Türkiye Yurtları

Mersin Özel Yurtlar
Adres:
Merkez Mah. Şakir Son Cad. Oba Sok. No:1-8 Mersin
23 Yorum yapıldı.  |   64049 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Mersin
İlçe:
Merkez
Adres:
Üniversite Merkez Kampüs Karşısı Merkez Mah.Yörük Sok.No:12-16 Mersin
18 Yorum yapıldı.  |   25450 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Mersin
İlçe:
Merkez
Adres:
Üniversite merkez kampüsü cad.No:57 Çiftlikköy/ Mersin
15 Yorum yapıldı.  |   40129 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Apartları
İl:
Mersin
İlçe:
Merkez
Adres:
Merkez Mahallesi Şakir Son Cad. Oba Sok. No:2 Mersin
12 Yorum yapıldı.  |   22484 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Apartları
İl:
Mersin
İlçe:
Merkez
Adres:
Çiftlikköy Mah.İstemihan Talay Cad.No 227/1 Mersin
20 Yorum yapıldı.  |   30989 Gösterim
Tip:
Apart
İl:
Mersin
İlçe:
Merkez

Mersin'de Nasıl Yaşanır ?

Mersin Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Mersin'deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi 2019 - 2020 Ortalama ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz:                                                            1500.tl ile 3000 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                                                   00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 2250 TL ile 5000 tl arasıdır

Ulaşım: Karayolu, Tren ve Adana Şakir paşa Havaalanı 69 km. ile ulaşım var.

Terminali: Adana veya Ankara yönünden gelişte otobandan çevre yoluna girdiğinizde 2015 yılında açılan yeni otogara ulaşılır. Adanadan devlet yolulundan  Mersine gelişte sahil yoluna girerek, Tren Garına ve Limanada ulaşılır.

Mersin(MÜ)Üniversitesi: 
http://www.mersin.edu.tr/ 2 Giriş ve çıkışı var bir Antalya ve Adana, Karaman'dan gelişte Sertavul geçidinden geçerek Mut üzerinden Mersin Üniversitesi Merkez Kampüsü FotoğrafıSilifke'de Antalya yoluna ulaşırsınız. Antalyadan gelecek olanlar hariç diğer şehirlerden Mersin Üniversitesi Fotoğrafıgelecekler Antalya'dan geçmeyi düşünmesinler çünkü Antalya ve Mersin komşu il gibi görünmesine rağmen otobüsle yaklaşık 9 saat sürer, Konya ve Karaman'dan gelmek daha iyidir. Adana tarafından girdiğinizde sahil yolunu takip edebilirsiniz ( Merkez den geçen üç yol vardır, otoban, karayolu şehir içinden geçer, ve sahil yolu) birde şehri ikiye bölen diğer yolu seçebilirsiniz şehir içinden geçen yolu takip ettiğinizde solunuzda ilk otobüs terminali gelir Adana'ya 10 dk. da bir minibüsler gider devamında şehrin merkezi solunuzda en yüksek otel binasını 52 katlı gökdeleni gördüğünüzde merkez bu binanın çevresinde yoğunlaşmış bu gökdelene kadar sol ve sağ tarafınız yoğun olarak yerleşim yeridir, yolunuzun devamında yaklaşık 6 km sonra sağda 3 km gibi iç kısımda Çiftlikköy'de kurulmuş olan üniversiteyi görürsünüz. Üniversitesinin biraz uzakta olması gözünüzü korkutmasın ulaşım çok rahat ve ekonomik. Adana Tarafından girişte sahil yolunu seçerseniz sol tarafınızda uluslararası Mersin Üniversitesi Fotoğrafıliman, geniş sahil dinlenme yerleri ve çay bahçeleri, İlginç Mermer Heykellerin olduğu meydan, Balıkçı barınakları, Tekne Balık Restaurantlar ve kısa tekne turları düzenleyen tekneler, Lunapark ve yol Antalya Adana yoluna birleşir.
 

Neler yapılır:
 Modern ve gelişmiş bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak tertemiz havası ve denizi var. İçel'de ister limandan tekne turuna çıkın isterseniz kızkalesi plajlarına gidin dalmaya meraklıysanız pek çok bölge var, Dahada hızınızı alamazsanız Kıbrıs karşınızda Taşucu'ndan deniz otobüsüyle 70 tlye Kıbrısa 2 satte geçebilirsiniz. Feribotla KKTC geçmek kolay ama dönüşü zordur genelde yeterli yolcu olmadığında hava muhalefetinden dolayı gemi seferleri ertelenir. Mersin merkezden Anamura kadar sahil şeridi sahil bölgeleridir. özellikle Silifke ile Mersin arası 62 km gibi kısa bir mesafe olduğundan bu bölge Erdemli, Atakent susanoğlu ayaş kızkalesi gibi sahil beldeleriyle yazları çok kalabalıktır.

 Erdemli Meslek Yüksek Okulu: Konya ve Karaman'dan Silifke'ye indiğinizde çıktığınız kavşak ileriye Mersin yoluna devam ederek Erdemli'ye gidersiniz Mersin Erdemli Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıbüyük bir ilçe nüfusu nerdeyse 50000, bu yol merkezi ikiye bölerek devam eder önünüze gelecek ilk üst geçitten sonra köprü gelecek meslek yüksek okulu solunuzda karşı şeritte köprünün bitiminde yer alır krem rengi boyalı büyük yeni 3 katlı bir bina, meslek yüksek okulunu gösteren tabela orta refüj de dikkatinizi çekmeyecek bir tabela ve eğer çok dikkatli bakmazsanız kaçırabilirsiniz. Okul yerleşim yerinde ama büyük bir ilçe kaldığınız yere göre araç kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Herhengibir özel yurt veya apart öğrenci pansiyonu bulunmamaktadır. Mersin şehir merkezine uzaklığı 80 km ve yaklaşık 2 saat uzaklıktadır.

 Yenişehir Mersin'in merkez ilçesidir: Antalya ve Karaman yönünden girişte Mezitli merkez ilçesinden sonra Yenişehir gelir, Mersin Üniversitesi merkez kampüsünün bulunduğu Çiftlikköy beldesi ve Mersin Üniversitesi Yenişehir kampüsüde bu ilçededir. Çiftlikköy beldesi her şehirde olan üniversite yaşamının olduğu bölgeler gibi mersin üniversitesinin öğrenci bölgesidir. 2011 yılında kampüsün civarında pek fazla bina yoktu binayı bırakın oturup çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulamazdınız, 2014 yılında 3 yıl gibi kısa bir sürede hızla çoğalan kafeler ve lokantalarla bölge artık yaşam dolu hal aldı. Aynı zaman da çok fazla sayıda binalar yapıldı bu binaların geneli öğrenci konaklamasına yönelik apart veya stüdyo daire tarzında.burada bulunan üniversite caddesinin civarında çok fazla sayıda öğrenci apartı vardır, tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getirmiş, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık apart olarakta hizmet vermekte, Parasını ödeyen herkese ve kız veya erkek öğrenci ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda var, öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak kurumsal firmalardan yana veya MEB e bağlı Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarından yana karar vermenizi tavsiye ederiz. Çiftliköy merkez kampüstür yenişehir kampüsü daha aşağıda yaklaşık 3 km uzaklıktadır. yenişehir kampüsü öğrencileri rahatlıkla çiftlikköydeki özel yurtlarda kalarak okula gidip gelebilirler. KYK Kredi yurtlar kurumunun kız öğrenci yurdu üniversitenin içinden geçerek Tıp fakültesinin yanında konuk evinin karşısındadır.
Akdeniz Mersin Büyükşehir Belediyesinin Merkez İlçesidir: Mersin büyük şehir belediyesi Akdeniz ilçesi Adana yönünden şehre giriştedir. Şehirler arası otobüs terminali bu ilçededir.
Mezitli Merkez İlçedir: Silifke Erdemli yönünden şehre girişteki ilk merkez ilçedir. KYK Kredi yurtlar kurumunun Erkek öğrenci yurdu Davultepe mahallesindedir. Daha önceleri lüks bir öğrenci yurdu olan yüzme havuzlu bina yaklaşık 2010 dan buyana kyk tarafından erkek öğrenci yurdu olarak hizmet vermektedir.
Toroslar merkez İlçesidir: Mersine Adana girişinde akdeniz ilçesinden sonraki şehir merkezinin olduğu ilçedir.

 Mut Meslek Yüksek Okulu:  Karaman'dan Gelişte Silifke ve Mersin'e çıkacak olan yol Sertavul  geçidinden sonra ilçeye girer eğer et yemeyi seviyorsanız kesinlikle kendinizi burada acıkacak şekilde ayarlayın Sertavul geçidi tabelasını gördüğünüz andan kısa bir süre sonra yolun ikitarafıda yoğunlukla et mangalcılar burada et yemenizi tavsiye ederim. Buradan sonra ilçeye girişte Ermenek sapağı gelir yolunuza devam edin bu yol sizi Mut'un içinden geçirecektir, yolun devamında sağınızda 2 katlı blok bina çıkacak bu binanın arkası terminal devam ettiğinizde ilk ışıklarda sağınızda tarihi çınarların bulunduğu çay bahçesi var bu ışıklardan çaybahçesinin yanından sağa girin devamında sağınızda kale ve heykelin olduğu meydana çıkarsınız siz heykelin solundan yolunuza düz devam edin dar bir aralıktır yolu devam ettiğinizde bu dar yol devlet hastanesinin önüne geniş bir yola çıkar sola dönün bu yolu devam edin yolun sonunda karşınıza lise binası gelecek lisenin sağından tepeye çıktığınız anda soldaki ilk aradan aşşağıya inin karşınızda tek bir binası olan bahçesi geniş ama büyük bir binası olan Myo gelir merkeze uzak ama kestirme yaya yolları var. Küçük bir ilçe olmadığı için  minibüs 1tl veya yaya olarak gidebilirsiniz. Amatörcede yapılsa Öğrenci pansiyonları var. Mersin şehir merkezine uzaklık yaklaşık 170 km ve 3 saattir.

 Konya Selçuk Üniversitesi Silifke - Taşucu Meslek Yüksek Okulu:  Konya ve Karaman'dan Silifke'ye indiğinizde, Çıktığınız kavşaktan sağa devam eder Taşucu'naMersin Silifke Taşucu Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı girişte solunuzda oto gar ve buradan sağa tepelere baktığınızda pembe boyalı myo görünür girişteki ilk trafik lambalarından sola taş ucu feribot iskelesine gider ve kavşaktan hemen sağa girerek 1300 metrelik bir tırmanıştan sonra L şeklinde pembe boyalı 4 katlı modern binasıyla myo gelirsiniz myo yürüyerekde gidilebilir. Silifke myo na 1 tl ye minibüsle ulaşım var. Taşucunda Milli eğitim bakanlığına bağlı özel kız veya erkek öğrenci yurdu yok, yazın otel pansiyon olarak tatilcilere hizmet veren pansiyonlar var, Daha önceleri 5 yıldızlı otele olan binayı KYK Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdu olarak işletiyor. Taşucu merkezinde bulunan KYK kız yurdunun yanında birde erkek öğrenci yurduda faaliyete girmiştir. Mersin şehir merkezine yaklaşık 110km ve iki saat civarıdır.

 Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu:  Konya ve Karaman'dan Sertavul geçidinden (kışları çok zor bir yoldur) Silifke'ye indiğinizde çıktığınız kavşak ileriye Mersin sağa Mersin Silifke Meslek Yüksek Okulu FotoğrafıTaşucu ve Antalya sola Silifke ilçe merkezine gider ilçe merkezinin içinden geçerek yine Adana yoluna çıkarsınız. Antalya yönüne devam ettiğinizde sağınızda 2. akaryakıt istasyonundan sonra yine sağa giren yoldan devam ederek yaklaşık 700 metre sonra meslek yüksek okuluna ulaşırsınız. m.y.o şehir merkezine uzak şehir içi minibüsleri kullanmak zorundasınız zaten  okulun önü kırmızı beyaz renkte olan şehir içi minibüslerinin durağı. Özel yurt kız veya erkek öğrenci pansiyonu apartı yok ama Taşucu'nda KYK nın öğrenci yurtları var. Mersin şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 98 km Bir saat Kırkbeş dakikadır.

 Tarsus Meslek Yüksek Okulu - Teknik eğitim Fakültesi - Teknoloji Fakültesi : Tarsus Mersin'in hem en büyük ilçesi hemde Adana'ya en yakın ilçesidir. Mersinde kız erkek Öğrenci pansiyonu ve apartları yok bir tane özel kız yurdu var. Mersin şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 40 km ve 45 dakikadır.

 Gülnar Mustafa Baysan Meslek Yüksek Okulu: Dağ ilçesidir Akdenize sahili olmayan bir ilçedir. Konya üzerinden gelişte Mut'tan gidilir. Antalya üzerinden gelişte Aydıncık'tan kestirmedir. Mersin yönünden geliştede Silifkeden geçilir. Mersin şehir merkezine 160 km ve yaklaşık 3 saat uzaklıktadır.

 Mersin Bozyazı İlçesi : Mersin Antalya yolu Bozyazı ilçesinin içinden geçerek gider. Yazlık bir bölge ve küçük bir ilçedir. Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 230 km ve 4 saat civarıdır. 

 Anamur Meslek Yüksek Okulu: Mersin Antalya yolu Anamurdan geçer bu yola paralel olarak ilçe merkezindende bir yol gider çevre yolundan Antalya yönüne Mersin Anamur Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıdevam ettiğinizde sağınızda  4 minareli bir cami gelecek otobüs garajı burası buradan sağa yukarı ilçe merkezine doğru tırmanarak solunuzda ptt sonrasın da belediye ve meydandan sola yolu bırakmadan devam edin  çilek heykeli ve sağınızda çıraklık eğitim merkezi hafif aşağıya ve asvalt yolu devam solunuzda küçük su kanalını takip ederek sağda tepelerde MYO gelir Okul ile ilçe arasında ulaşım problemi yok belediyenin midibüsleri sıklıkla sefer yapmakta. Anamur'a ulaşım gerçekten çok zor yol çok zorlu fakat yeni yapılan tüneller ve yol çalışmaları hazır oldukça kısım kısım ulaşıma açılıyor. Anamur ilçe merkezi küçük olmasına rağmen sahil kesimi özellikle yaz aylarında tatilcilerin gelmesiyle ilçeyi çok kalabalık bir hale getiriyor. Özel yurt yok ama turizm yoğunluğundan dolayı çok fazla otel pansiyon ve apartlar var bu işletmeler aynı zmanda öğrenciyede hizmet vermekte. Şehir merkezine 235 km ve yaklaşık 4 saat uzaklıktadır.

 Aydıncık Meslek Yüksek Okulu: Aydıncık Antalya Mersin yolu üzerindedir anayol ilçeyi bölerek geçer Anamur'dan gelişte ilçenin içinden geçtikten sonra Mersin Aydıncık Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafısağınızda deniz gördüğünüz anda solunuzda myo görünün çok küçük bir ilçe. Okul çevresi çam ağaçları ile örülmüş vaziyette ağaçlardan bina görünmüyor 2010-2011 eğitim döneminde okul kapalıydı. Mersin şehir merkezine 180 km ve yaklaşık 3.5 saat uzaklıktadır.

 Mersin Çamlıyayla İlçesi : Şehir merkezine uzaklığı 70 km yaklaşık 2 saattir.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin