Anasayfa

Sakarya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Sakarya'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Sakarya'da Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Sakarya Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtlara kayıt için istenen belgeler nelerdir? öğrenmek, Sakarya Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Sakarya'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Esentepe Yerleşkesi veya Serdivan Kampüsüne ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Sakarya'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Sakarya'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Sakarya Üniversitelerinde okuyup, Sakarya Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu, Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Üniversiteye yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Sakarya özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Sakarya GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Sakarya'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Sakarya Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

Sakarya'da Öğrenci Olmak!
İstanbu ve Ankara şehirleri arasında olan Sakarya'ya otobandan gelmek daha konforludur. Kocaeli ve İstanbul Anadolu yakasından gelen öğrenciler genelde Trenle gelir, Gar şehrin merkezindedir.Garın önünde,yanında şehrin her tarafına ulaşım var. Sakarya'ya Hızlı Tren ile de gelebilirsiniz. Otogar şehir merkezinde sayılır ulaşım çabuk ve her yere son derece kolaydır. Sakarya Vib Turizmin Telefonları 0264 276 9750-53-55
Kocaeli, Bursa ve Yalova'dan Atan Kardeşler Turizm 0264 275 3700-275 4333

1999 yılıdaki o büyük depremde harabe haline gelen şehrin yaralarını: Ada'lı esnafının ve insanının o saygıya değer "Sakarya'ya sahip çıkalım" kampanyasında bütün sehir, tek vücut halinde hareket ederek sardılar ve artık Humuslu toprak yapısı olan patates tarlalarının olduğu, o eski yerleşim yerinden uzaklarda zemini sert ve kayalık olan bölgelerde, güçlü yer sarsıntılarına dayanıklı, deprem yönetmeliği standartlarına uygun binalar inşa ederek yeni yerleşim bölgeleri oluşturdular.

Sakarya'nın üç girişi var birisi Zonguldak'tan Akçakoca üzerinden Karasu ve otoban gibi geniş bir yoldan gelinir.
Ankara, Bolu ve Düzce üzerinden otobandan çıktığınızda, sağa şehir içine devam eder, köprülü kavşaktan geçerek yol bir kavis yapar bu yol devamında sağınızda Orman işletmesi ağaçlık alan, karşısı solda Meslek YüksekOkulu devam ederek, büyük kavşağa, direk Yeni Camiye çıkar buradan, sağa Ada AVM ye, kavşaktan sola 200 metre sonra solunuzda Sakarya tren garı yolun bitiminde, trafiğe kapalı yürüyüş yolu burada Kültürmerkezi, Sinema ve çay bahçeleri var, caddeye çıkıp sola devam ederseniz Sakarya'nın en popüler caddesi olan Çark caddesine çıkarsınız, bu caddenin devamında stadyum ve içinde çeşitli hayvanlar ve kafelerin olduğu havuzlu park var.

Yeni camii kavşagından Erenler'e döndükten sonra sağdaki ıslamacı Mustafa en eski köftecilerdendir.

Beşköprü tarafında altından tren geçen bir köprü ve sur ile güzel bir manzarası var. Şehir içi Beşköprü minibüsleriyle gidebilirsiniz.

Söğütlü'de Kamp, Balıkta avlanabilen,Yürüyüş yapılabilen ve piknik alanı ve güvenliği olan ama yüzülemeyen, çok güzel bir göl var.

Trenle Sapanca istasyonunda indiğinizde rayların kenarında plaj var, Sapanca'da Sahilde yemyeşil piknik alanlarıda var. Karadenizin uzun sahilinin her yanı plaj turistik bir yer. Karadenizde yüzerken ne kadar iyi yüzme bilsenizde, can güvenliğiniz için boyunuzu geçmemeniz iyi olur.


Sakarya Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Sakarya'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Sakarya'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Esentepe Kampüsüne yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Sakarya Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Sakarya Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Sakarya Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 24.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 44.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Sakarya Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Sakarya Kız Öğrenci Apartı" veya "Sakarya'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Sakarya Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Sakarya öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Sakarya Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Sakarya merkezde vaya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde uygun fiyatlarda bulabilirsiniz ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde eşya parasıda talep edebiliyor.

2023 - 2024 Sakarya'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Sakarya'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Sakarya"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 22.000 TL ile 54.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar ucuzlarken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha pahalı olmaktdır. Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Sakarya'da Hangi Üniversiteler Var?
Sakarya ÜniversitesiSakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Sakarya'da Aktif olan 2 Üniversite var.

Devamını Göster
 • Adapazarı GSB Akay Özel Erkek Öğrenci Yurdu Sakarya
  Sakarya / Adapazarı
  ( Toplam 1493 defa ziyaret edildi. )
  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Adapazarı Merkez İlçesindeki Erkek Öğrenci Yurdumuzun imkanları: Ücretsiz wifi, -Ücretsiz Çamaşırhane hizmeti -Ücrets...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Serdivan Akay Gsb Özel Kız Öğrenci Yurdu Sakarya
  Sakarya / Serdivan
  ( Toplam 1625 defa ziyaret edildi. )
  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Serdivan Merkez İlçesinde ki Kız Öğrenci Yurdumuzun imkanları: -Sabah Kahvaltı -Akşam Yemeği -Mutfak (Sadece 2 kişil...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Sakarya Yurtları