Anasayfa

Tekirdağ Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB ÖZEL SEÇKİN ERKEK ÖĞRENCİ APARTLARI Tekirdağ
  Tekirdağ / Merkez
  ( Toplam 27374 defa ziyaret edildi. )
  Evinize Hoşgeldiniz Tek ve 2 kişilik alternatifli odaları, Aydınlık, Havadar ve kullanışlı dairelerimizde Merkezi sistemli 24 saat kaloriferli ısı...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • BİLGE KIZ ÖĞRENCİ EVLERİ Tekirdağ
  Tekirdağ / Merkez
  ( Toplam 12778 defa ziyaret edildi. )
  Üniversite Karşısında 2 dakikalık yürüyüş mesafesinde Kamera ve güvenlik hizmeti ile daha huzurlu Kendinize ait tek kişilik odanızda rahat edin 24 ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • AKIN KIZ APART TEKİRDAĞ
  Tekirdağ / Merkez
  ( Toplam 57403 defa ziyaret edildi. )
  güncellenmektedir..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Tekirdağ'da Nasıl Yaşanır ?

(NKÜ)Namık Kemal Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Tekirdağ'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2018 - 2019 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 2800.tl ile 6000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 2800tl ile 6000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 2800 ile 6000 tl arasıdır.


Ulaşım: Karayolu ve Deniz yolu ile ulaşım var.Edirne,Kırklareli,Çanakkale,İstanbul komşudur.

Terminali: Tekirdağ Garajı şehrin girişinde(emanetçi yok köşedeki lokantaya ücret karşılığında emanet bırakabilirsiniz) garajın önünde şehir içi midibüsleri var, yolun karşısından üniversiteye Minibüsler geçer.

İstanbul'dan Silivri sonra Marmaraereğlisi ve Tekirdağa ulaşırsınız. Çanakkale Karabiga'dan bazı günler deniz taşımacılığı var. Marmara ereğlisini geçtikten sonra Tekirdağa girişte hafif bir tepeden aşşağıya inerken karşınızda şehir merkezi sağınızda Namık Kemal Üniversitesi merkez kampüsü görünür köprünün altından sol tarafa geçerek tamamiyle bir öğrenci bölgesi durumuna gelmiş büyük bir alışveriş merkezininde olduğu değirmenaltına gelirsiniz. Çevre yolundan geldiğinizde ister yolu devam ederek şehir merkezine girmeden geçip gidersiniz bu yol aynı zamanda Muratlı ilçesinede gider. Ama şehir merkezine girmek için girişteki köprülü kavşakta çevre yolundan çıkmanız gerekir. Kampüse girmeyerek şehir merkezine devam ettiğinizde sağda Tekirdağ garajı devamında daha ziyade tepelere kurulmuş şehir merkezi var. Solunuz lunapark kafeler ve çaybahçelerinin bulunduğu kordon boyu. Sahilden devam ettiğinizde şehir merkezinin büyüklüğünü göremezsiniz yerleşim çevre yolu ile sahile paralel iç taraflarda gelişmiş. Otogardan sonra ilk şehir merkezinden sağa girerek 50 metre sonra ilk dönel kavşak tan sola şehir merkezinin içinden tırmanışa geçersiniz sağ ve sol taraf çarşıdır devamında yol Tekira AVM nin bulunduğu meydana çıkar ve yolu devam ettiğinizde yine çevre yoluna çıkarsınız.


Tekirdağ'da Neler yapılır: Çok modern, sıcakkanlı ve misafirperver insanları olan bir şehir. Büyük şehirlerden gelen öğrencilere biraz sıkıcı gelebilir. Sessiz ve sakin bir yer. Tekirdağ'a gelipte Tekirdağ Köftesi yemeden olmaz. Denizi seviyorsanız biraz yolu göze alıp Ege denizine, Saroz körfezine gidebilirsiniz veya Barbaros ve Şarköy gibi sayfiye bölgelerine, dolmuşa binerek çokdaha yakına Kumbağada gidebilirsiniz. Tekirdağ komple sahildir.

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu : İstanbul yönünden gelişte Tekirdağın ilk ilçesi olan Çerkezköye geldiğinizde ilçenin içinden kırklareli yoluna çıkan merkez caddeye paralel giden sağdaki diğer caddeden yolun sonuna kadar gittiğinizde kavşakta sağda okulun önüne çıkarsınız. Okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok çünkü okul ilçe merkezinde. Tekirdağ şehirmerkezi ile Çerkezköy arası yaklaşık 70 km ve 1 saat civarıdır.Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu : Çorlu 250.000 nüfusu olan çok büyük bir ilçe Mühendislik fakültesi çevre yolundadır. Tekirdağ'ın en büyük ilçesidir ama çorlu Çerkezköy civarında en az 4 tane çook büyük organize sanayii bölgesi var, fabrikalardan neredeyse artık boş arazi kalmamış. Bu ani ve hızlı büyüme ve insan kalabalığını ilçelerin alt yapısı kaldıramıyor yollarda sürekli bir karışılık var. tarifi çok zor. Çorlu Tekirdağa yaklaşık 45km 40 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Hayrabolu Meslek Yüksek Okulu : Hayrabolu Tekirdağ Namıkkemal Üniversitesinin olduğu kavşaktan yeni açılan çevre yoluna girerek Hayrabolu yoluna girersiniz. Hayrabolu ilçe merkezinden geçerek ilçenin baya bi dışında Hayrabolu myo ulaşırsınız. Hayrabolu myo öğrencileri kredi yurtlar kurumunun yurdunda kalabilir. Yurdun kapasitesi yüksek Hayrabolu'da özel yurt yok. Hayrabolu aşırı sanayileşme olmadığından dolayı trakya kültürünün yaşandığı nadir ilçelerden biri. Hayrabolu Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 55 km 1 saat uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksek Okulu : Malkara Tekirdağ Çanakkale yolu üzerindedir. Malkara girişinde sağınızda Malkara sanayi sitesini gördükten sonra ilk trafik lambalarından sağa döndüğünüzde tırmanışa geçersiniz, sağınızda Malkara garajı devamında tepede karşınıza Ziraat Bankası çıkar, sola Hayrabolu'ya gider sağa ptt vardır. Malkara'da hemen hemen tüm banka şubeleri var.Tekirdağ'dan gelişte lambalardan girmeyerek yolunuza devam ettiğinizde Malkara'nın diğer girişine geldiğinizde solunuzda Malkara myo ve Kredi Yurtlar Kurumunun öğrenci yurt binası görünür. Malkara'da özel yurt yok, Kredi Yurtlar Kurumunun kapasitesi okulun kapasitesinden daha fazla. Malkara myo öğrenciler yürüyerek merkeze gidebilirler. Malkara Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 60 km 35-40 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Marmara Ereğlisi Meslek Yüksek Okulu : İstanbul yönünden gelişte ilk şehir merkezi yön tabelasından girmeyerek yaklaşık 300 metre sonra 2. tabeladan yolun altından ilçe merkezine girip postanenin yanından halk eğitim binasına kadar devam ederek binanın yanından girdiğinizde okulun önüne gelirsiniz. Küçük ama yazları kalabalık bir sayfiye ilçesi okul ilçe merkezindedir taşıt kullanmaya gerek yok. Ereğlide özel yurt yok, yazları tatilcilere hitap eden kışlarıda öğrencilere hizmet veren pansiyonlar var ama öğrencilere profesyonel anlamda barınma hizmeti veren işletme bulunmamakta. Marmara ereğlisi Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 30 km 20-25 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksek Okulu : Muratlıya nerden gelirseniz gelin ilçeyi ortadan bölerek geçen yola gireceksiniz bu yolda ilçe merkezine girdiğinizde saat olan meydana ulaştığınızda belediye binasının yanından caddeye girerek 50 metre sonra solunuzda muratlı tren istasyonunun olduğu meydanda 4 binasıyla muratlı myo ulaşırsınız.okul ilçe merkezindedir. Tekirdağ tarafından girişte devlet hastanesinin yanında geniş bir bölgeye yeni binanın temeli atıldı ama ne zaman biter bilinmez. Muratlıda Özel yurt öğrenci pansiyonu veya öğrenci apartı yok. Muratlı Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 25 km 20 dakika uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksek Okulu : Saray Silivri'den veya Çorlu üzerinden gelindiğinde yaya üst geçidinin altından geçerek geleceğiniz ilk kavşak sola lüleburgaz sağa Saray ilçe merkezine devam edin sağınızda saray otobüs terminali gelecek sonrasında Kırklareli yön tabelasını takip ederek bir caminin önüne çıkacaksınız hemen sağda bankamatiklerin yanından girdiğinizde aralık içinde sağınızda Saray myo görürsünüz. Küçük bir bina Saray myo. Saray ilçe merkezinde öğrenciler yaya olarak gidip gelirler, Sarayda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel kız veya erkek öğrenci yurdu yok ama öğrenci pansiyonları var. Saray Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 80 km 1 saat uzaklıktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksek Okulu : Şarköy'e Tekirdağı geçtikten sonra sola girişten sonra 33 km yol kötü sayılır bazı bölümleri genişletilmiş ama genelde dar ve virajlı tepelerden aşağıya inerken ilk deniz ve kıyısında ilçe görünür ilk kavşak çanakkaleden gelen yolla birleşir kavşaktan sola devam ettiğinizde hemen sağda kaymakamlık binası sonrasında ilk aralıktan inerek asvalt yola çıkacaksınız sağa dönerek 100 metre sonra solda Meslek yüksek okulu binasına gelirsiniz. Şarköy bir ilçe olmasına rağmen yazları çok hareketli bir yer olduğundan kalabalık kışında izini bırakıyor. İlçenin her yerinden okula yaya olarak gidebilirsiniz. KYK Devlet yurdu var ve özel yurt öğrenci pansiyonu veya apartı yok. Çevrede yazlık olan çok ev var ev kiralaya bilirsiniz.Yazın otel ve pansiyon hizmeti veren işletmelerin bazılarıda öğrenci almakta ama hem genelinde kalorifer olmadığından hemde öğrenciden talep görmediklerinden ihtiyaçları kaşılaya bilecek düzenli bir işletme yok. Oteller öğrenci dahil herkesi alıyor. Şarköy Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 85 km 1 saat 15 dakika uzaklıktadır.

(NKÜ) Namıkkemal Üniversitesi : www.nku.edu.tr Tekirdağ'ın Doğusunda İstanbul girişinde yeni kurulmuş daha önce Trakya üniversitesine bağlı olan gelişmekte olan bir üniversite. Üniversite istanbul yönünden girişte yeniyeni oluşmuş bir bölge ve trakya üniversitesinden ayrıldığından buyana sürekli gelişmekte ve Değirmenaltı olarak geçen bu bölgede öğrenciye yönelik sosyal alanlar gittikçe yoğunlaşmakta. Özel yurtlar Öğrenci apartları ve pansiyonlar kampüsün karşısında Değirmenaltında yoğun olarak bulunmakta.