Anasayfa

Samsun Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Samsun'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Samsun Üniversitelerinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçmenin püf noktaları nelerdir? öğrenmek, Samsun Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için; ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz..

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Samsun'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Atakum Yerleşkesine ve Canik Kampüsüne ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Samsun'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Samsun'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde okuyup, Samsun Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu, Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Üniversiteye yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.


Samsun Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik reklam alternatifleri konusunda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Samsun özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Samsun GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Samsun'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Samsun'da Havalimanı Varmı, Nerede?
Samsun'da çok faal olan bir havalimanı var. Şehrin çıkışında Çarşamba yönündedir.

Samsun'da Öğrenci Olmak!
Ordu - Sinop yolu, Samsun'un sahilinden geçer şehir, yol ve deniz birbibirine paraleldir. Samsun şehir merkezine üç giriş vardır Sinop, Ordu ve diğer illerden geleceklerde Çevre yolundan gelerek, Samsun'un doğu tarafına köprülü kavşaktan yine bu sahil yoluna çıkarlar. Sola Sinop'a gider.Sağa şehir merkezine girerler ve bu yol Artvin'e kadar Karadeniz sahiline paralel gider.Bu istkamete devam ettiğinizde sol tarafınız Samsun Limanı, Balıkçı barınakları, Amazon Parkının içindekiTeleferik, Samsun'luların sıcak yaz gecelerinde nefes aldıkları parklar, yeşil alanlar, kordon ve çeşitli eğlence mekanları, alışveriş merkezleri bulunur.

Şehir Merkezi ve yerleşimi Doğu Karadeniz yönüne gittiğinizde sağ yanınızda yapılanmıştır. Sonderece büyük ve modern bir şehir. Bu yolda devam ettiğinizde sağınızda büyük bir cami ve önünde geniş bir alan göreceksiniz bu caminin arkası Saathane meydanıdır. Buraları ve üst tarafları çarşı, bu camili meydanı geçer geçmez sağdaki ilk kavşaktan girdiğinizde devam ederek önünüze rampa gelir bu rampayı çıkarken trafik lambalarına geldiğinizde sola dönerseniz meşhur (Çiftlik caddesi) İstiklal caddesine girersiniz. Sahil yolu dışında Şehir trafiğine girmek istemezseniz Ordu yönünden gelecekler çevre yoluna girerek Samsun Otobüs Terminalinini önünden geçer ve Sinop yoluna çıkarak Atakum ve Üniversiteye ulaşabilirler. Şehir içi ulaşımı Samsun'u baştan sona tramvay Samulaş ile gidebilirsiniz.

Samsun'dan az 5 tane büyük AVM var, Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak Marmaranın kirli sahilerinden çok daha temiz bir denizi var. Samsun Büyükşehir Belediyesi bölgesinde bulunan insanlara çok güzel yaşam alanları hazırlamış: neredeyse tüm şehri görsellik ve Eğlenceli mekanları ile, sahilde yer yaratarak, adeta bir lunaparka çevirmiş etkilenmemek mümkün değil, sahilin bir ucundan diğer ucuna uzanan sahil Atatürkün Samsun'a İlk adım attığı iskeleyi harikulade bir düzenleme ile Kurtuluş yolu olarak isimlendirmiş, Devamında Su kayağı yapabileceğiniz geniş su parkı, Teleferik, Amazon parkı ve Kano ile gezebileceğiniz kanallar, daha neler neler ve bütün bunları Fayton keyfi ile gezerek yaşayabiliyorsunuz. Atakum sahilleri gözünüzün alabildiğine uzun, boş ve bakımsız bir sahil değil aksine sahilde restaurantlar ve kafeleri plajları kaliteli mekanlarları ile çok kalabalık ve güzel bir yer, kısacası yazlık bir yerde ne ararsanız fazlasıyla var, üzerine birde gurbetin ne olduğunu bilen insanların hoş görülü misafirperverliği özlem çekmenizi en aza indirgeyecektir.


Samsun Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Samsun'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Samsun'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Atakum Kampüsüne yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Gençlik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir.

GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Samsun Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.


Samsun Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse " Samsun Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 18.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 40.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Samsun Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Samsun Kız Öğrenci Apartı" veya "Samsun'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Samsun Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Samsun öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.
Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Samsun Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Samsun merkezde vaya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde daha ucuz ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz.

2023 - 2024 Samsun'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Samsun'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

Samsun"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.500 TL ile 55.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar ekonomik olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha yüksektir. Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Samsun'da Hangi Üniversiteler Var?
Samsun Üniversitesi19 Mayıs Üniversitesi
Samsun'da Aktif olan 2 Üniversite var.

Devamını Göster

Diğer Samsun Yurtları