Anasayfa

Niğde Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Niğde'de Nasıl Yaşanır ?

Niğde Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Niğde'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

Ulaşım: Adana yönünden otoban Niğdeye kadardır. Otogarı Kayseri, Nevşehir, Adana çevre yolu üzerindedir.Toplu taşıma araçları ile şehre ulaşım vardır. Niğde yerel otobüs firması www.nigdeaydoganlar.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Kayseri yönünden gelen çevre yolunda sağınızda ata sanayi sonrasında solunuzda Şehirler arası otobüs terminali gelir, bu çevre yolu ile şehir sağınızda paralel devam eder. Terminalin hemen karşısından şehir merkezine devam ederek şehrin içinden bor yoluna devam ederekte üniversiteye ulaşabilirsiniz. Veya şehir trafiğine girmeden adan yönüne devam ederek niğdenin son girişi Bor, Aksaray niğde tabelasından devam ederek yol bitimiminde sola Bor'a gider sağa üniversitenin önüne çıkarsınız.
Niğde Üniversitesi Bor Meslek Yüksek Okulu: Bor meslek yüksek okulu ilçe merkezinin dışında bulunmaktadır, Okul binasını aramaktansa en kolay yöntem KYK Bor Yurt Müdürlüğü yön tabelalarını takip etmeniz çünkü Kredi yurtlar kurumu Bor Yurt Müdürlüğü ile Meslek yüksek okulu yan yanadır. Bor her ne kadar Niğdenin ilçesi gibi görünsede aslında şehirle birleşmiş durumda, okula gidiş gelişlerde avantajınız kyk yurdunun yanınızda olması ama özel yurtlarda veya evlerde kalıyorsanız yaya olarak gidip gelinemez.

Niğde Üniversitesi Altunhisar Hasandağı Meslek Yüksek Okulu : Eski adliye binası 2014 - 2015 eğitim öğretim dönemine okul için hazırlanmakta.

Niğde Üniversitesi Bor Meslek Yüksek Okulu : Bor ilçe konumunda görünsede Niğde şehir merkeziyle nerdeyse birleşmiş durumda, okulun arkasında KYK Kredi Yurtlar Kurumunun Kız ve erkek Öğrenci yurtlarıda var.
Niğde Üniversitesi Çamardı Meslek Yüksek Okulu :

Niğde Çiftlik İlçesi :

Niğde Üniversitesi Ulukışla Meslek Yüksek Okulu: Eski Ankara Adana yolundan Ulukışlaya girişte hemen sağınızda MYO yön tabelasından girerek rayların üzerinden geçtikten sonra tepede okula ulaşırsınız. okula dönmeden çevre yolundan devam ettiğinizde yerleşim yerleri başladığında ilk ilçe merkezi girişinden girmeyerek çevre yoluna devam edin sağınızda tran istasyonunu gördüğünüz anda sol taraf ilçe merkezine gider. Çok küçük bir ilçe öğrenciler kestirmeden okula yürüyerek gider. Okula gidiş gelişlerde Taşıt kullanmanıza gerek yoktur.

Niğde Üniversitesi : www.nigde.edu.tr/ Bor yolu üzerinde Niğde şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta geniş bir alana yayılmış büyük bir kampüs alanına sahip, çevresinde yerleşim yeri bulunmamakta, üniversiteye gidiş gelişlerde toplu taşıma araçlarını kullanmak zorundasınız, yaya olarak gidip gelinemez. Biz Bor yolu üzerinde diyoruz ama kampüs Niğde şehir merkezindense Bor ilçesine çok daha yakın. Üniversite merkez yerleşkesinin içinde Milli Piyango Öğrenci yurtları ve Üniversiteyi biraz geçtiğinizde sağda Üniversitenin Kapalı spor salonu yanında BESYO ve sonrasında KYK Kredı Yurtlar Kurumunun öğrenci yurtlarıda var.