Anasayfa

Zonguldak Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Zonguldak Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Zonguldak Özel Yurt fiyatları, Farabi Kampüsü ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Zonguldak ile ilgili ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Zonguldak’taki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Zonguldak’taki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesinde okuyup, Zonguldak Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Üniversiteye yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Zonguldak yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Zonguldak GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Zonguldak’taki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Zonguldak’ta Hangi Üniversiteler Var?
Bülent Ecevit Üniversitesi
Zonguldak’ta Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.


Zonguldak Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Zonguldak Otogar, Zonguldak Şehir merkezinde.

Zonguldak’ta Öğrenci Olmak!
İstanbul istikametinden gelirseniz nereden Karadeniz sahiline çıkarsanız çıkın ister Kocaali-Karasu ister Akçakoca'dan Zonguldağa ulaşırsınız. Sahil yolları genelde otoban gibi geniş ve düzdür. Ankara tarafından gelecekler Yeniçağa’dan, Mengen, üzerinden geçerek Zonguldağa gelir.

Ankara Yönünden gelecekler Zonguldağa girerken, yol ani olarak ikiye ayrılır. Soldaki yol tırlara siz sağdaki yolu takip edin ,kış mevsiminde kesinlikle önleminizi alın, gerçi yeni duble yol çalışmaları ve tüneller yapılmakta ama, yol ile iklim şrtları birleştiğinde çok tehliklei sonuçlar çıkabiliyor.

Bu yol sizi doğru şehrin merkezine götürür eğer hemen kampüse gidecekseniz ,merkeze girişte solunuzda ki Ereğli İstanbul yön tabelasını tabelasını takip edin, eğer bu girişi kaçırırsanızda üzülmeyin (aslına bakarsanız aracınızı burada girişte bırakıp yaya olarak şehri keşfedin çünkü yerleşim yeri coğrafi yapıdan dolayı, çok dar bir bölge olduğu için trafik köprülerle düzenlenmeye çalışılmış.

Ne kadar dar bölgede çözüm üretilmeye çalışılsada, Yürümek çok daha kolay, araba daha çok yoruyor insanı bukadar dar bir bölgeye, birde kanal, liman, tren yolunun sığdırılması, merkezi iyice daraltmış dolayısıyla trafik baya karmaşık.

Artık şehre girmiş oluyorsunuz bu yol merkezi caddedir sağlı sollu çarşı bankalar bu caddededir birde yine sağınızda arka caddesi paralel olarak Zonguldak çarşısıdır.

Solunuzdaki ilk dönebildiğiniz yerden dönün dönmeden devam ettiğinizde: yolun ilerisi Zonguldağın yüzülebilir sahillerine çıkar bu yolun sol tarafı Zonguldak’lıların sıcak yaz akşamlarında nefes aldığı kordon boyudur. Çay bahçeleri ve kafeler restaurantlar vardır.

Bu yola girmeden sola döndüğünüzde İstanbul-Ereğli tabelasını takip ederek geldiğiniz yolu paralel olarak geri dönersiniz ve ilk trafik lambalarından sağa döndüğünüzde Soğuksu’dan da merkez kampüse çıkılır.

Ereğli İstanbul tabelasını takip ederek hemen solunuzda Zonguldak Otobüs Terminali devamında İncivez mahallesi sağda AVM solda Kampüs girişi.

Zonguldağın temiz bir denizi var. Filyos kayalık severseniz, liman arkasında atlamaya uygun yerlerde var

Zonguldak Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Zonguldak’ta da diğer şehirlerde olduğu gibi, Erkek yurtlarına nazaran "Zonguldak’taki Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran ( en azından ilk yıl için ) kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması, yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde, pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Zonguldak Tren Garı Nerede?
Zonguldak Tren İstasyonu, Zonguldak şehir merkezindedir.Günde 2 kere Ankara’ya Tren seferleri var. TCDD Güncel sefer bilgilerini Karaelmas Ekspresi Kontrol edebilirsiniz.

Zonguldak Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Zonguldak’taki Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Zonguldak 'Erkek Yurdu Fiyatları 5900TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, kahvaltı ve Akşam yemeği alternatifi, verilecek yemeğin cinsi, kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 14900 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Zonguldak Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Muş Kız Öğrenci Apartı" veya "Muş’taki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Zonguldak Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 3700TL ile 9400TL arasındadır. Zonguldak öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Zonguldak’ta Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Muş merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 450 TL den başlar ama bu seferde, hem insani şartlarda barınamazsınız hemde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 650 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2021 - 2022 Zonguldak’taki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Zonguldak’ta Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Zonguldak "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 4700 TL ile 18700 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan fiyatlar 4700 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 18700 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Yurdun Sadece fiyatını değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster
 • MEB Özel Zavagar Kız Öğrenci Yurtları Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 51963 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilerek Radyel temel sistemi ile Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış olan Ağır Kış Mevsimlerin...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Metro Kız Erkek Öğrenci Yurtları Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 32009 defa ziyaret edildi. )
  Zonguldak şehir merkezindeki Erkek öğrenci yurdumuzun özellikleri 1, 2 ve 3 kişilik odalar Üniversiteye uzaklığımız 160 metre Öğrenci kapasitesi 70...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Karaelmas Kız Öğrenci Yurdu Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 49159 defa ziyaret edildi. )
  Odalarda Tv Odalarda Buzdolabı Modern Makinalarda Çamaşır Yıkama İmkanı Uydu yayını olan 90 ekran Tv li Dinlenme Salonumuzla Kafeteryamız...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Onka Öğrenci Yurtları Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 3960 defa ziyaret edildi. )
  – Kahvaltı ve akşam yemeği – Her odada banyo-wc – Odalarımız 3-4-5 kişiliktir. – Güler yüzlü personellerimiz ile her gün te...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çaycuma Civan Kız Pansiyonu Zonguldak
  Zonguldak / Çaycuma
  ( Toplam 25096 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...