Anasayfa

Nevşehir Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Nevşehir Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Nevşehir Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Nevşehir Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, 2000 evler Ana Yerleşkesine ulaşım vb. konularda, Nevşehir ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Nevşehir'de ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Nevşehir'deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,

Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde okuyup, Nevşehir Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu, Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleride var, hele birde öğrenci apartlarının fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Nevşehir özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Nevşehir GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve İşini hakkıyla yapan kurumsal firmaların işletimindeki öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Nevşehir'de Üniversite ve şehirdeki sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Nevşehir'de Öğrenci Olmak!
Ankara ve Konya yönünden gelerek Aksaray'a sonrasında Acıgöl'den Nevşehir İl tabelasını gördüğünüz anda sağınızda bir akaryakıt istasyonunun bulunduğu dönel kavşak gelir. Kavşaktan sağa doğru 100 metre sonra şehirler arası otobüs terminali gelir.

Terminale dönmeyerek çevre yoluna devam ettiğinizde sağınızda ilk şehir merkezi tabelasından girdiğinizde, şehir içinden hiç yolunuzu değiştirmeden Kayseri yönünden girişte olan Kampüse gelirsiniz.

Çevre yolundan devam ederek (şehre parelel giden bu yolda şehir merkezine giden alternatif yollar var) ilk köprülü kavşakta Gülşehir, Kırşehir yönünden geleceklerde bu yola çıkar, köprünün altından devam ettiğinizde sağınızda Kapadokya Forum AVM devamında sola Avanos, Kayseri yönüne girerek okula gelirsiniz, Kayseri yönüne dönmeyerek devam ettiğinizde yol Ürgüp'e gider.

Nevşehir Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Nevşehir'de de diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Nevşehir'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Ana Kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartlarında Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız. Bu sebeple GSB den Ruhsatlı olan yurtları veya Kurumsal apart işletmelerini tercih edin.

Nevşehir Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Nevşehir Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 26.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 45.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtları, Kız ve Erkek Öğrenci yurdunu veya Öğrenci apartlarını tavsiye ederiz.

Nevşehir’de Hangi Üniversiteler Var?
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi
Nevşehir’de Aktif olan 1 tane Devlet Üniversitesi, 1 Vakıf Üniversitesi var.

Nevşehir Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Nevşehir Kız Öğrenci Apartı" veya "Nevşehir'de ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine uygun veya ticari ahlaka sahip kurumsal işletmeler olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Nevşehir Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Nevşehir öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.
Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor.
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu olması gerekirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.

Nevşehir Otobüs Terminali Nerede?
Nevşehir Garajı şehirmerkezine yakındır. Aksaray Acıgöl tarafından Nevşehir şehir merkezine gelişte terminale ulaşabılırsınız. Otobüs firmalarının şehir merkezine ücretsiz servisleri var. Nevşehir'in yerel otobüs firması Nevşehirliler Seyahat.

Nevşehir’deki Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz.

Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Nevşehir merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde daha ekonomik olurr ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

Nevşehir Havalimanı Nerede?
Nevşehir Kapadokya Havaalanı, Nevşehir şehir merkezinden 25 KM mesafede, Gülşehire gelerek devam ettiğinizde yön tabelalarından Tuzköyü’nde havaalanına ulaşabilirsiniz.

2023 - 2024 Nevşehir’deki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Nevşehir’de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Nevşehir "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 25.000 TL ile 45.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda, ve alına hizmete göre fiyatlar ekonomik olurken, içerisinde banyo ve wc olan, tek kişilik odaların fiyatları daha yüksektir.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Sadece Fiyata bakarak değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster

Diğer Nevşehir Yurtları