Anasayfa

Van Kız Erkek Öğrenci Yurtları

YYÜ Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

100. Yıl Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçmenin püf noktaları nelerdir? öğrenmek, Van Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için; ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Van'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Bardakçı YÜzüncü Yıl Üniversitesi Yerleşkesi veya Merkez Kampüsüne ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Van'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Van'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Van Üniversitesinde okuyup, Van Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu, Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Üniversiteye yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Van özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Van GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Van'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Van'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Van Kız öğrenci yurtları Fiyatları Yemeksiz: 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Van Erkek Öğrenci Yurtları FiyatlarıYemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Van Öğrenci evlerinin Apartların Fiyatları, Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 TL ile 00 tl arasıdır

Van'a Nasıl Gidilir?
İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir şehirlerine gidiş-dönüş uçak seferleri ve Türkiye’nin hemen hemen her yerinden gidiş-dönüş otobüs seferleri vardır. Otobüs terminali kent merkezi ile üniversite arasında şehir merkezinde sayılır.otobüs şirketlerinin servisleri var.Tren istasyonu şehre yaklaşık 5 km. uzaklıkta olup ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır.Havaalanı il merkezine yaklaşık 7 km. uzaklıktadır. Ulaşım minibüslerle ve uçak şirketlerine ait servis araçlarıyla yapılmaktadır

Halk arasında söylenen "Dünyada Van, Ahirette İman" sözüyle Van ilimizin eşşiz güzelliği ifade ediliyor.

Van'da Öğrenci Olmak!
Güzel gölü, eşsiz su ve ışık potansiyeli, ılımlı iklim ve tabiat güzellikleriyle aynı zamanda bir turizm şehridir. Van insanı misafirperverliği ile kendinden söz ettiren bir yapıya sahiptir.Kışın dondurmayan, yazın pişirmeyen havası ile Van Türkiye'nin en fazla güneş alan illerinden biridir. Yazları az yağışlı ve sıcak kışları az yağışlı ve soğuk geçmektedir. Baharlar ise bol yağışlı ve ılıktır.
100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi, Yüksek İhtisas Hastanesi, özel hastaneleri ve yapılmasına başlanan bölge hastanesi, Van Özel Yurtlar Fiyatlar ile aynı zamanda bir sağlık merkezi olma yoluna girmiştir.
100. Yıl Üniversitesi, uluslar arası nitelikteki havaalanı, ilk ve ortaöğretim okulları, sağlık kuruluşları, kamu ve özel sektöre ait fabrikaları, Kız öğrenci Apartları, sosyal yapısı, Erkek Öğrenci yurtları, kültürel hayatı, sportif faaliyetleri, esnaf ve sanatkarları; özetle bütün yönleriyle Van büyük Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyet hedefine doğru hızla ilerlemektedir,nüfus toplamı 950.000'e ulaşmıştır.

Kısacası ; iklimi, tarihi, sosyal ve kültürel yapısı, eşsiz doğası, konuksever insanı, eğitim ve sağlık imkanlarıyla, ‘‘DOĞU’NUN İNCİSİ’’ olarak tanımlanmaktadır.

Van'da Neler Yapılır?
Sabah uyandığınızda Van’ın mis gibi nemsiz havasında, cumhuriyet caddesinde biraz gezinip caddenin bi arka sokağında bulunan kahvaltı salonlarında açık havada kahvaltınızı yapabilirsiniz. Hemen arka sokakta bulunan Van’ın en büyük camisi olan Ulu Camii’ yi dolaşabilirsiniz.
Van kalesi, Hoşap kalesi, Van feribot iskelesi, Van kedisi evi, Akdamar adası, Akdamar adası anıt müzesi, Halime Hatun kümbeti, Zeve şehitliği, Muradiye şelalesi, şeytan köprüsü, Hüsrev paşa külliyesi, Çarpanak kilisesi, Adır kilisesi, Kaya Çelebi cami, yedi kilise gibi daha bir çok tarihi ve kültürel yerleri gezebilirsiniz.
Van’ın; inci kefali balığını, otlu peynirini, ayranaşı çorbasını tatmalısınız.

Devamını Göster

Diğer Van Yurtları