Anasayfa

Yalova Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Yalova Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Yalova Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik reklam alternatifleri vb. konularda ozelyurtpansiyon.com sitesinin hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Yalova’daki Özel Yurt fiyatları, Merkez Kampüs, Fakülterlere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Yalova ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Yalova’daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Yalova’daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.


Yalova Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtlar nasıl seçilir? öğrenmek, Yalova Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için; ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yalova Üniversitesinde okuyup, Yalova Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Yalova Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Yalova özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Yalova GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Yalova’daki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Yalova Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Yalova Şehirler arası Otobüs terminali Orhangazi yönüne doğru yaklaşık 3 km sonra sağdadır.
Küçük bir Terminali var Servis yok . Terminalde minibüsler Yalova MYO (15 dk da bir kalkar) götürür. Eğer şehrin dışında Yalova kavşağında otobüsten inerseniz aynı minibüsler buradanda geçer .

Yalova’da Öğrenci Olmak!
Yalova’ya Ankara'dan gelecekler Otobandan Kocaeli 'de Kandıra çıkışından çıkarak, Bursa istikametine devam ederek, Yalova kavşağından Orhangazi yönüne devam ederek, sağdaki ilk yol girdiklerinde Yalova M.Y.O. ulaşabilirler.

Yalova Köprülü Kavşaktan sahili takip ederek yola devam ettiğinizde sağınızda Hızlı feribot iskelesi ve direk Bursa otobüsleri ve şehir içi minibüslerinin kalktığı meydan. Devamında şehir merkezinin iç kısımlarına gider. Ve Yalova Üniversitesi Merkez Kampüsüne,

İstanbul-Kartal-Pendik her yarım saatte karşılıklı Deniz otobüsü seferleri var. 07.00-23.30 arası, Kış 21.30
Yenikapı Saatte bir 07.30-21.30 Kış 19.30

Sahil yolu Yalova’nın merkezidir. Deniz Otobüsü, Feribot, Çay bahçeleri , Kafeler zaman geçirmek için her şey buradadır. Sinemalar ve tüm Bankaların Şubeleri var.

Kum Plaj TİGEM, Kampüsten merkeze tek araç merkeze geliyorsunuz, Buradan tesisin ücretsiz servisleri var. Plaj, Diskolar, Go kart, Eğlence merkezi.

Termal Kaplıcalar, Safran Kampüsten tek araç merkeze geliyorsunuz. Burdan her an araç var minibüsle 10 dk.

Çınarcık, Deniz, Eğlence Merkezleri , Kampüsten merkeze Tek araç merkeze geliyorsunuz Burdan her an araç var minibüsle 10 dk.

Kurtköy, Yalova Kent Ormanları Alabalık , Doğa Yürüyüşleri , At binme , Terminalden minibüs 10 dk uzaklıkta .

Teşvikiye Yaylası, Milli Park , Su Düşen Şelalesi ve Piknik alanları Terminalden Teşvikiye minibüslerine 10-15 dk mesafede


Yalova Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Yalova’da da diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran "Yalova’daki Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde, pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Yalova’da Hangi Üniversiteler Var?

Yalova Üniversitesi
Yalova’da Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.

Yalova Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Yalova’daki Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Yalova 'Erkek Yurdu Fiyatları 6900TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, kahvaltı ve Akşam yemeği alternatifi, verilecek yemeğin cinsi, kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 17000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Yalova Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Yalova Kız Öğrenci Apartı" veya "Yalova’daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Yalova Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 5000TL ile 11000TL arasındadır. Yalova öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Yalova’da Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Yalova merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 550 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 750 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Yalova’da Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Yalova’da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Yalova "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 6500 TL ile 19500 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan fiyatlar 6500 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 19500 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster

Diğer Yalova Yurtları