Anasayfa

Sinop Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Sinop Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Sinop Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Sinop’taki Özel Yurt fiyatları, 15 Temmuz Kampüsü, MYO ile Fakülterlere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Sinop ile ilgili ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Sinop’taki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Sinop’taki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.

Sinop Üniversitesinde okuyup, Sinop Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Sinop Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Sinop özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Sinop GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Sinop’taki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Sinop Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Sinop Otogar, Sinop Şehir merkezinde sayılır, Sinop’a gelinecek bir tek yol vardır, o yoldan geldiğinizde sola Ayancık yoluna girer ve garaja ulaşırsınız. Yolun devamı ana kampüse gider.

Sinop’ta Öğrenci Olmak!
Sinop’a Samsun üzerinden gelişte ( 160 km ve zorlu bir yol olan Samsun Sinop yolu yaklaşık 3 saatte gidiliyordu. 2014 yılında faaliyete giren Karadeniz sahil yolunun devamı olan yeni yollar ve tünellerle 1- 1.5 saatte inen mesafe ulaşımı çok daha kolaylaştırdı.)

Gerze’den geçerek önce 2 km lik tünelden sonrasındada 1.5 km lik tünelden geçtikten sonra ilk sağa giren yol eski yoldur Sinop Meslek Yüksekokuluna gider.

Devamında yan yola girerek köprünün üzerinden sola Ayancık yoluna girdiğinizde, az ileride solunuzda tepede 3 tane yeni bina vardır, O binalar Eğitim Fakültesidir, az ileride sağınızda Otobüs terminali daha ileride Devlet hastanesinin karşısında daha önce özel kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren bina 2014 yılından buyana KYK Kredi yurtlar kurumuna bağlı Erkek öğrenci yurdu olarak devam etmektedir.

İleride Cezaevinin yanında da Edebiyat Fakültesine gidersiniz.

Tekrar ilk kavşağa dönersek, Şehir merkezine doğru, ilk köprülü kavşaktan sağa Hamsilos, Havaalanı ve Su ürünleri Fakültesine gider, Hamsilos ve Akliman Şehrin dışındadır minibüslerle ulaşım sorunu yaşanmamaktadır.

Hamsilos a girmeden şehre devam ettiğinizde Emniyet müdürlüğünü geçtikten sonraki kavşaktan sağa Sağlık meslek yüksek okuluna gider.

Dönmeyerek merkeze devam edildiğinde şehrin çarşısından geçerek solunuzda ptt ve fıskiyeli kavşağa geldiğinizde, limana gelmiş olursunuz. Bu kavşaktan sağa devam ettiğinizde balıkçı teknelerinin olduğu limana, barların, kafelerin ve Sinop simidi ile Sinop sahilinin vazgeçilmezi çay bahçelerinin olduğu bölgeye gelinir.

Sinop kaleside burada, kavşaktan sağa değilde sola sahil şeridinde devam ettiğinizde çeşitli kafe ve çay bahçeleri vardır. sosyal yaşam çok hareketli çok çağdaş bir şehir, Sinop Özel yurtlar ve Öğrenci apartları konusunda kurumsal anlamda hizmet veren işletmelerin pek olmadığı bir şehir sebebide genelde yazlık evlerin ve tatile gelenlere hizmet veren pansiyonların olması birde ev kiralarının uygun olmasıdır.


Öğrenciler Sinop’ta Ne Yapar?
Doğa ve tarihle aranız iyiyse bu tür mekanlar çok fazla. Örneğin Şehir merkezinden minibüslerle ulaşabileceğiniz Hamsilos koyu ve akliman tam bir doğa harikasıdır aynı zamanda milli park olan koy Karadenizde Denize girmeye cesaret isteyen bölgelerin aksine sığ ve uzun bir sahile sahiptir. Akliman da aynı şekildedir. Erfelek şelaleleri doğa yürüyüşüne uygun tabiat parkı ile tam bir doğa harikasıdır.

Sinop Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Sinop’ta da diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran "Sinop’taki Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde, pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.


Sinop’ta Hangi Üniversiteler Var?
Sinop Üniversitesi
Sinop’ta Aktif olan 1 Devlet Üniversitesi var.

Sinop Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Sinop Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Sinop 'Erkek Yurdu Fiyatları 14.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, kahvaltı ve Akşam yemeği alternatifi, verilecek yemeğin cinsi, kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 30.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Sinop Havalimanı Nerede?
Sinop Havalimanı, Sinop’a girişte Akliman ve Hamsilos yolundadır. Şehir Merkezine çok uzak değildir.

Sinop Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Sinop Kız Öğrenci Apartı" veya "Sinop’taki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Sinop Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Sinop ruhsatlı öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Sinop’ta Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Sinop merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde ekonomik olabilir ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz.

2023 - 2024 Sinop’taki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Sinop’ta Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Sinop "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. “ İmkanları kısıtlı yurtlarda ve ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar ekonomik olurken, Konforlu Yurtlarda ve içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha pahalı olmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster
 • Gerze Leya Kız Öğrenci Pansiyonu Sinop
  Sinop / Gerze
  ( Toplam 38665 defa ziyaret edildi. )
  2 - 3 - 4 - 6 kişilik alternatifli Aydınlık odalar Dairelerimizde Banyo ve wc ler ortak kullanımdır. Bir adet 3 kişilik Çatı Katı LCD tv ve Banyo wc...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Sinop Yurtları