Anasayfa

Manisa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Turgutlu MEB Özel Ayan Yükseköğretim Kız Öğrenci Apartı Manisa
  Manisa / Turgutlu
  ( Toplam 6294 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Manisa Yurtları

Manisa'da Nasıl Yaşanır ?

Celal Bayar Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Manisa'daki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Manisa'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer
diyerek okul bittiğinde geride kalan dostlukları ve hatıraları bir daha yaşama şansınız olmadığını farkettiğinizde üzüleceğinize emin olabilirsiniz. Sadece Üniversite öğrencilerine konaklama hizmeti veren Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlandırılmış ve Bakanlığın kontrolünde olan, Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci apartlarını veya öğrenci pansiyonlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, hem üniversite hemde şehir yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Manisa'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemekli Fiyatları: 7500 tl ile 14000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00tl ile 000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri: 4500 tl ile 11000 tl arasıdır.


Manisa'ya Balıkesir üzerinden gelişte İzmir yönüne devam eden yol Üniversite merkez kampüsün önünden geçer, Muradiye kampüsü Menemen yönüne devam ettiğinizde 10. km.de sağa Muradiye'dedir. Çanakkale yönünden gelecekler Bergama kavşağından girerek Bergama, Kınık, Soma Kırkağaç üzerinden gelerek önce Akhisar'a sonrada Manisa'ya ulaşabilirler.İzmir Manisa'ya 20 dakika mesafededir. Özellikle Ege üniversitesi merkez kampüsünün bulunduğu artık bir öğrenci şehri haline gelmiş olan Bornova merkez ilçesi Manisanın çok yakınındadır.


Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Ahmetli Meslek Yüksek Okulu : Ahmetli İzmir Afyon yolu üzerindedir. Afyon ve izmir istikametinden gelecekler trafik lambalarından Ahmetli ilçe merkezine girerken sağ taraflarında anayol kenarında ahmetli myo bulunur ilçe merkezine devam ettiklerinde solda tren istasyonu tren yolunu geçtikten sonra ahmetli ilçe merkezi ahmetli meslek yüksek okuluna öğrenciler yürüyerek giderler. Ahmetli Küçük bir ilçe. Manisa Şehir merkezi ile Ahmetli ilçesi arasındaki mesafe 50 km yaklaşık 40- 45 dakikadır.

Celal Bayar Üniversitesi Akhisar Meslek Yüksekokulu - Tütün Eksperliği Yüksekokulu : Manisa Balıkesir yolu Akhisarın içinden geçer, Büyük bir ilçedir okula gidiş gelişte bulunduğunuz yere göre taşıt kullanmak gerekebilir. Manisa Şehir merkezine Akhisarın uzaklığı 50 km yaklaşık 30- 35 dakikadır.

CBÜ Alaşehir Meslek Yüksek Okulu : İzmir Uşak Afyonkarahisar yolundan gidilebilen Alaşehire İzmir istikametinden gelişte önce Salihli sonrasında kulaya devam eder Salihli Myo nun olduğu kavşaktan sağa girerek Alaşehire gelirler. Alaşehirin Manisa Şehir merkezine mesafesi yaklaşık 115 km 1 saat 20 dakika civarıdır.

CBÜ Demirci Eğitim Fakültesi ve MYO : Demirci Manisanın ilçesi olmasına rağmen Kütahyanın Simav, Gediz ve Balıkesirin Sındırgı, Bigadiç ilçelerine çok daha yakındır. Demirci Manisa şehirmerkezi arası mesafe yaklaşık 170 km ve 2 sat 15 dakika civarıdır. Demirci yüksek rakımlı bir ilçedir kış mevsimleri çok sert geçer.

CBÜ Gölmarmara Meslek Yüksek Okulu : Marmara gölü yakınından olan Gölmarmara'ya Balıkesir Bursadan gelicekseniz Akhisardan Gölmarmara üzerinden Salihliye İzmir Uşak yoluna çıkarsınız. Manisa Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 70 km ve 50 55 dakika civarıdır.

CBÜ Gördes Meslek Yüksek Okulu : Bursa Balıkesir üzerinden Manisaya gelişte Gelenbeden sonra tepelerden aşağıya sağlı sollu kavuncuların olduğu geniş yola inersiniz yolun sonu geniş bir dönel kavşaktır sağa Kırkağaç, Soma Üzerinden Çanakkaleye gider karşıya Akhisar siz sola Gördes, Köprübaşı, Demirci yönüne döneceksiniz kavşaktan sonra yüksek rakımlı gördes ilçesine sürekli tırmanışla ulaşırsınız. Gördes çok küçük bir ilçedir, Manisa Şehir merkezine uzaklığı 113 km yaklaşık 2 saattir.

CBÜ Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu : Çanakkale yönünden geleceklere Bergamadan Somaya ve Kırkağaç, Balıkesirden sonra gelenbe ve akhisara gelmeden önünüze çıkacak büyük kavşaktan sağa Kırkağaça kestirmedir. Manisa şehir merkezine uzaklığı 70 km ve 50-55 dakika civarıdır.

CBÜ Köprübaşı Meslek Yüksek Okulu : Köprübaşı yüksek rakımlı kış mevsiminin sert geçtiği küçük bir ilçe, Çanakkale ve Bursa Balıkesir üzerinden gelişte Akhisar'a gelmeden önceki kavşaktan Gördes üzerinden Köprübaşına gelinir. Manisa Şehir merkezine mesafesi 125 km 2 saat civarıdır.

Celal Bayar Üniversitesi(CBÜ) Kula Meslek Yüksek Okulu : Kula İzmir Afyonkarahisar yolu üzerindedir. Afyon Uşak istikametinden gelecekler Kula'nın İzmir çıkışına doğru yollarına devam ederek en son lambalardan sağa girecekler, İzmirden gelecekler Kulaya gelişte rampadan iner inmez ilk lambalardan sola girecekler ve sol yanlarında Kula devlet hastanesini geçerek sağlarında çam ağaçları ile kaplı çaybahçesinin bitiminden sola girdiklerin de 50 metre sonra Kula meslek yüksek okuluna ulaşırlar.sola dönmeden devam ettiklerinde 100 metre sonra kavşağa gelecekler bu kavşakta Kula postanesi ve 4 tane banka var sağa devam ettiklerinde kula çarşısıdır. Manisa Şehir merkezine mesafesi 125 km yaklaşık 90 dakika civarıdır.

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Salihli Meslek Yüksek Okulu : Salihli İzmir Afyonkarahisar yolu üzerindedir. Afyonkarahisar Uşak istikametinden gelecekler Salihli'ye gelmeden Demirci, Köprübaşı - Alaşehir Denizli kavşağına geldiklerinde sağ tarafa Demirci istikametine girer girmez yine sağa dönecekler ileride arazi içinde 4 katlı mavili yanlız bir bina görecekler Salihli myo burası dır. İzmir yoluna devam ettiklerinde sağ tarafta sanayi bitiminde solda Salihli otogarı solunuzda ilk gördüğünüz en yüksek bina bu kavşaktan sola girdiğinizde Salihli ilçe meydanına ulaşırsınız meydandan çarşı içinden sol yukarı doğru devam ettiğinizde Salihli tren istasyonuna ulaşırsınız. Salihli 100000 in üzerinde nüfusu olan büyük bir ilçe Salihli meslek yüksek okulu 8 km uzak minibüslerle ulaşım var. Manisa Şehir merkezine uzaklığı 80 km yaklaşık 1 saattir. Salihlide KYK nın 500 kişi kapasiteli kız öğrenci yurtları bulunmaktadır.

CBÜ Sarıgöl Meslek Yüksekokulu : Denizlinin Buldan ilçesine çok yakın olan sarıgöle Denizliden sonra Sarayköy sonrasında Buldan ve Sarıgöl kestirmedir. İzmir Uşak yolundanda salihliye 8 km uzaklıktaki kavşaktan girerek Alaşehir sonra sarıgöl kestirmedir. Manisa Şehir merkezine mesafesi yaklaşık 135 km 2 saat civarıdır. Küçük bir ilçedir.

CBÜ Saruhanlı Meslek Yüksek Okulu : Balıkesir Manisa yolu Akhisardan sonra Saruhanlının içinden geçer çok küçük ve Şehir merkezine en yakın ilçe. Okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Manisa Şehir merkezine uzaklığı 20 km yaklaşık 15 - 20 dakikadır

Selendi : Manisa şehir merkezine yaklaşık 160 km 2 saat uzaklıktadır. Uşaktan izmire gelişte Kula'ya gelmeden sağa yol ayrılır.

CBÜ Soma Meslek Yüksek Okulu : Soma neredeyse bir şehir büyüklüğende bir ilçedir, Bursa Balıkesir üzerinden gelindiğinde Savaştepe üzerinden kestirmedir. Çanakkale yönünden gelişte Bergama üzerinden kestirmedir. Manisa Şehir merkezine uzaklığı 85 km yaklaşık 1 saat 15 dakikadır.

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Turgutlu Meslek Yüksek Okulu : Turgutlu İzmir Afyonkarahisar yolu üzerindedir. Afyon veya İzmir'den gelecekler İzmir girişinde anayolun üzerinde yaya üst geçidinin yanındaki kavşaktan Turgutlu ilçe merkezine doğru inerek dümdüz ilçe merkezinden tren yolunu görene kadar devam ederler tren yoluna ulaştığınızda solunuzda Turgutlu tren istasyonu tren yolunu paralel sağa devam ettiğinizde 100 metre sonra sağınızda 5 katlı yeni binasıyla Turgutlu myo bulunur. Turgutlu 100.000 in üzerinde nüfusu olan büyük bir ilçe Turgutlu Meslek yüksek Okulunun civarı yerleşim yeri yani öğrenciler yürüyerekde minibüslede gidebiliyorlar. Turgutlu İzmir'e çok yakın 45 dakikadır. Manisa Şehirmerkezine uzaklığı 30 km yaklaşık 20 - 25 dakikadır.

Celal Bayar Üniversitesi : http://www.bayar.edu.tr/ Manisa çevre yolundan Menemen yönüne devam ederek Muradiye yerleşkesine gidilir. İzmir yönünden Manisaya girişte sağınızda Migros önündeki kavşaktan Uncubozköy semtine girerek Tıp Fakültesine gidilir.