Anasayfa

Mersin Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Mersin Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

MEÜ' yü kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Mersin Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri vb. konularda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın..

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Mersin'de ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Çiftlikköy Yerleşkesi ve Uray Kampüslerine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Mersin'de ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Mersin'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitelerinde okuyup, Mersin Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Kampüslere yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Mersin GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Mersin'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Mersin Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Mersin'de de diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Mersin'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Çiftlikköy Mahallesi veya 45 Evler Kampüsünde daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir. Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Mersin Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Mersin Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Mersin Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 17.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 32.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Mersin'de Hangi Üniversiteler Var?
Mersin Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Çağ Üniversitesi
Mersin'de aktif olan 4 tane Üniversite var.

Mersin Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Mersin Kız Öğrenci Apartı" veya "Mersin'deki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Mersin Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 18.000TL ile 30.000TL arasındadır. Mersin öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor, 1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Mersin Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Mersin merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 2.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.500 tl civarı, mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2000 TL de eşya parası talep edebilir.

2023 - 2024 Mersin'de ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Mersin'de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Merzin yurtşları Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

Mersin"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.500 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1.950 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 3.500 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Mersin'de Öğrenci Olmak!
Mersin Şehrine iki giriş ve çıkış var, bir Antalya ve Adana, Karaman'dan gelişte Sertavul geçidinden inerek Silifke'de Antalya yoluna ulaşırsınız. Antalyadan gelecek olanlar hariç diğer şehirlerden gelecekler Antalya'dan geçmeyi düşünmesinler çünkü Antalya ve Mersin komşu il gibi görünmesine rağmen otobüsle yaklaşık 9 saat sürer, Konya ve Karaman'dan gelmek daha iyidir. Adana tarafından girdiğinizde sahil yolunu takip edebilirsiniz (Merkez den geçen üç yol vardır, otoban, karayolu şehir içinden geçer, ve sahil yolu) birde şehri ikiye bölen diğer yolu seçebilirsiniz şehir içinden geçen yolu takip ettiğinizde solunuzda ilk eski garaj gelir, devamında şehrin merkezi solunuzda en yüksek otel binasını 52 katlı gökdeleni gördüğünüzde merkez bu binanın çevresinde yoğunlaşmış bu gökdelene kadar sol ve sağ tarafınız yoğun olarak yerleşim yeridir, yolunuzun devamında yaklaşık 6 km sonra sağda 3 km gibi iç kısımda Çiftlikköy'de kurulmuş olan üniversiteyi görürsünüz. Üniversitesinin biraz uzakta olması gözünüzü korkutmasın ulaşım çok rahat ve ekonomik.

Adana Tarafından girişte sahil yolunu seçerseniz sol tarafınızda uluslararası liman, geniş sahil dinlenme yerleri ve çay bahçeleri, İlginç Mermer Heykellerin olduğu meydan, Balıkçı barınakları, Tekne Balık Restaurantlar ve kısa tekne turları düzenleyen tekneler, Lunapark ve yol Antalya Adana yoluna birleşir.

Mersinde Neler Yapılır?
Modern ve gelişmiş bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak tertemiz havası ve denizi var. İçel'de ister limandan tekne turuna çıkın isterseniz kızkalesi plajlarına gidin dalmaya meraklıysanız pek çok bölge var, Dahada hızınızı alamazsanız Kıbrıs karşınızda Taşucu'ndan deniz otobüsüyle Kıbrısa 2 satte geçebilirsiniz. Feribotla KKTC geçmek kolay ama dönüşü zordur genelde yeterli yolcu olmadığında hava muhalefetinden dolayı gemi seferleri ertelenir. Mersin merkezden Anamura kadar sahil şeridi sahil bölgeleridir. özellikle Silifke ile Mersin arası 62 km gibi kısa bir mesafe olduğundan bu bölge Erdemli, Atakent susanoğlu Ayaş, kızkalesi gibi sahil beldeleriyle yazları çok kalabalıktır.

Mersin Otobüs Terminali Nerede?
Adana veya Ankara yönünden gelişte otobandan çevre yoluna girdiğinizde 2015 yılında açılan yeni otogara ulaşılır.

Mersin Tren Garı Nerede?
Adana'dan devlet yolundan Şehir Merkezine gelişte sahil yoluna girerek, Mersin Tren Garına sonrasındada Mersin Limanınada ulaşılır.

Devamını Göster
 • Yenişehir Genç Bayan Apart Oteli Mersin
  Mersin / Yenişehir
  ( Toplam 61872 defa ziyaret edildi. )
  Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan Isı ve ses yalıtımlı yeni binalarımızda. 1-2-3 kişilik alternatifl...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Mersin Yurtları