Anasayfa

Mardin Kız Erkek Öğrenci Yurtları

MAÜ Öğrenci Rehberi!

Artuklu Üniversitesinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Mardin Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Mardin'de ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Artuklu Yerleşkesi ve İstasyon Kampüslerine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Mardin'de ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Mardin'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitelerinde okuyup, Mardin Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Fakültelere yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Mardin GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Mardin'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Mardin'de Öğrenci Olmak!
Şanlıurfa yönünden gelişte Viranşehir'den sonra Kızıltepeye gelirsiniz Kızıltepe neredeyse Mardin'den büyük bir ilçe Mardinle aralarında 27 km olmasına rağmen yol boyunca binalar olduğundan Mardin'le birleşmiş durumda bu yüzden Kızıltepe'yi gördüğünüz anda sol üsttepelerde eski Mardini ve Kalesinide gördüğünüzde, Mardine gelmiş olursunuz. Mardin yerleşim olarak ikiye ayrılmış durumda tepelerde eski mardin, girişte Yenişehirde de yeni yerleşim alanları, Kızıltepe'den sonra yamaçlara tırmanırken sizi ilk hilton oteli karşılar sonrasında gelmiş olduğunuz yol ayrımından sola 1200 metre Diyarbakır yoluna devam ettiğinizde Artuklu Üniversitesi yolun sağında yer alır. Diyarbakır yoluna dönmeyerek sağa Şırnak yönüne devam ederek, Yenişehir merkezinden geçerek tepeye Antik Mardi'ne ulaşırsınız. Mardin hepimizin bildiği gibi farklı kültürlerin yaşadığı harika tarihi mimari dokusu olan bir şehir.

Mardin'de Neler Yapılır? 2023 - 2024 Özel Yurt fiyatları
Antik Mardine ve Mardin kalesine (Güvenlik sebebiyle artık çıkılmıyor ama kalenin altındaki patikalarda yürümenizde sıkıntı yok, Şehre ve ovaya hakim tepeden manzara çok güzel) çıkarak şehir teraslarındaki kafelerden Mezopotamyayı izleyebilir keşfederek bitiremeyeceğiniz dar taş sokakları ve dükkanları gezebilirsinz.

Mardin yurt fiyatları odada barınan kişi sayısına verilen hizmete göre değişkenlik gösterirr, Fiyatlar 2-3-4-5-6 kişilik odalar daha uygun olurken tek kişilik odalar daha pahalı olmaktadır.

Devamını Göster