Anasayfa

Sakarya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Sakarya Yurtları

Sakarya'da Nasıl Yaşanır ?

Sakarya(SAÜ) ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri ,yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Sakarya'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Konaklama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemekli: 4000.tl ile 6500 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 3000tl ile 5500 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri: 0 ile 0 tl arasıdır

Ulaşım:İstanbul-Ankara arasındadır.Her iki yöndende otobandan gelmek daha kolaydır. Kocaeli ve anadolu yakasından gelen öğrenciler genelde Trenle gelir, Gar şehrin merkezindedir.Garın önünde,yanında şehrin her tarafına ulaşım var. Ankara-Eskişehir'dende tren var. Arabanızla Bursa Üzerinden gemlik-iznik-Mekece-Pamukova kestirmedir. Otogar şehir merkezinde sayılır ulaşım çabuk ve her yere son derece kolaydır. Vib Turizmin(264 2769750-53-55)şehir içi servisleri var.
Kocaeli-Bursa ve yalovadan Atan Kardeşler turizm de gider.(264 2753700-2754333)

Adapazarı, Serdivan, Erenler Merkez ilçeleridir. Büyük şehir olmadan önce şehrin adı Adapazarı olduğundan. yöre insanı eski alışkanlıklarından dolayı Adapazarı hatta kısaltarak ada'daydım Ada'dan geliyorum derler. Adapazarı o büyük depremde Harabe haline gelen şehrin yaralarını:Ada'lı esnafının ve insanının o saygıya değer "Sakarya'ya sahip çıkalım" kampanyasında bütün adalılar tek vücut halinde hareket ederek sardılar ve artık Humuslu toprak yapısı olan patates tarlalarının olduğu o eski yerleşim yerinden uzaklarda zemini sert ve kayalık olan bölgelerde,güçlü yersarsıntılarına dayanıklı deprem yönetmeliği standartlarına uygun binalar inşa ederek yeni yerleşim bölgeleri oluşturdular. Sakaryanın üç girişi var birisi zonguldaktan akçakoca üzerinden karasu ve otoban gibi geniş bir yoldan sakarya gelirsiniz.Ankara ve bolu düzce üzerinden sakarya gişelerinden çıktığınızda sağa şehir içine devam eder bursa ve istanbuldan gelenlerin yoluyla birleşir bu yolu devam ettiğinizde sakarya kocaeli yolunu üzerindeki köprülü kavşaktan geçerek yol bir kavis yapar bu yol devamında sağınızda orman işletmesi ağaçlık alan karşısı solda Meslek Yüksek Okulu devamında kavşaktan sağa sakarya terminali dönmeyip yolu devam ederseniz büyük kavşağa direk yeni camiye çıkar burdan sağa erenlere ve ada alış veriş merkezine kavşaktan sola 200 metre sonra solunuzda sakarya tren garı yolun bitiminde trafiğe kapalı yürüyüş yolu burada kültürmerkezi sinema ve çay bahçeleri var, devamında caddeye çıkıp sola devam ederseniz Sakarya'nın en popüler caddesi olan çark caddesine çıkarsınız öğrenciler genelde bu caddededir bu caddenin devamında stadyum ve içinde çeşitli hayvanlar kafeler olan havuzlu park var.

Islama Köfte:Yeni camii Kavşagından erenler'e döndükten sonra sağdaki ıslamacı mustafa en eskilerdendir.

Tarih:Beşköprü tarafında altından trenin geçtiği bir köprü ve sur var güzel bir manzarası var.Şehir içi beşköprü minibüsleriyle gidebilirsiniz.
Göl ve Piknik alanları:Söğütlü'de Kamp,balık tutulabilen,Yürüyüş ve piknik yapabileceğiniz, İçinde tesisleri ve güvenliği olan çok güzel bir göl var.Yüzülemiyor,Şehiriçinden Ferizli ve söğütlü arabalarıyla gidebilirsiniz.
Sapanca gölü: Çok büyük bir göl daha hareketli bir yerdir, Restaurant ve tesisler var. Yüzülebilir. İster minibüse binin, Trenle Sapanca istasyonunda indiğinizde rayların kenarında plaj var, Sapanca'da Sahilde yemyeşil piknik alanlarıda var.
Deniz:Karasu ve Kocaali'nin uzun sahilinin heryanı plaj turistik bir yer. Karadenizde yüzerken ne kadar iyi yüzme bilsenizde boyunuzu geçmeyin(bu sahil şeridinde haftada en az yedi,sekiz kişi boğulur açılmazsanız bir şey olmaz)yeni caminin ordan ve otogardan araç bulabilirsiniz.
Kaplıca:Akyazı ilçesinde Modern tesisleri olan Kuzuluk Kaplıcaları var.

(SAÜ) Akyazı Meslek Yüksek Okulu : Sakarya, Bolu, Ankara yolu üzerindedir otobandan çıktıktan sonra ilçenin içinden geçerek kuzuluk kaplıcaları yoluna devam ettiğinizde hastanenin ordan sola girerek myo gelirsiniz. Okul ilçe içinde ama büyük bir ilçe olduğu için ikamet ettiğiniz yere göre yürüyerek veya dolmuşla gidebilirsiniz. Kuzuluk kaplıcaları çok yakındır. Sakaryadan Akyazıya devlet yolundanda ulaşım vardır.
(SAÜ) Ferizli Meslek Yüksek Okulu: Sakarya'dan çevre yolundan Karasu yönüne devam ettiğinizde 20 km sonra Ferizliye ulaşırsınız devamında ilçenin bitiminde sola enson kavşak gölköy yön tabelasından girerek sağdaki ilk aradan okula gidebilirsiniz okulun çevresi depremden sonra yapılan kalıcı konutlar. Ferizli ilçe olmasına rağmen şehir merkezi ferizli yolu geniş olduğundan ulaşım süresi çok kısadır sürekli dolmuş var, ilçede profesyonel anlamda özel yurtlar bulunmamaktadır.(SAÜ) Alifuat Cebesoy Meslek Yüksek Okulu : Alifuatpaşa Geyvenin beldesidir. Bilecik yolu üzerindedir giderken geyve taraklı köprülü kavşağından merkeze girerekde ulaşabilirsiniz ama yol uzar köprünün altından geçtiğiniz anda sağınızdan şehir merkezi yön tabelasından aşşağı iner ve yolun karşıtarafına rayların üzerinden geçerek devam ettiğinizde 200 metre sonra sola eski köprünün üzerinden Geyveye gider siz düz devam edin solunuzda ptt Sağınızda myo yanından tren istasyonuna gider,Ali Fuat Cebesoy okul ilçe merkezindedir yaya olarak gidebilirsiniz.

(SAÜ) Geyve Meslek Yüksek Okulu : Sakarya Bilecik yolu üzerindedir. Sakaryadan Pamukovaya giderken Geyve Taraklı köprülü kavşağından geyve yönüne devam ederek ilk trafik lambalarından sağa devam edin önünüze 2. trafik lambaları çıktığında direk karşıya devam edin karşınıza akaryakıt istasyonu geldiğinde bu yol alifuatpaşa geyve yoludur sola dönerek önünüze çıkan ilk köprüyü geçmeden sağa girin 100 metre sonra sağda geyve myo görürsünüz.Geyve myo ilçe merkezinde yürüyerek gidilebilir.(SAÜ) Hendek Kampüsü MYO : Sakarya Ankara yolundadır otobandan veya devlet yolu ile gelebilirsiniz devletyolu çevre yoludur bu çevre yolundan ıdevam ettiğinizde Ankaradan gelişte sol taraf ilçe merkezidir bu yol üzerinde oto garını gördüğünüz andaki kavşaktan ilçe merkezine girdiğinizde oto garın 50 metre aşağısında sola ve sağa doğru büyük çınar ağaçları ile kaplı tarfiğe kapalı yürüyüş yolu var buradan sola giderseniz ilçe merkezine sağa giderseniz Hendek myo gidersiniz, okul şehir merkezinde ama büyük bi ilçe olduğu için oturduğunuz yere göre yaya gidebilirsiniz.

Sakarya Karapürçek İlçesi :

(SAÜ) Karasu Meslek Yüksek Okulu: Zonguldaktan Akçakoca kestirmedir. Sakaryadan çevreyolundan Ferizli üzerinden Karasu girişine sakarya geldiğinizde yol 2 ye ayrılır sağa Karasu şehir merkezine sola çevreyolu devam ederek trafik lambalarından sola sahile doğru inip sahile paralel yola çıktığınızda denizi gördüğünüz anda sağa denize parelel devam ettiğinizde yaklaşık 2 km sonra sağınızda myo görünür. Karasu Sakarya'nın yazlık bölgesidir okulun çevresi yazlıklar ve otellerle doludur ayrıca öğrenciye kiralık eşyalı apartlar fazlasıyla vardır, eğer öğrenciler burada konaklamazsa ilçe merkezinden ulaşımı minibüslerle yapabilirler.

(SAÜ) Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu: Kaynarca'ya girişte solunuzda sanayi gelir sanayiinin bittiği anda sola girerek yaklaşık 200 metre sonra sagınızda okul görünür küçük bir ilçedir. Sakaryadan Kaynarcaya yol çok virajlıdır ve küçük bir ilçedir.
Kocaali İlçesi : Sakaryanın Karadenizde sahil ilçeleri olan Kocaali ile Karasu yan yana iki mahalle kadar birbirine yakın ilçelerdir.

(SAÜ) Pamukova Meslek Yüksek Okulu: Bilecikten gelişte Sakaryanın ilk ilçesidir. Bursadan gelenler mekeceye Bilecikten gelen yola çıkar ve sonra ilçe girişinde yaya üst geçidinin yanı solda myo. İstanbul ve Ankaradan gelecekler Geyve yanından geçerek ulaşırlar batçık tan sola ilçe merkezidir batçıkın devamında çıkışında yaya üst geçidinin yanı sağınızda okul bulunur Pamukova küçük bir ilçedir okula yaya olarak gidilir. (Bu yazı yazılırken bilecik te açılacak olan yeni otoban daha hizmete girmemişti)(SAÜ) Sapanca Meslek Yüksek Okulu: Kocaeliden gelişte Sakaryanın ilk ilçesidir. Otobandan çıktıktan sonra sağa sapanca yoluna girdiğinizde ilk lambalardan sola sahiline ve merkezine gider lambalardan yolunuza düz devam ettiğinizde önünüze çıkacak ilk lambalardan ve otoban köprüsünün altından geçerek ilk kavşaktan sağa devam edin Sapanca myo ulaşırsınız.Eski izmit yoluda otoban çıkışına gelir. Bursa ve bilecikten gelecekler arifiye yön tabelasını takip ederek ulaşırlar myo yürüyerek gidilebilir. Göl kenarı çok uzun yürüyüş yolları piknik alanları olan çok hareketli biyerdir.

Sakarya Söğütlü İlçesi :

Hendek Meslek Yüksek Okulu Restorasyon bölümü :
Taraklıya Alifuatpaşa girişinden sonra gelecek olan köprülü kavşaktan sağa geyve sola köprünün üzerinden taraklıya gider. Taraklı Sakaryanın en yüksek rakımlı küçük bir ilçesidir.

Serdivan : Sakarya Büyükşehir Belediyesinin merkez ilçesidir. Sakarya Üniversitesi Esentepe kampüsü bu ilçede yer alır. kocaeli ve İstanbul yönünden şehre girişte ilk merkez ilçedir.

Sakarya (S.A.Ü) Üniversitesi : www.sakarya.edu.tr Otobandan çıktıktan sonra doğru devam ettiğiniz yol(bursa istanbul ankara devlet yolu ile gelenlerde bu yola çıkar) köprülü kavşaktan geçerek sağa hafif kavis yapar 2. trafik lambalarına yaklaşırken sola dönebilmek için cebe girin lambalardan karşıya aralık içine girdiğinizde karşınıza vagon fabrikası çıkar sola dönün vagon fabrikasının duvarı bittiği yerde kavşaktan sağa devam edin yaklaşık 3 km sonra solunuzda akaryakıt istasyonunun sağından girdiğiniz geniş yol sizi tepelere üniversiteye çıkarır. Üniversite bir yanında Sapanca gölü'nün harika manzarası ile zemini çok sağlam şehre en hakim tepede kurulmuştur.sonderece modern ve geniş alana yayılmış içinde otelide bulunan öğrenciler için hertürlü imkana sahip bir üniversite. Kampüse birkaç yolla gidebilirsiniz; Kocaeli yönünden adapazarına gelişte serdivan tabelasını ve sağınızda sapanca gölünü gördüğünüzde sola yön tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Adapazarı: Sakarya Büyükşehir belediyesinin merkez ilçesidir. Sakarya'nın eski ismi Adapazarı'ydı sonradan değiştirildi, Sakarya büyük şehir belediyesi olduğunda şehrin merkezi olan bölgenin ismide Adapazarı ilçesi olarak adlandırıldı, Meslek yüksek okulu bu bölgede yer alır.

Erenler: Sakarya Büyükşehir Belediyesi merkez ilçesidir. Şehre Düzce ve Ankara yönünden girişte ilk merkez ilçedir.