Anasayfa

Uşak Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • M.E.B. Özel Nadide Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları Uşak
  Uşak / Merkez
  ( Toplam 26127 defa ziyaret edildi. )
  Deprem yönetmeliğine uygun ses ve ısı yalıtımlı yeni binalarımızda 1-2-3-4-5 kişilik alternatifli geniş aydınlık, havadar Ahşap mobilyalı, Ortopedi...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Uşak'ta Nasıl Yaşanır ?

Uşak Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Uşak'taki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor.Uşak'taki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Uşak
küçük ve samimi bir şehir ilçelerinde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde bölge insanına biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde bu şehirde okumaya geldiğinizde eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyerek okul bittiğinde geride kalan dostlukları ve hatıraları bir daha yaşama şansınız olmadığını farkettiğinizde üzüleceğinize emin olabilirsiniz. Sadece Üniversite öğrencilerine konaklama hizmeti veren Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlandırılmış ve Bakanlığın kontrolünde olan, Ruhsatlı Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci apartlarını veya öğrenci pansiyonlarını terihettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, hem üniversite hemde şehir yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Uşak'taki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları fiyatları : 6.500.tl ile 13.000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtlar fiyatları : 6.500tl ile 12.000 tl arasıdır.

Ulaşım : Uşak ile İstanbul arasında haftanın 5 günü havayolu ulaşımı var. Demiryolu ve Karayolu ulaşımı da var. Uşak'ın yerli otobüs işletmesi www.anadolu.com.tr bu linkten ulaşabilirsiniz.Denizli-İzmir-Afyon-Kütahya Ekseninde bulunur.

Terminali: Şehir merkezinde İzmir'den gelişte şehre girdiğinizde sağınızda Anadolu seyahatin evlere kadar şehir içi servisi var.


Uşak Şehri lokasyon olarak İzmir ve Afyonkarahisar yolu üzerinde yer alır. Hem şehir düzenli ve tertemiz hemde insanları. İzmir ve Afyon yolu şehri ortadan ikiye bölmüş. Uşak'a İzmir yönünden girdiğinizde sağ tarafınızda Uşak Üniversitesi bulunur, Üniversiteden sonra inişte sağınızda tepelerde modern büyük bir bina göreceksiniz buda Kredi Yurtlar Kurumunun öğrenci yurtlarıdır.Afyon istikametine doğru devam ettiğinizde şehrin merkezine gider bu yolun alttarafı şehir merkezidir üsttarafı yerleşim alanlarıdır.Sağınızda Uşak terminali gelir.Önünüze gelen köprülü kavşağın altındaki kavşak 4 yol olarak adlandırılır. Bu kavşaktan sağa doğru gittiğinizde tren garına ve Uşak Üniversitesi Halit Ziya Kampüsüne ulaşırsınız,sola doğru gittiğinizde Uşak'ın merkez caddesine girmiş olursunuz.Bu cadde Uşak'ın en hareketli caddesidir. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafe, sinema, ptt ve bankalar bu caddededir.Bu caddeden Şeker evler minibüsüne binip halit ziya kampüsüne gidebilirsiniz. Mavi Midibüslerde Bir Eylül Kampüsüne gider.

Banaz Meslek Yüksek Okulu : Uşaktan Afyon yönüne devam ettiğinizde bu yol Banaz'ın ortasından geçerek Afyonkarahisar'a gider. Banaz girişinde solunuzda Banaz meslek yüksek okulu bulunur myo, ilçe merkezine 2 - 3 km uzaklıktadır.
Eşme Meslek Yüksek Okulu : İzmir'den Uşak'a gidişte Güre'den sağa Eşme'ye (biraz zorlu bi yoldan sonra) ulaşırsınız. Eşme'ye girişte ilk trafik lambalarında sağınızda ptt tabelası ve demir yolunu gördüğünüz anda soldaki aralığa girin yaklaşık 3 km sonra okullara ayrılmış bölgede Eşme myo ulaşırsınız. Devamında solunuzda arada otobüs garajı karşısında ki yol Eşme ilçe merkezine girer, sola döndüğünüzde tren istasyonu. Okula gidiş gelişlerde yaya gitmek çok zor dolmuşa binmek zorundasınız.

Uşak Üniversitesi Karahallı Meslek Yüksek Okulu :

Uşak Üniversitesi Sivaslı Meslek Yüksek Okulu :

Ulubey Meslek Yuksek Okulu :
Uşak şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 28 km dir.

Uşak Üniversitesi : www.usak.edu.tr Bir Eylül Kampüsünün önünden belediye otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım vardır. Uşak Üniversitesi merlkez kampüsü İzmir yönünden şehre gelişte yaklaşık 4 km kala organize sanayii bölgesini geçtikten sonra İlk köprülü kavşaktan sağa girdiğinizde kampüse ulaşırsınız.