Anasayfa

Van Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Van'da Nasıl Yaşanır ?

Yüzüncü Yıl Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Kız öğrenci yurtları'nı veya Erkek Öğrenci Yurtları'nı - Öğrencievleri'ni-pansiyonları'nı seçtiğinizde,Sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri Yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Van'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 TL ile 00 tl arasıdır

Ulaşım: İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir şehirlerine gidiş-dönüş uçak seferleri ve Türkiye’nin hemen hemen her yerinden gidiş-dönüş otobüs seferleri vardır. Otobüs terminali kent merkezi ile üniversite arasında şehir merkezinde sayılır.otobüs şirketlerinin servisleri var.Tren istasyonu şehre yaklaşık 5 km. uzaklıkta olup ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır.Havaalanı il merkezine yaklaşık 7 km. uzaklıktadır. Ulaşım minibüslerle ve uçak şirketlerine ait servis araçlarıyla yapılmaktadır

Halk arasında söylenen "Dünyada Van, Ahirette İman" sözüyle Van ilimizin eşşiz güzelliği ifade ediliyor.

Güzel gölü, eşsiz su ve ışık potansiyeli, ılımlı iklim ve tabiat güzellikleriyle aynı zamanda bir turizm şehridir. Van insanı misafirperverliği ile kendinden söz ettiren bir yapıya sahiptir.Kışın dondurmayan, yazın pişirmeyen havası ile Van Türkiye'nin en fazla güneş alan illerinden biridir.Yazları az yağışlı ve sıcak kışları az yağışlı ve soğuk geçmektedir.Baharlar ise bol yağışlı ve ılıktır.
100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi, Yüksek İhtisas Hastanesi, özel hastaneleri ve yapılmasına başlanan bölge hastanesi ve ile aynı zamanda bir sağlık merkezi olma yoluna girmiştir.
100. Yıl Üniversitesi, uluslar arası nitelikteki havaalanı, ilk ve ortaöğretim okulları, sağlık kuruluşları, kamu ve özel sektöre ait fabrikaları, sosyal yapısı, kültürel hayatı, sportif faaliyetleri, esnaf ve sanatkarları; özetle bütün yönleriyle Van büyük Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyet hedefine doğru hızla ilerlemektedir,nüfus toplamı 950.000'e ulaşmıştır.

Kısacası ; iklimi, tarihi, sosyal ve kültürel yapısı, eşsiz doğası, konuksever insanı, eğitim ve sağlık imkanlarıyla, ‘‘DOĞU’NUN İNCİSİ’’ olarak tanımlanmaktadır.

YYÜ kampüsü kent merkezine yaklaşık 10 km. uzaklıktadır.Ulaşım minibüs ve otobüslerle sağlanmaktadır.

Van'da Neler Yapabilirsiniz:Sabah uyandığınızda Van’ın mis gibi nemsiz havasında, cumhuriyet caddesinde biraz gezinip caddenin bi arka sokağında bulunan kahvaltı salonlarında açık havada kahvaltınızı yapabilirsiniz. Hemen arka sokakta bulunan Van’ın en büyük camisi olan Ulu Camii’ yi dolaşabilirsiniz.
Van kalesi, Hoşap kalesi, Van feribot iskelesi, Van kedisi evi, Akdamar adası, Akdamar adası anıt müzesi, Halime Hatun kümbeti, Zeve şehitliği, Muradiye şelalesi, şeytan köprüsü, Hüsrev paşa külliyesi, Çarpanak kilisesi, Adır kilisesi, Kaya Çelebi cami, yedi kilise gibi daha bir çok tarihi ve kültürel yerleri gezebilirsiniz.
Van’ın; inci kefali balığını, otlu peynirini, ayranaşı çorbasını tatmalısınız.

İlçelerine; Edremit’e 18 km, Gevaş’a 40 km, Gürpınar’a 22 km, Çatak’a 86 km, Erciş’e 100 km, Muradiye’ye 82 km, Saray’a 75 km, Özalp’a 60 km, Bahçesaray’a 110 km, Başkale’ye 112 km, Çaldıran’a 113 km uzaklıktadır.

Sayfanın Hazırlanmasında Emeği Geçen Sayın Mevlüt Atacan' a Teşekkür Ederiz.

Van Bahçesaray İlçesi :

Van YYÜ Başkale Meslek Yüksek Okulu :

Van Çaldıran İlçesi :

Van Çatak İlçesi :

Van Edremit İlçesi :

Van YYÜ Erciş İşletme Fakültesi - Meslek Yüksek Okulu :

Van YYÜ Gevaş Meslek Yüksek Okulu :

Van Gürpınar İlçesi :

Van YYÜ Muradiye Meslek Yüksek Okulu :

Van YYÜ Özalp Meslek Yüksek Okulu :

Van Saray İlçesi :

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi :
www.yyu.edu.tr Atatürk’ün 1 Kasım 1937'de, BMM'i açış nutkunda, Doğu bölgesi için Van Gölü sahillerinin en güzel bir yerinde ilkokulu ve nihayet üniversitesi ile modern bir kültür şehri oluşturmak yolunda şimdiden faaliyete geçilmelidir.' Sözünden yola çıkılarak, 20 Temmuz 1982 tarihinde kurulmuştur. Van YYÜ halen 9 Fakülte, 3 Enstitü, 13 Yüksekokul ve 12 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile eğitim-öğretim faaliyetlerini, Van Gölü kenarında kurulmuş, şehir merkezine 15 km mesafede olan kampüste devam ettirmektedir .Üniversitemiz, Van Gölü'nün kuzey kıyısında ve Erciş yolu 15.km' de yerleşmiştir.Üniversitemize ulaşım, özel halk otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Dolmuş seferleri ve özel halk otobüsü seferleri sabah erken saatlerde başlamakta ve saat 22.00'a kadar devam etmektedir, Van ve ilçelerinde 2013-2014 yılında hizmete açılan 13000 kapasiteli KYK Kredi Yurtlar Kurumunun kız erkek öğrenci yurtlarıyla 17000 öğrenciye eğitim veren Yüzüncü yıl Üniversitesinde öğrenim görmek için başka şehirlerden gelen öğrencilerin öğrenci yurdu sıkıntısıda çok büyük oranında giderilmiştir.