparmak dağlarına tırmanışa geçersiniz devamında önünüze çıkan ilk dönel kavşaktan sola Magosa yönüne devam ederek yaklaşık 10 km sonra solunuzda(bu yol aynı zamanda Ercan Havaalanına gider) yola 50 metre yakınlığında olan (UKÜ) Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Cyprus International University e gelirsiniz.

 

 

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi : Lefkosa Surici, Arabahmet Bölgesin'de Eylul 2015 itibari ile egitim vermeye baslayacaktır.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin