Anasayfa

Tekirdağ Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Seçkin Erkek Öğrenci Apartları Tekirdağ
  Tekirdağ / Merkez
  ( Toplam 30955 defa ziyaret edildi. )
  Evinize Hoşgeldiniz Tek ve 2 kişilik alternatifli odaları, Aydınlık, Havadar ve kullanışlı dairelerimizde Merkezi sistemli 24 saat kaloriferli ısı...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Bilge Kız Öğrenci Evleri Tekirdağ
  Tekirdağ / Merkez
  ( Toplam 17758 defa ziyaret edildi. )
  Üniversite Karşısında 2 dakikalık yürüyüş mesafesinde Kamera ve güvenlik hizmeti ile daha huzurlu Kendinize ait tek kişilik odanızda rahat edin 24 ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Akın Kız Apart Tekirdağ
  Tekirdağ / Merkez
  ( Toplam 60336 defa ziyaret edildi. )
  güncellenmektedir..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Tekirdağ'da Nasıl Yaşanır ?

(NKÜ)Namık Kemal Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Tekirdağ'daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı ayrılık, Okul, Özel Yurt Fiyatları vb. kaygıları sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Tekirdağ şehir merkezindede, İlçelerindede işiniz çok kolay Trakya insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde genç yaşınızda gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce Tekirdağ'a okumaya gelen ve eyvah ben burada ne yaparım nasıl hayat geçer diyerek, okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren Özel Yurtları seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; yaşamınızı kolaylaştıracak, Şehre yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Tekirdağ'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtlarının yemeksiz yurt fiyatları: 7000.tl ile 12000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları yemeksiz özel yurt fiyatları: 7000 tl ile 12000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 5000 ile 14000 tl arasıdır.


Ulaşım: Tekirdağ'a hem Karayolu hemde Deniz yolu ile ulaşım vardır.Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İstanbul komşu şehirlerdir..

Terminali: Tekirdağ Garajı şehrin girişinde(emanetçi yok köşedeki lokantaya ücret karşılığında emanet bırakabilirsiniz) garajın önünde şehir içi midibüsleri var, yolun karşısından üniversiteye Minibüsler geder.

İstanbul'dan Silivri sonra Marmaraereğlisi ve Tekirdağ'a ulaşırsınız. Çanakkale Karabiga'dan bazı günler deniz taşımacılığı var. Marmara ereğlisini geçtikten sonra Tekirdağa girişte hafif bir tepeden aşşağıya inerken karşınızda şehir merkezi sağınızda Namık Kemal Üniversitesi merkez kampüsü görünür köprünün altından sol tarafa geçerek tamamiyle bir öğrenci bölgesi durumuna gelmiş büyük bir alışveriş merkezininde olduğu Değirmenaltı'na gelirsiniz. Çevre yolundan geldiğinizde ister yolu devam ederek şehir merkezine girmeden geçip gidersiniz bu yol aynı zamanda Muratlı ilçesinede gider. Ama şehir merkezine girmek için girişteki köprülü kavşakta çevre yolundan çıkmanız gerekir. Kampüse girmeyerek şehir merkezine devam ettiğinizde sağda Tekirdağ garajı devamında daha ziyade tepelere kurulmuş şehir merkezi var. Solunuz Lunapark kafeler ve çaybahçelerinin bulunduğu kordon boyudur. Sahilden devam ettiğinizde şehir merkezinin büyüklüğünü göremezsiniz yerleşim çevre yolu ile sahile paralel iç taraflara yayılmıştır. Otogardan sonra ilk şehir merkezinden sağa girerek 50 metre sonra ilk dönel kavşak tan sola şehir merkezinin içinden tırmanışa geçersiniz sağ ve sol taraf çarşıdır devamında yol Tekira AVM nin bulunduğu meydana çıkar ve yolu devam ettiğinizde yine çevre yoluna çıkarsınız.


Tekirdağ'da Neler yapılır: Trakya bölgesine özgü Sıcakkanlı ve misafirperver insanları olan bir şehir.Büyük şehirlerden gelen öğrencilere biraz sıkıcı gelebilir. Sessiz ve sakin bir yer. Tekirdağ'a gelipte Tekirdağ Köftesi yemeden olmaz. Denizi seviyorsanız biraz yolu göze alarak Ege Denizine, Saroz körfezine veya Barbaros ve Şarköy gibi sayfiye bölgelerine gidebilirsiniz, Şehir İçi dolmuşlarına binerek çok daha yakına Kumbağ'ada gidebilirsiniz. Tekirdağ komple sahildir.

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu : İstanbul yönünden gelişte Tekirdağ'ın ilk ilçesi olan Çerkezköy'e geldiğinizde ilçenin içinden Kırklareli yoluna çıkan merkez caddeye paralel giden sağdaki diğer caddeden yolun sonuna kadar gittiğinizde kavşakta sağda okulun önüne çıkarsınız. MYO İlçe merkezinde olmasından dolayı gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Tekirdağ şehirmerkezi ile Çerkezköy arası yaklaşık 70 km ve 1 saat civarıdır.Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu : Çorlu 250.000 nüfusu olan çok büyük bir ilçe Mühendislik fakültesi çevre yolundadır. Tekirdağ'ın en büyük ilçesidir ama çorlu Çerkezköy civarında en az 4 tane çook büyük organize sanayii bölgesi var, fabrikalardan neredeyse artık boş arazi kalmamış. Bu ani ve hızlı büyüme ve insan kalabalığını ilçelerin alt yapısı kaldıramıyor yollarda sürekli bir karışılık var. tarifi çok zor. Çorlu Tekirdağ'a yaklaşık 45km 40 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Hayrabolu Meslek Yüksek Okulu : Hayrabolu Tekirdağ Namıkkemal Üniversitesinin olduğu kavşaktan yeni açılan çevre yoluna girerek Hayrabolu yoluna girersiniz. Hayrabolu ilçe merkezinden geçerek ilçenin baya bi dışında MYO ulaşırsınız. Öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumunun yurdunda kalabileceğinden dolayı konaklama sıkıntısı yaşamazlar.. Yurdun kapasitesi yüksek Hayrabolu'da özel yurt yok ve aşırı sanayileşme olmadığından dolayı trakya kültürünün yaşandığı nadir ilçelerden biri. Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 55 km 1 saat uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksek Okulu : İlçe Tekirdağ Çanakkale yolu üzerindedir. Malkara girişinde sağınızda Malkara sanayi sitesini gördükten sonra ilk trafik lambalarından sağa döndüğünüzde tırmanışa geçersiniz, sağınızda Malkara garajı devamında tepede karşınıza Ziraat Bankası çıkar, sola Hayrabolu'ya gider sağa ptt vardır, hemen hemen tüm bankaların şubelerini bulabilirsiniz.Tekirdağ'dan gelişte ilk Trafik lambalarından girmeyerek yolunuza devam ettiğinizde Malkara'nın diğer girişine geldiğinizde solunuzda Malkara myo ve Kredi Yurtlar Kurumunun öğrenci yurt binası görünür. Malkara'da özel yurt yok, Kredi Yurtlar Kurumunun kapasitesi okulun kapasitesinden çok daha fazla. Öğrenciler okuldan yaya olarak merkeze rahatlıkla gidebilirler.Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 60 km 35-40 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Marmara Ereğlisi Meslek Yüksek Okulu : İstanbul yönünden gelişte ilk şehir merkezi yön tabelasından girmeyerek yaklaşık 300 metre sonra 2. tabeladan yolun altından ilçe merkezine girip postanenin yanından halk eğitim binasına kadar devam ederek binanın yanından girdiğinizde okulun önüne gelirsiniz. Küçük ama yazları kalabalık bir sayfiye ilçesi okul ilçe merkezindedir taşıt kullanmaya gerek yok. Ereğlide özel yurt yok, yazları tatilcilere hitap eden kışlarıda öğrencilere hizmet veren pansiyonlar var ama öğrencilere profesyonel anlamda barınma hizmeti veren işletme bulunmamakta. Marmara ereğlisi Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 30 km 20-25 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksek Okulu : Muratlıya nerden gelirseniz gelin ilçeyi ortadan bölerek geçen yola gireceksiniz bu yolda ilçe merkezine girdiğinizde saat olan meydana ulaştığınızda belediye binasının yanından caddeye girerek 50 metre sonra solunuzda muratlı tren istasyonunun olduğu meydanda 4 binasıyla muratlı myo ulaşırsınız.okul ilçe merkezindedir. Tekirdağ tarafından girişte devlet hastanesinin yanında geniş bir bölgeye yeni binanın temeli atıldı ama ne zaman biter bilinmez. Muratlıda Özel yurt öğrenci pansiyonu veya öğrenci apartı yok. Muratlı Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 25 km 20 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksek Okulu : Saray Silivri'den veya Çorlu üzerinden gelindiğinde yaya üst geçidinin altından geçerek geleceğiniz ilk kavşak sola Lüleburgaz sağa Saray ilçe merkezine devam edin sağınızda saray otobüs terminali gelecek sonrasında Kırklareli yön tabelasını takip ederek bir caminin önüne çıkacaksınız hemen sağda bankamatiklerin yanından girdiğinizde aralık içinde sağınızda Saray myo görürsünüz. Küçük bir bina Saray myo. Saray ilçe merkezinde öğrenciler yaya olarak gidip gelirler, Sarayda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel kız veya erkek öğrenci yurdu yok ama öğrenci pansiyonları var. Saray Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 80 km 1 saat uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksek Okulu : Tekirdağ'ı geçtikten sonra Malkara'ya yaklaşık 8 km kala sağa Şarköy yön tabelasından girerek köprünün altından geçerek 33 KM lik yolun bazı bölümleri genişletilmiş ama genelde dar ve virajlı tepelerden aşağıya inerken Önce deniz sonra ilçe görünür, ilk kavşak Çanakkale'den gelen yolla birleşir kavşaktan sola devam ettiğinizde hemen sağda kaymakamlık binası sonrasında ilk aralıktan inerek asvalt yola çıkacaksınız sağa dönerek 100 metre sonra solda Meslek yüksek okulu binasına gelirsiniz. Şarköy Küçük bir ilçe olmasına rağmen çok hareketli ve kalabalık geçen yaz mevsiminin izi Kış döneminede yansıyor. İlçenin her yerinden okulunuza yaya olarak gidebilirsiniz. KYK Devlet yurdu var, özel yurt, öğrenci pansiyonu veya apartı ne yazıkki yok. Çevrede yazlık olan çok ev var ev kiralayabilirsiniz.Yazın otel ve pansiyon hizmeti veren işletmelerin bazılarıda öğrenciyide almakta ama, genelinde kalorifer sistemi olmadığından ve öğrencidende talep görmediklerinden ihtiyaçları karşılayabilecek düzenli bir işletme yok. Oteller öğrenci dahil herkesi alıyor. Şarköy Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 85 km 1 saat 15 dakika uzaklıktadır.

(NKÜ) Namıkkemal Üniversitesi : www.nku.edu.tr Tekirdağ'ın Doğusunda İstanbul girişinde yeni kurulmuş daha önce Trakya üniversitesine bağlı olan gelişmekte olan bir üniversite. Üniversite istanbul yönünden girişte yeniyeni oluşmuş bir bölge ve Trakya üniversitesinden ayrıldığından bu yana sürekli gelişmekte ve Değirmenaltı olarak geçen bu bölgede, Her şehirde veya her Üniversitenin etrafında oluşan öğrencilere yönelik sosyal imkanların sağlandığı bölgelerin benzeri olarak gittikçe yoğunlaşmakta. Öğrenciye hitap eden konaklama sektörüde bu bölgede ihtiyaçlara cevap verebilecek düzeyde,Özel yurtlar, Öğrenci apartları ve pansiyonları kampüsün karşısında Değirmenaltı'nda ve Değirmenaltı Mahallesi konum itibari ile okul ile yurdunuz arasında taşıt kullanılmasına gerek bırakmayacak mesafededir.