Anasayfa

Tunceli Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Tunceli'de Nasıl Yaşanır ?

Tunceli Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Kız öğrenci yurtları'nı veya Erkek Öğrenci Yurtları'nı - Öğrencievleri'ni - pansiyonları'nı seçtiğinizde, Sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Tunceli'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli : 00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemekli ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

Ulaşım : Elazığ üzerinden gelindiğinde Pertek ilçesine Feribotla geçerek kestirmedir. Bingöl ve Muş tarafından gelecekler Elazığın Kovancılar ilçesinden gelebilirler. Erzincan Erzurum yolu üzerinde Erzincanı 14 km civarı geçtikten sonra Üzümlüyü geçer sağa Tunceli yolu ayrılır buradan Tunceli 90 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1 saat sürer. Pülümür'e kadar tırmanış sonrasında sürekli bayır aşağıya harika doğa manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuktur. Tuncelinin yerel otobüs firması Tunceliler seyahat.

Otogar: Elazığ yolunda Üniversite ile şehir merkezi arasında küçük bir otogardır. Kyk Öğrenci yurtlarının ve Rektörlüğün bulunduğu Atatürk mahallesindedir. Ulaşım Belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır.

Tunceli Üniversitesi: Elazığ yolundadır şehir merkezine tam 9.5 km uzaklıkta munzur manzaralı yüksek tepelere kurulmuş olan kampüsün civarında hiç yerleşim yeri yok. Ulaşım belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır.

Erzincan Erzurum yönünden Tunceli yoluna girerek Pülümür ilçesinin içinden geçer sonrasında şehir merkezine yaklaşık 20 km kala sola Nazımiye ilçesine 12 km girişini geçerek Organize sanayinin önünden geçtikten sonra şehir girişindeki ilk kavşakta sağa Şehir merkezi ( şehrin kavşağa uzaklığı 300 metre yoktur) Ovacık ve Munzur Vadisi Milli parkına gider, sola Mazgirt, Pertek ve Elazığ yoludur. Elazığ yoluna devam ederek Öğrencilerin yoğun olduğu yeni ve yüksek binalarıyla modern bir yerleşim yeri olan Atatürk mahallesinden geçerek Otogarın ve Rektörlüğün önündende geçer tam 9.5 km sonra( Kavşaktan sonra 9.5 km dir.) üniversite kampüsüne gelirsiniz. Yine Şehir merkezi girişindeki kavşağa dönersek buradan sağa şehirmerekzine devam eder 30 metre sonra sağa Ovacık ilçesine gider siz Ovacık yön tabelasından sapmayarak direk devam ettiğinizde hemen sağınızda Ziraat bankası gelir burası şehir merkezidir. Sol tarafınız Kafeler ve Munzur manzaralı şehir teraslarının bulunduğu çaybahçeleri ile yoğun olarak gecesi gündüzü sürekli kalabalık bölgedir. Şehir coğrafi yapısı itibarıyla yamaçlara kurulmuş ve yayılmış ama insanlara dar gelen şehrin her tarafı yaşıyor.

Tunceliyi (Şehri bilenler hariç) gözünüzde nasıl canlandırıyorsunuz tahmin edebiliyorum ama inanın buraya gelince sizlerde benim gibi çook şaşıracaksınız. Öğrenciler genelde öğrencilik yaşamının çok rahat olduğu Çanakkale, Edirne, Muğla vb şehirleri tercih etmek isterler, inanın Tunceli'nin o bölgelerden fazlası var gerçi hep terör olayları ile haber olan bölgeden dolayı korkutucu bir ön yargı var ama şöyle bir örnek vereyim Munzur suyu şehrin içinden geçer ve çevresi ormanlıktır çoğu şehirde 2 erkeğin bile ürkerek dolaşacağı bu gibi ormanlık alanlarda genç kızlar gayet modern kıyafetleriyle tek başlarına güven içerisinde gezebiliyorlar veya Bisikletleriyle dolaşırken hiçbir şekilde yadırgayıcı bir bakış veya rahatsız edilme ihtimali olmadan zaman geçirebiliyorlar. Ormanlık alandan örenek verdim siz artık şehir merkezini tahmin adin. Çoğu büyük şehirde modern büyük binalardan büyük avm lerden dolayı medeni ve uygar bir şehir inancı var fakat biliyorsunuzki eşyaları yaşanabilir kılan insanlardır işte Tuncelide bu önyargılı ve rahatsız edici bakışları hiç yaşatmayan uygar insanlar var. Hiç düşünmeden korkmadan Üniversite yaşamınızı geçirebileceğiniz güzel bir şehir.

Tunceli Üniversitesi Çemişgezek Meslek Yüksek Okulu : Tunceliye bağlı olmasına karşın ilçe şehirmerkezine 122 km uzaklıktan dolayı Elazığa çok daha yakındır. Elazığdan Keban yönüne gidişte sağa Feribot iskelesine gider buradan karşıya Akçapınar nahiyesinde bulunan iskeleye geçilir.

Tunceli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Hozat Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı : Şehir merkezine uzaklığı 96 km dir.

Tunceli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Mazgirt İşletme Yönetimi Programı : Şehir merkezine uzaklığı 33 kmdir. Elazığ yolundan gidilir.

Tunceli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Nazımiye Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı : Erzincan Erzurum yönünden gelişte Şehir merkezine 20 km kala sola yol ayrılır buradan Nazımiye ilçesi 12 km dir.

Tunceli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Ovacık Çocuk Gelişimi Bölümü : Şehir merkezine 60 km uzaklıktadır, Şehir merkezinden Munzur vadisi Milli parkı üzerinden gidilir.

Tunceli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pertek Programları Koordinatörlüğü : Şehir merkezine 52 km uzaklığı olan ilçeye Elazığ'dan feribot seferleri vardır.

Tunceli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pülümür Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı : Erzincancan erzurum yolundan Tunceli yoluna girildiğinde 20 km sonra ilçenin içinden geçilir. Şehir merkezine uzaklığı 68 km dir.

Tunceli Üniversitesi: www.tunceli.edu.tr/ Üniversite kampüsü Elazığ yolu üzerindedir şehir merkezine uzaklığı 9.5 km dir. Belediye otobüsleriyle ulaşım vardır. Çevresinde yerleşim yeri yok.