Anasayfa

Samsun Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Atakum MEB Özel Samsun Yalı Erkek Öğrenci Yurdu Samsun
  Samsun / Merkez
  ( Toplam 42702 defa ziyaret edildi. )
  Niçin Biz..? Çünkü; Rahat, temiz, sakin bir çalışma ortamı Çünkü; Arkadaşlık ve dostluğun üst seviyede olduğu bir yuva Çünkü; Güvenli ve konforlu...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Samsun Yurtları

Samsun'da Nasıl Yaşanır ?

(19) Ondokuz Mayıs Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Samsun'daki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Samsun'daki insanlarda sizlerin anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Samsun gerçekten büyük ve modern bir şehir,İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok daha rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu Samsunda Üniversite okumaya gelen ve eyvah ben burada ne yaparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burada sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Öğrenci konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlı ve kontrollü olan Özel yurtları, Öğrenci Pansiyonlarını veya Öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri Üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Öğrenci Barındırabilmek için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alınması gerekir. Ruhsatsız Binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Ayıplı hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamaz.Bakanlıktan Ruhsatı olmayan binalar, Bürüt Asgari ücretin 20 katı ceza ödeyerek Valilikçe mühürlenir, sokakta kalırsınız.

Samsun'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz Fiyatları: 4800.tl ile 7500 tl arasıdır. Yemekli :6500-11000
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları:
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 000 ile 00 tl arasıdır
yemekli : 00 tl ile 00 tl arasıdır

Ulaşım: Uçak, Tren, Gemi ve Karayolu ile ulaşım var. Sinop, Çorum, Amasya, Tokat, Ordu ve Karadeniz sahili ekseninde bulunur.

Terminali: Şehrin sahil kesiminde kurulmasına karşın terminal şehrin arka kısmında çevre yolu üzerindedir. Bütün Otobüs Firmalarının servisleri var. www.metroturizm.com.tr daha fazla imkanlar sunuyor. Şehir merkezine alternatifli yollardan rahat bir ulaşım var.

Samsun Büyükşehir belediyesidir, İlkadım, Tekkeköy, Canik, Atakum Merkez İlçeleridir. Ordu - Sinop yolu sahil şeridinde yer alır. Bu yol Samsun'un sahilinden geçer şehir - yol ve deniz paralel gider. Samsun şehir merkezine üç giriş vardır Sinop, Ordu ve diğer illerden geleceklerde Havza üzerinden Samsun'nun doğu tarafına köprülü kavşaktan yine bu sahil yoluna çıkarlar. Sola Sinop - Bafra tarafına devam ettiklerinde Ondokuz mayıs üniversitesine ve Atakum plajlarına sayfiye bölgesine ulaşırlar.Sağa şehir merkezine girerler ve bu yol Artvin'e kadar Karadeniz sahiline paralel gider.Bu istkamete devam ettiğinizde sol tarafınız liman, balıkçı barınakları, Teleferik, Tren Garı ve Samsunluların sıcak yaz gecelerinde nefes aldıkları parklar, yeşil alanlar, kordon ve çeşitli eğlence mekanları, alışveriş merkezleri bulunur. Merkezi ve yerleşimi sağ yanınızda yapılanmıştır. Sonderece büyük ve modern bir şehir. Bu yolda devam ettiğinizde sağınızda büyük bir cami ve önünde geniş bir alan göreceksiniz bu caminin arkası saathane meydanıdır. Buraları ve üst tarafları çarşı, bu camili meydanı geçer geçmez sağdaki ilk kavşaktan girdiğinizde devam ederek önünüze rampa gelir bu rampayı çıkarken trafik lambalarına geldiğinizde sola dönerseniz meşhur (Çiftlik) İstilal caddesine girersiniz. Sahil yolu dışında Şehir trafiğine girmek istemezseniz Ordu yönünden gelecekler Canik' ten çevre yoluna girerek otogarın önünden geçer ve Sinop yoluna çıkarak Atakum ve Üniversiteye ulaşabilirler. Şehir içi ulaşımı Samsun'u baştan sona tramvay ile gidebilirsiniz.

Neler yapılır: Çok modern ve sonderece gelişmiş bir şehir. En az 5 tane büyük AVM var, Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak Marmaranın kirli sahilerinden çok daha temiz bir denizi var. Samsun Belediyesi bölgesinde bulunan insanlara çok güzel yaşam alanları hazırlamış: neredeyse tüm şehri görsellik ve Eğlenceli mekanları ile, sahilde yer yaratarak, adeta bir lunaparka çevirmiş etkilenmemek mümkün değil, sahilin bir ucundan diğer ucuna uzanan sahil Atatürkün Samsun'a adım attığı iskeleyi harikulade bir düzenleme ile Kurtuluş yolu olarak isimlendirmiş, Devamında Su kayağı yapabileceğiniz geniş su parkı, Teleferik, Amazon parkı ve kanalları, daha neler neler ve bütün bunları Fayton keyfi ile gezerek yaşayabiliyorsunuz. Atakum sahilleri gözünüzün alabildiğine uzun, boş ve bakımsız bir sahil değil aksine sahilde restaurantlar ve kafeleri plajları kaliteli mekanlarları ile çok kalabalık ve güzel bir yer, kısacası yazlık bir yerde ne ararsanız fazlasıyla var, üzerine birde gurbetin ne olduğunu bilen insanların hoş görülü misafirperverliği özlem çekmenizi en aza indirgeyecektir.


Alaçam Posta ve Lojistik Meslek Yüksek Okulu : Sinop yolu ilçenin kenarından geçer ilçe merkezi yön tabelasından girdiğinizde yaklaşık 400 metre sonra sağınızda çamlarla kaplı yemyeşil bakımlı bahçesi olan okulun önüne gelirsiniz. Alaçam MYO ilçe içinde olduğunda gidiş gelişlerde taşıt kulanmanıza gerek yok, Bafra ile Samsun şehir merkezi arasındadır yaklaşık 25 km uzaklıktadır.


Samsun Asarcık İlçesi :

Samsun Ayvacık İlçesi :


Bafra Meslek Yüksek Okulu - Şevket Aşçı Turizm Fakültesi : Okul şehrin içinde şehir diyoruz bafra 100.000 nüfuslu bir ilçe okulu bulmak için sormanız gerekiyor. Bafra Sinop yolu üzerindedir, Samsun şehir merkezine yaklaşık 43 km uzaklıkta olmasına rağmen duble yollar ile ulaşım olduğundan çok kısa sürede ulaşım vardır.Çarşamba Meslek Yüksek Okulu : Samsun'dan gelişte 39 km sonra Çarşamba'ya girdiğinizde bu çevre yolu Karadeniz'deki diğer yerleşim yerlerinin aksine ilçeyi ikiye bölerek geçer. Orta refüj peyzajları ile ve yerleşimi ile ilçeden çok bir şehir havasında. Girişte 2. trafik lambalarında solunuzda modern binasıyla şehirler arası otobüs terminali, devamında sizi yeşil ırmağın üzerinden geçirecek köprüye geldiğinizde karşıtarafa sola bakın yeni bakımlı ve modern binasıyla myo bu binadır. Meslek yüksek okulu ilçe merkezinde ama çok büyük bir ilçe olduğundan dolayı okula giderken taşıt kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi M. Kemal Güneşdoğdu Kampüsü : İlçeye Samsun yönünden gelişte otogarı geçtikten sonra solunuzda görünür. Samsun Ali Fuat Başgil Hukuk ve İletişim fakülteleri vardır. Çarşamba Ordu Trabzon istikametinde yer alır.
Havza Meslek Yüksek Okulu: Okul Amasya Kavak - Samsun yolu üzerinde. İlçe merkezine çok uzak, taşıt kullanmadan okula gidip gelmek mümkün değil. Kaplıcaları ile ünlü termal cenneti olan güzel bir ilçe. Çorum'dan gelişte çevre yolu Havza'nın içinden geçer. Samsun şehir merkezine 75 km mesafededir.

Kavak Meslek Yüksek Okulu: Samsun'dan Çorum yönüne üç şerit gidiş üç şerit geliş olan geniş bir yoldan devam ederek 42 km sonra sağa ilk İlçe merkezi ve organize sanayi yön tabelasından girerek köprünün üzerine geldiğinizde köprüden ilçe merkezine girmeyerek sağa myo tabelasından devam ederek ileride sola dönerek sonrasında hemen yine ilk aradan sola dönüp yeni binasında eğitime açılan okulun önüne gelirsiniz. Bu aralığı kaçırmmak gerekir çünkü tabela olmadığından yola devam ederseniz karakolun önünden ilçe merkezine gelirsiniz. Ankara yönündende geleceklerde ilk girişten girebilir ve ilçe merkezinin üst kısmında ilçeye hakim bir tepenin üstünde olan binaya ulaşabilirler. Okul ilçe merkezinde sayılır dolayısıyla öğrencilerin okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmalarına gerek yoktur.

Ladik Meslek Yüksek Okulu : Samsun şehir merkezine 74 km uzaklıkta olan ilçeye Amasya yönüne devam ederek Kavak'tan sonra sağa yön tabelasından girerek buradan sonra 14 km tepelere devam ederek yüksek rakımlı bir ilçe olan Ladik' ulaşırsınız. Okul inşaatı İlçe girişine gelmeden sağa beton santrali tarafına girerek 200 metre sonra önüne gelirsiniz. 2014 yılında inşaatı bitmemişti.

Ondokuzmayıs: İlçe olmasına rağmen aslında Samsun merkez ilçesi sayılır nerdeyse bitişiktir. Sinop ve Bafra yönüne Atakum merkez ilçesinin hemen bitiminde yer alır. Karadeniz sahilindedir.

Samsun Salıpazarı İlçesi :

Terme Meslek Yüksek Okulu :
Samsun'dan Orduya gelişte birinci girişten girmeyerek yaya üst geçidinden sonra ilk lambalı kavşaktan sağa girdiğinizde, sol köşe Terme garajı. Kavşakta sol taraf Kredi yurtlar Kurumunun KYK Öğrenci yurtları, devamında solda ptt ve saat kulesinin olduğu meydana gelirsiniz. Direk ileri devam edip sağdaki dar yoldan içeri girin yaklaşık 1 km sonra (yanlız sağınızda yön tabelalarına dikkat edin) mahallelerin arka tarafında çeşitli liselerinde olduğu bölgede 4 katlı geniş bahçesiyle meslek yüksek okuluna gelirsiniz. okul ilçe merkezinde sayılır, çevresi yerleşim yeri ve özel yurt pansiyon apart öğrenci evi yok. Samsun şehir merkezine 58 km uzaklıktaki Ordu Ünye'ye sınır olan bir ilçedir.

Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu : Samsun şehir merkezine 110 km uzaklıkta olan ilçeye Kastamonu tarafından gelecekler Boyabat'tan kestirmedir. Amasya yolundan Havza'ya geldiğinizde Sağa Kastamonu, Sinop yönüne devam ederek İlçeye ulaşabilirsiniz.

Yakakent İlçesi : Samsun Sinop yolu üzerindedir. Bafra ile Gerze arasında olan ilçenin yol içinden geçer.

Atakum Merkez ilçedir: Herşehirde bulunan öğrenci bölgeleri gibi Samsun Üniversitesinin öğrencilerinin yoğun olduğu bölgede Atakum ve Atakenttir, Hem plajları vardır hemde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz öğrenciye yönelik çok kaliteli mekanlar vardır. Üniversite bu ilçededir. Büyükşehir olan Samsunun merkez ilçesi olan Atakum şehre Sinop ve Bafra yönünden girişteki ilk merkez ilçedir. Samsun Tramvay Samulaş Üniversitede dahil olmak üzere tüm sahil şeridinden devam ederek şehir merkezinide geçer ve Tekkeköy merkez ilçesine kadar gider.

(19)Ondokuz Mayıs Üniversitesi : www.omu.edu.tr Şehrin Sinop çıkışında Atakent ve Atakum arasında kurupelitte karadenize hakim tepelerde kurulmuş. Sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip bir üniversitedir. Şehir merkezinden Üniversiteye geçer geçmez solunuzda Turgut Özal Kız öğrenci yurdu var, Bu yurt son derece lüks olarak 2013 yılında özel yurt olarak yapıldı ve sonrasında KYK ya kiralandı.Canik Merkez ilçedir: Ordu ve Trabzon yönünden girişteki ilk merkez ilçedir.. Başarı Üniversitesi Caniktedir..
İlkadım Merkez ilçedir: Samsun şehir merkezidir. Çiftlik caddesi ve şehrin en yoğun olduğu bölgedir.


Tekkeköy Merkez ilçedir: Karadeniz sahil yolu ile Tekkeköy merkez ilçesi nin araları şehir merkezidir, üst kısımları Otobüs terminalinin olduğu bölgelerdir.

Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu : Tekkeköy'de Organize sanayi bölgesindedir.