Anasayfa

Tunceli Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Munzur Üniversitesi Öğrenci Rehberi!

Munzur Üniversitesinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Tunceli Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Tunceli’deki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Munzur Üniversitesi Aktuluk yerleşkesine ve şehir merkezindeki ulaşım imkanları vb. konularda, ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki, Tunceli’deki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Tunceli’deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitesinde okuyup, Tunceli Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Munzur Üniversitesine yakın Özel Yurtların Fiyatları Uygun, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Tunceli özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Tunceli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Tunceli’deki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Tunceli’deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri:

Tunceli Kız öğrenci yurtları Yemeksiz - yemekli yurtlardaki fiyatlar: 9.500.tl ile 22.000 tl arasıdır.
Tunceli’deki Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli - yemeksiz yurt fiyatları: 8.500tl ile 22.000 tl arasıdır.
Tunceli’de Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 0 TL ile 00 tl arasıdır

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tunceli’ye Nasıl Gidilir?
Tunceli’ye, Elazığ üzerinden gelindiğinde Pertek ilçesine Feribotla geçerek kestirmedir.
Bingöl ve Muş tarafından gelecekler Elazığ’ın Kovancılar ilçesinden gelebilirler.
Erzincan Erzurum yolu üzerinde Erzincan’ı 14 km civarı geçtikten sonra Üzümlü’yü geçer sağa Tunceli yolu ayrılır buradan Tunceli Şehir Mrkezi 90 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1 saat sürer. Pülümür'e kadar tırmanış sonrasında sürekli yokuş aşağıya, harika doğa manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuktur.

Tunceli Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Elazığ yolunda Üniversite ile şehir merkezi arasında küçük bir otogardır. Kyk Öğrenci yurtlarının ve Rektörlüğün bulunduğu Atatürk mahallesindedir. Ulaşım Belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. Tuncelinin yerel otobüs firması Can Dersim Tunceliler seyahat.


Tunceli’de Öğrenci Olmak!
Tunceli’ye Erzincan Erzurum yönünden, Tunceli yoluna girerek, Pülümür ilçesinin içinden geçer sonrasında şehir merkezine yaklaşık 20 km kala, sola Nazımiye ilçesine 12 km. sapağını geçerek Tunceli Organize sanayinin önünden geçtikten sonra,

Tunceli şehir merkezi girişindeki ilk kavşakta, sağa Şehir merkezi ( şehrin kavşağa uzaklığı 300 metre yoktur ) Ovacık ve Munzur Vadisi Milli parkına gider.

Sola Mazgirt, Pertek ve Elazığ yoludur. Elazığ yoluna devam ederek Öğrencilerin yoğun olduğu yeni ve yüksek binalarıyla modern bir yerleşim yeri olan Atatürk mahallesinden, Otogarın ve Rektörlüğün önündende geçerek, tam 9.5 km sonra( Kavşaktan sonra 9.5 km dir.) üniversite kampüsüne gelirsiniz.

Yine Şehir merkezi girişindeki kavşağa dönersek buradan sağa şehir merekzine devam eder 30 metre sonra sağa Ovacık ilçesine gider siz Ovacık yön tabelasından sapmayarak direk devam ettiğinizde hemen sağınızda Ziraat bankası gelir burası şehir merkezidir.

Sol tarafınız Kafeler ve Munzur manzaralı şehir teraslarının bulunduğu çaybahçeleri ile yoğun olarak gecesi gündüzü sürekli kalabalık bir bölgedir. Şehir coğrafi yapısı itibarıyla yamaçlara kurulduğundan dolayı, insanlara dar gelen şehrin her köşesinde hayat var.

Tunceliyi (Şehri bilenler hariç) gözünüzde nasıl canlandırıyorsunuz tahmin edebiliyorum ama inanın buraya gelince sizlerde benim gibi çook şaşıracaksınız.

Öğrenciler genelde öğrencilik yaşamının çok rahat olduğu Çanakkale, Edirne, Muğla vb şehirleri tercih etmek isterler, inanın Tunceli'nin o bölgelerden fazlası var. Hep terör olayları ile haber olan bölgeden dolayı korkutucu bir ön yargı olsada, şöyle bir örnek vereyim Munzur suyu şehrin içinden geçer ve çevresi ormanlıktır, çoğu şehirde 2 erkeğin bile ürkerek dolaşacağı bu gibi ormanlık alanlarda genç kızlar gayet modern kıyafetleriyle tek başlarına güven içerisinde gezebiliyorlar veya Bisikletleriyle dolaşırken hiçbir şekilde yadırgayıcı bir bakış veya rahatsız edilme ihtimali olmadan zaman geçirebiliyorlar. Ben Ormanlık alandan örnek verdim, siz artık şehir merkezini tahmin edin.

Çoğu büyük şehirde modern büyük binalardan büyük avm lerden dolayı. medeni ve uygar bir şehir inancı vadırr. fakat biliyorsunuzki eşyaları yaşanabilir kılan insanlardır. işte Tuncelide bu önyargılı ve rahatsız edici bakışları hiç yaşatmayan uygar insanlar var. Hiç düşünmeden korkmadan Üniversite yaşamınızı geçirebileceğiniz güzel bir şehirdir.

Tunceli’de Hangi Üniversiteler Var?
Munzur Üniversitesi
Tunceli’de Faal Olan 1 Tane Devlet Üniversitesi Var.

Devamını Göster

Diğer Tunceli Yurtları