Anasayfa

Nevşehir Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Golden Suit Rezidans Nevşehir
  Nevşehir / Merkez
  ( Toplam 904 defa ziyaret edildi. )
  Nevşehir Üniversitesi Merkez kampüsüne yakın, Evinizin rahatlığını ve konforunu aratmayacak şekilde, tüm ihtiyaçlarınız düşünülerek donatılmıştır. ...
  Rezidans
  Daha Fazla...
 • Kampüs Busıness Kız Öğrenci Yurdu Apartları Nevşehir
  Nevşehir / Merkez
  ( Toplam 15108 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Nevşehir'de Nasıl Yaşanır ?

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Nevşehir'deki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin Nevşehir'deki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sizlere sıcak davranıp yardımcı olacaklardır.Nevşehir küçük bir şehir tam bir turizm şehri ve İlçelerindede işiniz çok kolay insanları genelde anadolu yöresine has misafir perverliğe sahiptir.Güleryüzle bir selam vermenzin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alabilisiniz.Sizden önce gelen bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı bölge esnafı belki biraz önyargılı davranabilir, ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Genç yaşınızda yaşamınıza tecrübe katacak.Birde Nevşehir'de okumaya geldiğinizde ve eyvah ben burada ne yapacağım, nasıl hayat geçer demeyin, okul bittikten sonraki yaşamınızıda burada kurduğunuz dostlukları ve anıları paylaşarak geçireceğinize emin olabilirsinz.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken kurumsal firmaları tercih etmenizi öneririz, senetleri bir kere imzaladığınızda dönüşü çok zordur, rahat ve huzurlu başarılı bir üniversite yaşamı geçirebilmeniz için lütfen bir yıl boyunca eviniz olacak öğrenci yurdunu iyi seçin, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; Üniveriste yaşamınızı kolaylaştıracak, Nevşehir'de yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Nevşehir'deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel kız öğrenci yurtları yemekli fiyatları : 00-00 tl arasıdır.
Özel erkek öğrenci yurtları yemekli fiyatları : 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri : 00 ile 00 tl arasıdır:

Havaalanı : Nevşehir şehir merkezinden Gülşehire gelerek devam ettiğinizde yön tabelalarından havaalanına ulaşabilirsiniz.

Ankara ve Konya yönünden gelerek Aksaray'a sonrasında Acıgöl'den sonra Nevşehir İl tabelasını gördüğünüz anda sağınızda bir akaryakıt istasyonunun bulunduğu dönel kavşak gelir buradan sağa doğru 100 metre sonra şehirler arası otobüs terminali gelir firmaların şehir merkezine ücretsiz servisleri var. Nevşehir'in yerel otobüs firması www.nevsehirlilerseyahat.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. terminale dönmeyerek çevre yoluna devam ettiğinizde sağınızda ilk şehir merkezi tabelasından girerek şehir içinden geçerek hiç yolunuzu değiştirmeden Kayseri yoluna devam ederek üniversiteye ulaşabilirsiniz. Çevre yolundan devam ederek (şehre parelel giden bu yolda şehir merkezine giden alternatif yollar var) ilk köprülü kavşakta Gülşehir, Kırşehir yönünden geleceklerde bu yola çıkar, köprünün altından devam ettiğinizde sağınızda Kapadokya Forum AVM devamında sola Avanos, Kayseri yönüne girerek okula gelirsiniz, Kayseri yönüne dönmeyerek devam ettiğinizde yol Ürgüp'e gider.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avanos Meslek yüksek Okulu : Avanos girişinde sağda ilçe merkezine Kızılırmak nehri üzerinden taş köprüyü geçerek yaya gidilebilir. Meslek yüksek okulunun önünden ilçe merkezine giden yolu takip ederek ilçe garajını geçtikten sonra taş köprüyü geçmeden pazar yerinin yanından hemen sağa girerek yaklaşık 200 metre sonra KYK Kredi yurtlar kurumunun kız erkek öğrenci yurtlarının önüne gelirsiniz. Avanosta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel yurtlar yok KYK nın Kredi Yurtlar Kurumunun Kız erkek öğrenci yurtlarının dışında turizme hitap eden oteller ve pansiyonlardada öğrenciler kalabiliyor.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Derinkuyu Meslek yüksek Okulu : 2013 yılında temeli atıldı inşaat devam etmekte 2014 - 2015 eğitim öğretim yılına yetişebilir.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Gülşehir Meslek Yüksek Okulu : Gülşehire Nevşehir üzerinden geldiğinizde ilk ilçe merkezi giriş yön tabelasından girerek çevre yoluna paralel giden ilçe merkezinin içinden geçerek ilçenin diğer girişinde sağınızda Okulun önüne gelirsiniz. İlçeye girmeden çevreyolunu devam ettiğinizde direk okula çıkarsınız. Ankara, Kırşehir Hacıbektaş üzerinden gelenler köprüyü geçtikleri anda solunuzda okulu görürsünüz. İlçe merkezi ile okul taşıt kullanmadan gidilebilir. Gülşehirde Profesyonel anlamda hizmet veren özel yurtlar yok kız erkek öğrenci evi pansiyonu veya apartı olarak binalar var.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Hacıbektaş Veli Meslek Yüksek Okulu - Güzel Sanatlar Fakültesi : Ankara istikametinden gelişte Kırıkkale ve Kırşehirden sonra çevreyolundan sağa İlçe merkezine giriş yön tabelasından girerek yolunuza devam ettiğinizde sağda Nevşehir Üniversitesi yüksek okulu ve Güzel Sanatlar fakültesi yön tabelasından girerek 200 metre sonra sağda Fakülteye 100 metre sonrasındada Meslek yüksek okuluna ulaşabilirsiniz. Fakülte yönüne devam etmeden şehirmerkezine devam ederek ilçe içinden geçer ve solunuzda ilçe garajı devamında Nevşehir Kayseri yoluna çıkarsınız. Okullar ile ilçe merkezi arası yaya olarak gidilip gelinebilecek uzaklıktadır. Özel kız erkek öğrenci yurtları bulunmamakta otel ve pansiyon olarak normal müşteride alan 1 - 2 işletme var.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kozaklı Meslek yüksek Okulu : 2013 - 2014 eğitim öğretim yılında açılan okul ek kontenjana yetiştirilerek öğrenci alabilmiştir. Kozaklı Halkının katkılarıyla inşaatı yapılan okul çok modern bir binaya sahip. Özel kız erkek öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksek Okulu : Ürgüp çok fazla yerli yabancı turiste hitap ettiği için otel ve pansiyon veya apart konusunda barınma sıkıntısı yok, Profesyonel anlamda kız erkek öğrenci barındıran özel yurtlar yok, Ürgüp gece yaşantısı ile iç anadolunun gözdesi olduğundan diğer barınma alternatiflerini seçerkende lütfen iyi araştırarak doğru anlamda kurumsal ciddi işletmelere çocuklarınızı emanet edin.

İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı Kapadokya Meslek Yüksek Okulu :

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi :
http://www.nevsehir.edu.tr/ Nevşehir'e Ankara yönünden gelişte Aksaray'dan sağa devam ederek ve adana yönünden Niğde - Derinkuyu üzerinden kestirme olarak ulaşılabilir. İl merkezine ulaştığınızda Kayseri istikametine doğru çevre Nevşehir Üniversitesiyolundan devam ederk 7 km sonra solunuzda Nevşehir üniversitesi merkez kampüsüne gelirsiniz. Kampüs yeni kurulmasına rağmen şehri her yıl ziyaretimizde yeni eklenen fakülte binaları ve sosyal aktivite imkanı sağlayan binalarıyla sürekli büyüyen bir üniversite: kampüsün 7 km şehirdışında olması aklınıza bakir bir bölge olduğu getirmesin çünkü merkez ile kampüs arası yerleşim yeri ve kampüste oluşan gelişmelere paralel olarak çevreside öğrencilerin ihtiiyaçlarına hitap edebilecek işletmelerle gelişmektedir. KYK Kredi Yurtlar Kurumunun Öğrenci kız erkek öğrenci yurtları tam kampüsün karşısındadır. Ulaşım şehir içi mavi midibüslerle sağlanmaktadır.