Anasayfa

Yozgat Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Yerköy Doğan Apart Yozgat
  Yozgat / Yerköy
  ( Toplam 8783 defa ziyaret edildi. )
  ÇİÇEKDAĞI MESLEK YÜKSEK OKULU ÖĞRENCİLERİMİZEDE HİZMET VERMEKTEYİZ. Modern Mimari anlayışı ile ısı ses yalıtımı yapılmış, deprem yönetmeliğine uygun,...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Yozgat'ta Nasıl Yaşanır ?

Bozok Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleriı seçtiğinizde,Sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Yozgat'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2018 - 2019 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:
Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 TL ile 00 tl arasıdır


Yozgat Ulaşım: Karayolu

Yozgat Terminali: Şehir merkezinde eski bir otogar yeni terminal yapılıyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek yüksek okulu : Yozgata Sivas Çorum girişinde tepeden aşşağıya inişe geçtiğinizde binalar başladığı anda sol tarafınızda kalıyor.

Yozgat : Yozgata - Sivas - Çorum istikametinden geldiğinizde bu yol Yozgat'ın ortasından geçerek Kırıkkale ve Ankaraya gider sağ tarafınız şehrin iş yerlerinin yoğun olduğu bölgelerdir tepelerden Yozgat'a inişte binaların başladığı yerde sol tarafınızda Bozok Üniversitesi Meslek yüksek Okulu var. Az ilerisinde yine sol tarafınızda KYK nın Öğrenci yurtları binası devamında yaya üst geçidinin olduğu kavşağa geldiğinizde Yozgat şehirler arası otobüs garajı sağınızda yol kenarındadır devamında batçık tan sağa girerseniz Yozgat şehir merkezine girer ve saat kulesinin olduğu meydana çıkarsınız burdan sağa devam ettiğinizde Yozgatın merkez caddesi burasıdır geldiğiniz yola paralel geri gider, batçıka girerek devam ettiğinizde solunuzda Yozgat şehir stadı devamında solunuzda Bozok Üniversitesinin Heybetli Binası ve devamında son kavşakatan sola Boğazlıyan Kayseri istikametine dönerseniz 4-5 km sonra Bozok üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü ne gidersiniz yolun devamı Kırıkkale ve Ankara'ya gider.

Yozgat'ta Neler yapılır: Yozgat bir tarih kenti ve Yozgat çamlığı vakit geçirilebilecek doğal güzellikleri olan bir yer.


Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Sağlık - Meslek Yüksek Okulu : Yozgat Şehir merkezine ortalama yüz dört km dir.

Yozgat Aydıncık İlçesi :

Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu : İlçenin Yozgat şehir merkezine uzaklığı 116 km dir.

Yozgat Çandır İlçesi :

Bozok Üniversitesi Çayıralan Meslek Yüksek Okulu : İlçenin Yozagat merkezine uzaklığı birkaç alternatifli ulaşım vardır. Sorgun üzerinden kayseri istikameteine devam ederek Sarıkaya'dan sola girer ve merkeze toplam 113 km uzaklıktadır.

Yozgat Çekerek İlçesi :

Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu Kadışehri Bahçe Tarımı Programı : Yozgat il merkezine ilçenin uzaklığı yaklaşık 100 km dir.

Yozgat Saraykent İlçesi :

Bozok Üniversitesi Sarıkaya Meslek Yüksek Okulu : 2013 - 2014 Eğitim - Öğretim döneminde okul binasının inşaatı sürmekteydi. İlçenin Yozgat şehir merkezine uzaklığı Çalatlı ve Karaveli üzerinden kestirme 78 km dir.

Bozok Üniversitesi Sorgun Meslek Yüksek Okulu : 2014 - 2015 Eğitim öğretim döneminde faaliyete geçmiştir.

Bozok Üniversitesi Şefaatli Meslek Yüksek Okulu : 2013 - 2014 Eğitim - Öğretim döneminde Okul İnşaatı devam ediyordu. Yozgat il merkezine 40 km civarında uzaklığı olan merkeze yakın bir ilçedir.

Yozgat Yenifakılı İlçesi :

Bozok Üniversitesi Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu : Yozgat; Kırıkkale, Ankara yolu Yerköy ilçesinin hemen yanından geçer Şehir merkezine yakın olan ilçe yaklaşık 40 km civarında uzaklığa sahiptir. Yozgat yönünden ilçeye girişte solunuzda Meslek Yüksekokulu binası görünür. Yerköy bir ilçe olarak geniş bir alana yayılmış neredeyse küçük bir şehir büyüklüğünde olduğundan oturduğunuz bölgeye göre okula yaya olarak gidip gelebilir veya toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Tren istasyonu vardır. Gayet modern ve güzel bir ilçedir.

Bozok Üniversitesi : http://bozok.edu.tr/ Erdoğan Akdağ Kampüsü Yozgat şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta kurulmuş ve çok geniş alan ayrılmış üniversiteye ankara kırıkkaleden yozgata girişte sağa Boğazlıyan ve kayseri yoluna girdiğinizde yaklaşık 4 km sonra solunuzda kampüs yolun her iki tarafıda üniversiteye ait büyük bir alan yeni binalar yapılmakta sağ taraf üniversite stadı yurtlar ve sosyaltesislere ayrılmış kredi yurtlar kurumu 1000 kişilik yeni bir bina yapıyor belki 2009-2010 eğitim dönemine yetişir.