Anasayfa

Ordu Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB ÖZEL CUMHURİYET KIZ ÖĞRENCİ YURDU Ordu
  Ordu / Merkez
  ( Toplam 5173 defa ziyaret edildi. )
  1-2-3 kişilik alternatifli Tüm Odalar Aydınlık, havadar, ahşap mobilyalı , bazalı ortopedik yataklı ihtiyaçlarınıza uygun dizayn edilmiş çağdaş tasar...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • ÇETİNKAYA EŞYALI KİRALIK DAİRELER Ordu
  Ordu / Merkez
  ( Toplam 27476 defa ziyaret edildi. )
  Isı yalıtımlı yeni binamızda. Aydınlık,Havadar ve kullanışlı balkonlu dairelerimizde 24 saat kaloriferli ısıtma Ortopedik yataklı bazalı ahşap ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Ordu'da Nasıl Yaşanır ?

Ordu Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Ordu'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 5000.tl ile 10000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Erkek Öğrenci Yurtları
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 2600 tl ile 3200 tl arasıdır
yemekli : 4600 tl ile 6000 tl arasıdır

Ulaşım: Trabzon ve Samsun havalimanlarından uçakla ve karayolu ile ulaşım var.

Terminali: Şehir merkezinde Cumhuriyet yerleşkesine uzak, meslek yüksek okulları ve diğer bölümlere yakın. Samsun'dan gelen çevre yolu merkezin içinden geçerek Giresuna gider bu yolda sağınızda kalır.


Ünye ve Fatsa'dan sonra ya sahil yolunu takip ederek, ister sahilden eski Karadeniz yollundan bir bölüm kalan Yeşilin asvaltı örttüğü Perşembe üzerinden ister uzun tünellerden geçerek gelirsiniz. Samsun tarafından gelen çevre yolu şehir merkezinden geçer ve Giresuna gider. Girişte İlk sağınızda Diş hekimliği Fakültesine sonrasında Teleferiği gördüğünüz anda 2. trafik lambalarından sağa şehir merkezine gider, aslında çarşı içine mağazaların yoğun olduğu bölgeye gider. Bu çevre yolu şehre girdiğiniz andan itibaren sol tarafınız sahil düzenlemesi yapılarak çeşitli parklar ve çay bahçeleri ile dolu sağ tarafınızda bar ve kafelerle dolu, sağınızda carrefour alış veriş merkezini gördükten sonraki kavşakta sağda terminali, sonra ki kavşak Ulubey Sivas ve Tokattan gelenlerin çevre yoluna girdiği kavşak. Bu kavşaktan sola sahil yoluna inerek sağa devam ettiğinizde yazlıkların ve 5 yıldızlı otellerin arasında deniz kenarında ordu meslek yüksek okuluna gidersiniz. Çevre yolunun devamında şehrin çıkışında sağınızda Üniversitenin ve ziraat fakültesinin bulunduğu Cumhuriyet yerleşkesine ulaşırsınız.

Neler yapılır: Yaz günleri yapılacak çok şey var çünkü Ordu sahilleri kilometrelerce uzunluğunda ve Akdeniz Ege sahillerini aratmayacak insan yoğunluğunda. insanıyla çok modern ve çağdaş bir şehir. Ordu Merkezde Teleferikle Boztepeye çıkarak şehir ve Karadeniz manzarasında çay içebilirsiniz.

Akkuş Meslek Yüksek Okulu : Sivas, Amasya ve Tokat'tan gelecek olanlar Niksar Üzerinden kestirmeden gelebilirler. Ordu şehir merkezine 120 km civarında uzaklıktadır. Ünye'den Tokat yoluna girerek 60 km sonra Akkuş'a ulaşabilirsiniz. İlçeye girdiğiniz anda sağınızda okul binası görünür bu yol ilçe merkezinden geçerek önce Niksara sonra Tokat'a devam eder.

Aybastı Meslek Yüksek Okulu : 2013 - 2014 eğitim öğretim döneminde okul açık değildi. Ordu şehir merkezinden Aybastı'ya gidebileceğiniz iki yol vardır, Ordu merkezden Gürgentepe üzerinden 80 km dir. Fatsa sonrasında Göller, Çatalpınar, Kabataş'tan sonra Aybastı 88 km dir. Aybastı Yüksek rakımlı bir ilçe olduğu için Fatsa üzerinden giden güzergah çok daha rahattır.

Ordu Çamaş İlçesi :

Ordu Çatalpınar İlçesi :

Çaybaşı Meslek Yüksek Okulu : Çaybaşı Meslek Yüksek Okulu :
Ordu Şehir merkezine 87 km uzaklığı olan Çaybaşı ilçesine Karadeniz sahil yolundan Terme'yi geçtikten sonra Ünye'den 26 km mesafe vardır.

Fatsa Meslek Yüksek Okulu ve Deniz Bilimleri Fakültesi : Fakültede meslek yüksek okuluda aynı kampüste. Samsun tarafından ilçeye girişte sağınızda sanayii geçtikten sonra trafik lambalı 1. dönel kavşakta sola girince deniz tarafında eskiden balık fabrikası olan bölgede fakülte ve Fatsa myo na gelirsiniz. Burası bir kampüs gibi kapısında özel güvenlik var ve araziye yeni binalar yapılıyor. Çevre yolunun devamında 2. lambalarda sağda Fatsa otobüs garajı 3.lambalar sağa şehir merkezi. 60000 e dayanan nüfusuyla çok büyük bir ilçe. Kampüs ilçeye uzak ama çevresinde yazlık binalar var. Kampüse gidiş gelişlerde taşıt kullanmak zorundasınız. Fatsa şehir merkezinde KYK Kredi Yurtlar Kurumun kız ve erkek öğrenci yurtlarıda var. Ordu şehirmerkezine mesafesi 39 km yarımsaat civarıdır.

Gölköy Meslek Yüksek Okulu : 2013 - 2014 eğitim öğretim döneminde okul açık değildi. Ordu Şehirmerkezine mesafesi 65 km dir. Karadenize sahili yok yayla ilçesidir.

Gülyalı Turizm Otelcilik Yüksek Okulu : 2013 - 2014 eğitim öğretim yılında henüz inşaatı bitmemişti, bittiğinde farklı bir konseptte çok güzel okul binası olacak.

Karadeniz sahilinde Ordu merkeze 15 km uzaklıktadır.


Gürgentepe Meslek Yüksek Okulu : Denize uzak olan ilçenin Ordu merkeze uzaklığı 48 km ve 1 saat civarıdır.

İkizce Meslek Yüksek Okulu : Ordu merkeze 84 km uzaklıkta olan İkizce Samsun Terme İlçesinden sonra tam iki ilin sınır noktasından sağa girerek 16 km sonra ulaşabilirsiniz.

Ordu Kabadüz İlçesi :

Ordu Kabataş İlçesi :

Ordu Korgan İlçesi :

Ordu Kumru İlçesi :

Mesudiye Meslek Yüksek Okulu :
Sivas Tokat yoluna Ordu merkezden daha yakın olan Mesudiye Orduya 90 km ve yol şartlarından dolayı yaklaşık 2 saat uzaklıktadır.

Perşembe: Otobanın dışında Ordunun mahallesi gibi çok yakın yazlık küçük bir bölge. Fatsa'dan Ordu yönüne gelişte yol ikiye ayrılır sağdan giden yol duble yollardan ve tünellerden geçerek çok daha kolay, soldan Perşembe yoluna devam etmekse yıllar önce kamyonlar ve otobüslerle birlikte aşırı bir trafik yoğunluğu yaşayan karadeniz yolunun daracık tehlikeli virajlı zor yol şartlarının geçmişteki hali sanki yeni yolu kullananların eski yolun halini unutmaması için numune olarak bırakılmış gidi. Evet eski yol Karadenizin Muhteşem yoğun yeşili ve Mavi deniziyle harika manzarası var ama sizde perşembe yoluna girdiğinizde iyiki yeni yol yapılmış diyeceksiniz.


Ulubey Meslek Yüksek Okulu : Ordu şehir merkezinden Tokat yoluna girerek 23 km sonra ilçeye ulaşabilirsiniz.

Ünye Meslek Yüksek Okulu - İktisadi İdari Bilimler Fakültesi : Samsun'dan gelişte Termeden sonra Ünye girişinde önünüze gelen ilk yaya üst geçidinin sol ayağından denize doğru İktisat Fakültesi. Ünye Meslek Yüksek Okuluda buradan merkeze doğru yolunuza devam ettiğinizde yaklaşık 3 km sonra sağ tarafta tepelerde. myo yu tarif etmek mümkündeğil, fakülteden 3 km sonra sağınızda cocacola bölge bayi ve bim marketi gördüğünüzde üsttarafta çakırtepede burada yerini sormanız lazım. MYO nun yanında kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtlarıda var. ilçe buraların belkide en hareketli bölgesi. Yazlık tesis çok fazla, nüfusuda 70000 üzerinde hem fakülte hemde myo nun civarı yerleşim yeri, ikinci kavşaktan sağa Tokata gider. Ordu şehir merkezine uzaklığı 61 km yaklaşık 40 dakikadır.

Ordu Üniversitesi : www.odu.edu.tr bölümleri şehrin farklı taraflarında bulunuyor. Ziraat fakültesininolduğu ve merkez kampüs Cumhuriyet yerleşkesi Giresun çıkışında şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta sağda. Meslek yüksek okuluda şehre girip sağınızda. Carrefour alış verişmerkezini gördüğünüzde sol tarafa sahile indiğinizde Akyazı Mahallesinde deniz kenarında. Bazı bölümler şehir merkezindedir.