Anasayfa

Rize Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Rize'de Nasıl Yaşanır ?

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Rize'deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının Bir eğitim dönemi 2019 - 2020 Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 3000.tl ile 5000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 000tl ile 000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri: 3000 ile 5000 tl arasıdır


Ulaşım: En yakın havalimanı Trabzon'da, Karadeniz sahil yolundan duble yolla ulaşım var..

Terminal: Şehir merkezinde sayılır Trabzon tarafından giriştedir.

Yeni çevre yolu yapıldığı için Trabzon'dan gelişte il girişten şehre paralel giden yan yola girin, girişte merkez kampüs sağınızda göreceksiniz, sonrasında Diş Hekimliği fakültesi KYK kredi yurtlar kurumunun kız ve erkek öğrenci yurtları binasının önünden geçtikten sonraki kavşak sağa otobüs terminali. Devamında çevre yolundanda gelenlerin indiği şehir merkezi kavşağına geleceksiniz sağa şehir merkezine gider, bazı fakülteler ve meslek yüksek okulları şehir merkezine dağılmış durumda. Bu kavşaktan Artvin yönüne yine yan yoldan devam edin Güneysu ve ileride sağda Servet Yardımcı Tıp Fakültesi önünden geçeceksiniz sonrasında yeni yapılan şehir stadyumuna gelirsiniz.

Neler Yapılır: Doğayı seviyorsanız Ayder yaylası ve Karadeniz sahilleri.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ardeşen Meslek Yüksek Okulu : Rize yönünden gelecekler Pazar'dan geçtikten sonra sağa ilk Ayder, Kaçkar dağları, Çamlıhemşin kavşağına gelirler. Sola köprünün üzerinden geçerek ilçe merkezine devam ettiğinizde 5. trafik lambalarında solunuzda 2 binası olan kırmızı ve krem renkli boyalı Ardeşen MYO gelir. Okul ilçe merkezinde. Gidiş gelişlerde araç kullanmaya gerek yok. Ardeşende kız ve erkek öğrenci için Özel yurt, pansiyon veya apart yok.Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çamlıhemşin Turizm Meslek Yüksek Okulu :Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çayeli İlçesindedir: Sahil yolundan Artvin yönüne devam ederek ilçeye ulaşılır ilk şehirmerkezi yön tabelasından girdiğinizde ( Kredi Yurtlar Kurumu kız ve erkek öğrenci yurtları burada) sahil yolu boyunca devam eden ve ilçenin içinden geçen yola çıkarsınız Çayelini boydan boya geçen bu yolun devamında ilçenin nerdeyse diğer ucunda sağda ve solda ilk okul binaları ve spor salonunun yanından Okul yön tabelasından girdiğinizde Eğitim Fakültesi binası karşınıza gelir. Büyük bir ilçe kaldığınız yere göre okula gidişlerde taşıt kullanmanız gerekebilir. Kız ve erkek öğrencilere yönelik Özel yurt veya kız erkek öğrenci pansiyonu vb. konaklama hizmeti veren işletme yok. Çayeli Karadeniz sahil yolundadır ve Rize merkeze 20 km uzaklıktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Derepazarı Turgut Kıran Denizcilik Yüksek Okulu : Rize İl merkezine 10 km olan Derepazarı: Trabzon yönünden girişte sağda harikulade mimarisi ile okulu farketmeden geçmeniz mümkündeğil, Hele birde gece ışıklandırması varki görünce sizde çok etkileneceksiniz. ilçe küçük olmasına rağmen öğrencilerin yurt sorunuda çözülmüş okuldan az ileride Kredi yurtlar kurumunun modern kız erkek öğrenci yurtları var ama özel yurt veya pansiyon yok.Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fındıklı Meslek Yüksek Okulu : Karadeniz sahil yolundan ayrılıp ilk ilçe merkezi yön tabelasından girerek, ilçe merkezinden bu yol devam eder Artvin yönündeki çıkışta köprüden geçince dere boyu sağ tarafa devam edin 2. sokakta kredi yurtlar kurumun kız ve erkek öğrenci yurtlarının olduğu bina, dere kenarından devamında okulun önüne çıkarsınız.gelişmiş güzel ve orta büyüklükte bir ilçe okulun çevresinde yeni apartmanlar var ama oturduğunuz yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. Özel yurt bulunmamaktadır. Rize merkeze 53 km mesafededir.Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu : Rize merkez ile Güneysu arası 14 km dir.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hemşin Meslek Yüksek Okulu : Rize şehir merkezine uzaklığı 50 km dir.

Rize İkizdere İlçesi :

Rize İyidere İlçesi :Rize Kalkandere İlçesi :

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pazar Meslek Yüksek Okulu ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi :
Karadeniz sahil yolundan ilk ilçe merkezi yön tabelasında ayrılarak sağa köprü üzerinden merkezini ortadan böler garajı da geçerek Artvin çıkışında sağa MYO yön tabelası görünür ama bu tabela pek yeterli değil tabeladan içeri girer girmez sağa dik patika yoldan devam edin evlerin arasına gelince okulu sormazsanız bulamazsınız, bu kadar arayışın sonunda karadeniz evlerinin modern bir tasviri olan okul binalarını ve spor sahasıda düşünülmüş adeta kampüs büyüklüğündeki yerleşkeyi görünce yorgunluğunuz gidecektir. Rize şehir merkezine uzaklığı 39 km dir.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi: www.rize.edu.tr Merkez kampüse Rize şehir merkezine Trabzon tarafından girişte ilk yanyol girişinden girerek ulaşılır. Diş Hekimliği fakülteside bu yanyol üzerindedir. diğer Fakülteler ve yüksek okullar şehrin farklı yerlerindedir.

Milli Piyango Eğitim Kampüsü Su Ürünleri Fakültesi : Trabzon yönünden Rize şehir merkezine girişte sağa yön tabelasından girerek doğruca fakültenin önüne gelirsiniz binalar yoldan yukarda olduğu için geçmemeye dikkat edin. Rize'de daha önceleri faaliyet gösteren özel yurtlar veya öğrenci pansiyonları, Kıredi Yurtlar Kurumunun en son 2015 yılında açtığı yüksek kapasiteli çok lüks ve güvenlikli ve özel yurtlara nazaran çok daha ekonomik olan yurtlarıyla rekabet edemediği için kapandı. Rizede özel kız veya erkek öğrenci yurtları bulunmamaktadır.