Anasayfa

Sivas Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Hedef Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurtları Sivas
  Sivas / Merkez
  ( Toplam 24842 defa ziyaret edildi. )
  Evinize hoş geldiniz... Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun yurt olarak projelendirilerek deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış yeni binamızda 1-2-...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Sivas'ta Nasıl Yaşanır ?

Cumhuriyet Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Sivas'taki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki iailelerde sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Sivas çok güzel ve yaşaması kolay bir şehir, İlçelerdede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde Sivas'ın kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olabilirsiniz.Yaşamınıza tecrübe katacak.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren özel kız veya erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci pansiyonlarını veya Öğrenci apartlarını tercihettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurtların yetkilileri; Üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, Şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Sivas'daki Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi 2020 - 2021 ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları yemekli fiyatları: 11000.tl ile 170000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları yemekli fiyatları 12000-16000 tl arasıdır
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 000 ile 00 tl arasıdır
yemekli : 00 tl ile 00 tl arasıdır


Ulaşım: Ulaşım konusunda alternatifi çok olan bir şehir havaalanı, Tren Garı ve karayolu ile ulaşım var

Terminal: Sivas şehir merkezine pek uzak sayılmaz ama üniversiteye uzak Kayseri ve Malatya'dan gelen otobüsler terminale gelmek için üniversitenin önünden geçiyor, Kayseri ve Malatyadan girişte Ankara Yozgat- Erzincan köprülü kavşağının altından geçer geçmez dönel kavşaktadır.

Malatya, Kayseri, Erzincan ve Yozgat'tan girişi var Kayseri'den gelecekler çevre yolu T harfinin kuyruğu gibi Cumhuriyet Üniversitesinin önünden geçerek köprünün altından terminalin bulunduğu kavşağa gelir üstünüzden geçen yol sola Ankara yozgat sağa Erzincan'dır Erzincan Yozgat yolu şehre parelel gider bu kavşaktan yolunuza devam ettiğinizde ilk kavşakta karşınızda migros alışveriş merkezi sola devam ettiğinizde şehrin merkezine giden merkezi caddesi gelir bu caddeye geldiğinizde Ankara yönünden gelenlerle buluşursunuz caddeden sola 200 metre sonra solda Sivas tren garı sağa devam ettiğinizde bu yol sizi kent meydanına götürür kent meydanı çok etkileyici solunuzda Sivas kongresinin yapıldığı tarihi bina karşıda valilik binası ki tarihi mimarileri çok güzel sağ tarafınızda içinde tarihi bina kalıntıları ve içlerinde kafeleri olan tarihi binalar ve anfi tiyatro alışveriş mağazaları ve geniş dinlenme alanları olan meydanın altı otopark olarak düzenlenmiş çok geniş bir alan bu alanın alt tarafı çarşı meydandaki fıskiyeli kavşaktan sağ tarafa devam ettiğinizde meşhur tarihi Taş Hanın önünden geçerek önünüze gelecek köprü akarsuyun üzerinden geçer bu akarsunun sol tarafa doğru çevresi yürüyüş yolları kafeler ve dinlenme yerleri ile dolu yeşillendirilmiş bir alan.

Cumhuriyet Üniversitesi Akıncılar Meslek Yüksek Okulu : Sivas şehir merkezine uzaklığı 148 km dir.

Sivas Altınyayla İlçesi :

Cumhuriyet Üniversitesi Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksek okulu :
Divriği Erzincan yolu üzerindedir. Sivas merkeze uzaklığı 154 km dir.

Sivas Doğanşar İlçesi :

Cumhuriyet Üniversitesi Gemerek Meslek Yüksek Okulu :
Kayseri yolu ilçe merkezinden geçer, İlçenin 2 girişi var 1. girişi geçerek 2. girişten girerseniz okul hemen karşınızda.1. girişten sağa girerek solunuzda belediye binasından sonra sola devam eden yolda solunuzda adliye binasını görene kadar devamedin buradan sola dönerek sağınızda myo ulaşırsınız çok küçük bir ilçedir. Üniversite öğrencilerinin okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmasına gerek yoktur. Sivas şehir merkezine 118 km uzaklıktadır.

Cumhuriyet Üniversitesi Gölova Meslek Yüksek okulu : Sivas merkeze uzaklığı 189 km civarıdır.

Cumhuriyet Üniversitesi Gürün Meslek Yüksek Okulu : Kayseri, Malatya yolu ilçeyi ortadan bölerek geçer ilçe Kayseri yönünden gelişte ilk ilçe merkezinin içinden geçerek sağınızda otobüs terminali ve devamında Malatya yönüne devam ettiğinizde sağınızda yoldan aşağıda kalan en son bina hemen çıkışta çok dar bi toprak yoldan sağa gireceksiniz dikkat edin girişi kaçırabilirsiniz bu toprak yoldan yaklaşık 300 metre sonra 3 katlı gri boyalı binası 4 katlıda turuncu sarı renk boyalı 2 binası olan myo önüne gelirsiniz. meslek yüksek okulu 2-3 km uzak öğrenci için özel yurt yok ama kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurdu hemen çıkışta solda myo na yakın. Sivas şehir merkezine uzaklığı 136 km dir.

Cumhuriyet Üniversitesi Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksek okulu : Sivas şehir merkezine uzaklığı 39 km dir. Erzincan Sivas yolu üzerinde olan Hafik ilçesine ilk girişten girdiğinizde ilçe merkezindeki caddeye çıkar buradan sola devam ederek emniyet müdürlüğünün yanından girer ve okula ulaşırsınız. Hafik çok küçük bir ilçedir okula gidiş gelişlerde araç kullanılmasına gerek yoktur.

Cumhuriyet Üniversitesi İmranlı Meslek Yüksek okulu : Sivas Erzincan yolu üzerinde olan ilçenin şehir merkezine uzaklığı 106 km dir.

Cumhuriyet Üniversitesi Kangal Meslek Yüksek Okulu : Malatyadan gelerek Kayseri yoluna çıkan yol ilçenin yanından geçer. Şehir merkezinde Kayseri yönüne 22.kmde Malatya Kayseri kavşağından Malatya yönüne girerek 68 km sonra Kangal'a ulaşırlar bu yol hep tırmanıştır 2. Gürün kavşağını geçtikten yaklaşık 5 km sonra tırmanış inişe geçer bitiminde solda Kangalın simgesi olan Kangal köpeği heykelinden ilçe merkezine girersiniz yolun sonu sizi Atatürk heykelinin olduğu ilçe meydanına götürür bu donel kavşakta sağa Zara ve balıklı göle gider sola ptt vakıfbank ve belediye binasının önüne gider bu kavşaktan u dönüşü yaparak geri döndüğünüzde solunuzda taksi durağının olduğu aradan girerek ileride solda meslek yüksek okuluna çıkarsınız, Gelişte ilçeye girmeden çevre yoluna devam ederseniz diğer girişe zara, balıklıgöl, Divriği kavşağından sola u dönüşü yaparak sağdaki ilçe merkezine giden ilk yola girdiğinizde 200 metre sonra sağda 3 katlı ve L şeklindeki myo gelir. Öğrencilerin okula gidip gelmek için araç kullanmaları gerekmez. Sivas merkeze 89 km uzaklıktadır.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Koyulhisar Meslek Yüksek Okulu : Koyulhisar Sivas'ın ilçesidir.

Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksek Okulu - Sağlık Yüksekokulu : Amasya Taşova üzerinden gelecekler Şebinkarahisar Giresun kavşağından 11 km sonra inişe geçtikleri anda önlerinde geniş ve bakımlı temiz bir yol gelecek bu yolda sağınızda sembolik su değirmeninin yanından sağa Suşehri ilçe merkezine girdiğinizde 200 metre sonra önünüze otobüs garajı gelecek garajın sağından veya solundan Atatürk heykelinin bulunduğu ilçe merkezine çıkarsınız sağa devam ettiğinizde ilçenin merkez caddesidir caddenin devamında Zara çıkışında binaların bittiği anda sağda yolun alt kısmında 3 katlı meslek yüksek okulu gelir büyük bir ilçe okuldan merkeze yürümek zor şehir içi minibüslerle ulaşım sağlanıyor. Sivas'ın merkezine 129 km dir.

Cumhuriyet Üniversitesi Şarkışla Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu : Kayseriye devam ettiğinizde dönel kavşak olan son girişinden sola ilçeye girerken sağınızda otobüs garajı sonraki kavşakta ptt devamında ilçe merkezinden geçen bu yoldan bayağı devam ederek önünüze Altınyayla ve myo yönlendirme tabelası çıktığında devamında solunuzda Top sahası bitiminden sola 100 metre sonra sağda meslek yüksek okulu, Bu bölge yeni apartmanlar ve okul binalarıyla yeni bir yerleşim yeri. Sivas'a uzaklık 83 km dir.

Sivas Ulaş İlçesi :

Cumhuriyet Üniversitesi Yıldızeli Meslek Yüksek Okulu :
Tokat yolundadır gelişte sağınızda bir akaryakıt istasyonundan sonra ahşaptan yapılmış bir kafe restaurant var 50 metre sonra sağdan içeriye girin 100 metre sonra 3 katlı bina, Buraya döndüğünüz yolun karşısından Yıldızeli ilçe merkezine gider 100 metre sonra sağınızda PTT ve tren raylarını geçerek saat kulesinin olduğu meydana geldiğinizde sağa ilçe merkezine ve Tokat istikametine çevre yoluna çıkar Yıldızeli myo na öğrenciler yürüyerek gidebilirler. Sivas'a 48 km uzaklığı vardır.

Cumhuriyet Üniversitesi Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksek Okulu - Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu : Sivastan Erzincan yönüne devam ederek yaklaşık 70 km sonra sola Zara ve Ordu'ya yol ayrılır bu yoldan yaklaşık 150mt. sonra sağınızda KYK Kredi Yurtlar Kurumu Kız Erkek Öğrenci yurtları ve yüksek okulların önüne gelirsiniz. Küçük bir ilçe olmasına rağmen Karadenize geçiş yolu olduğu için hareketli bir trafik vardır. Sivas merkeze 73 km dir.Sivas Cumhuriyet Üniversitesi : www.cumhuriyet.edu.tr/ Malatyadan gelecekler Ulaştan sonra Kayseri'den gelenlerle aynı yola çıkarlar yaklaşık 20 km sonra sağ taraflarında yerleşke görünür. Üniversiteye çok geniş bir alan ayrılmış hergeçen gün heybetli ve modern binalar yapılarak giderek çok daha büyümekte. Üniversite kampüsü Sivas şehir merkezine yaya olarak gidilemeyecek kadar uzak şehir içi toplu taşıma araçlarıyla ulaşım var. Sivas'ın ilçelerinden olan Koyulhisar'daki meslek yüksek okulu Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlıdır.