Anasayfa

Uşak Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Uşak Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Uşak Üniversitesini kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Uşak Öğrenci Apartlarında veya Uşak Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Uşak Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik reklam alternatifleri vb. konularda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, gğncel Uşak Özel Yurt fiyatları, 1 Eylül Merkez Kampüs, Hali Ziya Uşaklıgil Kampüsü ile Fakülterlere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Uşak şehir yaşamı ile ilgili ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Uşak’taki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Uşak’taki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor. Dolayısıyla Uşak'lının öğrenciye bakış açısı gayet sıcaktır.

Üniversitesinde okuyup, Uşak Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.


Uşak Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçmenin püf noktaları nelerdir? öğrenmek, Uşak Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için; ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uşak Üniversitesi Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Uşak yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Uşak GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Uşak Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, Uşak’taki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Uşak Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Uşak Otogar, Uşak Şehir merkezindedir. İzmir'den gelişte şehre girdiğinizde sağınızda Anadolu Seyahatin, neredeyse evlere kadar şehir içi servisi var.

Uşak Özel yurt Fiyatları hakkında en güncel bilgileri alabilmek için lütfen Uşak hakkında hazırlamış olduğumuz makalemizin alt kısmında sıralanmış olan, Uşak özel yurtlarının telefon ve fotoğraflı hizmet bilgilerinin yayınlandığı ilanlardaki iletişim bilgilerinden yurt yöneticileri ile kontak kurun.

Uşak’taki Öğrenci Olmak!
Uşak Şehri lokasyon olarak İzmir ve Afyonkarahisar yolu üzerinde yer alır. Hem şehir düzenli ve tertemiz hemde insanları. İzmir ve Afyon yolu şehri ortadan ikiye böler.

Uşak'a İzmir yönünden girdiğinizde sağ tarafınızda Uşak Üniversitesi bulunur, Üniversiteden sonra inişte sağınızda tepelerde modern büyük bir bina göreceksiniz buda Kredi Yurtlar Kurumunun öğrenci yurtlarıdır.

Afyon istikametine doğru devam ettiğinizde şehrin merkezine gider bu yolun alttarafı şehir merkezidir üsttarafı yerleşim alanlarıdır.Sağınıza Uşak terminali gelir.

Köprülü Kavşaktan sağa değilde, sola doğru gittiğinizde Uşak'ın merkez caddesine girmiş olursunuz. Bu cadde Uşak'ın en hareketli caddesidir. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafe, sinema, ptt ve bankalar bu caddededir.

Uşak Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Uşak’ta da diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran Uşak’taki Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde, pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Uşak'ta Hangi Üniversiteler Var?
Uşak Üniversitesi
Uşak'ta Aktif Olarak 1 Devlet Üniversitesi vardır.


Uşak Tren Garı Nerede?
Uşak Tren İstasyonu,Uşak Şehrinin tam ortasından geçen İzmir Afyonkarahisar yolu üzerindeki Önünüze gelen köprülü kavşağın altındaki kavşak 4 yol olarak adlandırılır. Bu kavşaktan sağa doğru gittiğinizde tren garına ve Uşak Üniversitesi Halit Ziya Kampüsüne ulaşırsınız. Uşak İstasyon Şehir Merkezindedir.

Uşak Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Uşak’taki Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır.

Üniversiteye ve Kampüse yakın, Uşak Erkek Yurdu Fiyatları 9.900 TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı,Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, kahvaltı ve Akşam yemeği alternatifi, verilecek yemeğin cinsi, kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 34.800 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Uşak Havalimanı Nerede?
Uşak Havaalanı, Şehir merkezinde İkisaray mahhallesi, Afyonkarahisar istikametinde, Uşak Şeker Fabrikası karşısındadır.

Uşak Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması Uşak Kız Öğrenci Apartı veya Uşak’taki Erkek Öğrenci Apartı tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Uşak Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 8.750TL ile 19.350TL arasındadır. Uşak öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Uşak’ta Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Uşak merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.200 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1.790 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Uşak’taki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Uşak’ta Özel yurtların fiyatlarının pahalı veya ucuz olmasında etkili faktörleri incelediğimizde, Uşak Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Uşak Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Uşak özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 9.700 TL ile 38.550 TL arasında değişmektedir. Ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olduğu yatak fiyatları 9.700 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 38.550 TL lere kadar çıkmaktadır..

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster

Diğer Uşak Yurtları