Anasayfa

Yalova Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Yalova'da Nasıl Yaşanır ?

Yalova Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Yalova'daki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki Ailelerde sizlerin anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı Öğrencilere sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Yalova küçük bir şehir ve İlçelerindede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin olumsuz davranışlarından dolayı sizlere karşı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde yörenin insanına biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde genç yaşınızda gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce Yalova'da okumaya gelen ve eyvah ben burada ne yaparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Yalova'da Meb Ruhsatlı Özel Yurtları, Öğrenci Pansiyonlarını veya Öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan Özel yurt yetkilileri; Şehir yaşamınızı kolaylaştırarak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Yalova'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz Fiyatları: 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 TL ile 00 tl arasıdır


ULAŞIM : Otobüs , Feribot , Devlet yolu

YALOVA : Kocaeli - Bursa Arasında . Ankara'dan gelecekler Otobandan Kocaeli 'de Kandıra çıkışından çıkarak Bursa istikametine Gölcük - Karamürsel Yalova kavşağından Bursa devam edip sağdaki ilk yol termal yoluna girdiklerinde Yalova M.Y.O. ulaşabilirler. Bursa'dan Gemlik Orhangazi Yalova kavşağından ( U )dönüşü yaparak ilk sağ termal yoluna .. Yalova Meslekyüksek Okulu . Küçük bir Terminali var Servis yok . Terminalde minibüsler Yalova MYO (15 dk da bir kalkar) götürür. Eğer şehrin dışında Yalova kavşağında otobüsten inerseniz aynı minibüsler burdanda geçer . İstanbul - Kartal - Pendik her yarım saatte karşılıklı deniz otobüsü seferleri var. 07:00 - 23:30 arası kışın 21:30 . Yenikapı saatte bir . 07:30 - 21:30 kış 19:30
Sahil yolu merkezdir Deniz otobüsü , Terminal , Feribot , çay bahçeleri , Kafeler zaman geçirmek için her şey buradadır. Sinemalar ve tüm Bankaların Şubeleri var.
Yalova Şehirler arası Otobüs terminali Orhangazi yönüne doğru yaklaşık 3 km sonra sağdadır.

NELER YAPABİLİSİNİZ : Çok şey yapabilirsiniz eğer doğayı seviyorsanız.
Kum Plaj TİGEM : Kampüsten merkeze Tek araç merkeze geliyosunuz Burdan tesisin ücretsiz servisleri var Plaj , Diskolar , Go kart , eğlence merkezi.
Termal Kaplıcaları : Kampüsten merkeze Tek araç merkeze geliyosunuz Burdan her an araç var minibüsle 10 dk.
Çınarcık : Deniz , Eğlence Merkezleri , Kampüsten merkeze Tek araç merkeze geliyorsunuz Burdan her an araç var minibüsle 10 dk.
Kurtköy : Yalova Kent Ormanları Alabalık , Doğa Yürüyüşleri , At binme , Terminalden minibüs 1 yl 10 dk uzaklık .
Yalova Teşvikiye Yaylası : Milli Park , Su Düşen Şelalesi ve Piknik alanları Terminalden Teşvikiye minibüslerine
10-15 dk mesafede


Altınova : Kocaeli Yalova yolu ilçenin içinden geçer, Küçük bir ilçedir. Yalova'dan İstanbul'a kadar tüm sahil yolu Kocaeli'nin ve Yalova'nın ilçeleri ile sıralanmıştır. İlçeler birbirine çok yakın olduğundan dolayı ulaşım sorunu ve sıkılma gibi bir şansınız yok sıkıldınız Karamürsel'e veya 10 dakikada Yalova merkeze gelebilirsiniz.

Armutlu Meslek Yüksek Okulu : Yalova şehir olmadan önce Bursaya bağlı olan Armutlu ilçesi deniz kenarındadır ve termal kaplıca turizmi ile ünlü olduğundan yerli turizmin yoğun olduğu bir bölgedir. İstanbuldan feribotlarlada ulaşım vardır.Bursa üzerinden gelecekler Gemlik girişinden sonra Orhangazi yönüne yollarına devam ederek yaklaşık 1 km sonra sola Kumla - Armutlu girişinden kestirmedir.

Çiftlikköy : Yalova Kocaeli yolu üzerinde sahil şeridindedir, Çiftlikköy ilçesi Yalova şehir merkezine çok yakındır.

Çınarcık Meslek Yüksek Okulu : Yalova'nın ismi duyulmuş turizm bölgesidir. Marmara denizi kıyı şeridindedir. Yalova şehir merkezinden minibüslerle ulaşım vardır. Yalova Üzerinden veya Yalova Şehirler arası otobüs terminali yanından girerek, Çınarcık yön tabelalarını takip etmeniz gerekir. yaklaşık 15 dakika sonra Çınarcığa ulaşırsınız ilk Hoşgeldiniz tabelasından girerek yaklaşık 200 metre sonra sağa girerek okula ulaşabilirsiniz.

Termal Meslek Yüksek Okulu : Adındanda anlaşıldığı gibi Termal turizmine hitap eden onlarca apart, pansiyon ve otellerin bulunduğu Şifalı su kaynakları olan kaplıca cennetidir. Yalova şehir merkezi üzerinden gidilir.

Yalova Üniversitesi : http://www.yalova.edu.tr/ Çınarcık İlçesi yönüne devam ederek sağda merkez kampüse ulaşabilirsinz.