Anasayfa

Sivas Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Sivas Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Cumhuriyet Üniversitesinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan Sivas özel yurtlarınnın seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Sivas Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Sivas’taki Özel Yurt fiyatları, Merkez kampüslere, MYO ile Fakülterlere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Sivas ile ilgili ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Sivas’taki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Sivas’taki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.


Sivas Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik google ve diğer reklam alternatifleri konusunda bilgiler vs, ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm Makaleleri okumak için tıklayın..

Cumhuriyet Üniversitesinde okuyup, Sivas Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Sivas özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Sivas GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Sivas’taki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Sivas Otogar, Sivas şehir merkezine pek uzak sayılmaz ama üniversiteye uzak Kayseri ve Malatya'dan gelen otobüsler terminale gelmek için üniversitenin önünden geçiyor, Kayseri ve Malatyadan girişte Ankara Yozgat- Erzincan köprülü kavşağının altından geçer geçmez dönel kavşaktadır.

Sivas’ta Öğrenci Olmak!
Sivas Şehir Merkezine, Malatya, Kayseri, Erzincan ve Yozgat'tan giriş vardır Kayseri'den gelecekler çevre yolu T harfinin kuyruğu gibi Cumhuriyet Üniversitesinin önünden geçerek köprünün altından terminalin bulunduğu kavşağa gelir üstünüzden geçen yol sola Ankara Yozgat sağa Erzincan'dır.

Erzincan Yozgat yolu şehre parelel gider bu kavşaktan yolunuza devam ettiğinizde ilk kavşakta karşınızda Migros AVM sola devam ettiğinizde şehrin merkezine giden merkezi caddesi gelir. Bu caddeye geldiğinizde, Ankara yönünden gelenlerle buluşursunuz caddeden sola 200 metre sonra solda, Sivas tren garı sağa devam ettiğinizde bu yol sizi kent meydanına götürür.

Sivas Kent Meydanı çok etkileyici solunuzda Sivas kongresinin yapıldığı tarihi bina karşıda Sivas valilik binası ki tarihi mimarileri göz dolduruyor. Sağ tarafınızda içinde tarihi bina kalıntıları ve içlerinde kafeleri olan tarihi binalar ve anfi tiyatro alışveriş mağazaları ve geniş dinlenme alanları olan meydanın altı otopark olarak düzenlenmiş.

Çok geniş bir alan bu alanın alt tarafı Çarşı meydandaki fıskiyeli kavşaktan sağ tarafa devam ettiğinizde meşhur tarihi Taş Hanın önünden geçerek önünüze gelicek, köprü akarsuyun üzerinden geçer, bu akarsunun sol tarafa doğru çevresi yürüyüş yolları kafeler ve dinlenme yerleri ile peyzajı yapılarak yeşillendirilmiş bir alan.

Sivas Tren Garı Nerede?
Sivas Tren İstasyonu şimdilik 2021 Ağustos ayında Gültepe Mahallesi Şehir Merkezinde, Yüksek Hızlı Trenin faaliyete geçmesi bekleniyor. Sivas Valiliğinin bulunduğu kent meydanından devam ettiğinizde İstasyona gelirsiniz.

Sivas Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Sivas’ta da diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran " Sivas’taki Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde, pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Sivas Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Sivas Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Sivas 'Erkek Yurdu Fiyatları 19.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, kahvaltı ve Akşam yemeği alternatifi, verilecek yemeğin cinsi, kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 55.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Sivas Havalimanı Nerede?
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Sivas’a Ankara yönünden girişte Yazıbaşı mahallesindedir. Şehir Merkezine çok uzak değildir.

Sivas Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Sivas Kız Öğrenci Apartı" veya "Sivas Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Sivas’ta Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Sivas öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.Sivas’ta Hangi Üniversiteler Var?
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas Bilim veTeknoloji Üniversitesi
Sivas’ta Aktif olan 2 Devlet Üniversitesi var.

Sivas’ta Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Sivas merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde uygun fiyatlara bulunabilir, fakat bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz.

2023 - 2024 Sivas’taki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Sivas’ta Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

Sivas "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim dönemi 19.000 TL ile 45.000 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan yurtlarda fiyatlar daha uygun olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların ve imkanları daha çeşitli olan yurt fiyatları daha pahalı olmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster

Diğer Sivas Yurtları