Anasayfa

Tokat Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Aydınoğlu Kız Erkek Öğrenci Pansiyonları Tokat
  Tokat / Merkez
  ( Toplam 9117 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Tokat'ta Nasıl Yaşanır ?

GOP Gaziosmanpaşa Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Tokat'taki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki ailelerde sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizlerle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik canlılığa katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Tokat küçük ve güzel bir şehir ve İlçelerindede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uyumsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde bölge insanına biraz zaman verirseniz çok daha rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katılacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamında unutamayacağı bir sürü güzel sıcak anılara sahip olarak ayrılırken üzüntü yaşar.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken MEB in kontrolünde ve ruhsatlandırılmış olan özel yurtları, öğrenci pansiyonlarını veya öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, Şehir hayatında yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Tokat'daki özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz Fiyatları: 000.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtları yemekli Fiyatları: 00-00 tl arasıdır
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 3.000 ile 6000 tl arasıdır
yemekli Fiyatları: 00 tl ile 00 tl arasıdır


Ulaşım : Tokat'a havaalanı, karayolu ile ulaşım var

Terminali : Tokat şehir merkezinde ve Üniversiteye uzak.

Amasya yönünden girişte sağınızda tepelerde üniversite görünür bu yolu devam ettiğinizde önünüze çıkacak ilk kavşaktan sonra şehir başlar gerek bakımlı caddeleri gerekse şehir yerleşimi ile çok büyük temiz ve modern bir şehir gelince sizde göreceksiniz. Dördüncü kavşağa geldiğinizde solunuzda şehrin içinden geçen akarsunun etrafındaki yeşillik çay bahçeleri yürüyüş yolları bisiklet yolları ile ve sıcak yaz akşamlarında serin olan akarsu kenarındaki restaurantlarda ve kafelerdeki türkü dinletileri ile bu Yeşil ırmakın çevresi gece ve gündüz cıvıl cıvıl, 4. kavşaktan ileriye Niksar Erzurum yoluna devam ettiğinizde hemen sağınızda şehirler arası otobüs terminali var. Kavşaktan sağa döndüğünüzde bu yol merkez caddesidir şehir stadının yanından geçerek bu çok hareketli ve dolu dolu olan caddenin devamında sağınızda içerisinde kafeler ve mağazalar olan restore edilmiş tarihi taşhan sonra kent meydanı Ve Kayaların üzerinde Tokat kalesini göreceksiniz caddenin devamı Tokatın Sivas çıkışına gider.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Almus Meslek Yüksek Okulu : Tokat şehir merkezine 55 km uzaklıktadır.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Artova Meslek Yüksek Okulu : Tokat'a uzaklığı Otuz altı km dir.

Tokat Başçiftlik İlçesi :

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Erbaa Meslek Yüksek Okulları :
Amasya Taşova üzerinden gelişte yollar duble yola döndüğü anda Erbaa ilçe sınırlarına geldiğinizi anlarsınız meslek yüksek okulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu aynı kampüste hizmet vermekte fakat kampüs ilçeye çok uzakta ve Gerçi kime sorarsanız tarif ediyor ama bilmeyenler için yön tabelaları yetersiz birinci yol ilçenin Taşova çıkışında ikinci yolda girer girmez. Amasya tarafından girişte sağınızda sanayi başladığı anda solunuzdada hal var siz halin solundan aşşağıya inen ve hiç yön tabelası olmayan yoldan girin 800 metre sonra Meslek yüksek okulları solunuzda göreceksiniz diğer yol duble yolu takip ettiğinizde ilçe merkezi girişi sağınızda solunuzda shel akaryakıt istasyonu ve otelin arasından geriye geldiğiniz yola paralel giden myo yolu var ama bu yol ilerde kavşak oluyo ve siz sağa dönmeniz gerekirken 4 km ilerideki köy meydanında buluverirsiniz kendinizi kavşaktaki myo tabelası dikkat çekici değil, çevre yolundan devam ettiğinizde sağa ilçe girişinden girebilirsiniz 60000 e yakın nüfusu olan büyük bir ilçe çevre yoluna devam ettiğinizde köprüyü geçtiğiniz anda solunuzda bir ilçe için gayet modern bir binaya sahip Erbaa otobüs terminali var. Tokat şehir merkezine 68 km yaklaşık bir saattir. KYK öğrenci yurtları dışında 2 tane kız öğrenciye yönelik pansiyon var.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Niksar Uygulamalı - Teknik - Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulları : Erbaa'dan Erzincan'a giden yol yaklaşık 45 km sonra Tokat ve Ordu kavşağından köprünün üzerinden geçerek 8 km sonra Niksar'dasınız yol kavak ve çam ağaçları ile adeta bir koridor oluşturmuş geniş ve bakımlı yollarıyla ve 35000 nüfusu ile büyük bir ilçe. Girişte önünüze bir kavşak gelir sağa çevre yoludur Niksar'ın diğer girişine Ünye ve Ordu'ya gider sola ilçe merkezine myo ya çevre yolundan gitmek daha kestirmedir çevre yolundan devam ettiğinizde sağınızda cezaevi olan kavşaktan cezaevinin önünden geçerek bu yoldan devam edin 3400 metre sonra ilçenin çok dışında sağda geniş arazide myo ulaşırsınız. Yine kavşaktan sağa okula dönmeyerek sola şehirmerkezine devam edrseniz ayvazda KYK nın çok büyük ve modern kız erkek öğrenci yurtları var. Terminali ilçe merkezinde Tokat 56 km uzaklıkta okula yürüyerek gitmek mümkün değil. Niksarda 1 Yüksek Okul 2 MYO var. Niksarda Özel yurt, öğrenci pansiyonu veya apartı yok.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Pazar Meslek Yüksek Okulu : Tokat'a yirmiyedi kilometre yaklaşık yarım saat mesafededir.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Reşadiye Meslek Yüksek Okulu : Tokat 90 km bir saat uzaklıktadır.

Tokat Sulusaray İlçesi :

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Kampüsü Meslek Yüksek Okulları :
Amasya yolu üzerinde bulunan Turhal Tokat'tan gelişte ilçeye geldiğinizde ilk trafik lambalarının bulunduğu kavşakta hemen sağınızda bir cep var buradan geriye sağa yan yola u dönüşü yaptığınızda köprüyü geçergeçmez solunuzda Kampüsün Yaya girişi var yola devam ederek soldan tepelere çıktığınızda 3-4 binasıyla myo gelirsiniz. meslek yüksek okullarına öğrencilerin yürüyerek gelmesi zor gerçi oturduğunuz yere göre değişir ama 70000 nüfusa sahip çok büyük bir ilçe kavşaktan sola döndüğünüzde sanayinin içinden geçerek şehir merkezini ortadan bölen ana caddeye devam edersiniz bu yol devamında Zile ve Yozgat'a gider.Kavşaktan Amasya yönüne yolunuza devam ettiğinizde yaklaşık 5 km sonra 2. trafik lambalarından sola Zile Yozgat yön tabelasından girdiğinizde yeşil ırmağın üzerinden geçtiğiniz anda solunuzda otobüs terminali devamında aşağıdan gelen diğer yolla birleşerek Zile ve Yozgat'a gider. Merkeze uzaklığı 47 km dir. Turhalda Kredi Yurtlar Kurumunun yeni açtığı kız erkek öğrenci yurtlarının kapasitesi büyük ve lüks odalarının olmasından dolayı rekabet edemeyen öğrenci pansiyonları, Öğrenci apartları kapandı. Özel yurt yok.

Tokat Yeşilyurt İlçesi :

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Prof. Dr. Mümtaz Turgut Topbaş Kampüsü :
Tokat Turhal üzerinden ilçeye girişte (bu yol Yozgat Çekerek yoluna devam eder.) ilk şehir merkezi yön tabelasını geçtiğinizde solunuzdaAkaryakıt istasyonunun yanında KYK kız Öğrenci yurtlarının eski ve yeni 2 blok binası, devamında solda terminali sonrasında sağınızda yol üzerinde yine KYK öğrenci yurtları binaları 2 tane önünden geçerek yaklaşık 4 km sonunda ilçeye Çekerek yönünden girişte solunuzda yeni binalarıyla kampüs. Kampüsün yanında daha önceleri kız ve erkek öğrenci pansiyonu olarak hizmet veren büyük bir bina bu bina KYK tarafından kiralanarak öğrenci yurtları yapılacak. 2016 yılına yetiştirilebilirse.Tokat il merkezine 68 kilometre uzaklığı olan ilçeye yaklaşık bir saatte ulaşılır.

Tokat GOP Gaziosmanpaşa Üniversitesi : www.gop.edu.tr/ Amasya girişinde Tokat il merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta ulaşım şehir içi özel midibüslerle sağlanıyor Üniversite geniş bir alana yayılmış içinde onlarca çok katlı binalar olan büyük bir üniversite. Çevresinde öğrenci yurtları ve apartlar var.

Ali Şevki Erek Yerleşkesi : Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği fakültenin bulunduğu yerleşke şehir merkezindedir. Şehir merkezine girdiğinizde Tokat kalesini solunuzda görecekseniz sonraki ilk trafik ışıklı kavşaktan sola Erbaa yoluna girerek yaklaşık 300 metre solunuzda fakülteleri görebilirsiniz. Erbaa yolu deyince şehir dışı gibi algılanmasın burası şehrin tam merkezidir.