Anasayfa

Trabzon Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Trabzon'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Trabzon Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik reklam alternatifleri vb. konularda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Trabzon'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Kalkınma Merkez Yerleşkesine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Trabzon'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Trabzon'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Trabzon Üniversitelerinde okuyup, Trabzon Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu, Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz konaklar Mahallesi öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Avrasya Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleride var, hele birde öğrenci apartlarının fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Trabzon özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Trabzon GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve İşini hakkıyla yapan kurumsal firmaların işletimindeki öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Trabzon'da ki Karadeniz Teknik Üniversitesinde ve şehirdeki sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Trabzon'da Öğrenci Olmak!
Samsun'dan başlayan Karadeniz Sahil yolu, şehrin sahilinden geçer. Trabzonun iki girişi vardır, Giresun' tarafından gelirken şehir girişinde, uzun bir tüneli geçerek çevre yolunda devam ettiğinizde sağa gireceğiniz caddeler şehir merkezine ve sahile paralel şehir merkezinin üst kısmından geçen caddeye çıkar. Rize yön tabelası sahil yolundan devam eder, kavşaklardan şehir içine istediğiniz yerden girebilirsiniz, Şehrin alttarafından otobana paralel giden bir yol daha var bu yoldan devam ettiğinizde Karadenizin en eski tünelinden geçeceksiniz tünelin çıkışı hemen çıkışı sağ taraf Çömlekçiler eski rus pazarının kurulduğu yer, her şehirde olan pek iyi olmayan bölgeydi çünkü 2018 yılında ne kadar otel ve eski bina varsa yıkılarak azibe merkezi haline getirmek için çalışmalar başladı, Bu yolda trafik sahil yoluna göre daha yoğundur.

Üçüncü yolda şehir merkezinin dağa doğru üzerinden geçer burda yolun alt tarafı Trabzon Büyükşehir Belediyesininde bulunduğu şehir merkezi olan meydan'dır. Meydanın Üs tkısımlarıda Tanjant genelde yerleşim yeridir ve yukarıya doğru Mağmat Boğazı vb. piknik yerlerine çıkar.

Trabzon Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Trabzon'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Trabzon'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Kalkınma Kampüsüne yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartlarında Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız. Bu sebeple GSB den Ruhsatlı olan yurtları veya Kurumsal apart işletmelerini tercih edin.

Trabzon Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Trabzon Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 15.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 45.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtları, Kız ve Erkek Öğrenci yurdunu veya Öğrenci apartlarını tavsiye ederiz.

Trabzon Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Trabzon Kız Öğrenci Apartı" veya "Trabzon'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine uygun veya ticari ahlaka sahip kurumsal işletmeler olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Trabzon Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Trabzon öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor, 1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama. 2 - Sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu olması gerekirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.

Trabzon Otobüs Terminali Nerede?
Trabzon Garajı şehirmerkezine girdiğinizde Üniversite ile Şehir merkezi arasında Değirmendere Mahallesinde sanayiinin yanındadır, Garajın önünde şehir içi minibüsleri var, yola çıkarak-Yayada gidilebilir-kampüse ve yurtların bulunduğu Kalkınma'ya Minibüsler ile gidebilirsiniz.

Trabzon Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Trabzon merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.000 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1.400 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1600 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Trabzon'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Trabzon'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Trabzon"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 12.000 TL ile 39000 TL arasında değişmektedir. İmkanları Sınırlı yurtlarda ve ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda yurt fiyatları 12.000 tl civarında olurken, Konforun ön plana çıktığı imkanların arttığı Özel Yurtlar ile içerisinde banyo ve wc olan, tek kişilik odaların fiyatları 39.000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Trabzon'da Hangi Üniversiteler Var?
Karadeniz Teknik ÜniversitesiAvrasya Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi
Trabzon'da Aktif olan 3 tane Üniversite var.

Devamını Göster
 • Ayyıldız Pansiyon Trabzon
  Trabzon / Merkez Ortahisar
  ( Toplam 63247 defa ziyaret edildi. )
  Trabzon Şehirler arası otobüs terminalinin yanında ve Üniversite öğrencilerinin yoğun yaşam alanlarından biri olan Kalkınma bölgesine hitap eden pansi...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Lale Kız Öğrenci Apartları Trabzon
  Trabzon / Merkez Ortahisar
  ( Toplam 24273 defa ziyaret edildi. )
  Konaklar bölgesinde faaliyet gösteren kız öğrenci apartımız, Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan Isı ya...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Trabzon Yurtları