Anasayfa

Zonguldak Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Zavagar Kız Öğrenci Yurtları Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 50810 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilerek Radyel temel sistemi ile Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış olan Ağır Kış Mevsimlerin...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Metro Kız Erkek Öğrenci Yurtları Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 31276 defa ziyaret edildi. )
  Zonguldak şehir merkezindeki Erkek öğrenci yurdumuzun özellikleri 1, 2 ve 3 kişilik odalar Üniversiteye uzaklığımız 160 metre Öğrenci kapasitesi 70...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Karaelmas Kız Öğrenci Yurdu Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 47943 defa ziyaret edildi. )
  Odalarda Tv Odalarda Buzdolabı Modern Makinalarda Çamaşır Yıkama İmkanı Uydu yayını olan 90 ekran Tv li Dinlenme Salonumuzla Kafeteryamız...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Onka Öğrenci Yurtları Zonguldak
  Zonguldak / Merkez
  ( Toplam 3207 defa ziyaret edildi. )
  – Kahvaltı ve akşam yemeği – Her odada banyo-wc – Odalarımız 3-4-5 kişiliktir. – Güler yüzlü personellerimiz ile her gün te...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çaycuma Civan Kız Pansiyonu Zonguldak
  Zonguldak / Çaycuma
  ( Toplam 23720 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Zonguldak'ta Nasıl Yaşanır ?

Bülent Ecevit Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Zoguldak'taki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki ailelerde sizlerin anne ve babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Zonguldak hem coğrafi hemde nüfus yoğunluğu açısından küçük ve kendine özgü çok samimi bir şehir ve İlçelerindede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir üniversite yaşamı geçirebilirsiniz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak bu genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce Zonguldak ve ilçelerinde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını buralarda sürdürmeye karar veren o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren MEB den Ruhsatlı Özel Yurtları, Öğrenci Pnasiyonlarını veya Öğrenci Apartlarını tercih ettiğinizde,sizlerle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Şehirdeki Üniversite veya sosyal yaşamınızı kolaylaştırarak bölgede yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Zonguldak'taki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi ortalama konaklama ücretleri fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemekli fiyatları: 4500.tl ile 9000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli fiyatları: 0000tl ile 0000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri:


Ulaşım: Trenle günde 2 kez Ankara'ya, Mayıs ve Eylül aylarında İstanbul - Hopa Feribot seferleri vardır.
Terminali: Şehir merkezindedir.
Tren Garı : Şehir merkezindedir.
İstanbul, Adapazarı, Kocaeli istikametinden gelirseniz nereden Karadeniz sahiline çıkarsanız çıkın ister Kocaali - Karasu ister Akçakoca'dan Alaplıya Ereğli ve Zonguldağa ulaşırsınız. Sahil yolları genelde otoban gibi geniş ve düzdür. Ankara tarafından gelecekler Yeniçağadan, Mengen, Devrek, üzerinden Gökçebey, Çaycuma'nın yanından geçerek bu kavşak Bartın yoluyla birleşir. Zonguldağa gelinir.
Haritalarda Kdz.Ereğli ve Devrek arasında çok kestirme gibi bir yol gösterilir yol 59 km dir ama yaklaşık 2 saat sürer, kesinlikle bu yola girmektense Zonguldağa giderek oradan Devrek' gidin. Çaycuma tarafından şehre girerken yol ani olarak ikiye ayrılır soldaki yol tırlara siz sağdaki yolu takip edin (kış mevsiminde kesinlikle önleminizi alın gerçi yeni duble yol çalışmaları ve tüneller yapılmakta) bu yol sizi doğru şehrin merkezine götürür eğer hemen kampüslere gidecekseniz merkeze girerken daha solunuzda ki Ereğli istanbul tabelasını takip edin eğer bu girişi kaçırırsanızda üzülmeyin(aslına bakarsanız aracınızı burada girişte bırakıp yaya olarak şehri keşfedin çünkü yerleşim yeri doğal sebeplerle çok dar bir bölge olduğu için trafik köprülerle düzenlenmeye çalışılmış ama baya sıkıntılı araba daha çok yoruyor insanı bu dar mekanda birde kanal, liman, tren yolu iyice daraltmış merkezi dolayısıyla trafik baya karmaşık) çünkü bu yolun devamında şehre girmiş oluyorsunuz bu yol merkezi caddedir sağlı sollu çarşı bankalar bu caddededir birde yine sağınızda arka caddesi paralel olarak çarşıdır. solunuzdaki ilk dönebildiğiniz yerden dönün dönmeden devam ettiğinizde: yolun ilerisi zonguldağın yüzülebilir sahillerine çıkar bu yolun sol tarafı zonguldaklıların sıcak yaz akşamlarında nefes aldığı kordon boyudur çay bahçeleri ve kafeler restaurantlar vardır. Bu yola girmeden sola döndüğünüzde İstanbul-Ereğli tabelasını takip ederek geldiğiniz yolu paralel olarak geri dönersiniz ve ilk trafik lambalarından sağa döndüğünüzde Kilimli soğuksudan merkez kampüse çıkar veya Ereğli İstanbul tabelasını takip ederek hemen solunuzda Zonguldak Otobüs Terminali devamında İncivez mahallesi sağda AVM solda Kampüs girişi sonra Kozlu ve devamında tıp fakültesine ulaşırsınız. Zonguldak merkez Özel kız erkek öğrenci yurtları konusunda alternatifi çok olan bölgedir.

Neler yapılır: Zonguldağın temiz bir denizi var. Kozlu sahilleri , Filyos kayalık severseniz liman arkasında atlamaya uygun yerler var

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu : Akçakoca'yla Kdz.Ereğlisi arasında sahilde olan bir ilçedir. Küçük bir ilçe aslında Alapl'ının şanssızlığı çok büyük ve sosyal imkanları fazla olan Ereğli'ye yakın olması çünkü öğrenciler Alaplı'da okuyor ama Ereğli'deki özel yurtları tercih ettiğinden Alaplı'da kız erkek öğrenci yurdu veya apart pansiyon hizmeti veren işletme yok. Düzce' den Çobanlar kavşağından Akçakoca yönüne devam ederek önce Akçakoca sonrasında Alaplıya ulaşılır, yol sonderece geniş ve rahat bir ulaşım sağlar. Zonguldak şehir merkezine 60 km ve yaklaşık 50 dakika mesafededir.

Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulu : Bolu Mengen ve Devrek'ten sonra Karabük kavşağı gelir kavşaktan 10 km devam ederek Çaycuma'ya gelirsiniz. Sağa köprü üzerinden geçerek ilçe merkezine, İlçeye tekrar döndüğünüzde bayağı ilerde solunuzda Çaycuma kampüsü görünür yolun sonu karşınızda istasyon ilçe merkezine sola dönerek ulaşırsınız çok büyük bir ilçe ve kampüs en az 7 km uzaklıkta. Kız ve erkek öğrencilerin özel yurt apart pansiyon konusunda sıkıntı çekmeyeceği bir ilçedir. Zonguldak şehir merkezine 34 km. yaklaşık 40 dakika mesafededir.

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu : Bolu Mengen'den geldiğinizde sol yanınızda nehir sağınızdada ilçe yer alır girişte 1.Trafik lambalarından sağa ptt 2. Trafik lambalarından sağa ilçe merkezine 3. trafik lambalarında Devrek Terminali ve buradan sola girerek dar patika yoldan yaklaşık 3 km sonra meslek yüksek okuluna ulaşırsınız büyük bir ilçe okuldan merkeze minibüslerle ulaşım sağlanıyor. Devrek'te kız erkek öğrenciler için özel yurt bulunmamaktadır. Zonguldak mesafesi 55 km ve 50 dakikadır.

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi: Zonguldağın en büyük ilçesidir. Marmara ve Trakya bölgelerinden gelindiğinde Zonguldak'a gitmek için Ereğli'den geçmek zorundasınız. Düzce Akçakoca'dan sonra Alaplı sonrasında Kdz.Ereğli'sine geldiğinizde sola şehirmerkezine ve sahile gider. kavşaktan sağa Zonguldak yönüne devam ederek 2100. metrede kavşaktan sağa girdiğinizde yerleşim yerlerinin içerisinden tam 900 metre sonra fakülte binasına ulaşırsınz. Ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.


Kdz. Ereğli Deniz İşletmeciliği ve Yöneticiliği Yüksek Okulu: Zonguldak'tan gelişte sanayii geçer geçmez hemen solunuzda yola 50 metredir. İlçemerkezine 4 - 5 km uzaklıkta, çevresi yerleşim yeri Okulla merkez arasında minibüsler ulaşımı sağlamakta.
Bülent Ecevit Üniversitesi Gökçebey Meslek Yüksek Okulu: Bolu - Mengen ve Devrek'ten sonra Karabük kavşağı gelir kavşaktan Karabük yönüne sağa dönerek yaklaşık 1 km sonraki Gökçebey ilçe giriş kavşağından sola girdiğinizde ileride köprünün ve rayların üzerinden geçerek merkez caddesine girersiniz sağınızda garaj ve tren istasyonu solunuz merkezi solunuzdaki aralıklardan baktığınızda hangi aralıkta ziraat bankasını görürseniz bu araya girin bu yol Gökçebey meslek yüksek okuluna gider Gökçebey küçük bir ilçe okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Karadenizin kendine özgü misafir perver insanlarının yaşadığı güzel bir ilçe üniversite yaşamınız rahat geçecek. Zonguldak merkeze 42 km. 45 dakika civarındadır.


Bülent Ecevit Üniversitesi: Tıp fakültesi Ereğli'den gelişte Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 7-8 km uzaklıkta yol üzerindedir. yolun devamında tünellerden geçerek önce dereağzı plajı sonrasında Kozlu ilçesine gelirsiniz Kozlu ilçesi Zonguldak merkezle birleşik durumdadır, Kozlu'dan yolunuza devam ederek hafif tırmanıştan sonra önünüze bir yaya üst geçidi geldiğinde yolun sağı ve solu her iki tarafta KYK Kredi yurtlar kurumunun kız ve erkek öğrenci yurtları binalarıdır, öğrenciler köprüden hem kampüse hemde yurtlara yürüyerek geçebilir, hemen solunuzda büyük bir alışveriş merkezi vardır, Üniversitenin kampüs İncivez mahallesi girişi sağınız hemen Demirpark AVM nin karşısıdır. Kampüs İncivez mahallesindedir yaya olarak gidip gelinecek kadar yakındır araç kullanmanıza gerek yok.