Anasayfa

Trabzon Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Ayyıldız Pansiyon Trabzon
  Trabzon / Merkez
  ( Toplam 58212 defa ziyaret edildi. )
  Trabzon Şehirler arası otobüs terminalinin yanında ve Üniversite öğrencilerinin yoğun yaşam alanlarından biri olan Kalkınma bölgesine hitap eden pansi...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Lale Kız Öğrenci Apartları Trabzon
  Trabzon / Merkez
  ( Toplam 17565 defa ziyaret edildi. )
  Konaklar bölgesinde faaliyet gösteren kız öğrenci apartımız, Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan Isı ya...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Güler Yük Öğr Kız Öğrenci Yurdu Apartı Trabzon
  Trabzon / Merkez
  ( Toplam 78397 defa ziyaret edildi. )
  Kız Öğrenci Yurdumuzun binası Karadeniz Teknik Üniversitesinin Merkez kampüsünün bulunduğu adeta bir öğrenci şehri haline gelmiş olan Kalkınma Mahalle...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Akçaabat Poyraz Erkek Pansiyonları Trabzon
  Trabzon / Akçaabat
  ( Toplam 4823 defa ziyaret edildi. )
  Trabzon Üniversitesinin bulunduğu Söğütlü beldesinde bulunan APARTIMIZIN BİLGİLERİ Odalarda Klima Mutfak Çamaşır Makinası Fırın Ocak + Öğrenci ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Trabzon'da Nasıl Yaşanır ?

Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Akçaabat İlçesinde bulunan Trabzon Üniversitesini kazandınız hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacağınız için sakın tedirgin olmayın..!
Çünkü Trabzon'daki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki ailelerde sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Trabzon kendine özgü çok güzel bir şehir, KTÜ nün her iki tarafında yer alan Kalkınma ve Konaklar mahalleleri, mahalle sakinlerinin uyumlu yaklaşımı ile zaman içerisinde tamamiyle öğrenci bölgeleri haline gelmiştir. İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde Karadeniz insanına özgü misafirperverliğe sahiptir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizlerde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda tecrübe sahibi olabilirsiniz.Birde sizden önce Trabzon'da okumaya gelen ve eyvah ben burada ne yaparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra kalan yaşamını da buraların hasretiyle geçiren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren MEB den ruhsatlı ve Milli Eğitim Bakanlığı kontrolünde olan özel yurtları, öğrenci pansiyonlarnı veya Öğrenci apartlarını sadece fiyatları göz önünde bulundurmayarak tercih ederseniz,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; Üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, şehre yabancılık çekmemenize yardımcı olarak çok daha güvenli ve konforlu bir eğitim hayatı geçirmenize katkı sağlayacaklardır..

Trabzon'daki kız erkek öğrenci özel yurtlarının 2020 - 2021 bir eğitim dönemi ortalama Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Fiyatları: 11000.tl ile 18000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları: 000tl ile 000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri: 10000 ile 17000 tl arasıdır.


Ulaşım: Son derece aktif olarak kullanılan bir havaalanı var. Deniz yolu ve Duble yollar ile muhteşem bir Karadeniz sahil yolu ile ulaşımı var. Havaalanı Sahilde Üniversitenin Bulunduğu kalkınma mahallesinin alt kısmında Rize yolu üzerindedir.

Terminali: Şehir içinde sanayinin yanında hem K.T.Ü. ye hemde şehrin merkezine çok yakın. Şehir içinde olduğu için KTÜ nün bulunduğu kalkınma bölgesine ve şehir merkezine devamlı toplu taşıma araçları var ulaşım kolay.

Samsun'dan başlayan Karadeniz otobanı şehrin Karadeniz sahilinden geçer şehir - yol ve deniz paralel gider. Trabzonun iki girişi var, Giresun' tarafından gelirken şehirle nerde ise birleşmiş olan Akçaabat'ın içinden geçerek devam ederken çıkışa yakın Söğütlü'de sağınızda KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu bulunur. Buradan sonra uzun bir tüneli geçerek çevre yolunda devam ettiğinizde sağa gireceğiniz caddeler şehir merkezine ve sahile pararlel şehir merkezinin üst kısmından geçen caddeye çıkar. Rize - Yomra yön tabelası sahil yolundan devam eder, kavşaklardan şehir içine istediğiniz yerden girebilirsiniz, Şehrin alttarafından otobana paralel giden bir yol daha var bu yoldan devam ettiğinizde Karadenizin en eski tünelinden geçeceksiniz tünelin çıkışı hemen çıkışı sağ taraf Çömlekçiler eski rus pazarının kurulduğu yer her şehirde olan pek iyi olmayan bölgesidir, bu yolun devamıda Kalkınma mahallesine Üniversiteye gider. bu yolda trafik sahil yoluna göre daha yoğundur. üçüncü yolda şehir merkezinin dağa doğru üzerinden geçer burda yolun alt tarafı Trabzon belediyesininde bulunduğu şehir merkezi olan meydandır. Üs tarafıda genelde yerleşim yeridir ve yukarıya doğru piknik yerlerine çıkar yazın sıcağında M
ağmat Boğazı vb. en serin yerlere çıkar, Bu yol şehir trafiğinin belediye meydanından sonra en yoğun olduğu bölgedir eğer direk üniversiteye gidecekseniz bu yolu tercih etmeyin, Bu yolda KTÜ ve Rize ye gider. Önünüze çıkan ilk köprülü kavşağa girmeden sağdan devam ederseniz belediye meydanına ve çarşıya inersiniz. öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri herşey burada.

Fatih Üniversitesi Akçaabat Söğütlü'dedir. KTÜ merkez kampüsünün bulunduğu Kalkınma mahallesi her şehirde olan üniversite yaşamının yoğun olduğu bölgeler gibi Karadeniz üniversitesinin öğrenci bölgesidir. 2006 yılında kampüsün civarında pek fazla bina yoktu binayı bırakın oturup çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulamazdınız, 2013 yılından sonra kısa bir sürede hızla çoğalan kafeler ve lokantalarla bölge artık yaşam dolu hal aldı. Aynı zaman da çok fazla sayıda binalar yapıldı bu binaların geneli öğrenci konaklamasına yönelik apart veya stüdyo daire tarzında burada bulunan üniversite caddesinin civarında çok fazla sayıda öğrenci apartı vardır, tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getirmiş, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık apart olarakta hizmet vermekte, Parasını ödeyen herkese ve kız veya erkek öğrenci ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda var, öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak kurumsal firmalardan yana veya MEB e bağlı Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarından yana karar vermenizi tavsiye ederiz.Merkez kampüsün Kalkınma mahallesi gibi diğer tarafı yani Yomra yönüde Konaklar mahallesidir, Koanaklar mahalleside aynı Kalkınma gibi bir gelişim göstererek zaman içerisinde adeta bir öğrenci şehri görünümü almıştır.

Neler yapılır: Modern ve sonderece gelişmiş bir şehir. Şehir içinde Forum Trabzon AVM ve Cevahir Alişveriş merkezleri var. Maçka'ya günü birlik giderek Sümela manastırını gezebilir veya Çaykara Uzungöl'e yine günü birlik yada konaklamalı gidebilirsiniz, Sahiller tertemiz ve Masmavi seçim sizin.

Trabzon Üniversitesi : Akçaabat ilçesinde Söğütlüdedir Trabzon'un ilçesi gibi görünsede merkez ilçe gibi düşünün çünkü şehir merkezine çok yakın ve Trabzon'a gitmek için Giresun ve Samsun'dan gelişte Akçaabat ve Söğütlü'den geçmek zorundasınız, KATÜ'de Kalkınmada Rize girişinde yani Trabzon'un diğer girişinde olmasına rağmen yol 25 dakika sürer ve KTÜ ye toplu taşıma araçları devamlı var. Samsun Ordu Giresun üzerinden Trabzon'a giriştedir. Akçaabat Söğütlü'dede öğrencilere yönelik Özel yurtlar apartlar ve öğrenci pansiyonları var.

Trabzon Araklı İlçesi :

Arsin Meslek Yüksek Okulu :
Trabzon'a çok yakın bir ilçedir Rize yönünde devam ederek Yomra'dan sonra Arsin'e ulaşırsınız. Arsin MYO Karadeniz sahil yolu üzerindedir.

Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu : Giresun yönünden gelirken sağa Şalpazarı Beşikdüzü şehir merkezi yön tabelasından yanyola girin bu yol çevre yoluna paralel gider bir süre sonra solunuzda otobüs garajı sağınızda ptt ve öğretmenevi gelir öğretmen evinden içeri ilçe merkezine gider yanyolu devam ettiğinizde sanayi girişinden sonra okullar için ayrılmış bölge gelir bu binaların sonunda sağınızda 4 katlı açık renkte boyalı birkaç binasıyla Beşikdüzü myo gelir. Beşikdüzü myo çevresindede yerleşim yerleri var okula gidiş gelişlerde araç kullanmaya gerek yok ilçe merkezine girmeden çevre yolundan devam ettiğinizde ilk yaya üst geçidinden sonra sağa yanyola girdiğiniz de myo gelebilirsiniz. Okulun üst yanında KYK öğrenci yurdu binası bulunmaktadır.

Trabzon Çarşıbaşı İlçesi :

Trabzon Çaykara İlçesi :

Trabzon Dernekpazarı İlçesi :

Trabzon Düzköy İlçesi :

Trabzon Hayrat İlçesi :

Trabzon Köprübaşı İlçesi :

Maçka Meslek Yüksek Okulu :
Maçka Sümela Manastırının bulunduğu ilçedir bu yüzden yerli ve yabancı tuirstlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bir ilçe. Trabzon'un şehir içinden Gümüşhane yoluna girerek yaklaşık 30 km sonra ilçeye ulaşırsınız. yol yeni yapıldığından dolayı gayet düzgün yarım saat gibi bir sürede ulaşılır.

Trabzon KTÜ Of Teknoloji Fakültesi :

Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi ve Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu :
Trabzon'dan Karadeniz sahil yoluyla Artvin yönüne devam ederek Sürmene'ye geldiğinizde ilçe merkezine hiç uğramadan çevre yolundan devam ederek yaklaşık 7-8 km sonra deniz tarafında önce MYO birkaç yüz metre sonrada limanda fakülte binası gelir. Okulların hiç birinin Sürmene merkezle ilgisi yok Okullar Çamburnu beldesindedir ve Özel yurt veya öğrenci pansiyonu bulunmamakta, Kız ve erkek Öğrenciler KYK Kredi yurtlar kurumunun yurtlarında konaklamakta.

Trabzon Şalpazarı İlçesi :

Tonya Meslek Yüksek Okulu :
Trabzon şehir merkezine 65 km dir. Sahillden uzak bir ilçedir. Giresun'dan Trabzon'a gelişte Vakfıkebir ilçesinin içinden 19 km dir.

Vakfıkebir Meslek Yüksek Okulu : Ünü memeleketimizin her köşesine yayılmış Vakfıkebir ekmeğinin ana vatanı olan ilçeye Samsun ve Giresun yönünden Trabzon'a gelişte ulaştığınızda ilçeye ilk girişten değil ikinci girişten Tonya ve şehirmerkezi yön tabelasından girdiğinizde sağınızda otobüs garajı ve önünüzü kesen geniş bir cadde gelecek siz karşıya Tonya yönüne devam ederek sağdaki ilk köprüden geçerek Vakfıkebir MYO gidebilirsiniz veya bu geniş caddeden sağa devam eder ve solunuzda belediye binasını gördüğünüz caddeden girersiniz sağ tarafınız hükümet konağı bu caddenin sonunda solda cami var sol karşı aralığa girerek kısa bayırı çıkıp yolun sonundan sağa girdiğinizde solunuzda 5 katlı büyük bir binası olan meslek yüksek okuluna gelirsiniz okul ilçe merkezinde ve gidiş gelişlerde araç kullanmaya gerek yok:büyük bir ilçe hemen her bankanın şubesi var ama Herhangi bir şekilde Özel kız veya erkek öğrenci yurtları ve öğrenci pansiyonları yok. Vakfıkebir Trabzon'un Büyük ilçelerinden biridir.

Avrasya Üniversitesi Yomra - Pelitli yerleşkeleri : Yomra'da aynı Akçaabat gibi Trabzonun bir bölgesi konumundadır şehir merkezine bitişik sayılır, arada KTÜ nün bulunduğu Kalkınma ve Konaklar mahalleleri ve Pelitli beldesi vardır. Trabzon'a Rize yönünden girişindedir.

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi : www.ktu.edu.tr Trabzon'un Rize çıkışında Kalkınma Mahallesinde üniversitenin bir kaç tane kapısından biri konaklar mahallesindedir, Karadenize hakim bir tepede kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip büyük bir üniversite. Trabzon Forum alışveriş ve eğlence merkezi Kalkınma'da KTÜ nün hemen altı. Trabzon'da 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Gençlik Oyunları için hazırlanan sonderece modern 4500 yatak kapasiteli öğrenci köyü yapıldı bu alt yapıda kız ve erkek öğrenci yurtları olarak üniversiteye bırakıldı. Hemen her şehirdeki üniversitelerinin ana kampüslerinin bulunduğu bölgelere üniversite kurulduktan sonra Öğrenci yurtları, Öğrenci apartları, Öğrenci Pansiyonları gibi öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak işletmelerde zaman içinde bölgede faaliyete geçerek çoğalır, sadece öğrenci konaklama hizmeti veren işletmeler değil elbetteki Çamaşır yıkamadan tutunda kafelere kadar kısaca öğencinin ihtiyaçlarına yönelik her tür işletmeler açılır, işte Trabzon'dada öğrenci bölgesi olarak nitelendirebileceğimiz bölgede Kalkınma mahallesidir, Kampüsün farklı bölgelerindende kapılar açılmasından sonra Konaklar mahalleside bu bölgeye dahil oldu fakat Konaklar mahallesi henüz Kalkınma mahallesinin canlılığını yakalayamadı, sadece sokak aralarında kiralık evler ve çok kurumsal olmasada öğrenci apartları var. Veli ve öğrencilere önerimiz öğrenci apartı veya pansiyonu seçerken koca 1 yıl orada yaşamak zorunda olduğunuzu unutmayın daha sonra mağdur olmamak için seçiminizi lütfen kurumsal çalışan işletmelerden yana kullanın.

Trabzon Avrasya Üniversitesi : http://www.avrasya.edu.tr/ Yomra yerleşkesi, Pelitli yerleşkesi.