Anasayfa

Yalova Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Yalova'da Nasıl Yaşanır ?

Yalova Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!
Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Yalova'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 TL ile 00 tl arasıdır


ULAŞIM : Otobüs , Feribot , Devlet yolu

YALOVA : Kocaeli - Bursa Arasında . Ankara'dan gelecekler Otobandan Kocaeli 'de Kandıra çıkışından çıkarak Bursa istikametine Gölcük - Karamürsel Yalova kavşağından Bursa devam edip sağdaki ilk yol termal yoluna girdiklerinde Yalova M.Y.O. ulaşabilirler. Bursa'dan Gemlik Orhangazi Yalova kavşağından ( U )dönüşü yaparak ilk sağ termal yoluna .. Yalova Meslekyüksek Okulu . Küçük bir Terminali var Servis yok . Terminalde minibüsler Yalova MYO (15 dk da bir kalkar) götürür. Eğer şehrin dışında Yalova kavşağında otobüsten inerseniz aynı minibüsler burdanda geçer . İstanbul - Kartal - Pendik her yarım saatte karşılıklı deniz otobüsü seferleri var. 07:00 - 23:30 arası kışın 21:30 . Yenikapı saatte bir . 07:30 - 21:30 kış 19:30
Sahil yolu merkezdir Deniz otobüsü , Terminal , Feribot , çay bahçeleri , Kafeler zaman geçirmek için her şey buradadır. Sinemalar ve tüm Bankaların Şubeleri var.

NELER YAPABİLİSİNİZ : Çok şey yapabilirsiniz eğer doğayı seviyorsanız.
Kum Plaj TİGEM : Kampüsten merkeze Tek araç 75 krş merkeze geliyosunuz Burdan tesisin ücretsiz servisleri var Plaj , Diskolar , Go kart , eğlence merkezi.
Termal Kaplıcaları : Kampüsten merkeze Tek araç 75 krş merkeze geliyosunuz Burdan her an araç var 1 ytl minibüsle 10 dk.
Çınarcık : Deniz , Eğlence Merkezleri , Kampüsten merkeze Tek araç 75 krş merkeze geliyosunuz Burdan her an araç var 1 tl minibüsle 10 dk.
Kurtköy : Yalova Kent Ormanları Alabalık , Doğa Yürüyüşleri , At binme , Terminalden minibüs 1 yl 10 dk uzaklık .
Yalova Teşvikiye Yaylası : Milli Park , Su Düşen Şelalesi ve Piknik alanları Terminalden Teşvikiye minibüslerine
10-15 dk mesafede


Altınova : Kocaeli Yalova yolu ilçenin içinden geçer, Küçük bir ilçedir. Yalova'dan İstanbul'a kadar tüm sahil yolu Kocaeli'nin ve Yalova'nın ilçeleri ile sıralanmıştır. İlçeler birbirine çok yakın olduğundan dolayı ulaşım sorunu ve sıkılma gibi bir şansınız yok sıkıldınız Karamürsel'e veya 10 dakikada Yalova merkeze gelebilirsiniz.

Armutlu Meslek Yüksek Okulu : Yalova şehir olmadan önce Bursaya bağlı olan Armutlu ilçesi deniz kenarındadır ve termal kaplıca turizmi ile ünlü olduğundan yerli turizmin yoğun olduğu bir bölgedir. İstanbuldan feribotlarlada ulaşım vardır.Bursa üzerinden gelecekler Gemlik girişinden sonra Orhangazi yönüne yollarına devam ederek yaklaşık 1 km sonra sola Kumla-Armutlu girişinden kestirmedir.

Çiftlikköy : Yalova Kocaeli yolu üzerinde sahil şeridindedir, Çiftlikköy ilçesi Yalova şehir merkezine çok yakındır.

Çınarcık Meslek Yüksek Okulu : Yalova'nın ismi duyulmuş turizm bölgesidir. Marmara denizi kıyı şeridindedir. Yalova şehir merkezinden minibüslerle ulaşım vardır.

Termal Meslek Yüksek Okulu : Adındanda anlaşıldığı gibi Termal turizmine hitap eden onlarca apart, pansiyon ve otellerin bulunduğu Şifalı su kaynakları olan kaplıca cennetidir. Yalova şehir merkezi üzerinden gidilir.

Yalova Üniversitesi : http://www.yalova.edu.tr/ Nerden gelinirse gelinsin Yalova şehir merkezi girişindeki kavşaktan Bursa istikametine dönerek ilk sağdaki caddeden devam eder ve üniversiteye ulaşabilirsiniz.