Anasayfa

Muğla Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Muğla Yurtları

Muğla'da Nasıl Yaşanır ?

Sıtkı Koçman Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacağınız için sakın tedirgin olmayın...!
Çünkü Muğla'daki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Muğla'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Muğla çok küçük bir şehir,Marmaris, Bodrum, Fethiye ve diğer ilçelerinin aksine çok sakin bir şehir,İlçelerde işiniz çok daha kolay Dünya turizmine alışkın olan bölge insanı genel anlamda öğrencilerin yabancılık çekmemesine ve rahat olmasına olanak vermektedir..Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, Bakanlıktan öğrenci barındırma kriterlerini yerine getirmiş olan Ruhsatlı Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarını Tercih etmenizi öneriririz. Ruhsatsız apart, pansiyon, öğrenci evlerinde öğrenci barındırılması bakanlıkça yasal olarak yasak olduğundan mağduriyet yaşayabilirsiniz.
Muğla'daki Kız Erkek Özel Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemekli:000.tl ile 00 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri: 2500 ile 3500 tl arasıdır

Tam bir öğrenci şehri gerçi üniversite şehrin biraz dışında, Köteklide kurulmuş ve Kötekli artık Üniversitelilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek mekanlarla dolu ama merkezi daha bi farklı .Aydın'a kadar trenle gelip, Çine Yatağan üzerindende gelebilirsiniz. En iyi yol Aydın-Çine-Yatağan üstünden gelen yoldur.Ulaşım alternatifleri çok. İsterseniz Dalaman Havaalanına gelebilirsiniz.Buraya direk gelen otobüs bulamazsanız. İzmir ve Aydın'dan da rahat araç bulabilirsiniz. Yatağan tarafından girişte çevre yolunu takip ederseniz yol sizi Ula çıkışına doğru Üniversiteye çıkarır. Eğer girişte çevreyolunu değilde merkezinden geçmeyi tercih ederseniz bu yol sizi şehrin meydanındaki Valilik binasının olduğu kavşağa çıkarır, PTT bu kavşakla Yatağan girişi arasındadır, Bu kavşak şehrin merkezidir. Geldiğiniz istikametten kavşağı geçerde devam ederseniz yine çevre yoluna çıkarsınız. Kavşağın sağ tarafı aşağı doğru pek hareketli değil dir terminale gider. Sol taraf Şehrin merkezine Tarihi saat kulesine ve çarşı içine yola parelel olarak gider.Tüm Bankalar Sinemalar ve Öğrencilere Yönelik İş yerleri bu tarafta.

Neler Yapabilirsiniz: Söylenecek birşey yok. Zaten Bodrum, Marmaris ve Fethiye'nin arasında, dolayısıyla her yeri gezilebilecek yer. Denize girebilecek yakın biryer ararsanız ya Gökova'ya terminalden kalkan minibüslerle gidin veya yine Gökova istikametinde olan Akyaka'ya gidin. Burda orman kampında uygun çadır da kurabilirsiniz, büyük plajları olan güzel bi yer ve çok farklı bir denizi var.


Sıtkı Koçman Üniversitesine Ulaşım : www.mu.edu.tr terminalinden çıkarak üstteki kavşaktan Muğla merkezine doğru yürüdüğünüzde sağda il spor müdürlüğü önünden Yeniköy, kampüs ve Kötekli minibüsleri gider. Hemen her şehirde ana kampüslerin bulunduğu genelde eskiden köy olan bir bölge vardır, Bu köyler zamanla öğrenci yoğunluğu oldukça bu doğrultuda öğrenciye hitap eden işletmeler ve öğrenci yurtları, apartları veya pansiyonlarıyla bir öğrenci bölgesi olur, Köteklide bütün diğer bölgelerdeki gibi muğlanın öğrenci köyü olmuştur. Kötekli şehir merkezine çok uzak değildir Marmaris- Fethiye yolunda yaklaşık 5-6 km uzaklıktadır.

Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu : Ülkemizin Dünya turizm merkezlerinden biri olan Bodrum'da konaklama anlamında pek sıkıntı yol profesyonel anlamda Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Kız ve erkek öğrenci yurtları yok ama turizme hitap eden oteller pansiyonlar ve apartların bazıları öğrencilerede hizmet vermekte.

Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksek Okulu : Ortaca ile Fethiye arasında olan Dalaman, Ortaca'dan devam ettiğinizde ( zaten bu 2 ilçe birbirine nerdeyse bitişik denecek kadar yakın ) Sağa Dalaman havaalanı. Şehir merkezi yön tabelasından girerek sağınızda ptt yi gördüğünüz anda bitişiği okuldur. Bu yol direk İlçe merkezine gider, Çevre yerleşim yeri ama ilçe merkezi uzak.

Sıtkı Koçman Üniversitesi Datça Meslek Yüksek Okulu : Fethiye yönüne devam ederke yaklaşık 35 km sonra Gökova'ya indiğinizde Marmaris kavşağı gelir, sola Marmaris 29 km sonrasında 69 km virajlı yollardan giderek ilçe girişine gelirsiniz. Solunuzda sanayi sitesi devamında sağa eski Datça yön tabelasını gördüğünüzde sola tepeye yaklaşık 1km çıktığınızda okula ulaşırsınız. Okulun çevresinde yerleşim yeri yok ilçe merkezine araçla gitmek gerekir.

Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi - Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksek Okulu : Fethiye'de Profesyonel anlamda sadece öğrenciye hitap eden özel yurtlar yok turizm bölgesi olduğundan dolayı fazlasıyla otel pansiyon ve öğrenciyede eşyalı kiralanan apartlar var.

Muğla Kavaklıdere İlçesi :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Köyceğiz Meslek Yüksek Okulu :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Sağlık Hizmetleri - İçmeler Meslek Yüksek Okulları :
Muğla Merkezden Ula istkametine devam ederek gökova körfezine indiğinizde sağa marmaris datça yönüne devam ettiğinizde 39 km sonra ilçeye ulaştığınızda şehir merkezi yön tabelalarını takip ederek sağınızda okulun önüne ulaşırsınız.

Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulu : Milasa Söke üzerinden gelişte ilk ilçeye girdiğinizde sağınızda oto sanayii ve Milas şehirler arası otobüs garajı bu yolu devam ederek sağa İlk Milas şehir merkezi girişi vardır, siz bulunduğunuz yolu devam ettiğinizde bu yol şehir merkezi sağınızda olacak şekilde diğer merkez girişine kadar paralel gider. Yolu bırakmadan direk sonu sağa Bodrum sola Yatağan Muğlaya ayrılan kavşağa gelirsiniz, siz karşıya Beçin, Ören yönüne girin ve ilk sağa sonra ilk sola yolun sonu Meslek yüksek okuluna çıkar, okulun çevreside yerleşim yeri fakat milas yaklaşık 70000 nüfusu olan büyük bir ilçe dolayısıyla okula gidiş gelişlerde kalacağınız yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. Milas'ta profesyonal anlamda kız ve erkek öğrenciler için MEB bağlı özel yurtlar yok, okulun civarında öğrenci apartları ve pansiyonlar azda olsa var.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksek Okulu :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu :
Ula Muğla şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır, Kötekli'deki merkez kampüsede çok yakındır.

Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu : Aydın şehir merkezinden Muğla yönüne devam ederek önce Çine'ye sonrasında Yatağan'agelirsiniz. Köprülü kavşaktan sağa Yatağan'ın şehir merkezinden ve otobüs garajının önünden geçen yol doğruca önce Milas sonrasında Bodrum'a gider. Köprülü kavşaktan şehir merkezine dönmeden direk Muğla istikametine yolunuza devam ederek yaklaşık 1 km sonra sola Yatağan sanayi sitesine girerek okula ulaşabilirsiniz. Okul Sanayii sitesinin içindedir. Okulun civarında herhangibir yerleşim yeri veya Özel kız erkek öğrenci yurdu yada pansiyon apart yok. Yatağan şehir merkezi ile okul arasındaki mesafe yaklaşık 5 - 6 kilometredir.