Anasayfa

Muş Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Muş Yurtları

Muş'ta Nasıl Yaşanır ?

Muş Alparslan Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Muş'taki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları yemekli : 4500.tl ile 6500 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

ULAŞIM: Elazığ - Bingöl üzerinden ve Bitlis - Van üzerinden gelinir.Havaalanı ve Trenle ulaşım var

Bitlis ve Van kavşağından muş istikametine gelişte en az 30 metrelik genişliği olan çok güzel bir yol ve en az 20 kmsi her iki tarafıda tretuarları yapılı bakımlı yemyeşil bir ovada dümdüz bir yoldan şehirmerkezine gelirsiniz. İlk kavşaktan sonra 2. kavşak sağa şehirmerkezine çıkar İktisat ve İlahiyet fakülteleri de dahil olmak üzere tüm fakülteler bu caddede sağ ve sol tarafınızda yer alır. Kavşaktan sola aşağıya istasyon caddesidir Muş tren garının önüne çıkar. Çevre yolunun devamında Diyarbakır- Kulp yoluna dönerek yaklaşık 7 km sonra Güzelyurt köyünde kurulmuş olan yeni merkez kampüse ulaşırsınız, kampüs yeni ama çok büyük arazi üzerine kurulmuş ve yeni binalar yapımı devam etmekte. Bingöl Elazığ yönüne devam ederek şehrin çıkışında sağda Muş Meslek Yüksek Okulunun önünden geçersiniz. Bingöl den Solha'nı geçerek Erzurum yönünden geliştede aynı şekilde duble yol ile rahat bir yolculuk yapılıyor, şehir merkezine geldiğinizi anlamak çok zor çünkü yaklaşık 20 km boyunca sürekli çevre yerleşim yeri, yön tabelalrından şehirmerkezini gördüğünüz anda sol taraf tren garına gider sağ tarafta atatürk bulvarına fakülte ve Meslek yüksek okullarına gider.

Muş Alparslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksek Okulu : Şehir merkezine 105 km uzaklıktadır.

Muş Alparslan Üniversitesi Hasköy Meslek Yüksek Okulu : Bitlis yolu üzerinde olan ilçe merkeze 20 km mesafededir.

Muş Alparslan Üniversitesi Korkut Meslek Yüksek Okulu : Bitlis yönüne devam ederek Hasköyden girip yaklaşık 29 km sonra ulaşılır.

Muş Alparslan Üniversitesi Malazgirt Meslek Yüksek Okulu Zafer Çağlayan Yerleşkesi : Şehir merkezine yaklaşık 130 km uzaklıktadır. Ağrı yolu üzerindedir, Hasköyden sonra Ağrı yoluna girerek önce Bulanık sonrasındada Malzgirte ulaşılır ilçeye girdiğiniz anda myo yerleşkenin önüne gelmiş olursunuz. Okulu geçtiğiniz anda sağa şehir merkezi yön tabelasından girdiğinizde yine Ağrı patnos yoluna çıkarsınız.

Alparslan Üniversitesi Varto Meslek Yüksek Okulu : Varto ilçesi Muş şehir merkezinden Bingöl yönüne devam ederek Erzurum Varto yolundan dağlara doğru yaklaşık 52 km dir. Erzurumdan ya Karlıova üzerinden veya Hınıs üzerinden 2 yolla ulaşım var.

Alparsan Üniversitesi : http://www.alparslan.edu.tr/ Fakültelerin ve Meslek Yüksek Okullarının hemen hepsi Atatürk Bulvarında Muş şehir merkezindedir. Üniversitenin merkez kampüsü Kulp yolundadır bölge yeni açıldığı için hızla fakülte binalarının inşaası sürsede henüz tüm bölümler kampüse taşınmadı.