Anasayfa

Osmaniye Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Osmaniye'de Nasıl Yaşanır ?

Korkut Ata Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Osmaniye'deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2017 - 2018 Bir eğitim dönemi ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 3000.tl ile 5500 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

Ulaşım: Ulaşım Konusunda Çok zengin Adana,Hatay,Gaziantepte havaalanı var,Trenle,Otoban ve Karayolu ile ulaşım var.

Terminal: Şehir merkezinde küçük bir terminal üniversiteye uzak.Adana ve Hatay'dan Şehre girdiğinizde şehri ortadan bölen ana caddenin üzerinde solda.

Osmaniye'ye gelişte otobanı kullanmanızı tavsiye ederiz, Devlet yolu ile Adana'dan gelişte Osmaniye'ye yaklaşık 15 km kala yol ikiye ayrılır sağa İskenderun -Antakya sola Osmaniye Gaziantep bu yolu devam ederek Osmaniyeye girdiğinizde köprüye gelmeden sağa Korkut Ata üniversitesine yön tabelaları göreceksiniz yön tabelaları çok iyi konulmuş görmemeniz mümkün değil bu yola girdiğinizde bu bölge adeta eğitim bölgesi anadolu lisesi ve diğer liseler osmaniye kültür merkezi hep burada, burayı farketmesenizde hemen ilk kavşakatan sağa girerseniz ilerideki kavşak ve köprünün üzerinden üniversiteye ulaşabilirsiniz. Üniversiteye dönmeden yolunuza devam ettiğinizde osmaniyeyi ortadan bölen Gaziantep-Kahramanmaraşa giden geniş ve tertemiz yoldan devam edeceksiniz solunuzda pttt az ilerisinde solda osmaniye oto garı ve karşıları osmaniyenin yoğun olan şehir merkezi devamında gaziantep-osmaniye çevre yolu ve otobana giden osmaniyenin diğer girişinin bulunduğu kavşaga çıkarsınız. Bu kavşaktan sağa çevre yoluna girdiğinizde kavşaktan sonra 2. trafik lambalarından sola yine üniversiteye gidebilirsiniz. Korkut Ata Üniversitesi osmaniyenin Fakıuşağı mahallesinde kurulmuş minibüslerle ulaşım sağlanmakta.

Osmaniye'de Neler yapılır: Osmaniye sonradan il olan diğer iller gibi hızla gelişmekte her yıl dahada büyüyor çok büyük şehirlerde olan imkanlara sahip değil ama öğrencilik yaşamınızı keyifle geçirebileceğiniz bir şehirde aradığınız imkanlar var. Hatay sahillerine de baya yakın denize gidebilirsiniz.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahçe Meslek Yüksek Okulu :

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksek Okulu :

Osmaniye Hasanbeyli İlçesi :

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Meslek Yüksek Okulu :

Osmaniye Sumbas İlçesi :


Toprakkale İlçesi : Adana veya Hatay'dan Osmaniye şehirmerkezine gelişte olan ilçe Osmaniyeye çok yakındır.

Korkut Ata Üniversitesi: www.osmaniye.edu.tr Adana ve Hataydan Osmaniye şehir merkezine girişte sağa Kadirli ve Kahramanmaraş yolu ayrılır, Bu yola girerek ilk ışıklardan sağa Fakıuşağı mahallesinde kurulmuş olan üniversitenn önüne gelirsiniz. 4 km içeride geniş bir alana kurulmuş bakımlı modern yeni yeni inşaşatları tamamlanan ve bazı fakültelerin inşaatları süren gelişmekte olan bir üniversite kampüdüdür, Ana kampüs burası ve kurulduğu günden buyana her şehirde olan öğrenci bölgeleri gibi öneceden çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulunamayan bu bakir bölgeler 2 - 3 yıl gibi kısa bir zamanda fazlasıyla öğrenciye hitap eden işletmelerle doluyor. Kampüs civarıda gelen öğrenci yoğunluğunun artmasıyla birlikte yeni yeni inşaatlar yapılarak, 1 + 1 veya eşyalı kiralık daire, Öğrenci apartları vb konaklama sektörü oluşuyor. tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getiriyor, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık apart olarakta hizmet verebiliyor, Parasını ödeyen herkese ve kız veya erkek öğrenci ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda olabiliyor, öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak kurumsal firmalardan yana veya MEB e bağlı Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarından yana karar vermenizi tavsiye ederiz.