Anasayfa

Malatya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Malatya Üniversiteleri Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!.. ozelyurtpansiyon.com sitemizden Malatya kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Malatya'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Malatya Üniversitelerinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtlara kayıt için istenen evraklar nelerdir? öğrenmek, Malatya Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Malatya'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Battalgazi Yerleşkesine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Malatya'da ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Malatya'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitelerinde okuyup, Malatya Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Üniversitelere yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Malatya GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Malatya'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Maşti Malatya Otobüs Terminali Nerede?
Malatyanın Büyük ve modern bir terminal binası var, Şehir merkezine yakın, Gaziantep ve Kayseri girişindedir. Terminalin önünden Tramvay var, Maşti'nin önünden geçen cadde şehrin içinden geçerek Elazığ'a gider, Tramvay Güzergahı bu yoldadır, gideceğiniz yere en yakın durakta, aktarma yaparak şehrin içlerine doğru toplu taşıma araçları ile hemen hemen her köşesine ulaşım kolay ekonomik ve rahat.

Malatya Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Malatya'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Malatya'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Buğday pazarı veya Hasırcılar'da daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Malatya Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız.

Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Malatya'da Öğrenci Olmak!
Malatyayı 2010 yılıdan önce görmüş olanlarıda, 2014 yılında ve sonrasında görecek olanlarıda, muazzam modern şehirleşmişliği ile çok şaşırtacak, 2014 yılında Malatya Büyükşehir statüsünü çok kısa zamanda gerçekleştirdiği modern şehir yapılanmasıyla gerçektende hak ediyor. Kayseri'den gelenler Darende'nin içinden geçerek Gaziantep -Adıyaman-Malatya yoluna inerler, buradan yolunuza devam ettiğinizde önünüze çıkan ilk trafik lambalı kavşaktan sola organize sanayi bölgesine ve havalimanına gider, yolun devamında solunuzda küçük sanayii sitesi, bitimindeki kavşaktan sola Sivas'a gider. Önünüze gelecek ilk batçık kavşağına girmeden sağınızda 5M migrosu ve çeşitli ünlü markaları ile Malatyapark AVM gelir.

Malatya şehrini boydan boya ortadan bölerek Elazığa giden yolu, duble yola dönüştürülmesi ve çevresinde yeni yapılan lüks oteller ve plazaları, cadde peyzajı ile gerçektende 1-2 yıl gibi kısa bir zamanda büyükşehir olmuş, devamında 2. kavşakta solunuzda MAŞTİ Terminali gelir, terminal şehir içinde sayılır ve yol kenarında olduğu için hem şehir içi toplu taşıma araçları hemde otobüs firmalarının servis araçları ile ulaşım kolaylığı var. Maşti den sonra 3. kavşağa geldiğinizde sola tren garı, sağa şehir içine gider. Şehir merkezine giden yola girdiğinizde 300 metre sonra solunuzda Meslek yüksek okulları gelir ve kendinizi yoğun bir trafiğin içinde bulursunuz. Bu cadde şehrin merkez caddesidir çevreniz hep tanınmış markaların mağazaları ile doludur ve şehir trafiğinin içinde ilerlerken bile sanki bir ormanda gidiyomuşçasına her taraf yemyeşil ağaçlarla kaplıdır.

Yemyeşil bir şehir. Solunuzda iş bankası binasını gördüğünüzde PTT yanındadır ileride şehir meydanına çıkar, sonrasında yine çevre yoluna çıkabilirsiniz. Şehir merkezine girmeden devam ederseniz bu yolun çevresinde Yüzme havuzları olan tesisler var hiç bırakmadan şehirden dışarı çıkar ve 10-15 km sonra Elazığ yolunda sağınızda İnönü Üniversitesi Turgut Özal Hastanesinin heybetli binasını gördüğünüz anda İnönü üniversitesi merkez kampüsüne gelmişinizdir.

Malatya Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Malatya Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 18.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 34.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.


Malatya'da ki Üniversiteler!
Malatya İnönü Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi
Malatya'da aktif olan 2 tane devlet Üniversitesi var.

Malatya Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Malatya Kız Öğrenci Apartı" veya "Malatya'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Malatya Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri genelde yemeksiz olarak belirlenmektedir.

Malatya öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Malatya Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Malatya merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde çok daha ekonomik olmaktadır ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira+ eşya devri parası, mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Malatya'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Malatya'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kalanlar oldu,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Malatya"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 18.500 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar ekonomik olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha pahalı olmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster

Diğer Malatya Yurtları