Anasayfa

Ordu Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Ordu Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Ordu Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtları seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? öğrenmek, Ordu Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Ordu'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Cumhuriyet Yerleşkesine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Ordu'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Ordu'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Ordu Üniversitesinde okuyup, Ordu Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu, Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, öğrnci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Ordu Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

Üniversiteye yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Ordu özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Ordu GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Ordu'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Ordu'da Havalimanı Varmı, Nerede?
Ordu'da çok faal olan bir havalimanı var. Giresun İle Ordu arasında Her iki şehrede çok yakın, Gülyalı'da Ali bey adası üzeri havalimanı haline getirildi, Karadeniz sahil şeridi okadar yoğun bir yerleşime sahipki, bir yerlere gidebilmek için taşıt bulamıyacağınız aklınıza bile gelmesin.

Ordu Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Ordu Terminali şehir merkezindedir, Samsun'dan gelen çevre yolu merkezin içinden geçerek Giresu'na gider, Terminal bu yol üzerinde ve sağınızda kalır.

Ordu'da Öğrenci Olmak!
Samsun yönünden Ordu'ya ister sahilden eski Karadeniz yolundan bir bölüm kalan Yeşilin asvaltı örttüğü Perşembe üzerinden notalji yaparak, ister uzun tünellerden geçerek yeni çevre yolundan gelirsiniz. Teleferiği gördüğünüz anda 2. trafik lambalarından sağa şehir merkezine gider, aslında çarşı içine mağazaların yoğun olduğu bölgeye gider. Bu çevre yolu şehre girdiğiniz andan itibaren sol tarafınız sahil düzenlemesi yapılarak çeşitli parklar ve çay bahçeleri ile dolu sağ tarafınızda bar ve kafelerle dolu, sağınızda Carrefour alış veriş merkezini gördükten sonraki kavşakta sağda terminali, sonra ki kavşak Ulubey Sivas ve Tokat'tan gelenlerin sahil yoluna girdiği kavşak. Bu kavşaktan sola sahil yoluna inerek sağa devam ettiğinizde yazlıkların ve 5 yıldızlı otellerin bulunduğu harika çevre düzenlemesi olan kordona ulaşabilirsiniz. Yazın yapılacak çok şey var, Ordu sahilleri kilometrelerce uzunluğunda ve Akdeniz, Ege sahillerini aratmayacak insan yoğunluğunda. Ordu İnsanıyla çok modern ve çağdaş bir şehir. Ordu Merkezde Teleferikle Boztepeye çıkarak, şehir ve Karadeniz manzarasında çay içebilirsiniz.


Ordu Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Ordu'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Ordu'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Cumhuriyet Kampüsüne yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Ordu Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Ordu Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Ordu Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 8500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 10000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Ordu Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Ordu Kız Öğrenci Apartı" veya "Ordu'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Ordu Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 7000TL ile 9000TL arasındadır. Ordu öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor, 1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama. 2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir. 3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Ordu Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Ordu merkezde vaya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 700 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 700 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Ordu'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Ordu'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Ordu"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 12.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar ekonomik olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha pahalıdır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Ordu'da Hangi Üniversiteler Var?

Ordu Üniversitesi
Ordu'da Aktif olan 1 tane Üniversite var.

Devamını Göster
 • Özel Cumhuriyet Ordu Kız Öğrenci Yurdu GSB Merkez
  Ordu / Altınordu
  ( Toplam 17462 defa ziyaret edildi. )
  Ordu merkezindeki kız öğrenci yurdumuzda 1-2-3 kişilik alternatifli Tüm Odalar Aydınlık, havadar, ahşap mobilyalı, bazalı ortopedik yataklı ihtiyaçl...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Ordu Yurtları