Anasayfa

Sinop Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Gümüş Pansiyon Gerze/ Sinop
  Sinop / Gerze
  ( Toplam 31938 defa ziyaret edildi. )
  2 - 3 - 4 - 6 kişilik alternatifli Aydınlık odalar Dairelerimizde Banyo ve wc ler ortak kullanımdır. Bir adet 3 kişilik Çatı Katı LCD tv ve Banyo wc...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Sinop'ta Nasıl Yaşanır ?

Sinop Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Sinop'taki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Sinop küçük bir şehir ve İlçelerinde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce Sinop'a okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyebilirsiniz ve okul bittikten sonra Sinop'tan ayrılacağınızda çok üzüleceğinize emin olabilirsiniz.Öğrencilere konaklama hizmeti veren Milli Eğitim Bakanlığının kontrolünde ve ruhsatlandırdığı Özel Yurtları, Öğrenci Pansiyonlarını veya Öğrenci Apartlarını tercih ederek çok daha sağlıklı bir eğitim yaşamı sürdürebilirsiniz,sizinle ilgilenmek zorunda olan Özel yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştırarak, Sinop'ta yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Öğrenci Barındırabilmek için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alınması gerekir. Ruhsatsız Binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Ayıplı hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamaz.Bakanlıktan Ruhsatı olmayan binalar, Bürüt Asgari ücretin 20 katı ceza ödeyerek Valilikçe mühürlenir, sokakta kalırsınız.

Sinop'taki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları yemekli fiyatları: 4500.tl ile 7000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli
fiyatları: 000tl ile 00 tl arasıdır.

Apartların pansiyonların stüdyodairelerin öğrenci evlerinin yemeksiz Ücretleri; 3500 - 6500 tl arasıdır.

Ulaşım: Havaalanı var. Karayolu ile ulaşım var.

Terminali: Şehir merkezine uzak fakültelere yakın.

Samsun üzerinden gelişte ( 160 km ve zorlu bir yol olan Samsun Sinop yolu yaklaşık 3 saatte gidiliyordu. 2014 yılında faaliyete giren Karadeniz sahil yolunun devamı olan yeni yollar ve tünellerle 1- 1.5 saatte inen mesafe ulaşımı çok daha kolaylaştırdı.) Gerzeden geçerek önce 2 km lik tünelden sonrasındada 1.5 km lik tünelden geçtikten sonra ilk sağa giren yol eski yoldur Meslek yüksek okulu na gider. Devamında yan yola girerek köprünün üzerinden geçer sola Erfelek, Ayancık, Kastamonu Zonguldağa yol ayrılır bu yola girerek az ileride solunuzda tepede 3 tane yeni bina var burası eğitim fakültesi az ileride sağınızda otobüs terminali daha ileride hastanenin karşısında daha önce özel kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren bina 2014 yılından buyana KYK Kredi yurtlar kurumuna bağlı Erkek öğrenci yurdu olarak devam etmektedir. ileride cezaevinin yanındada Edebiyat fakültesine gidersiniz. Şehir merkezine devam ederek yine köprülü kavşaktan sağa Hamsilos, Havaalanı ve Su ürünleri Fakültesine gider (Şehrin dışındadır minibüslerle ulaşım sorunu yaşanmamaktadrı.). şehre devam ettiğinizde Emniyet müdürlüğünü geçtikten sonraki kavşaktan sağa Sağlık meslek yüksek okuluna gider. Dönmeyerek merkeze devam edildiğinde şehrin çarşısından geçerek solunuzda ptt ve fıskiyeli kavşağa geldiğinizde limana gelmiş olursunuz bu kavşaktan sağa devam ettiğinizde balıkçı teknelerinin olduğu limana barların olduğu bölgeye ve Sinop kalesine gelirsiniz kavşaktan sağa değilde sola sahil şeridinde devam ettiğinizde çeşitli kafe ve çay bahçeleri var sosyal yaşam çok hareketli çok çağdaş bir şehir, Sinop Özel yurtlar ve Öğrenci apartları konusunda kurumsal anlamda hizmet veren işletmelerin pek olmadığı bir şehir sebebide genelde yazlık evlerin ve tatile gelenlere hizmet veren pansiyonların olması birde ev kiralarının uygun olmasıdır.


Neler yapılır: Doğa ve tarihle aranız iyiyse bu tür mekanlar çok fazla. Örneğin Şehir merkezinden minibüslerle ulaşabileceğiniz Hamsilos koyu tam bir doğa harikasıdır aynı zamanda milli park olan koy Karadenizde Denize girmeye cesaret isteyen bölgelerin aksine sığ ve uzun bir sahile sahiptir. Akliman da aynı şekildedir. Erfelek şelaleleri doğa yürüyüşüne uygun tabiat parkı ile tambir doğa harikasıdır.

Ayancık Meslek Yüksek Okulu: Sinop'tan 60 km sonra Ayancık'ın ilk girişinden girmeyerek 2. girişte sizi bir dönel kavşak karşılar sağ taraf Ayancık olimpik Spor Salonu solunuzda Otobüs Terminali, ileriye Türkeli, Bartın, Zonguldaka gider. Kavşaktan sonra nehir yatağının üzerindeki köprüden geçtiğinizde karşınızda şehitler anıtı burda yol üçe ayrılır sağa devam ederek myo ya ve devamında iskele ve plaja gider. Ortadaki yol şehir merkezinden geçerek yine sahile gider,soldaki yol çarşının içinden gelen sadece geliş yönüdür. Ayancık özellikle yazları tatilcilerin yoğun olduğu, ama normaldede kalabalık ama sakin, insana huzur veren ve tertemiz bir sahil beldesidir. Kastamonu üzerinden gelindiğinde Hanönü'nden sonra Boyabat'a gelmeden dağlardan Ayancık'a kestirme yol ayrılır, 56 kilometre olan bu yol yeni yol yapımından dolayı zamanzaman toprak yola dönüşen çok virajlı zor ama bir okadarda yeşilin manzarasıyla keyifli bir yol.

Boyabat Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi idari bilimler fakültesi : İstanbul - Ankara yolundan ilçeye girişte hemen sağınızda az yüksekte kampüs görünür. Kastamonuyönünden şehre girdiğinizde sol karşınızda Kale görünür yolun devamında kale sağınıza geçer ve köprünün üzerinden geçerken akarsunun civarı sıcak yaz günlerinde serin esintili çay bahçeleri vardır. yolun devamı ilçe merkezinden geçer Boyabat ilçe gibi görünsede modern yerleşimi ve geniş tertemiz caddeleriyle bir şehir görünümünde Sinop'un en büyük ilçesidir, güler yüzlü insanı ve yaşam standartları pahalı olmayan güzel bir ilçe, yolun devamında şehir merkezinden geçerek sonunda yol ikiye ayrılır sola Otogara, Durağan ve Samsun yönüne gider. Sağa tam 500 metre sonra Kampüs, Saraydüzü ve Ankara İstanbul yönüne gider. Okula gidiş gelişlerde bulunduğunuz yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. Boyabata gelipte meşhur nefis sırık kebabını yemeden dönülmez.

Sinop Dikmen İlçesi :

Sinop Durağan İlçesi :

Sinop Erfelek İlçesi :
Üniversitenin herhangi bir bölümü olmayan Şelaleleri ile ünlü gidip görülmeye değer doğal güzelliklere sahip küçük bir ilçe. Şehir merkezine 35 km civarında uzaklıktadır.

Gerze Meslek Yüksek Okulu : Samsun'dan Bafra'yı geçtikten sonra çevre yolundan ilk Gerze ilçe merkezi yön tabelasından girerek eski sinop yoluna çıkarsınız. bu yolu bir süre devam ederek sağa ilk şehirmerkezi yön tabelalarından girerek solunuzda otobüs yazıhanelerinin önünden geçip horoz heykelinin olduğu meydana çıkacaksınız solunuzda iş bankası sağa sahile iner sola Belediye kaymakamlık ptt ve ziraat bankasına gider sayfiye yeri yazları nüfus ve hareketlilik fazlasıyla artar ilçe merkezine girmeden eski Sinop yoluna devam ettiğinizde çıkışa yakın solunuzda opet akaryakıt istasyonunun yanında yaya üst geçidi sonrasında Gerze meslek yüksek okulunun girişi var okula gidiş gelişlerde bulunduğunuz yere göre 30 dakikaya kadar yürüyüş mesafesi var toplu taşıma veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. ilçenin en uzak köşesi en fazla 30 - 40 dakika. Lokanta ve diğer işletmelerin bulunduğu Gerze ilçe merkezinden okula 4 tl ye taksi veya minibüs ile gidip gelebilir veya 30 dakika yürüyebilirsiniz. Sinop il merkezine duble yolla yaklaşık 38 km dir. Sinop Gerzede KYK yurdu yok, MEB bağlı Özel kız ve erkek öğrenci yurtları yoktur. Bir kaç tane pansiyon ve apart vardır.

Sinop Saraydüzü :

Sinop Türkeli İlçesi :

Sinop Üniversitesi: www.sinop.edu.tr/ Merkez kampüs olarak toplu bir yerde değil fakülteler ve meslek yüksek okulları Sinop şehir merkezinin biraz dışında dağınık yerlerde. Şehir merkezine girişe 2-3 km kala sağa Sinop Meslek Yüksek okulu girişi yön tabelesından girerek ulaşabilirsiniz. Su Ürünleri Fakültesi Sinop'a Gerze yönünden girişte Havaalanı ve Hamsilos koyu yön tabelalarını takip ederek sahilden akliman bölgesine geldiğinizde solunuzda fakülte binasının önüne gelmiş olursunuz. Fakültenin önünden geçen yolu saymazsak Denize sıfır. Sinop şehir merkezine bir hayli uzak ama şehir içi minibüslerle rahat bir ulaşım var. Binanın çevresi yazlık apartların yoğum olduğu bir bölge kışları öğrenciler kalıyor, Doğalgaz olmadığından dolayı apart seçiminde dikkatli olmalısınız.