Anasayfa

Mardin Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Mardin'de Nasıl Yaşanır ?

Artuklu Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Mardin'deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi 2021 - 2022 Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

ULAŞIM: Diyarbakır Şırnak ve Şanlıurfa yönlerinden şehir girişleri vardır. Otoban Havaalanı ve Karayolu ulaşımı vardır

Şanlıurfa yönünden gelişte Viranşehirden sonra kızıltepeye gelirsiniz Kızıltepe neredeyse mardinden büyük bir ilçe mardinle aralarında 27 km olmasına rağmen yol boyunca binalar olduğundan mardinle birleşmiş durumda bu yüzden Kızıltepeye gördüğünüz anda sol üsttepelerde eski mardini ve kalesinide gördüğünüzden mardine gelmiş gibi olursunuz. mardin yerleşim olarak ikiye ayrılmış durumda tepelerde eski mardin girişte yenişehirdede yeni yerleşim alanları, Kızıltepeden sonra yamaçlara tırmanırken sizi ilk hilton oteli karşılar sonrasında gelmiş olduğunuz yol ayrımından sola 1200 metre diyarbakır yoluna devam ettiğinizde Artuklu Üniversitesi yolun sağında yer alır. Diyarbakır yoluna dönmeyerek sağa şırnak yönüne devam ederek yenişehir merkezinden geçerek tepeye eski mardine ulaşırsınız. Mardin hepimizin bildiği gibi farklı kültürlerin yaşadığı harika tarihi mimari dokusu olan bir şehir.

Neler Yapılır: Mardin kalasine çıkarak şehir teraslarındaki kafeerden Mezopotamyayı izleyebilir keşfederek bitiremeyeceğiniz dar taş sokakları ve dükkanları gezebilirsinz.

Mardin Dargeçit İlçesi :

Mardin Derik İlçesi :

Mardin Artuklu Üniversitesi Kızıltepe Meslek Yüksekokulu:

Mardin Mazıdağı İlçesi :

Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksek Okulu:
Mardinden Midyata girdiğinizde yolunuzu kesecek olan bulvardan sola devam ederek satkulesi olan meydana gelene kadar devam edin buradan sola geniş yolu takip ederek yaklaşık 100 metre sonra Okul tabelasını gördüğünüzde sağa evlerin arasından giderek 300 metre sonra Okul binasına ulaşırsınız. Midyat çok büyük bir ilçe ve modern mekanları ile güzel bir ilçe. Okula gidiş gelişlerde bulunduğunuz yere göre taşıt kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu:

Mardin Ömerli İlçesi :

Mardin Savur İlçesi :

Mardin Yeşilli İlçesi :

Artuklu Üniversitesi:
http://www.artuklu.edu.tr/ Mardin'de İki yerleşim bölgesi vardır Yeni Mardin şehre giriştedir. Eski Mardin yukarıda tarihi yerleşim alanıdır.