Anasayfa

Şanlıurfa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Şanlıurfa'da Nasıl Yaşanır ?

Harran Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Urfa'daki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Şanlıurfa'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları Güney Doğu İnsanına Özgü misafir perverlikte genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer demeyin,okul bittikten sonra yaşamınızı Şanlıurfa Fahri temsilcisi olarak sürdürebileceğinize eminiz. Çevreniz artık sizin Şanlı urfa Anılarınızı dinlemkten sıkılacak.:)) Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, Mili Eğitim Bakanlığınca Ruhsatlandırılmış Özel Kız Veya Erkek Öğrenci Yurtlarını tercih ettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Şanlıurfa'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 -2022 yılları Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


ULAŞIM: Gaziantep'ten Diyarbakır ve Mardin tarafına gidişte şehirmerkezinden geçersiniz.Otoban devlet yolu ve şehir girişine 10 km kala Havaalanı var.

Şanlıurfaya Gaziantep tarafından girişte uzun bir inişin sonunda hemen sağa şehirmerkezi yön tabelasından girerek adeta turistlerin istilasına uğramış bir görüntüye sahip olan Balıklı Göle gelirsiniz bu bölge gerçektende sizi çok farklı kültürlerle tanıştıracak tarihi mirasa sahip ve yerli yabancı olmak üzere fazlasıyla ziyaretçi almakta, Harran ve Eyyüp Peygamber gibi görülecek yerleri olan Şanlıurfa tambir açık hava müzesi gibi çarşılarında bulunan yemek ve çay içebileceğiniz yerlerin kendine özgü havası, ilginç karmaşası çok etkileyici. Çevre yolundan balıklı göle dönmeyerek yolumuza devam ettiğimizde Mardin yoluna devam eder ve yaklaşık 20 km sonunda Harran Üniversitesi Osmanbey Merkez Kampüsüne ulaşırsınız. Harran Üniversitesinin Şehir merkezinde 2- Mardin yolundada 1 kampüsü var. Diyarbakıra Şanlıurfa şehir merkezinden devam ederek gidilir.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Akçakale Meslek Yüksekokulu :

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksek Okulu:
Gaziantep yönünden gelişte Nizipten sonra Fırat nehrinin üzerinden geçen uzun Birecik köprüsü gelir bu köprüye gelmeden hemen solda yaklaşık 200 metre içeride Fıratın kıyısında binalarıyla yerleşke görünür. Fıratın bir tarafı ilçe merkezi diğertarafında Birecik myo.Şanlıurfa Harran Üniversitesi Bozova Meslek Yüksekokulu:

Şanlıurfa Harran Üniversites Ceylanpınar Meslek Yüksekokulu:

Şanlıurfa Halfeti İlçesi:

Şanlıurfa Harran İlçesi :

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksekokulu:

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksekokulu:

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Suruç Meslek Yüksek Okulu :
Gaziantep yönünden gelişte Birecikten yaklaşık 37 km sonra sağa suruç'a yol ayrılır, ilk girdiğiniz yerleşim birimi suruçun bir köyüdür buradan sağa devam ettiğinizde 55000 nüfuslu İlçe merkezine ulaşırsınız. Merkezde girmiş olduğunuz bulvarı ilçe meydanındaki Nar heykeline kadar devam edin sonra bu dörtyol ağzından direk karşıya devam ederek yaklaşık 400 metre ileride solunuzda yemyeşil bahçesi ve birkaç ek binasıyla okula gelirsiniz. Okul ilçe merkezinde sayılır taşıt kullanmılmasına gerek yoktur.

Harran Üniversitesi Viranşehir Meslek Yüksek Okulu : Şanlıurfadan Mardin yönüne devam ettiğinizde ilçe merkezinden geçen bu yolda ilk girişte solda akaryakıt istasyonunu geçtikten sonraki ilk sola girişten girerek devam edin yaklaşık 1 km sonra solunuzda imam hatip lisesi az ilerisi sağda bahçeli binası ile myo gelirsiniz. viranşehir büyük bir ilçe daha doğrusu geniş bir alana yayılmış bir yerleşimi var okul merkezde ama oturduğunuz yere göre okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanız gerekebilir.Şanlıurfa Harran Üniversitesi : www.harran.edu.tr Osmanbey kampüsü şehir merkezinin dışında Mardin yolunun 20. kilometresindedir.