Anasayfa

Siirt Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Siirt'te Nasıl Yaşanır ?

Siirt Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Siirt'teki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


ULAŞIM: Batman - Bitlis - Şırnak komşu illeridir.Havaalanı ve trenle ulaşım var.

Batman yönünden gelişte Kurtalandan sonra şehre girişe 6 km kala sola havaalanına gidiş vardır Bu yol aynı zamanda Yeni yapılan siirt üniversitesinin kampüsünede gider. Sonrasında yamaç inişi ve sağınızda otobüs garajı devamında inişte sola Siirt Üniversitesine küçük bir yol tabelası vardır bu yöne girerek hiç bir yere sapmadan evlerin arasından giderek karşınıza kredi yurtlar kurumu binası gelir devamındada zaten hem şehir merkezi hemde üniversitenin önüne gelirsiniz.

Siirtin kendine özgü bir kültür(Misafirperverliği) yapısı doğası ve tamamiyle doğal olan yiyecekleri var, Siirtte üniversite yaşamınız bittiğinde en çok rahatsız olacağınız şey bu doğal besinleri birdaha bulamamak olacaktır. kesinlikle öğrencilerin çok rahat edebileceği bir şehir bütün şehir insanı ve resmi makamlar öğrencilere adeta misafir özeninde yaklaşmakta ve üniversite öğrencilerinin Türkiyemizin farklı kültürlerinden ve sosyal yapısından geldiğinin bilincinde olduklarından dolayı hoşgörüleri sınırsız. Öyle ki Bulvar kafelerle dolu olan Güres caddesini gördüğünüzde inanın kendinizi istanbul bakırköyde bulunan özgürlük meydanından Marinaya uzanan caddede hissedeceksiniz.

Siirt Tillo İlçesi : Şehir merkezine çok yakın bir ilçedir 13 km uzaklıktadır.

Siirt Baykan İlçesi : Baykan Bitlis yolu üzerindedir. Şehir merkezine yaklaşık 46 km mesafededir.

Siirt Üniversitesi Eruh Meslek Yüksekokulu : Merkeze uzaklığı 50 km dir.

Kurtalan Meslek Yüksek Okulu : Batman yönünden Kurtalan'a geldiğinizde kavşak sağa ilçe merkezine sola Siirt ve Bitlis'e devam eder şehirmerkezi yönüne devam ederek sağınızda heybetli ve modern mimarisi ile devlet hastanesi karşınıza çıkar devamında solda tren istasyonu siz saat kulesi olan meydana kadar devam ederek kulenin yanından sağa çarşının içinden yukarıya çıkarak tam 900 metre sonra solunuzda 2 katlı yeşil bir binanın yanından sola girerek okula ulaşırsınız. Kurtalan MYO na gidiş gelişlerde taşıt kullanılmasına gerek yok. Şehir merkezine 30 km dir.

Siirt Pervari İlçesi : Şehir merkezine mesafesi 84 km dir.

Siirt Şirvan İlçesi : Merkeze uzaklığı 29 km dir.

Siirt Üniversitesi : www.siirt.edu.tr Kampüs Siirt şehir merkezinde. 2013 yılında Havaalanı yolundaki yeni kampüs inşaatı sürmekteydi.