Anasayfa

Osmaniye Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Osmaniye Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Korkutata Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan Osmaniye özel yurtlarını seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? öğrenmek, Osmaniye Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için; ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Osmaniye Özel Yurt fiyatları, Karacaoğlan Kampüsü, Faıuşağı Mahallesi ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Osmaniye ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Osmaniye'deki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Osmaniye’deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.

Korkutata Üniversitesinde okuyup, Osmaniye Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Korkutata Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Osmaniye özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Osmaniye GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Osmaniye’deki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Osmaniye Otogarı, Osmaniye Şehir merkezindedir. Şehir merkezinde küçük bir terminal kampüse uzak , Adana ve Hatay'dan şehre girdiğinizde şehri ortadan bölen ana caddenin üzerinde solda kalır.

Osmaniye’de Öğrenci Olmak!
Osmaniye'ye gelişte otobanı kullanmanızı tavsiye ederiz, Devlet yolu ile Adana'dan gelişte Osmaniye'ye yaklaşık 15 km kala yol ikiye ayrılır sağa İskenderun - Antakya sola, Osmaniye Gaziantep bu yolu devam ederek Osmaniye’ye girdiğinizde köprüye gelmeden sağa, Fakıuşağı Mahallesinde kurulmuş olanKorkut Ata üniversitesini tarif eden yön tabelalarını göreceksiniz, yön tabelaları dikkatinizi çekecek bir yere konulmuş görmemeniz mümkün değil.

Yola girdiğinizde bu bölge adeta eğitim bölgesi anadolu lisesi ve diğer liseler osmaniye kültür merkezi hepsi burada, oldu da bu yola giremediniz, hiç telaşe kpılmayın hemen ilk kavşaktan sağa girerseniz ilerideki kavşak ve köprünün üzerindene Kampüse ulaşabilirsiniz.

Üniversiteye dönmeden yolunuza devam ettiğinizde Osmaniye’yi ortadan bölen Gaziantep-Kahramanmaraş’a giden geniş ve tertemiz yoldan devam edeceksiniz. Bu yolda ilk solunuzda Osmaniye pttt az ilerisinde, solda Osmaniye oto garı ve karşıları yoğun işletmelerin bulunduğu şehir merkezidir.

Bu yol Osmaniye’nin şehir merkezinden geçerek, Gaziantep-Osmaniye çevre yolu ve otobana giden Şehrin diğer girişinin bulunduğu kavşaga çıkar. Bu kavşaktan sağa çevre yoluna girdiğinizde kavşaktan sonra 2. trafik lambalarından sola yine üniversiteye gidebilirsiniz. Korkut Ata Üniversitesi Osmaniye’nin Fakıuşağı mahallesinde kurulmuş minibüslerle ulaşım sağlanmakta. Osmaniye sonradan il olan diğer iller gibi hızla gelişmekte her yıl dahada büyüyor çok büyük şehirlerde olan imkanlara sahip değil ama öğrencilik yaşamınızı keyifle geçirebileceğiniz bir şehirde aradığınız imkanlarıda bulabilirsiniz.

Osmaniye’deki Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Osmaniye’de de diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran "Osmaniye’deki Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde, pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.


Osmaniye’de Hangi Üniversiteler Var?
Korkutata Üniversitesi
Osmaniye’de Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.


Osmaniye Tren Garı Nerede?
Osmaniye Tren İstasyonu, Osmaniye şehir merkezindedir, Antakya yönünden gelişte, Osmaniye şehir merkezinin girişinde bir köprü gelecek, köprüden sağa Güney çevreyoluna gider siz buraya dönmeden Şehir merkezine devam edeceksiniz, Önünüze gelecek ilk kavşak solda Osmaniye PTT si olan, bu kavşaktan PTT nin yanından girdiğinizde Osmaniye Tren istasyonuna gidersiniz.

Osmaniye Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Osmaniye’deki Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Osmaniye 'Erkek Yurdu Fiyatları 5500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, kahvaltı ve Akşam yemeği alternatifi, verilecek yemeğin cinsi, kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 16700 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Osmaniye Havalimanı Nerede?
Osmaniye’de Havaalanı yok, En yakın Adana Şakirpaşa ve Gaziantep havaalanlarını kullanabilirsiniz.

Osmaniye Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Osmaniye Kız Öğrenci Apartı" veya "Osmaniye’deki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Osmaniye Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 3700TL ile 11000TL arasındadır. Osmaniye öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Osmaniye’de Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Osmaniye merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 450 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında, çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 650 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1650 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Osmaniye’deki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Osmaniye’de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Osmaniye "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 4750 TL ile 18250 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan fiyatlar 4750 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 18250 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster

Diğer Osmaniye Yurtları